Şimdi Ara

Minecraft Soruları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
5
Favori
33.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Minecraft ile ilgili olan sorun ve sorularınızı bu konunun altına yazınız. Bu sayede gereksiz konu açılması önlemiş forumu temiz tutmuş olacağız.

İyi Günler...

Not=

Eğer yapabiliyormuyum bilmiyorum yapabiliyorsam başlığın başına yada sonuna *Ana Konu* diye ekleyebilirmiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: faati-puskevit

Arkadaşlar Minecraft ile ilgili olan sorun ve sorularınızı bu konunun altına yazınız. Bu sayede gereksiz konu açılması önlemiş forumu temiz tutmuş olacağız.

İyi Günler...

Not=

Eğer yapabiliyormuyum bilmiyorum yapabiliyorsam başlığın başına yada sonuna *Ana Konu* diye ekleyebilirmiyim?

1.2.5 versiyonda nasıl seed'e girebiliriz. iyice açıklar mısın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi22

quote:

Arkadaşlar Minecraft ile ilgili olan sorun ve sorularınızı bu konunun altına yazınız. Bu sayede gereksiz konu açılması önlemiş forumu temiz tutmuş olacağız.

İyi Günler...

Not=

Single player>create new map>more world options daki seed of the world generatora girebilirsiniz.
  • m*necraft*ndir.blogspot.com/ diye bir siteden oyunun en son sürümünü indirdim. Bin dosyasını silip Force Update yaptım.

Sonra [64x][1.2.5+12w27a] Misa's Realistic Texture Pack indirip texturepack kısmına rar'lı dosyayı açmadan direk attım.

Sonra McPatcher açıp patchledim.

Oyuna girip envanteri açınca beyaz dikdörtgen bir kutucuk çıkıyor.

Gündüzken-Gece, Geceyken-Gündüz olurken hava beyazlaşıyor ve bir daha rengi yerine gelmiyor.

Gökyüzü oyun boyu beyaz kalıyor.

Nerde hata yapıyorum bilmiyorum.
  • Texture Pack i TexturePacs dosyasına zip halinde atacaksınız. Size mcpatcher yerine Optifine kurmanızı öneririm daha kalitelidir.
  • quote:

Texture Pack i TexturePacs dosyasına zip halinde atacaksınız. Size mcpatcher yerine Optifine kurmanızı öneririm daha kalitelidir.

rar ile zip aynı şey sorduğuma pişman oldum
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZT7 -- 30 Nisan 2013; 14:47:54 >
  • quote:

quote:

quote:

İyi Günler...

Not=

Single player>create new map>more world options daki seed of the world generatora girebilirsiniz.

İyi de oraya seed'in adini yaziyorum ama normal haritada basliyor. Baska ayar gerekli mi ? Mesela haritanin adini degistirmeli miyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yerin dibine girdiğimizde derinliğe nerden bakıcaz ve tuğla yapamıyorum tuğlanın malzemesini nerden bulucam?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İyi Günler...

Not=

İyi de oraya seed'in adini yaziyorum ama normal haritada basliyor. Baska ayar gerekli mi ? Mesela haritanin adini degistirmeli miyim ?

Haritada başlıyor derken?

• quote:

Orijinalden alıntı: moskowa48

yerin dibine girdiğimizde derinliğe nerden bakıcaz ve tuğla yapamıyorum tuğlanın malzemesini nerden bulucam?

Merhabalar, yerin dibine girdiğinizde yada herhangi bir derinliğin kaçıncı katman olduğunu öğrenmek için 'F3' tuşuna basın ve 'y' yazan yerde örneğin '1' yazıyorsa son 1 katman kalmış demektir.

Tuğla nasıl yapılır: İlk önce denizin derinleşmeyen katmanlarında CLAY BLOCK bulun.Bu blokları kırdığınızda rastgele örneğin 4 gibi bir clay çıkar.4lü crafting alanına bu clayları yerleştirir iseniz tuğla yapmış olursunuz.

İyi günler !
  • Redstone devrelerinin tamamını anlatan bir yer var mı?
  • quote:

Sen oraya Seed yazarsın, o seni yazdığın Seed'e göre bir yerde başlatır oyuna. Seed'in sana yararı; fazladan kömür, demir, altın, elmas vb. olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [Nightmare]

quote:

yerin dibine girdiğimizde derinliğe nerden bakıcaz ve tuğla yapamıyorum tuğlanın malzemesini nerden bulucam?

Merhabalar, yerin dibine girdiğinizde yada herhangi bir derinliğin kaçıncı katman olduğunu öğrenmek için 'F3' tuşuna basın ve 'y' yazan yerde örneğin '1' yazıyorsa son 1 katman kalmış demektir.

Tuğla nasıl yapılır: İlk önce denizin derinleşmeyen katmanlarında CLAY BLOCK bulun.Bu blokları kırdığınızda rastgele örneğin 4 gibi bir clay çıkar.4lü crafting alanına bu clayları yerleştirir iseniz tuğla yapmış olursunuz.

İyi günler !

Clay'leri fırında ısıtp tuğla yapıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: [Nightmare]

quote:

İyi günler !

saol

• Single playerda lag oluyor nasıl çözebilirim lag sorununu win 7 laptoptayım.Masaüstü xp bilgisayarda 0 lag oluyor ama laptopta arada lag oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: airBurN

Single playerda lag oluyor nasıl çözebilirim lag sorununu win 7 laptoptayım.Masaüstü xp bilgisayarda 0 lag oluyor ama laptopta arada lag oluyor.

Ayarlari düşür oyle dene.Yine olmazsa ısıdan kaynaklaniyordur, oyun tamamen islemci uzerinden oynaniyor ve ısı artnca CPU tıkanmaya basliyor.Malum yaz ayindayiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Tamamen Hayal Ürünüdür

quote:

Single playerda lag oluyor nasıl çözebilirim lag sorununu win 7 laptoptayım.Masaüstü xp bilgisayarda 0 lag oluyor ama laptopta arada lag oluyor.

Ayarlari düşür oyle dene.Yine olmazsa ısıdan kaynaklaniyordur, oyun tamamen islemci uzerinden oynaniyor ve ısı artnca CPU tıkanmaya basliyor.Malum yaz ayindayiz

Bu yanlislik var duzelteyim yaz ayi degil yaz mevsimindeyiz demen daha mantikli olur bence

• Arkadaşlar üyelik aldım, oyunu indirdim, java yükledim. Ama login olduğumda login in server diyor öyle kalıyor.!!! Neden olaiblir yardım ederminiz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: kruvazor

quote:

Orijinalden alıntı: Tamamen Hayal Ürünüdür

quote:

Bu yanlislik var duzelteyim yaz ayi degil yaz mevsimindeyiz demen daha mantikli olur bence

yaz ayları, kış ayları ....

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.