Şimdi Ara

Milli Muharip Uçak, IDEF'te sergilendi: 2023 yılında hangardan çıkacak (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
0
Favori
4.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CleanCoders

Onlara karşı gücünüz yettiği kadar kuvvet ve savaş atları hazırlayın. Onlarla Allah’ın düşmanını, sizin düşmanınızı ve bunlardan başka sizin bilmediğiniz fakat Allah’ın bildiği diğer düşmanları korkutursunuz. Allah yolunda her ne harcarsanız karşılığı size tam olarak ödenir. Size zulmedilmez.
    Enfal 60

allah yolunda ne harcarsan karşılığı tam olarak ödenir haa ! Bu söz bile kuranın insan yapımı olduğunun kanıtıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Onlar kim oluyor.

Ha onlar dediğin hristiyan yahudileri kastediyorsan işin yaş.

Nakit cash mi olarak ödeniyor bedeli tam ödeniyor he vay vay vay.

Alıntıları Göster

Onlar dan kasıt örneğin Atatürk'ün denize döktükleri ve benzerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CleanCoders -- 20 Ağustos 2021; 9:50:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Alim

allah yolunda ne harcarsan karşılığı tam olarak ödenir haa ! Bu söz bile kuranın insan yapımı olduğunun kanıtıdır.

Alıntıları Göster

Ateistler neden Allah ile uğraşır, Dünyayı değiştirmeye çalışıyorlar desem çok anlamsız. Çünkü dünya, evrende önemsiz küçücük bir nokta, bir ateiste göre, öldüğünde bir böcekten farksız olmasa gerek.

• quote:

Ateistler neden Allah ile uğraşır, Dünyayı değiştirmeye çalışıyorlar desem çok anlamsız. Çünkü dünya, evrende önemsiz küçücük bir nokta, bir ateiste göre, öldüğünde bir böcekten farksız olmasa gerek.

Alıntıları Göster

Olmayan şeylerle uğraşmıyoruz, varlığı kesin olarak kanıtlanmış her şeyle ilgileniyoruz. Evet, dünya bir kum tanesi gibidir. Öldüğümüzde de toprak olacağız ve evet böcekler tarafından da sindirileceğiz. Ama sizin hayal dünyanızdaki cennet, cehennem, huri, zebani gibi mitolojik-fantastik unsurlar sadece kurgu kitaplarında geçiyor.

• quote:

Olmayan şeylerle uğraşmıyoruz, varlığı kesin olarak kanıtlanmış her şeyle ilgileniyoruz. Evet, dünya bir kum tanesi gibidir. Öldüğümüzde de toprak olacağız ve evet böcekler tarafından da sindirileceğiz. Ama sizin hayal dünyanızdaki cennet, cehennem, huri, zebani gibi mitolojik-fantastik unsurlar sadece kurgu kitaplarında geçiyor.

Alıntıları Göster

varlığı kesin olarak kanıtlanmış her şeyle neden ilgileniyorsunuz. amaç ne sonuçta ölüp gideceğiz

• quote:

varlığı kesin olarak kanıtlanmış her şeyle neden ilgileniyorsunuz. amaç ne sonuçta ölüp gideceğiz

Alıntıları Göster

Vakit geçsin diye. Yoksa naapalım can sıkıntısı.. Bedenimiz çürüyor ve ölüm kaçınılmaz oluyor.

• quote:

Vakit geçsin diye. Yoksa naapalım can sıkıntısı.. Bedenimiz çürüyor ve ölüm kaçınılmaz oluyor.

Alıntıları Göster

O zaman sıkıntı yok, aynı dünyada barış içinde yaşayabiliriz. tabi ki benim inançlarım ile dalga geçmediğin sürece.

• quote:

O zaman sıkıntı yok, aynı dünyada barış içinde yaşayabiliriz. tabi ki benim inançlarım ile dalga geçmediğin sürece.

Alıntıları Göster

Senin ya da sizin inancınızla dalga geçmiyoruz. İnandığınız şeyler yok diyoruz. Bu dalga geçmek değildir. Tabi neye istersen inanmakta özgürsün lakin benim özgürlüğümü de kısıtlamadığınız sürece.

• quote:

Senin ya da sizin inancınızla dalga geçmiyoruz. İnandığınız şeyler yok diyoruz. Bu dalga geçmek değildir. Tabi neye istersen inanmakta özgürsün lakin benim özgürlüğümü de kısıtlamadığınız sürece.

Alıntıları Göster

benim inandığım şeylere yok demende herhangi bir sorun yok. ama neden bana duyurmaya çalışıyorsun. ateist sayısını arttırma misyonunuz olmadığına göre hiç bir anlam veremiyorum.

• Bildiğin maket sergilemişler işte.

Ha bu arada şöyle bir şey vardı; sahi ne oldu?

Milli Muharip Uçak, IDEF'te sergilendi: 2023 yılında hangardan çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 20 Ağustos 2021; 10:49:2 >
  • CleanCoders C kullanıcısına yanıt

teknik olarak onlarda Allahın kulu değilmi - Allah kendine düşman olsun diye insan gruplarımı yaratmış ve koruyucusu olarakda sizimi ilan etmiş. Allahu ekber vs Avengers assemble mı?

• Türkiyenin Düşmanı falan yok. Kimse Türkiyeyle düşman falanda olmak istemiyor. Türkiye kendine düşman yaratmak istiyorsa orasını bilemem.. Ben tüm dünyayla barışıgım. Afrikalıda benim kardeşim. Amerikalıda benim kardeşim. Arapta suriyelide benim kardeşim. İsrailde benim kardeşimdir! Kimseye düşman deilim. Onlar bana kötülük etsede ben onlara kötülük ile cevap vermem kötülügüne karsılık iyilik ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Portraitclub

Yerli uçağımız göklerde. 2011

Yerli uçağımız göklerde. 2015

Yerli uçağımız göklerde. 2023

Yerli uçağımız göklerde. 2053

Yerli uçağımız göklerde. 2071

Yerli uçağımız göklerde. Tarih yok, bir gün çıkacak.

Savunma sanayi fuarını izlemeni tavsiye ederim, şahsen izledikten sonra ülkem adına bir kez daha gururlandım. 2023 yılında o uçak söz verildiği gibi hangardan çıkarsa neyinizle dalga geçeceksiniz merak ediyorum. Şimdiye kadar savunma sanayinde ne yapılmış acaba..

• blackcat67 kullanıcısına yanıt

Hadi diyelim çıktı. Ve seri üretime gectik Tam 1000 adet savaş uçağı ürettik bi ton para harcayıp.

EEE nabıcaz bu savaş ucaklarını? Dünyaylamı savaşıcaz insanmı öldüürcez nabıcaz yani? Gözdağımı vericez bak bizimlie düzgün konusun salarım üstünüze 1000 adet savaş ucagınımı diycez? Savaş cıkarmaklamı istedigimizi yaptırıcaz dünyayı insanları bizden korkutarakmı üstünlük saglayacagız?. 2022 yılına giriyoruz. 3.Dünya savaşı cıkarmak gibide kimsenin niyeti yok.Dolayısıyla Sadece Türkiye değil Tüm Dünyanın artık "SAVUNMA" sanayi harcamalarını minimuma indirmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: GenqhisKhaan89

Hadi diyelim çıktı. Ve seri üretime gectik Tam 1000 adet savaş uçağı ürettik bi ton para harcayıp.

EEE nabıcaz bu savaş ucaklarını? Dünyaylamı savaşıcaz insanmı öldüürcez nabıcaz yani? Gözdağımı vericez bak bizimlie düzgün konusun salarım üstünüze 1000 adet savaş ucagınımı diycez? Savaş cıkarmaklamı istedigimizi yaptırıcaz dünyayı insanları bizden korkutarakmı üstünlük saglayacagız?. 2022 yılına giriyoruz. 3.Dünya savaşı cıkarmak gibide kimsenin niyeti yok.Dolayısıyla Sadece Türkiye değil Tüm Dünyanın artık "SAVUNMA" sanayi harcamalarını minimuma indirmeli.

Kardeşim sen bu propagandayı Türkiye'de değil gidip diğer devletlerde yap. Türkiye bulunmuş olduğu coğrafi konum nedeniyle savunma sanayi konusunda en ufak taviz dahi vermemeli. Savaş uçaklarını ne yapacakmışız komik..

Umarım o zmn inş Hükümet daha fazla Vergi yükü getiririr. Savunma sanayine daha fazla para harcayalım hatta yetmez 1aylıgını herkes savunma sanayi için bagısta bulunsun. Ben hakkıımı veriyorum. 1maasım hükümet tarafından savunma sanayisi için kesilsin! Umarım benim yaptıgım gibi devletimiz bekası için bu Onurlu hareketi tüm vatandaşlarımızdan bekliyorum. Sonuçta taviz verilmemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 20 Ağustos 2021; 12:45:30 >
  • tüm mesajları silmişler kimseye ceza vermemişler. tükereyim ben sizin forum yöneticiliğinize be.

Herkes işini yapsın boş tarihlerle bu işler gerçekleşmiyor. Tarih veriliyor ortada bişey yok, bir daha tarih veriliyor yine ortada bişey yok, yetmiyor bir daha tarih veriliyor. Uçak çıkarmak bu kadar kolay olsaydı Amerika 32 yılda f35 çıkarmazdı bırakın boş muhabbetleri. Savunma sanayi son 10 yılda güzel gelişti ama böyle uçuyoruz kaçıyoruzlarla itibar kaybediliyor. Söylemler icraatlerin önüne geçmemeli tarih verilmesi yanlış belli bir kitleyi gaza getirebilirsiniz ama aklı selim insanlar bu söylemlere inanır mı sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Concordato kullanıcısına yanıt
    hangardan çıkacak diyor. Uçaçak Demiyor zaten tusas genel müdür tsk'ya bitmiş uçağın teslim edilmesi 2030 lar diyor haberi doğru okuyun

• muammer816 M kullanıcısına yanıt
    2030-2035 envantere girmesi. Şu an elimizdeki mevcut f16 ların pili bitik fakat tusas bunların hepsinin yapısal ömrünü 8000 uçuş/saat daha uzattı modifiye üstüne modifiye yapıyor. MMU devreye girince F16 lar artık universite mühendislik fakültelerinde dekor olur.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.