Şimdi Ara

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
550
Cevap
54
Favori
37.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dark auro 300w bakıyorum filim ve İnternet için kullanılacak ; içine g4560 ile rx 460 takmayı düşünüyorum hem boyut hemde güç kaynağı sıkıntı çıkarır mı ?
  • Arkadaşlar ,

Mini itx sistem toplamak istiyorum .Anlamadığım hususlar şu :

-Anakart ne önerirsiniz ?(Intel işlemci düşünüyorum G4560)

-Ekran kartı 1050ti ,1060 ve rx 470 arasında kaldım.

Kasa ve PSU ne olmalı .
    Teşekkürler. kardeşlerim.

Ayrıca Chris Brown kalitesine hayran kaldım ,süt gibi konu işlemiş.Başkanlığa adaylığını koysun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omara

mini itx severler azalıyor sanırım. amd mitx sistemi intel'e çevirdim neredeyse 4 aydır mitx anakartı soran kimse yok

Ben 3 tane mini-itx sistem topladim. Suanki sistemim MSI z170i pro gaming anakart ve nzxt Manta kasa var. Arada bir atx sonra mini-itx ile heycan arıyorum.
  • ryzen için ne zaman mini-ıtx sistem toplaya bileceğiz?
  •  Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler]

• CuCuK kullanıcısına yanıt
    core candır gerisi heyecandır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omara kullanıcısına yanıt
    hocam bende istiyorum bi itx ama ryzen bekliyorum doğrusu :)
  • yakuzza0092 kullanıcısına yanıt
    hocam ryzen kullananlar çok memnun, benim pek bilgim yok açıkçası. ama i7 6700 almasam kesinlikle tercih etmeyi düşünürdüm inceleyip. yakın zamanda am4 mitx anakartlar çıkar diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omara kullanıcısına yanıt
    benimde aklım asşında i5 7500 e kayıyor bazen ama ryzen in çekirdek ve iş yolu sayısı kafamı karıştırıyor :)
  • 3 hafta önce sinerji den sistem toplandı.

G4560

Zotac 1050ti

500watt psu

Silverstone SG13B kasa

Msi h110mi pro

Fazlasıyla memnunum ve özellikle kasayı herkese tavsiye ediyorum.. Kasa için youtube a bakın derim. Bir dolu inceleme var. Linus bile incelemiş hatta birinde deli bi sistem kurmuş xeon ve titan x ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben sizin yerinizde olsam intel alırdım. Amd inteli son ryzen serisi ile yerin altına gömdü ancak intel bios patch, hotfix, ve optimizasyon konusunda en az 1-2 sene daha liderliği götürür gibi geliyor. Hani Atik Abi nin konularına baktığınız bile gtx 1070 için 1600x / 7500 öneriliyor. Fazladan thread ler size render ve multitasking de esneklik ve ekstra performans verir. Ancak sahip olduğum G4560 ile oyunlarda ultrada 1440x900 de yada 56 sekmeli chrome da yada üstünde çalıştım bir projede Android studio da aynı anda çalıştığım anda bile banamısın demedi maaşallah. Yani anlayacağınız düz hesap 7500/ryzen 5 1600/x ve üstü işlemciler eğer 1080 niniz yoksa günlük hayatınızda ve yayıncı değilseniz aman aman bir fark yaratmaz. Bu yüzden güncel olarak araştırıp uzun ömürlü soketi tercih edin (am4 bu konuda daha avantajlı) ve stabilite konusunda size göre en iyi olanı alın. (stabilite konusu çok hızlı değişen bir konu. Hali hazırda intel işlemcilerin bu sorunu yok ancak yeni bir platform olan ryzen hayatına yeni başladığı için, optimizasyona haliyle daha bir ilgili olup çalışmalarını tamamlamaya çalışıyorlar bknz: amd nin haziranda yayınlayacağı bios patch i)

• kaand12@ kullanıcısına yanıt
    hocam ben tv için almayı planlıyorum doğrusu 1080p de oyun oynamak 1050TI işimi görür ama 1060 3g ve 1060 6g arasındaki farkı da anlamış değilim aynı gpu ya sahipler mi çünkü bütçeyi zorlayıp 1060 3g de yapabilirim hale hazırda notebook um var y510p lenova ama artık oyun için sorun olmaya başladı evet intel avantajlı ama ben birazda performans istiyorum arka planda başka uygulamalarda çalışması gerekiyor bi taraftan torent chrome gibi aslında kararsızlığım o yönde TV de çözünürlük konusunda bana sıkıntı yapmaması önemli olan benim için.
    Bence 1080p de bütçeyi o kadar zorlamaya gerek yok. Ha param çook diyorsanız takarsınız 1tb ssd yi yanına gtx 1080 ve ryzen 1800x/i7 7700k cillop gibi gider. Ha derseniz ben paramı adam akıllı harcarım boş yapmaya gelmez. Burun aşağıdaki sisteme. Başlamadan söyleyim. Gtx 1050 ti 1080p de sizi 2 sene rahat rahat götürür. Daha sonra ayarları düşürmeye başlarsınız. İşlemci olarak sand box / open world oyunlarda g4560 tan şimdilik beklediğimizi gtx 1050 ti ile alabiliyoruz ancak gtx 1050ti dan bir gömlek üstü tük gpular da 7500/ 1600x alınıp işlemci mevzusu kapatılmalı diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaand12@ -- 12 Haziran 2017; 3:21:44 >
  • kaand12@ kullanıcısına yanıt
    Saolun hocam önerilerinizi dikkate alacağım haklısınız boşa para vermeye gerek yok.
  • Kısmetse bir iki aya bu konuya bir sistem toplaması atıcam. Kasam Silverstone RVZ02B-W sistemin geri kalan parçalarını topladığımda paylaşıcam
  •  Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler]

• Herkese merhabalar sadece cs go dota 2 ve gta 5 oynayacağım bir bilgisayar toplamak ya da laptop almak istiyorum ikinci el bütçem 1.500 2.500 tl arası mini itx küp kasa fikri daha mantıklı geliyo ama monitör ve kasayı nasıl taşıyacağıma hala bi çözüm bulamadım önerilere açığım.Kıbrısta üniversite okuduğum için yılda 3 4 kez uçakta gelicek benimle sistem şu şekilde

Msi B250i gaming pro ac mini itx anakart

İntel i3 6100 işlemci

O an ki bütçeme göre ekran kartı gtx (750 ti 950 1050ti)

M2 120gb ssd

1tb 7200 rpm hdd

450 w 80+ psu

Kasa olarak da görünümden dolayı thermaltake core v1 snow edition düşünüyorum.Her türlü fikre açığım.Laptop tavsiyesi olarak da monster hariç hepsi olabilir.

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler]

• quote:

Orijinalden alıntı: West Coast

Kısmetse bir iki aya bu konuya bir sistem toplaması atıcam. Kasam Silverstone RVZ02B-W sistemin geri kalan parçalarını topladığımda paylaşıcam

Tam 1 ay sonra kendi mesajımı cevaplayarak siz Mini-ITX severlere toplamış olduğum sistemin parçalarına ait fotoğrafı paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler]

• West Coast kullanıcısına yanıt
    bende mini bi sistem toplamanın peşindeyim ancak anakartınız biraz pahalı.msı h110 diye 320 tl civarı bi mini itx anakartı var.sanırım amd ryzen itx gelmezse onu alacağım
  • Bende şuan bir mini itx sistem toplama arifesindeyim. Kasa olarak, themaltake core v1 snow, g4560, gtx1060 3gb üzerine bir sistem kurmayı düşünüyorum. Önerisi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.