Şimdi Ara

Millenicom Upload (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
9.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Netspeed

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni reklamımızı izlediniz mi?
    https://www.youtube.com/watch?v=TQcyTxnYVOw
  • millenicom kullanıcısına yanıt
    Reklam yatırımlarınızı upload hızı vermeye yönelik yatırımlara yöneltmeniz dileğiyle
  • BerkayAltok B kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Upload hızının arttırılması için altyapı işletmecisi ile görüşmelerimiz sürüyor. Umarım güzel haberler alacağız ama zaman alacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ya Alper bey üst yönetime şu konuyu taşısanız ne güzel olur başka firmadan geçişlerde nasıl aktivasyon ücreti yoksa , modem kiralama ücretide olmasın çoğu firma İnan’ın almıyor

• Hataylim H kullanıcısına yanıt
    Aslında bunun karar vericisi benim :) Millenicom’da kanpanyalar ve fiyatlandırmalar benim sorumluluğumda.
    Donanım Haberde bir röportajım yayınlandı orada detaylı anlattım neden bu ücret alınmaya başladı ve sırayla diğer firmalarda almaya başlıyor diye. Çok özet hali şu. Altyapı işletmecisi FTTH alryapıda fiber modemi eskiden ücretsiz sunuyordu, biz de size ücretsiz veriyorduk. Artık buna kira bedeli alacağım dedi, biz de sizlerden almak zorunda kaldık. Toplam fiyat olarak bakarsanız açık ara bizim çok uygun olduğumuzu göreceksiniz.

• Upload ile ilgili bir gelişme var mı acaba Alper Bey ?

• Selamlar,

Upload hızının arttırılması için altyapı işletmecisi ile görüşmelerimiz sürüyor. Umarım güzel haberler alacağız ama zaman alacaktır.

• Upload isterken downloaddan olduk

Millenicom Upload
  • Merhaba, bende bugün internete erişimim açıldı fakat hız testinde 25 mbps geçmiyor hızım. 100 mbps prestij paketini kullanıyorum. Kablolu kullanmıyorum. Acaba bu saatlerde mi hız düşüşü var?

• Upload hızının yüksek olmasında Türk Telekom un bu mağara dönemi zihniyetini anlamış değilim... İnsanlar yayın yapıyor, verilerini depolama alanlarına yedekliyorlar ve uploadın bitmesi için saatlerce bekliyorlar... İnsanlara bu zulmü neden çektiriyorlar bu mağara döneminde kalan iss anlamış değilim (aslında mesele para da her neyse)... Biz bu gidişle ileri medeniyeti veya teknolojik gelişmeleri kotayla (down-upload kotası) yakalayacaz ya anca kaplumbağa hızıyla 30 yıl geriden takip edeceğiz... Her şeyden önce mağara adamı zihniyeti bitmesi gerekiyor (nokta).

• quote:

Orijinalden alıntı: habib_723

Upload hızının yüksek olmasında Türk Telekom un bu mağara dönemi zihniyetini anlamış değilim... İnsanlar yayın yapıyor, verilerini depolama alanlarına yedekliyorlar ve uploadın bitmesi için saatlerce bekliyorlar... İnsanlara bu zulmü neden çektiriyorlar bu mağara döneminde kalan iss anlamış değilim (aslında mesele para da her neyse)... Biz bu gidişle ileri medeniyeti veya teknolojik gelişmeleri kotayla (down-upload kotası) yakalayacaz ya anca kaplumbağa hızıyla 30 yıl geriden takip edeceğiz... Her şeyden önce mağara adamı zihniyeti bitmesi gerekiyor (nokta).
    Hocam, burada aslında rant var. Kurumsal tarafa 15 mbps upload hızını 1500 TL gibi bir fiyata vermek varken niye hızlar yükselsin ki?

Kota olayında olduğu gibi internet kullanıcıları buna tepkisini koyarsa mecburen hızlar yükselir.

Bu arada eski güzel günlerden bir tane koyayım.

Millenicom Upload

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    50 mil içinde olsa 0 ms çok iyi değermiş... Down ve up içinde herkesin birlik olup ses çıkarması etkinlik yapması gerekiyor... Gündem ancak bu şekilde olur taleplerimizi sürekli iletmeliyiz...

• quote:

Orijinalden alıntı: habib_723

50 mil içinde olsa 0 ms çok iyi değermiş... Down ve up içinde herkesin birlik olup ses çıkarması etkinlik yapması gerekiyor... Gündem ancak bu şekilde olur taleplerimizi sürekli iletmeliyiz...
    Sunucunun dibinde idim. Birleşik Krallık'ta 1000 mbps kullanmıştım. Genelde bu hızlarda ping mesafe olsa bile 5'in altında oluyor.
  • VAE için upload sınırını kaldırdık haberini duyalım artık..

• Ah keşke
  • Türk Telekoma bu hafta upload hızları artarsa kaç müşteri tercih eder şeklinde tahminlerimizi ilettik. Süreç ilerliyor.

• Alper bey ben 100 mbps paketteyim ama 88 download 2 upload veriliyor. Düzeltilemez mi?
    https://forum.donanimhaber.com/tam-ogrenebilir-miyim-su-hiz-sorununu-cozuldu--138330530

Millenicom Upload
  • Bu konuyu network direktörümüz ile görüştüm. Açıklaması:

VDSL teknolojisi gereği download hızı 100 bile olsa maksimum 88 civarında geeçekleşir. Bu bir limit değil zaten üst sınır.

Modem arayüzünde 100 mbps görmenize dair açıklama:

O hattın buluşma hızı ve doğrudur. Ancak 100 Mbps pppoe katmanındadır. Temelinde de ATM teknolojisi var.

ATM'de de paketler 53 byte büyüklüğünde olup 5Byte header bulunur. Yani paket size 53 byte bile olsa ptraikte 48 byte data gönderimi yapılabir. Bu da pratikte %10 gibi bir kayıba denk gelir.

• Süperonline'a da upload konusunda müşteriler kapıda bekliyor diye beklentilerinizi ilettiniz mi peki? ;)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.