Şimdi Ara

Millenicom'u kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 tane dev gibi saha dolabı binanın dibinde 65 bile alabilecekken 35 mbps tarife üzerinden 9 mbps aLıyorum. Altyapı, bina tesisatı diyenlere kulak asmayın. Dsmart 8 mbps adsl daha iyi, hızlı hizmet veriyordu. Cuma günü arıza kaydı oluşturuldu daha olacak ne zaman olacağı meçhul. Altyapı, bina tesisatınız iyi olsa dahi size alt sınırdan vereceklerdir, buradakilere de itimat etmeyin laf çok, çözüm yok. İptal ettiricem.

• Dsmart kullanırken snr margin değeri 29 idi.

xDSLFwVersion: FwVer:5.9.2.23_A_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
    Line State: Up
    Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
    Annex Mode: ANNEX_A
    =============================================================================
    Downstream
    SNR Margin: 14.6 dB
    Line Attenuation: 9.2 dB
    Data Rate: 35839 kbps
    ES: 31
    SES: 0
    Upstream
    SNR Margin: 29.7 dB
    Line Attenuation: 0.4 dB
    Data Rate: 3070 kbps
    ES: 0
    SES: 0
  • Kullandığınız modemde görünen kablo değerlerine müdahale edemezler hocam. Sadece hız ayarlaması yapabilirler. Yani şu an TT'ye de geçseniz D-Smart'a da geçseniz aynı değerleri göreceksiniz.

Saha dolabı 200 metreden daha yakın ise 100Mbps alabilirsiniz. Benzer bir durumu ben de yaşadım. Modem üzerinde ulaşabileceğim hız 14Mbps görünüyordu ve 12Mbps alıyordum ama binamda FTTB/DSL erişim yani fiber vardı. Kabloyu yeniledim, sonuç ise muazzam. 140Mbps ulaşılabilir hız görünüyor şu an. Kabinin bana uzaklığı ise yaklaşık 50 metre.
  • Kesinlikle katılıyorum dostum
  • 1 ay süreme mal olup 134 TL fatura ödememi sağladılar Telekoma, bulaşmayın "aciliyetiniz iletildi, gün içinde aranacaksınız" gibi mesajlardan başka bir bildikleri yok. Ne arayan oluyor ne soran sayelerinde 2 katı fatura ödedim. Daha bağlantı bile sağlamadan müşteri hizmetleri kalitesi ortada maazallah bağlatsam kim bilir ne yaşayacaktık.
  • Millenicom'dan bir arkadaş geldi "atlak bağlantı" dedi, yarın TT'den gelecekler.
  • Sorunum çözüldü, çingenelik yaptım biraz kabul ediyorum, haksızlık ettim. İrtibat kurdular sürekli şu an 34 alıyorum :)
  • WITCHER kullanıcısına yanıt
    Sorun nasıl çözüldü hocam, kabloyu mu yenilediler? Nasıl çözüldüğünü ve modemde görünen hat değerlerini de paylaşabilirseniz seviniriz.
  • Yeni reklamımızı izlediniz mi?
    https://www.youtube.com/watch?v=TQcyTxnYVOw
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.