Şimdi Ara

Mini 0805P Araç Kamerası 7/24 Park Modu + Kapasitör + Sıcaklık Koruma (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
615
Cevap
28
Favori
28.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arka kameranın da kayıt yapabildiği bir yazılım çıkarmı acaba..??
  • Bu kameranın kaliteli adaptörü bulunurmu acaba? Kendi adaptörünun voltajı düşük. Kamera bozuk zannediyorumdum. güneş altında bozuk gösteriyor. Park modu düzgün çalışmıyordu. Ekran gidip . geliyordu. Vs. Ayrıca voltaj koruması olduğu halde normalde park modu düzgün çalışmıyordu. Bir haftalık seyahatten döndüğümde akuyu boşaltmışti.

Bende 1.5 a çıkış veren adaptör vardı. Onu taktım en ufak sorun yok ekran vs sorunu yok sıcak altında bile düzgün çalışıyor.fakat bu adaptör iki kablolu yani park modu yok.

Orinalinden daha kaliteli sorunsuz adaptör bulabilir miyiz. Belki de bendeki adaptör ömrünü tamamlamıştı. Yada üretim hatası idi bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radiko1 -- 26 Mayıs 2018; 0:33:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kullanmakta olduğum MINI 0805P araç kamerası özelliklerinden LDWS, FCWS özelliklerini merak edenlere açıklıyorum
    LDWS 50-70 Km süratle giderken ani şerit değiştirmelerinde uyarır.
    FCWS Belirli bir hızda öndeki araca 50 metreden daha fazla yaklaşıldığında, sürücü uyarılır.
    FVSA 3-5 metre mesafede önde duran aracı algılayıp, takip ederek sürücüye klavuzluk etmek.
    ADAS Şerit takip sistemi
    Bu özellikleri başka marka kameradan aldım, uyarılar sesli veya hem sesli hemde ekranda uyarı ikonu ile olabilir.
  • Sayın Olgu Erhan bey, formlardaki tavsiyelerinize uyarak, 1 sene önce sahibinden.com dan Mini 0805P (arka kamera dahil) aldım ve halen kullanmaktayım. Cihazın kayıt kalitesinden memnunum ancak, 1-Park modunda 1sn aralıklarla sadece ön kamera kayıt yapmaktadır. 2-Seyir halinde iken kısa süreli duruşlarda (veya çok yavaş gidişlerde) hemen park konumuna geçiyor, (araba hareket etse ve normal sürüş hızına çıkılsa bile) park modunda kaydetmeye devam ediyor. Park konumunda ışığı turuncu olmaktadır. Park modundan seyir moduna geçmesi için ortadaki (OK) tuşa birkaç kere basmak gerekiyor. Bu durum şehir içi trafikte dur-kalk lar yüzünden devamlı sorun yaratmaktadır. Bu kamerada G SENSOR ve MOTION DETECTION özelliklerini PARK modunda aktif hale getirerek kullanabilirmiyiz eğer mümkün değil ise park konumunu (1 dakikalık kayıtları) iptal edip sadece G SENSOR ve MOTION DETECTION özelliklerini kullanabilirmiyiz bu durumda arka kamera da kayıt yaparmı? Cihazın yazılımının versiyonu DVR 2017 03 11 V5 ve MCU 2016 10 10 V5 dir. Araç hareket halinde iken dahi PARK moduna geçişi durumunu düzeltemez isem; yeni bir kaliteli çift kameralı bir araç kamerası almaya karar verdim ve yaptığım araştırmada fiyatının yüksekliğini önemsemeden BLACK SYS CH-100B modelinde karar kıldım, ancak formlardaki yazılarınızdan bu kamerayı beğenmediğiniz anlamını çıkarmaktayım, eğer beğenmediğiniz husus sadece fiyatının yüksekliği (ve gece çekimleri) ise bu benim için sorun değildir, eğer mümkün ise bu kameradaki menfi görüşlerinizi de belirtir misiniz. Ben yaşlı bir insan olarak geceleri fazlaca araç kullanmadığım için gündüzleri seyir halinde ve park konumunda her iki kameranında kayıt yapması bana yeterli olmaktadır. Çok şey istediğimi farkındayım yardımcı olursanız memnun olurum.

• selam

aynı kamera bende de var, anlattığınız sorunların hiçbiri bende yok arkadaşım.

mini0805P Arka kamera hiç bir şekilde park modunda kayıt yapmaz, eğer park kiti kullanıyorsanız ve doğru bağlanmışsa sadece motor çalıştığında kayda başlar...

kullandığınız yazılım hatalı bir yazılımdır.. cihazınız normal çalışmaz..

DVR 2017 05 11 bu yazılım yükleyin. sorunlarınız büyük ihtimalle düzelir.. bu yazılım forumda yayınlanmadı. yazılımı bulamazsanız buraya UPLOAD edebilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

selam

aynı kamera bende de var, anlattığınız sorunların hiçbiri bende yok arkadaşım.

mini0805P Arka kamera hiç bir şekilde park modunda kayıt yapmaz, eğer park kiti kullanıyorsanız ve doğru bağlanmışsa sadece motor çalıştığında kayda başlar...

kullandığınız yazılım hatalı bir yazılımdır.. cihazınız normal çalışmaz..

DVR 2017 05 11 bu yazılım yükleyin. sorunlarınız büyük ihtimalle düzelir.. bu yazılım forumda yayınlanmadı. yazılımı bulamazsanız buraya UPLOAD edebilirim..
    Merhaba hocam bende 0805p kullanıyorum.

Mümkünse yazılımı upload edebilir misiniz. Teşekkürler.

• Bende de mini805p var.cihazın ekranı sadece gri renkte , açılmasında kapanmasında sıkıntısı yok.kayıt olayı da düzensiz di. kafasına göre kapanıp açılıyordu. sd kartı biçimlendirdim. kendi kendine açılıp kapanma kayboldu ama kayıt yapmıyor.ekranı göremediğim içinde sd kartı biçimlendiremiyorum.sizce ne yapabilirim ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mini 0805P için çift kamera yazılımıdır. Diğer mini modelleri yüklemesin cihazınız arızalanır. kamerayı tek kamera olarak kullanan arkadaşların yüklemesine gerek yoktur.

YAZILIM VERSİYONU: 20170511_805P_ZX_DUAL

BURAYA TIKLA

1-SD kartınızı biçimlendirin.
    2-SD karta sadece bu dosyayı atın.
    3-SD kartı mini0805p cihazınıza takın ve kameraya enerji verin.
    4-yükleme bitene kadar cihaza dokunmayın ve enerjiyi kesinlikle kesmeyin. (mümkünse elektrik kesilme riskine karşı yazılımı araçta yükleyin)
    5-yükleme bitince cihaz kendisini tekrar başlatacak ve akabinde kayda başlayacak.
    6-SD kartı çıkartın üzerindeki yazılım dosyası cihaz tarafından silinir ama silinmedi ise silin.
    7-HAYIRLI OLSUN GÜLE GÜLE KULLANIN.

ÖNEMLİ: kameranın ayarlar bölümünden FLICKER ayarını 50 HZ şeklinde değiştirin yoksa kameranız frekans uyumsuzluğundan dolayı sürekli kapanıp açılabilir, veya farklı sorunlar çıkartabilir..

yüklerken hata yaparsanız sorumluluk kabul edilmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevizkabugu -- 13 Haziran 2018; 12:9:32 >

• sadece on kamera icin son surum hala su mudur? daha yenisi var mi?

20170506_805P_ZX
  • cevizkabugu kullanıcısına yanıt
    Bendeki tek kamera. Hocam siz nerden bakıyorsunuz bu yazılımlara?

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

sadece on kamera icin son surum hala su mudur? daha yenisi var mi?

20170506_805P_ZX
    arkadaşlar öncelikle yukarıda verdiğim çift kameralı yazılımı yükleyen arkadaşlar, kamera ayarlarının aşağıda verdiğim şekilde değiştirsin. yoksa kameranız kafasına göre açılıp kapanabilir, bu FLICKER frekans ayarından kaynaklanıyor..

FLICKER : 50 HZ

bizim genel olarak kullandığımız tv renk tipi ise PAL sistemdir. Bu ayarı da değiştirirseniz daha iyi sonuç alabilirsiniz..

TV TYPE : PAL

evet 20170506_805P_ZX bu sürümün de yenisi var. üretici çinli arkadaşla irtibattayım bana yeni yazılımı gönderince buraya upload ederim.. hatta dual kamera (çift kamera) olanının yazılımı şu an elimde test ediyorum. ancak sesteki parazitler tamamen giderilememiş görünüyor..

son elde ettiğim iletişimlerimde park modunda da arka kameranın görüntü kaydedebileceği bir yazılım yapılmasını istek olarak bildirdim.

ancak bu çekik gözlü arkadaş yazılımla bunun mümkün olamayacağını yazdı. bu durumdan dolayı özür diledi..

mini 0906 hem ön hem de arka kamera park modunda kayıt yapabiliyor.

tabii bizim kamera fiyat olarak mini 0906 modele göre son derece uygun yarı fiyat sayılır. 1 tane çift kameralı mini0906 alacağına aynı paraya 2 tane mini0805p alabilirsiniz ve ayrı ayrı kullanabilirsiniz..

mini 0905 max çözünürlülük 1080p de kalırken mini 0805p ön ve arka kamera olarak bağımsız kullanılabilir ve çözünürlülük 1296p olarak kaydeder..

GELELİM HAFIZA KARTINA

mini 0906.....128 GB kart destekliyor
    mini 0805p.....64 GB kart destekliyor

1 Adet 128 GB kart 220-240 tl civarı iken 1 adet 64 GB kart sadece 100 tl yani buradan da karlıyız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevizkabugu -- 13 Haziran 2018; 23:22:53 >

• YENİ YAZILIMLAR GELDİ

20180205_805_P_ZX
    20180205_805_P_ZX_DUAL

test ediyorum daha sonra buraya yükleyeceğim..
    Bekliyoruz hocam. Teşekkürler.

• MİNİ 0805P YENİ YAZILIMLAR

20180205_805_P_ZX

20180205_805_P_ZX_DUAL

1-SD kartınızı biçimlendirin.
    2-SD karta sadece bu dosyayı atın.
    3-SD kartı mini0805p cihazınıza takın ve kameraya enerji verin.
    4-yükleme bitene kadar cihaza dokunmayın ve enerjiyi kesinlikle kesmeyin. (mümkünse elektrik kesilme riskine karşı yazılımı araçta yükleyin)
    5-yükleme bitince cihaz kendisini tekrar başlatacak ve akabinde kayda başlayacak.
    6-SD kartı çıkartın üzerindeki yazılım dosyası cihaz tarafından silinir ama silinmedi ise silin.

ÖNEMLİ: kameranın ayarlar bölümünden FLICKER ayarını 50 HZ şeklinde değiştirin yoksa kameranız frekans uyumsuzluğundan dolayı sürekli kapanıp açılabilir, veya farklı sorunlar çıkartabilir..

yüklerken hata yaparsanız sorumluluk kabul edilmez..

change log var mi?
    Yeni 0805p yazılımın ne gibi artıları mevcut?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Teşekkürler. Yazılımı kurdum şuan için sorunsuz çalışıyor. Güncel yazılım olduğu sürece paylaşırsanız çok makbule geçer. İyi bayramlar dilerim.

• Mini 0805P de bu son versiyonu yüklediğimiz zaman, Park Modunda Mountain Detection ve G Sensörde aktif yapılarak kullanabiliyormu?

Flicker ayarlarında 60Hz araç üzerindeki çalışmada bir fonksiyon ihtiva etmez sadece şebeke elektriğinden 5 Volt adaptör ile
    besleme yapılıyorsa mutlaka 50 Hz yapılmalıdır. Ayrıca mini HDMI kablo ile TV ye bağlanıldığında 50 Hz ve TV Type (NTSC değil)
    PAL seçilmelidir.
    Arka kamera kaydı için ayrıca (iki adet ön) kamera takan arkadaşlar bu sistemin daha fazla elektrik harcadığını ve akünün daha
    çabuk boşalacağını da düşünmeleri gerekir.
    Bazı arkadaşların Powerbank kullandığını görüyorum, eğer çok kaliteli değil ise araç içindeki ısıdan patlama tehlikesi mevcuttur, bunun yerine biraz hacimli,ağır (fakat kapasitesinin çok daha fazla olması düşünüldüğünde) ikinci bir akünün konması daha güvenli olur kanaatindeyim. Park modunda 2-3 yıllık bir akü 3 gün sürekli kayıt yapabilmektedir.

• AV video çıkışına kablo bağlayıp denedim ancak hiç bir şekilde görüntü alamadım.. bu konuda deneyimi olan meraklı arkadaşlar var ise buraya yazabilirler. deneyimlerinden faydalanalım..

FLICKER ayarını 60 HZ getirince cihaz kendini sürekli kapatıp açabiliyor dikkat edin buna..

TV TYPE bizim Türkiyede kullandığımız renk sistemi PAL olduğu için bir çok TV sadece bu sistemi destekler. eğer kayıtları NTSC olarak kaydederseniz muhtemelen de sorun çıkacaktır..

G-SENSÖR benim testlerime göre gayet güzel çalışıyor. çok hassas şekilde ayarlarsanız araç yoldaki kasislerde ve çukurlarda videoyu kilitliyor. hatta böyle bir durumda hafiften sesli uyarı da veriyor..
    son versiyonun degisiklik listesi var mi?

neler degismis bir oncekine gore?
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.