Şimdi Ara

Millenicom Vaat Edilen Hızı Alamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türknetten Millenicoma geçiş yaptım. VDSL kullanıyorum, türknette hızım 80leri görüyordu millenicomda paketim 100 mbps olmasına rağmen 40 mbps anca görüyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda altyapıda bir sıkıntı olmadığını söylüyorlar. Lütfen bir çözüm.

• Modeme gelen hız 63Mbps gözüküyor ona rağmen ortalama 45 mbps alıyorum sebebini bilen var mı?

• O 63mbps hattinin alabileceği max değeri gösteriyor, ama muhtemelen hattina 47mbps tanimlanmis olduğu icin az gözüküyor, çünkü snr degerin gayet guzel, musteri hizmetleri ile görüş hizini yukseltsinle, ya da asus modem kullaniyorsunuz gördüğüm kadarıyla bende de var, sifirladiysaniz belki snr sinirlamasi açılmış olabilir, yönetim - dsl yönetimi kisminda snr değeri 15 secili olabilir, eger öyleyse onu otomatiğe almayi deneyin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kararlılık Ayarını Disabled yaptım ama komple internet gitti hocam. Başka bir ayarı mı değiştirmem lazım burada?

• hizliinternetherkesinhakki kullanıcısına yanıt

Kararlılık ayarını 8 yap ve modemi yeniden başlat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • simos35 kullanıcısına yanıt

Hocam çok sağ ol 3 gündür yapmadığım şey kalmadı sayende çözebildim çok teşekkürler. 40-45 arası ahız alıyordum artık 65-70 arası alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hizliinternetherkesinhakki -- 15 Şubat 2023; 23:2:21 >

sizin gene iyi 100 mbps kullandığım yerde tekrar internet alamıyorum port yok kutu dolu almaya başarsam bile 100 mbps kaldırmaz diyorlar

Kod

Yığını:
    VDSL Training Status: Showtime Mode: VDSL2 Annex B VDSL Profile: Profile 17a Traffic Type: PTM Mode Link Uptime: 0 day: 0 hour: 29 minutes ============================================================================ VDSL Port Details Upstream Downstream Line Rate: 8.212 Mbps 100.152 Mbps Actual Net Data Rate: 8.189 Mbps 99.999 Mbps Trellis Coding: ON ON SNR Margin: 29.0 dB 9.5 dB Actual Delay: 0 ms 0 ms Transmit Power: 8.9 dBm 14.5 dBm Receive Power: 5.7 dBm 0.9 dBm Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols Total Attenuation: 3.2 dB 13.5 dB Attainable Net Data Rate: 40.235 Mbps 106.087 Mbps ============================================================================ VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3 Line Attenuation(dB): 4.6 22.2 35.7 N/A 11.9 26.4 40.0 Signal Attenuation(dB): N/A 21.9 38.1 N/A 11.6 26.1 40.0 SNR Margin(dB): N/A 28.9 0.0 N/A 9.9 9.4 9.3 Transmit Power(dBm): N/A 6.1 5.7 N/A 12.5 7.6 6.8 ============================================================================

Rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.