Şimdi Ara

Milli yüksek hızlı tren projesi hakkında merak edilenler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
2
Favori
4.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pulat06

2 adet Hürkuş yaptık ama Güney koreden tam 15 tane KT-1 alıyoruz. Hava kuvvetleri bekliyemedimi Hürküş'un testlerinin bitmesini hızlı trende böyle olacak demedi demeyin. Ayrıca seneye hürkuş avrupada tanıtılacaktı insan demez mi madem siz yaptınız niye başka ülkeden alıyorsunuz. ayrıca kore gazetesinde şöyle yazıyor. Türkiye kendi yapmayı denedi ama olmadı bizden uçak alıyor yazıyor. Hürküş tam anlamıyla tüm testleri geçti ama havada kalma süresi testleri filan var buda belli bir zamanı havada geçirmek zorunda kalıyor.

yeminle İçim bunaldı artık sanki bugda kalmışpım gibi hissediyom...

Gazetelerin uydurma haberlerinden bir tanesi bu 15 kt 1 siparişi yıllar önce verilecekti zaten o zamanlar hürkuş falan yoktu aynı haberi ısıtıp yeni gibi paylaşıp üzerine ilave kendi cümlelerini de koyup iyice batırmışlar bilmeden etmeden yorum yapıp insanları da yanlış bilgilendiriyorlar nasıl bir basın var bu ülkede anlamış değilim iki taraf da birbirinize kötüleme peşinde bilgi verme gibi bir amaçları yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• madem yorumları silecektiniz baştan yoruma kapalı yayınlasaydınız
  • Trenler kocelide durmuyor isterse 300 km hızla gitsin bana faydası olmadıktan sonra..
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevan

madem yorumları silecektiniz baştan yoruma kapalı yayınlasaydınız

Merhaba,

Yorumları silmiyoruz, saldırgan-aşağılayıcı-politize yorumları kaldırıyoruz.

Bilim, teknik konuşalım, tasarımdan bahsedelim.

Hangi iktidar ne yapmış, kim neyi yapamamış, bunlar bizi ileriye götürmez, zaman kaybettirir üstelik ortamı da gerer. Kaldı ki bu tartışmaların yeri de bu videonun altı değil.

Trenin tasarımıyla ilgili görüşleriniz, teknikle ilgili fikirleriniz varsa onları paylaşalım, konuşalım. Eleştri ise dibine kadar yapalım, övgüyse yüksek sesle dile getirelim.

Teşekkürler.
  • Makarna nimet nimet atılır mı yorumda olsa.

• Sosyal medyanin zararlari.Haber dogruda olsa yanlisda olsa toplumda algi olusuyo.Ve genelde bu haberlerin cogu yanlis olur.Ben bu videolari hazirlayanlara cok tesekkkur ediyorum.Sonucta bunlarin kazanci ulkemize olacak.

• Hızlı treni Tülomsaş yapacak arkadaşlar

• ø kullanıcısına yanıt
    Bize projenizden biraz bahseder misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: akcanon

Trenler kocelide durmuyor isterse 300 km hızla gitsin bana faydası olmadıktan sonra..

Bu ülkede sadece senmi yaşıyorsun bu nasıl zihniyet. Marmarayada ben belki ömrüm boyunca binemeyeceğim ama gurur duyuyorum kullananlar kadar seviniyorum. Bugun benim işim görülür yarın senin işin. Bu işler sırayla .
  • Yalçın Ç. kullanıcısına yanıt
    Eğer sorunun kökenini anlayabilmiş olsaydınız, siyasetin cenazeler üzerinden değil de katiller üzerinden yapıldığını farkederdiniz. Çünkü ölenler bu ve o mesajı okuyamazlar.
  • Erdi hocam ülkeyi daha ileriye götürecek bu gibi üretimleri paylaşmayın buralarda zira bir çoğunun zoruna gidiyor. Onlar için amerikada daha iyisi var boşuna uğraşmayalım.
  • Ankara-İstanbul arası trenle 530 km.Yani trenler söylendiği gibi ortalama 250 km hızla gitse yolculuk 2 saat sürer. Oysa 2 kere bindim ve ikisinde de yolculuk 4 saatin üstündeydi. Bizim hızlı trenler bizim standartlara göre hızlı ama dünya standartlarında herhalde saatte 125 km hızlı tren sınıfına girmeye yetmiyordur.

• gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Niye öyle diyosun abisi bu kardeş tren hızını cep telefonundaki gps yazılımından kontrol ediyor
  • fx57 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler cevabınız için, sizin isteğinizi anlıyorum fakat yapılan ürünü-hizmeti yapan kişi-kurum dan bağımsız düşünülemez ve tartışılamaz bu nedenle işin içersine siyaset doğrudan dahil olur. internet forumu veya benzeri internet platformlarında tartışma(kavga) çıktığında nasıl kontrol edilemez ve ortamın düzenin sağlanamaz hale geldiğini biliyorum bu konuda sizi anlıyorum ancak sadece bilim konuşma amacıyla hareket ediliyorsa hem söylemlerde hem de yaratılacak olan tartışma ortamının objektifliği korunmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalçın Ç.

quote:

Orijinalden alıntı: akcanon

Trenler kocelide durmuyor isterse 300 km hızla gitsin bana faydası olmadıktan sonra..

Bu ülkede sadece senmi yaşıyorsun bu nasıl zihniyet. Marmarayada ben belki ömrüm boyunca binemeyeceğim ama gurur duyuyorum kullananlar kadar seviniyorum. Bugun benim işim görülür yarın senin işin. Bu işler sırayla .

bu trenler yapılmadan önce biz çok rahat istanbula gidip geliyoduk . her durakta da duruyodu öyle 2-3 saat de sürmüyodu . sadece bizim duragımızda dursun demiyorum ki zaten eskiden de eskişehire ankaraya giddiyordu ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pulat06

2 adet Hürkuş yaptık ama Güney koreden tam 15 tane KT-1 alıyoruz. Hava kuvvetleri bekliyemedimi Hürküş'un testlerinin bitmesini hızlı trende böyle olacak demedi demeyin. Ayrıca seneye hürkuş avrupada tanıtılacaktı insan demez mi madem siz yaptınız niye başka ülkeden alıyorsunuz. ayrıca kore gazetesinde şöyle yazıyor. Türkiye kendi yapmayı denedi ama olmadı bizden uçak alıyor yazıyor. Hürküş tam anlamıyla tüm testleri geçti ama havada kalma süresi testleri filan var buda belli bir zamanı havada geçirmek zorunda kalıyor.

yeminle İçim bunaldı artık sanki bugda kalmışpım gibi hissediyom...

Hava kuvvetleri bu ulkenin en onemli kurumudur. Bir ihtiyacı varsa beklemez bekleyemez. Bu işler lafla değil icraatle yurur. Yarın bir gun savaş durumunda bir tane bile uçağın savaşı bizim lehimize çevirebileceğini duşunerekten yorumunuzu gulunç buluyorum. Yarın savaşmayacağımızı kimse temenni edemez...

• tamamen aceleye getirilmiş bir proje daha oturması için 1.5-2 sene var bazı siyasetçiler yaptık ettik demek için hizmete konmuştur,hızlı tren demek kandırmak olur suan normal anadolu expresten farkı yok,modern görüntüsü var,ne zaman 3 saatin altında ankaraya gider o zaman yht denir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdası

tamamen aceleye getirilmiş bir proje daha oturması için 1.5-2 sene var bazı siyasetçiler yaptık ettik demek için hizmete konmuştur,hızlı tren demek kandırmak olur suan normal anadolu expresten farkı yok,modern görüntüsü var,ne zaman 3 saatin altında ankaraya gider o zaman yht denir.

Bugun çok basit bir cihazı bile ele alsak misal iphone 6 . Piyasaya çıktı ne dediler bükülüyor . yüzde yüz hazır olarak bir ürün piyasa çıkmayabilir. Zamanla düzelicektir .
  • Biliyorum kimimiz hükümeti, kimimiz muhalefeti sevmiyor yada başka sıkıntıları var.Ama bu ülke hepimizin, bu gelişmelerden hepimiz gurur duyalım. Ülkemizde düzelticek çok şey var. ben inanıyorumki ileride pek çok şeyi başarıcağız ama hep birlikte yapacağız bunu.

• yht nin yüksek hıza çıkmamasının sebebi çok şantaj yapılmasıdır bu devletin nelerle uğraştığını hiç umursamadınız zaten yoksa kolu en ileri götürmek makinist için çokta zor değil

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.