Şimdi Ara

Miele TKG 440 WP Kurutma Makinesi İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56
Cevap
1
Favori
12.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar. Forumdaki gökoş rumuzlu arkadaşın da yönlendirmesiyle Miele markasına yöneldim. Makineyi Ankara Armada AVM Güreller Mağazasından 6 Haziran Cuma günü 3.690 TL'ye peşin aldım. Makinenin kurulumu 9 Haziran Pazartesi yapıldı. İşte ilk kurutma ve resimler. Alacak arkadaşlara fikir vermesi açısından elimden geldiğince makineyi anlatmaya çalıştım.

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

Aşağıdaki resimlerde 5 gömlek, 2 pantolon 2 sweatshirt birkaç çoraptan çıkan hav gözüküyor. 50-60 dakikada kurutma gerçekleşti.

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

Aşağıda gömlek ve pantolonun kırışıklık durumu gözüküyor. Aynı anda pantolon da kurutulduğu için Gömlekler programı seçilemedi. Pamuklu programı seçilerek Hassas+ fonksiyonu kullanıldı.

Ayrıca buharlı düzletme (SteamFinish) de uygulanmamıştır. Onu da uygulayınca çıkan gömleklerin ve pantolonların resmini paylaşacağım.

Buharlı düzletme uygulamasının daha başarılı olması için gömlekleri hafif nemli kalacak şekilde kurutmak gerekiyor sanırım. O zaman da gömlekle beraber yıkanan diğer pamukluları ayrı kurutmak gerekiyor. Çünkü onlara ütü gerekmeyeceği için tam olarak kurutmakta sakınca yok. Gömleklerle beraber kurutup nemli kalırsa o zaman da çamaşır askısına yine muhtaç kalıyorsun.

Aşağıda iki kurutma sonunda çıkan suyun resmi.

Haznenin takıldığı bölüm.

Çoraplar adeta ütülü gibi çıktı. Pamuklu programı seçilerek Hassas+ fonksiyonu kullanıldı.

Siyah iç çamaşırları ve çoraplara ait havlar:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 12 Haziran 2014; 9:14:03 >

• coupant kullanıcısına yanıt
    Makineniz hayırlı uğurlu olsun . Çok güzel görünüyor. Ama mielenin ben kalitesini biraz düşürdüğünü düşünüyorum ( w1 - t 1 serisi için ) . Nedeni ise plastik kazanlar ( çamaşır makineleri için söylüyorum , kurutmalarını bilmiyorum ama iyidir ) , kasaya çarpıp çok sallanan kazanlar vb. Ama kurutma makineniz iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB0888593 -- 11 Haziran 2014; 21:05:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler hocam.

Kurutma makinesi kullananların yorumuna bakınca; BOSCH'u yerden yere vuran, öven de gördüm. AEG'nin de kombo cihazları övülmüş, kombo düşünmediğim için onu da eledim. Zaten pek satan yer de yoktu. Bu durum beni Miele markasına yönlendirdi.

Maalesef Miele hakkında yorum yok denecek kadar azdı. Forumda bu konudaki eksikliği elimden geldiğince gidermeye çalıştım. Bu markanın kurutma makinesini almayı düşünenlere fikir vermesi açısından bu başlığı açtım.

Buharlı düzletme ile ilgili resimleri de en kısa sürede paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 12 Haziran 2014; 9:21:06 >
    Resimler paylaşın hocam herkes için iyi olur. Zaten şu yeni seriyi siz sadece kullanıyorsunuz . Ama bence çamaşır makinesi alcaksanız w1 serisi almayın .
    Şu sırayla alın : w5000>w5964> w5874>w5872
    Bu saydıklarımın hepsi w5xxx serisi yani premium. 4 adet yay , 4 adet çelik amortisör , çelik kazan, dökme demir ağırlıklar , krom kapı vb. W5000 zaten mielenin en pahalı makinesidir . Dokunmatik panelli ( dokunmatik panelli olmasından korkarım ama bizim aldığımız bosch way28762tr de de var dokunmatik panel ) ve otomatik deterjan dispanseri var ( toz ve sıvı çekebiliyor) , buhar sistemi var.
    W5964 ise ,w5000 in tuşlu modeli ,biraz daha program sayısının fazla olması ve deterjan dispanseri yok. ( paramız olsaydı bundan kesinlikle alırdım ) sadece saydığım üç özellik dışında hepsi aynıdır ( sadece 3 özellik için fazladan w5000 supertronic ' e 3000 tl veremem )

W5874 , w5964 ün çok daha sade halidir ve bu modelde de buhar vardır . Ve tek satır ekranı vardır. Ecofeedback tuşu vardır. ( yıkama öncesi çubuklarla enerjiyi ve suyu kaç çubuk harcıyacağını gösterir , yıkama sonunda ise tam harcadığı enerjiyi ve suyu gösterir ( örnek: 1,19 kwh , 67lt su ) gibi )

W5872 ise ,w5874 ün buharsız halidir . Sadece farkı budur.

Yazdıklarımın hepsi 8 kiloluklardır . W5000 ve w5964 te deterjan önerisi vardır . W5874 ve w5872 de ise ecofeedback vardır .
    Profesyonel motorlulardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB0888593 -- 12 Haziran 2014; 9:43:12 >

• Şu an eski çamaşır makinesi ile idare edeceğiz.
    Ama çamaşır makinesi alırsanız ( tabi o kadar para verirmisiniz bilmiyorum ) w5964 alırdım.

Ben gördüm bu makineyi. Parasını kuruşuna kadar hakeden makinedir. Deterjan kutusu vb herşeyi çok kaliteli. Tank gibi makine 98 kilo. Ama şunuda tavsiye ederim
    http://www.mielebeyazesya.com/?urun-226-W-5874.html
    Bence kaçırmadan al . Bu kampanya bitince 4.600 lere çıkar söyliyim dedim

• Makineniz hayırlı olsun valla kıskandım şimdi makineyi Bende yeni seri kurutma almayı düşünüyorum ama çamaşır makinem 5872 olduğu için yanyana veya üstüste uyum sağlamayacağı için tedirginim biraz o yüzden T8860WP modelini almayı düşünüyorum şuan kampanyalı olarak fiyatı 3390TL panel, programlar ve dış görünüm olarak 5872 ve 5874 modellerinin ikizi niteliğinde ancak ne zaman alırım bilmiyorum evin içi makineden geçilmez oldu 5872 nin haricinde annemin arçeliği ve benim nostaljik bosch v468im var, miele bulaşık makinesi haricinde annemin 3 programlı bekosu ve benim son aldığım arçelik bulaşık makinesi duruyor onlara birde aldığım kurutma makinesi eklendi evim spotçu gibi oldu en kısa zamanda T8860WP modelini alıp inceleme başlığı açmayı düşünüyorum..
     Miele TKG 440 WP Kurutma Makinesi İncelemesi Miele TKG 440 WP Kurutma Makinesi İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökoş -- 12 Haziran 2014; 11:38:56 >

• gökoş G kullanıcısına yanıt
    Hocam incelemenizi sabırsızlıkla bekliyor olacağım . Valla bende miele sahibi olmak isterdim ama bana bosch kısmet oldu .. O eşyaları da satın onun parasıyla da w1 - t1 sahibi olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB0888593 -- 12 Haziran 2014; 12:04:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Makineniz hayırlı olsun valla kıskandım şimdi makineyi Bende yeni seri kurutma almayı düşünüyorum ama çamaşır makinem 5872 olduğu için yanyana veya üstüste uyum sağlamayacağı için tedirginim biraz o yüzden T8860WP modelini almayı düşünüyorum şuan kampanyalı olarak fiyatı 3390TL panel, programlar ve dış görünüm olarak 5872 ve 5874 modellerinin ikizi niteliğinde ancak ne zaman alırım bilmiyorum evin içi makineden geçilmez oldu 5872 nin haricinde annemin arçeliği ve benim nostaljik bosch v468im var, miele bulaşık makinesi haricinde annemin 3 programlı bekosu ve benim son aldığım arçelik bulaşık makinesi duruyor onlara birde aldığım kurutma makinesi eklendi evim spotçu gibi oldu en kısa zamanda T8860WP modelini alıp inceleme başlığı açmayı düşünüyorum..
     Miele TKG 440 WP Kurutma Makinesi İncelemesi Miele TKG 440 WP Kurutma Makinesi İncelemesi

Sağolum hocam. Gösterdiğiniz modeli sırf tipinden dolayı elemiştim.

• Yeni makineniz hayırlı olsun güle güle uzun yıllar kullanın :) cihaz ısı pompalımı? Hav filtresi kilitli bir mekanizmaya sahip gibi duruyor takıp çıkarmak zorumu? Birde ısı pompalı ise cihazın güç değeri ne etiketine bakıp söylermisiniz.

Bu arada utku bey mielenin amortisör sayısı 2 adet. Sadece bir modelinde 3 amortisör var. Oda plastik kazanlı bir model ve başka markanın üretimi diye tahmin ediyorum. neden hala 4 tane yazıyorsunuz anlamadım açıkçası :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 12 Haziran 2014; 20:18:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Yeni w1 serisi 2 amortisör, w1 serisinin 9 kiloları 3 amortisör. Ama w5xxx serisi 4 amortisör . Hatta miele nin sitesinde yazıyor.
    http://www.miele.com.tr/tr/ev_aletleri/ueruenler/1139_45758.htm#p45752
    Kalite bölümünün çelik kazan bölümünü okuyabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: utku2304

Yeni w1 serisi 2 amortisör, w1 serisinin 9 kiloları 3 amortisör. Ama w5xxx serisi 4 amortisör . Hatta miele nin sitesinde yazıyor.
    http://www.miele.com.tr/tr/ev_aletleri/ueruenler/1139_45758.htm#p45752
    Kalite bölümünün çelik kazan bölümünü okuyabilirsiniz.

Her markada olduğu gibi mieledede yalan-yanlış bilgiler olabiliyor. O yazıdan haberim var. W5 seride 4yay var ama amortisör 2 tane. Bu gözümle gördüğüm bişey kulaktan dolma değil. Sadece bir modelde 3 amortisör var oda büyük kapasiteli bir miele modelini bilmiyorum. Ama tek üretilmiş çünkü ona benzer başka miele yok. Mesela döküm ağırlık demelerininde bir mantığı yok beton ağırlıklar zamanla hafifliyormu ? Döküm olması aynı hacimde daha ağır bir madde olması ve yerden kazanç sağlamasıdır. Mieleye karşı bir düşmanlığım yok. Sadece yanlış bilgilerle öne çıkarılmasına karşıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 12 Haziran 2014; 20:33:17 >

Valla bu işi miele sahibi gökoş beye sormak lazım galiba. Ama kesin kazanın az sallanmasının sebebi daha kalın ve çelik sert amortisörler ve dökme demir ağırlıklar diye düşünüyorum. 3 amortisörlü modeller 9 kiloluk modellerdir. Ama yine çok ses çıkarıyor . İşte kazan sallanınca kazanın altındaki( pompaya bağlı ) borular ses çıkartıyor vb sesler. Herhalde bizim eski arçelik gibi kazanı sallansaydı 99 kilo olduğu halde kendini devirirdi

• quote:

Valla bu işi miele sahibi gökoş beye sormak lazım galiba. Ama kesin kazanın az sallanmasının sebebi daha kalın ve çelik sert amortisörler ve dökme demir ağırlıklar diye düşünüyorum. 3 amortisörlü modeller 9 kiloluk modellerdir. Ama yine çok ses çıkarıyor . İşte kazan sallanınca kazanın altındaki( pompaya bağlı ) borular ses çıkartıyor vb sesler. Herhalde bizim eski arçelik gibi kazanı sallansaydı 99 kilo olduğu halde kendini devirirdi

Başka bir konudada belirtmiştim sesi yapan parça sert amortisörler. Bizzat kendi makinemizde amortisörleri etkisiz hale getirip denedim ve darbeye bağı gürültü oluşmadı. Ama bu durumdada aşırı dengesizlikte kazan yan duvarlara çarptı. Bunun olmaması için amortisör şart. Ama söylendiği gibi aşırı sert amortisör de iyi değildir. Bu konuda dengeyi en iyi Kuran marka bosch siemens. Makinelerinde kazan özgürce hareket ediyor ama duvarlara çarpmadan. Bu yüzdende darbeye bağlı ses çok az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 12 Haziran 2014; 20:40:42 >

Evet size katılıyorum . Benim bosch biraz dengesiz sıkarken kazan sallanıyor belirgin biçimde ama yan duvarlara asla çarpmıyor. Mielede 2 amortisör ,benim makinemde ve diğer bosch way was serisinde de 3 amortisör var . Darbe emiciliği çok ama çok iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Yeni makineniz hayırlı olsun güle güle uzun yıllar kullanın :) cihaz ısı pompalımı? Hav filtresi kilitli bir mekanizmaya sahip gibi duruyor takıp çıkarmak zorumu? Birde ısı pompalı ise cihazın güç değeri ne etiketine bakıp söylermisiniz.

Bu arada utku bey mielenin amortisör sayısı 2 adet. Sadece bir modelinde 3 amortisör var. Oda plastik kazanlı bir model ve başka markanın üretimi diye tahmin ediyorum. neden hala 4 tane yazıyorsunuz anlamadım açıkçası :)

Teşekkürler hocam. Cihaz ısı pompalı, hav filtresini takıp çıkarmak çok kolay.

1,1 kW 10 A ve R134a / 0,42 kg yazılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Yeni makineniz hayırlı olsun güle güle uzun yıllar kullanın :) cihaz ısı pompalımı? Hav filtresi kilitli bir mekanizmaya sahip gibi duruyor takıp çıkarmak zorumu? Birde ısı pompalı ise cihazın güç değeri ne etiketine bakıp söylermisiniz.

Teşekkürler hocam. Cihaz ısı pompalı, hav filtresini takıp çıkarmak çok kolay.

1,1 kW 10 A ve R134a / 0,42 kg yazılı.

Isı pompalı cihazların bir artısıda bu güç değerleri. Gücü az olduğu için herhangi bir prize takabiliyorsunuz. Yada çamaşır makinesi ile aynı anda aynı prizde çalışabiliyor. Günümüzde evlerde çamaşır makinesi konulacak yerde çoğunlukla tek priz olduğu için bence önemli bir artı :)

• quote:

Evet size katılıyorum . Benim bosch biraz dengesiz sıkarken kazan sallanıyor belirgin biçimde ama yan duvarlara asla çarpmıyor. Mielede 2 amortisör ,benim makinemde ve diğer bosch way was serisinde de 3 amortisör var . Darbe emiciliği çok ama çok iyi

Benim makinemde son zamanlarda gereksiz bir şekilde tok sesler oluşmaya başladı yavaş hızlarda çelik yayların sesi bizzat duyuluyo rezonansımsı bir ses geliyo ancak 1200 devirden sonra amortisörler yüzünden başka yerlerdende ses geliyo tok bir ses buda sanırım amortisörlerden kaynaklanıyor aşırı dengesizlikte tak-tak sesleri bile oluyo garantisi bitmeden ya mevcut amortisörleri daha kalın daha sağlam olanlarla değiştiricem yada üstüne biraz daha para verip basınçlı süspansiyon amortisör taktırıcam(2200lerde olanlar gibi)..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.