Şimdi Ara

Millenicom başvuru sürecim ve internet deneyimim (FPS oyuncuları için ping testlerim içeride) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
6.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9) 19.09 tarihinde Millenicom tarafında bir gelişme olmadı. 20.09 da taahhüt bitecek olduğundan TurkTelekom da tarife değişikliğine gitmek zorudna kaldım ve sistemin izin verdiği en ucuz tarife 6 mbit limitsiz 220tl şeklinde idi ona geçiş yaptım.Sistem nedense 6gb kotalı tarifeye izin vermedi.Taahhütsüz TT fiyatları çok yüksek.Bunu göz önüne alarak önceden geçiş için başvurmak en doğrusu. Millenicom dan geçiş işlemlerini artık hızlı bir şekilde tamamlamalarını bekliyorum.Geçiş yapılmadığı her vakit TurkTelekom'a ekstra ücret ödeniyor.

Bu bir dramdır.

Millenicom başvuru sürecim ve internet deneyimim (FPS oyuncuları için ping testlerim içeride)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: k8s

Modem arayüzünden değerlerinizi paylaşabilir misiniz?
    Belki bağlantınız ADSL modunda yapılmış olabilir. Sorgulamada 63Mbps görünüyorsa genelde daha üst hızlar da alabilirsiniz. Apartman içindeki kablonuzda da sorun olabilir yüksek ihtimal.
    Hocam sabahtan beridir İnternetim yok. Gelince modem arayüzünde de deneyeyim. Ordan nasıl bakıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadgn

Hocam sabahtan beridir İnternetim yok. Gelince modem arayüzünde de deneyeyim. Ordan nasıl bakıyoruz.

Alıntıları Göster
    Merhaba,tarafınıza pm üzerinden dönüş sağlandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

9) 19.09 tarihinde Millenicom tarafında bir gelişme olmadı. 20.09 da taahhüt bitecek olduğundan TurkTelekom da tarife değişikliğine gitmek zorudna kaldım ve sistemin izin verdiği en ucuz tarife 6 mbit limitsiz 220tl şeklinde idi ona geçiş yaptım.Sistem nedense 6gb kotalı tarifeye izin vermedi.Taahhütsüz TT fiyatları çok yüksek.Bunu göz önüne alarak önceden geçiş için başvurmak en doğrusu. Millenicom dan geçiş işlemlerini artık hızlı bir şekilde tamamlamalarını bekliyorum.Geçiş yapılmadığı her vakit TurkTelekom'a ekstra ücret ödeniyor.

Bu bir dramdır.

Merhaba,pm üzerinden bilgilendirme sağlandı. İyi geceler dileriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: GökŞah

Bu mesaj silindi.
    Merhaba,
    Sİz değerli internet kullanıcılarını Millenicom ailesinde görmek isteriz.
  • GökŞah kullanıcısına yanıt
    Merhaba nasıl bir eviniz var merak ettim her türlü bağlantı mevcut maşallah.Başvurumda ilerleme söz konusu destek ekibi gerçekten samimi.Bağlantı sağlandıktan sonra değerlendirme yapacağım.Eğer başvuru yaparsanız site üzerinden talep oluşturup müşteri temsilcisi ile birlikte yapınız.Yoksa en ufak yanlışlık veya eksiklikte iş uzayabiliyor.

quote:

10)23.09 tarihinde evraktaki sorunların çözüldüğü bilgisi tarafımca paylaşıldı.Şimdi tarife onayı için olsa gerek aranmayı bekliyorum.Tarife onayından sonra ise dosya transfer birimine iletilip transfer gerçekleştirilecek.
  • Herkese Selamlar. Cumartesi günü teknofix tarafından imzam evimde alındı. Pazartesi günü sesli onay için arandım. 48 saat içinde işlemlerin tamamlanacağı söylendi. Valla buradaki yorumlar neticesinde biraz korkmuştum fakat süreç çok hızlı ilerledi. Alper Bey ve firma yetkilisi arkadaşa teşekkür ediyorum. Millenicom başvuru sürecim ve internet deneyimim (FPS oyuncuları için ping testlerim içeride)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soliyer -- 24 Eylül 2019; 0:8:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Soliyer

Herkese Selamlar. Cumartesi günü teknofix tarafından imzam evimde alındı. Pazartesi günü sesli onay için arandım. 48 saat içinde işlemlerin tamamlanacağı söylendi. Valla buradaki yorumlar neticesinde biraz korkmuştum fakat süreç çok hızlı ilerledi. Alper Bey ve firma yetkilisi arkadaşa teşekkür ediyorum.
    Merhaba, biz teşekkür ederiz. Mutlu günler dileriz.

• millenicom kullanıcısına yanıt
    Merhaba az önce Türk Telekom ekibi aradı. 35 mbps desteklemiyor hat, o yüzden İnternetiniz yok dedi. Onu 16 mbps hıza düşürün dedi. Nasıl düşüreceğimi sordum, İnternet servis sağlayıcınız ile irtibata geçin onlar yardımcı olurlar dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hadgn -- 26 Eylül 2019; 9:12:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadgn

Merhaba az önce Türk Telekom ekibi aradı. 35 mbps desteklemiyor hat, o yüzden İnternetiniz yok dedi. Onu 16 mbps hıza düşürün dedi. Nasıl düşüreceğimi sordum, İnternet servis sağlayıcınız ile irtibata geçin onlar yardımcı olurlar dedi.
    Merhaba, pm üzerinden iletişime geçildi.İyi günler dileriz.
  • quote:

11)27.09 tarihinde sabit hattın taşınması tamamlandı.İnternet hizmeti hala taşınmadı.İnternet hizmetinin taşınıp aktif hale gelmesi bekleniyor.
  • sonuç nedir hocam? bende geçmeyi düşünüyorumda sürç çok kısır bir süreç gibi. Benimde ttnet ile taahütüm bitmeden geçmeyi düşünüyorum direk hat kapanmadan olsun istiyorum çok şey mi istiyorum acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: seLka_10

sonuç nedir hocam? bende geçmeyi düşünüyorumda sürç çok kısır bir süreç gibi. Benimde ttnet ile taahütüm bitmeden geçmeyi düşünüyorum direk hat kapanmadan olsun istiyorum çok şey mi istiyorum acaba :)
    Telefon taşındı internet bağlantısı bekleniyor.Tavsiyem şu şekilde.Eğer geçmek isterseniz forumdaki Millenicom temsilcisine mesaj atın onlar yönlendirme yapsınlar uzman ekip sizi arayıp başvurunuzu alsın en iyisi.Çünkü bir yanlışlık olursa süreç çok uzayabiliyor.Ayrıca taahhüt bitmesine 1 ay kala başvuru yapmanızı öneririm.Millenicom zaten taahhüt bozma ücretinin bir kısmını karşılıyor.Bendeki gibi taahhüt bitip te taşınmamış olunursa daha yüksek ücretler ödenir. Geçiş hat kapanmadan oluyor sayılır ama arada bir miktar aktivasyon süreci var yani internetsiz bir dönem oluyor bildiğim kadarıyla. Bir sorun çıkmazsa 5-10 iş günü içinde geçiş tamamlanır tahmini.

• quote:

Telefon taşındı internet bağlantısı bekleniyor.Tavsiyem şu şekilde.Eğer geçmek isterseniz forumdaki Millenicom temsilcisine mesaj atın onlar yönlendirme yapsınlar uzman ekip sizi arayıp başvurunuzu alsın en iyisi.Çünkü bir yanlışlık olursa süreç çok uzayabiliyor.Ayrıca taahhüt bitmesine 1 ay kala başvuru yapmanızı öneririm.Millenicom zaten taahhüt bozma ücretinin bir kısmını karşılıyor.Bendeki gibi taahhüt bitip te taşınmamış olunursa daha yüksek ücretler ödenir. Geçiş hat kapanmadan oluyor sayılır ama arada bir miktar aktivasyon süreci var yani internetsiz bir dönem oluyor bildiğim kadarıyla. Bir sorun çıkmazsa 5-10 iş günü içinde geçiş tamamlanır tahmini.

Alıntıları Göster
    teşekkürler hocam.
    ttnetin bitmesine 2 ay kaldı dediğiniz gibi önceden yapmak daha mantıklı en azından port sıkıntısı falan yaşamam diye düşünüyorum.

• Bugün itibariyle internetim bağlandı.Forum yetkililerine teşekkür ederim.
  • Bağlantı ile ilgili ilk yorumlarım.

Millenicom başvuru sürecim ve internet deneyimim (FPS oyuncuları için ping testlerim içeride)

Öncelikle hız ile ilgili hiç bir problem yok.(Hat FTTH tır) Yurt içi pingler genel olarak TT bağlantısına göre ortalama +10-15 ms yüksek.Ancak bu genel surf-video izleme-ip tv-torrent gibi durumlarda kesinlikle fark edilebilir değil.Bu farkın bir kısmı CGN havuzu kullanıyor olmaları.Maalesef ben de bağlanır bağlanmaz CGN havuzunda buldum kendimi.Dolayısıyla şu anki testlerim CGN havuzuna göredir.İleride sabit ip ile gözle görülür değişim var mı yine karşılaştırıp inceleriz.Yarışmacı FPS oyunu oynayanlar ise bu farkı hissedebilir.

Aşağıdaki test TT 6 mbit fiber bağlantı ile TR içi bir CS GO sunucusuna ait.11ms sonuç elde edilmiş.

Aynı sunucunun 35 mbit CGN havuzundaki Millenicom pingine bakalım.

Yani 11ms den 25 ms ye çıkmış.Oynayışta farklılık sezebilecek miyiz onu detaylı test ettikten sonra yorumlayacağım.Ancak FPS oyuncusu için önemli bir fark.

Şimdi 6mbit TTnet CSGO Viyana sunucularaına bakalım.Bu testtte her ne kadar 63 ms alınöış olsa da genellikle 52-53 ms ping alabildiğimi de belirtmeliyim.Bir örneğini aşağısına ekledim.

Başka bir güne ait 52ms ping örneği

Şimdi Millenicom'a bakalım.Eğer Milleni de daha düşük ping elde edersem ekleme yapacağım.

Güvenli profil seçilince ping 64ms ye düştü Valve Viyana sunucusu

Güvenli profilde yurt içi pingte pek bir değişim olmadı

Yani ping 52-63 ms lerden 75 ms civarına çıkmış.FPS oyuncusu için neredeyse ince çizgiye gelinmiş.Tabii ki bu ölçümlerin CGN havuzunda ölçüldüğünü hatırlatmakta fayda var.Sabit ip ile de ölçümler yapılacak.İstediğiniz test varsa alabilirim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Şu an yani prime time da hız düşümü gözleniyor.Ayrıca pingler de yükseldi.

Güvenli internet profilini açınca Samsung TV wifiden internete bağlanamadı nedense.Kapatınca sorun olmadı.Güvenli internet profili ile pinglerde iyileşme sağlanıyor.
  • quote:

Bugün itibariyle internetim bağlandı.Forum yetkililerine teşekkür ederim.
    Merhaba , biz teşekkür ederiz.Mutlu günlerde kullanmanız dileğiyle.
  • Yurt içi sunucuda CS GO testlerimi tamamladım.Pingin hafif yüksek olması çok önemli olmamakla birlikte hiç te az olmayan %1 civarı paket kaybı oyun deneyimini elbette kötü yönde etkiledi.Bunun sabit ip alınarak CGN den çıkıldığında düzeleceğini düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.