Şimdi Ara

Millenicom Internet ve Hat Değerlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Millenicom'den aylık 84,90 TL olan 100mbs internet teklifi aldım. Kendileri hattımın 98mbs kaldırdığını geçmemde sıkıntı olmadığını söylediler. Hat değerlerim aşağıdaki gibi sizce karşılar mı yoksa başka tarifelere mi bakmalıyım. Teşekkürler.

• Vdsl 24mbit ile 15.8 snr alıyorsunuz. 98mbit nasıl kaldırıyormuş acaba? Resimden göründüğü gibi hattınız 50 destekliyor ama 35 falan alabilirsiniz bu snr değeri ile en fazla. Üstünde çok kopma olur.
  • Hocam aynı modemi kullanıyoruz.Türktelekom 50mbit paketi kullanıyordum.Modem Değerinde Max ulaşılabilir 85 90 arası gösteriyordu.Milleni geçtiğimdede Modemde gösterilen max hız geldi modem aşşağı yukarı en doğru sonucu gösteriyor sizede 45-50arası gelir.Kopma falanda olmuyor bende değerlerim görselde.Hız modemi kapatıp açtığımda 85 89 arası değişiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logat -- 15 Mart 2019; 1:21:14 >

• Başvuralı 5 gün olmuş sözleşmeyi mail olarak alıp cuma günü kargoya vermiştim. Dün onay için aradılar şuan bağlantı aşamasında gözüküyor. Türk telekomun 24 mbps sınırsız internetini yaklaşık 95 TL'ye kullanıyordum. Güncel değerlerimi buraya bırakıyorum millenicom'a geçtikten sonra da güncelleyip bilgi vereceğim.

• Arkadaşlar bugün bağlantım tamamlandı. Güncel hız değerlerimi paylaşıyorum. Hattımın maximum alabileceği 98 mbps olarak gösteriyor fakat millenicomla iletişime geçtiğimde kendileri ilerleyen saatlerde tekrardan iletişime geçmemi istediler. Şuanlık hız dışında bir problem gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinematique -- 21 Mart 2019; 17:40:2 >
  • logat kullanıcısına yanıt
    Adrese dayalı altyapı sorguladığınızda kaç gösteriyor alabileceğiniz? Benim modemde 120 yazmasına rağmen adreste 53 göründüğünden 50 üstü vermiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur747

Adrese dayalı altyapı sorguladığınızda kaç gösteriyor alabileceğiniz? Benim modemde 120 yazmasına rağmen adreste 53 göründüğünden 50 üstü vermiyorlar.
    Iptv kullanıyorum evde 4 telefon wifi'dan bağlı bir de bilgisayar ethernet ile bağlı. Şuanda aldığım değerler bunlar. Ping olarak çok iyi csgo'da 45 pingi lolde ise 15 pingi geçmiyor. Youtube veya Twitch platformunda sorunsuz 1080p yayınları izleyebiliyorum. Adresimde alabileceğim en yüksek hız 98 gösteriyordu. Onun için Millenicom'u aradım ekip yollayacaklar.

• Bu arada arkadaşlar referans kodum: 3F20DBBF. Bu kod ile ücretsiz 1 aylık internet başvurunuzu yapabilirsiniz. İnternet ile ilgili bir sorunuz olursa cevaplayamaya çalışırım.
  • cinematique kullanıcısına yanıt
    Hocam kablonuzda sorun var gibi görünüyor. Milleni ekibi de geldiğinde para karşılığı yapacak kablo apartmana ve size ait olduğu için. O yüzden hiç beklemeyip elektrikçi çağırtıp yeniletin derim. Eğer adreste 80Mbps ve üzeri görünüyorsa muhtemelen 100MBps ve üzerinde hız alınabilir. Eğer daha aşağı hız görünüyorsa modemde muhtemelen kablo kaynaklıdır.

Örneğin benim adresimde 80Mbps görünüyor, modemde 10Mbps görünüyordu ve 8Mbps alabiliyordum. Kablo değişiminden sonra bu hale geldi:

• ugur747 U kullanıcısına yanıt
    50üstü vermeyen millenimi türk telekom mu ?? Adres sorgusunda 56mb gösteriyordu.Bana veremeyiz falan demediler.Adamlar sana 100ü salıyor En MAx kaç alırsan artık.Akn dönemimde TT de 100mb geçmek istediğimde TT vermiyordu desteklemez diye.
  • Şu an Türk telekomdayım daha Telekom vermiyor, santralden de baktılar alırsın rahat 100 diyorlar ama sistemden paket tanımlarken adreste 53 göründüğünden sistem onay vermiyor. Farklı yerlere şikayet ettim adreste tanımlı hızın kimin düzelteceğini bulamadılar;)
  • logat kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom sende paketi tanımlamaya çalıştı mı yoksa müşteri temsilcisi uğraşmadan desteklemez diyerek mi vermedi?
  • Merhabalar, CMD ile i3d.net adresine tracert yapıp ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud__Strife -- 29 Mart 2019; 4:4:51 >
  • Millenicom Internet ve Hat Değerlerim
  • Teşekkür ederim ping değerleriniz güzel. İyi forumlar.
  • ugur747 U kullanıcısına yanıt
    Bir kaç kere denedim hepsi aynı şeyi söyledi hattınız desteklemiyor veremeyiz.Online işlemlerden geçmeye çalışıncada geçmiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logat -- 30 Mart 2019; 1:14:39 >
  • Yeni reklamımızı izlediniz mi?
    https://www.youtube.com/watch?v=TQcyTxnYVOw
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.