Şimdi Ara

Mini ITX Anakart Güç Tüketimi konusunda aklıma birşey takıldı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: activ Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
6
Cevap
0
Favori
431
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> Mini ITX Anakart Güç Tüketimi konusunda aklıma birşey takıldı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    161 Mesaj
    Gigabyte GA-E350N anakart almayı planlıyorum. Sistem tam yük altında 50 watt tüketiyor.Ama Resmi sitede minimum 200watt kullanmayı öneriyor.Ne yapmam lazım 150 watt'lık kasa almayı planlıyorum.Tavsiyeniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahs_Trade -- 14 Mart 2013; 22:36:18 >

|
    |
    161 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Sorun çıkartmaz, alacağın kasa / güç kaynağının ufak fanı olup kafa ütülemesin yeter.

Yani yeterli 150 watt,sitede yazdığı önemli değil öyle mi üstat?
    |
    |
    Yok değil rahat rahat yeter, özel olarak bi şekilde harici ekran kartı vs. gibi şeyler takmak gibi niyet olmadığı sürece sorun yok. Zaten o 50W tüketim değerine de asla ulaşamaz, max yük altında 30w ların bile kolay geçilebileceğini zannetmiyorum ben. Bütün e350'ler düşük güç tüketir çünkü.

Eğer media player gibi bi iş için kullanılacaksa mini-itx e-350 yerine, hdmi çıkışlı bi fm2 anakart ve trinity a4 5300 tavsiye ederim. Maliyet olarak aralarında fark az ama perf olarak çok fark olur. Çok daha fazla şeye imkan vereceğinden dolayı. Süper düşük güç tüketen downloadn makinası gibi esas amaç varsa ve güç tüketimi en önemli şeyse zaten e350den düşüğü bulunamaz.
    |
    |
    6998 Mesaj
    Adi psular genelde 200 watt yazıp gerçekte 100 watt verebildikleri için donanım üreticileri fazladan yazmak zorunda kalıyorlar işi sağlama almak için. Sen psunun gerçekte verebildiği değerden eminsen 100 watt bile alabilirsin.
    |
    |
    Turuncu Sakal,Rubisco ikinize de çok teşekkür ediyorum yardımınız için
    |
    |
1
Reklamlar
son dakika
Mobilya Takımları
üniversite
haberler
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.