Şimdi Ara

Mini Cooper pişmanlığı, Micra alacağım MORAL SIFIR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2014 kışında Mini Cooper 1.6 D almıştık. Tamam güzel araba da, bugün dayımın arabasını kullandım Nissan Micra, sanıyorum 2012 model.

Micra;
    -Direksiyonu inanılmaz yumuşak, pc ye takılan oyuncak direksiyonlar gibi,
    -Pedala bastığın anda direk harekete geçiyor, mini cooperda pedala basınca 1 saniye delayli olarak tekerlekler ittiriyor.
    -Amortisörleri çok daha iyi çalışıyor, mini cooperda yoldaki sakızı hissediyorum.

Cooper;
    *Daha hızlı
    *İçi ve dışı daha güzel ve komforlu.
    *Sıfır amortisör,
    *Navigasyon ve park kamerası yok o kadar teknoloji içerisinde.
    *İnternet üzerinde 3.8-5.2 litre arası yakıyor demesine rağmen, şehir içinde kısa mesafede 8.7 litre yakıyor sürekli GREEN modda kullanıyorum bir de.

Bunlar yüzünden bir arabaya 60 bin lira daha fazla verilir mi ? Resmen aldığıma pişman oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurborden -- 15 Mayıs 2016; 16:11:23 >

• bildiğim kadarıyla micra doğumgünü de kutluyor. eğer alırsanız yerinde bir seçim olur
  • Kac model micra
  • sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    Bugün kullandığım 2012 idi muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurborden

Arkadaşlar 2014 kışında Mini Cooper 1.6 D almıştık. Tamam güzel araba da, bugün dayımın arabasını kullandım Nissan Micra, sanıyorum 2012 model.

Micra;
    -Direksiyonu inanılmaz yumuşak, pc ye takılan oyuncak direksiyonlar gibi,
    -Pedala bastığın anda direk harekete geçiyor, mini cooperda pedala basınca 1 saniye delayli olarak tekerlekler ittiriyor.
    -Amortisörleri çok daha iyi çalışıyor, mini cooperda yoldaki sakızı hissediyorum.

Cooper;
    *Daha hızlı
    *İçi ve dışı daha güzel ve komforlu.
    *Sıfır amortisör,
    *Navigasyon ve park kamerası yok o kadar teknoloji içerisinde.
    *İnternet üzerinde 3.8-5.2 litre arası yakıyor demesine rağmen, şehir içinde kısa mesafede 8.7 litre yakıyor sürekli GREEN modda kullanıyorum bir de.

Bunlar yüzünden bir arabaya 60 bin lira daha fazla verilir mi ? Resmen aldığıma pişman oldum

Kardeşim o saydığın kusur dediklerin Mini yi mini yapan şeyler zaten. Hisli direksiyon filan . Saf sürüş için yapılmış bir araba , ama 1.6d ile bîr mantığı yok . Yani dizel alacaksan gidip Mîcra al . Ama BENZİNLİ bir keyif arabası diyorsan , o sınıfta , Mini Candır :)

• Verdandi Urd Skuld V kullanıcısına yanıt
    Dizel dezavantaj mı ?
  • Micra özenilecek bir araç değil iç malzemeler hoş geliyor ama güvenlik sıfır, mini daha iyi bir araç ama mini spor sürüş esaslı sert bir araç, 2014 mini dizel epey eder, bence satıp herhangi bir c sınıfı alınabilir c sınıfı araçlar istediğiniz konforu sağlar. Ön yargınız yoksa yeni megane bakılabilir, donanım esaslıysanız Peugeot 308 bakılabilir ama o da biraz serttir, leon ve golf bakılabilir, ama mini tercih etmiş biri için leon iyi olacaktır.
  • Zaten küçük bir araç , dez avantaj demiyorum. Mini ler benzin ile güzeldir . Öyle keyif verir . Ayrıca dizel arabadan nefret ederim . Yinede alana birşey diyemem. Yani 1.6d mini nın bir mantığı yok. Git Golf al ne biliyim başka HB al ama mini dizel , olmaz :)
  • Verdandi Urd Skuld V kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, belirgin fark var mıdır benzin ile dizel arasında fiyat dışında, şahsen ben hala nasıl 8.7 Litre yaktığını anlayamıyorum şehir içinde. Ayrıca bu pedal ile itiş arasındaki süre farkı dizel olmasından mı kaynaklanıyor acaba ?
  • Adieu kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz o zaman iyice sıkılalım araçtan bir iki sene sonra satmayı düşünürüm, mini cooperların fiyatı çok oynamıyor sanıyorum 2. ellerde. 112 bine almıştık. Ayrıca aracın hakkını vermek için hissetmek için daha mı sert sürmek lazım, ama tekrar dediğim gibi inanılmaz dikkatli sürüşte bile green modda 8.7 litre yakıyor. Donanımda bi sıkıntı mı var acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurborden -- 15 Mayıs 2016; 16:28:59 >
  • Adam surusu en zevkli otomobillerden birini yerin dibine sokmus, hic bi zevki olmayan bi karekteristligi olmayan micrayi ovmus hey allam ya :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurborden

Doğru söylüyorsunuz o zaman iyice sıkılalım araçtan bir iki sene sonra satmayı düşünürüm, mini cooperların fiyatı çok oynamıyor sanıyorum 2. ellerde. 112 bine almıştık. Ayrıca aracın hakkını vermek için hissetmek için daha mı sert sürmek lazım, ama tekrar dediğim gibi inanılmaz dikkatli sürüşte bile green modda 8.7 litre yakıyor. Donanımda bi sıkıntı mı var acaba ?
    Aynı konuyu kaç defa daha açacaksın?

http://forum.donanimhaber.com/m_116886091//tm.htm#116886091

Pişmansan git micra al.

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Bu bölüme ilk defa girdim, iki bölüme de hitap eden bir soru olduğu için burayı sonradan görüp buraya da açtım.

Bu agresif tavırlarını da anlamadım, yardım etmek istemiyorsan yazma konuya.
  • Tüy gibi direksiyonla tok ve hisli direksiyonu karıştırmayın. Yerdeki sakızı hissetmenizin sebebini de şöyle anlarsınız. Miniyle max hızda donudugunuz herhangi bir virajı aynı hızla micrayla dönmeyi deneyin. He yok benim için konfor önemli gerisi fasa fiso derseniz ayrı.
  • nurborden kullanıcısına yanıt
    Kendini forumun sahibi sanan boyle arkadaslar var. Cevap vermeye bile tenezzul edilmez. Anca kendi caninizi sıkarsınız.
  • forumda çok övülenden uzak duracaksın
  • Seni anliyorum sanirim yasindan yada kisiliginden kaynaklaniyor bu durum.

Cunku aynisey bendede var kendi kendime diyorimki olm zaten sehir disina yilda 2-3 kez cikiyorsun hergun sehir icindesin sert araba alipta ne yapicaksin kavsaklarda yanliyacakmisin diye soruyorum kendi kendime.

Hatta ve hatta sahin dogan serce bana okdar konforlu genis ve rahat geliyorki anlatamam.

Buyuk bi ihtimal yasim biraz daha ilerlesin soyle 35-40 dolaylarina ozaman konforlu rahat bi araba alacam.
  • Mini cooper ı sportif sürüşünden dolayı yeren birini ilk defa gördüm. Önceliğiniz konforsa mini cooper almak zaten hata.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lınc

Seni anliyorum sanirim yasindan yada kisiliginden kaynaklaniyor bu durum.

Cunku aynisey bendede var kendi kendime diyorimki olm zaten sehir disina yilda 2-3 kez cikiyorsun hergun sehir icindesin sert araba alipta ne yapicaksin kavsaklarda yanliyacakmisin diye soruyorum kendi kendime.

Hatta ve hatta sahin dogan serce bana okdar konforlu genis ve rahat geliyorki anlatamam.

Buyuk bi ihtimal yasim biraz daha ilerlesin soyle 35-40 dolaylarina ozaman konforlu rahat bi araba alacam.
    Cooper S olmayacaksa mini almanın mantığı yok. Günlük araç mümkün olduğunca az yoracak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: angel_f!re

Cooper S olmayacaksa mini almanın mantığı yok. Günlük araç mümkün olduğunca az yoracak.

Alıntıları Göster
    Günümüzde artık ender üretilen sürüş makinelerinden birine sahipsiniz ve memnun değilsiniz, gerçekten çok şaşırdım. Yazdıklarınızdan performanstan çok konfor, iç mekan güzelliği gibi şeyler aradığınızı anladım. Zaten o zaman baştan mini almanız hata olmuş. Mini sürücü arabasıdır, micra ile mukayese bile edilemez benim gözümde. Eğer arabadan fazla bir beklentiniz yoksa satıp micra almak en mantıklısı. Birde şuan da en alınası minide cooper s dir, dizel mini bende tercih etmezdim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.