Şimdi Ara

Bulaşık Makinesi Tavsiye Yardım !!! Hoover Arçelik arasında kaldım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
11.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • HOOVER DYM 763/S A++ 10 Programlı 16 KİŞİLİK Bulaşık Makinasi
  FİYAT 975 TL (+100TL CHIP PARA)

  ARÇELİK 6588 A+++ 8 Programlı 14 KİŞİLİK Bulaşık Makinası
  FİYAT 1490 TL(+100TL CHIP PARA)

  Hangisini önerirsiniz. 2side hoşuma gitti yorumları iyi sizden tavsiye bekliyorum... • quote:

  Orijinalden alıntı: teknoloji16

  HOOVER DYM 763/S A++ 10 Programlı 16 KİŞİLİK Bulaşık Makinasi
  FİYAT 975 TL (+100TL CHIP PARA)

  ARÇELİK 6588 A+++ 8 Programlı 14 KİŞİLİK Bulaşık Makinası
  FİYAT 1490 TL(+100TL CHIP PARA)

  Hangisini önerirsiniz. 2side hoşuma gitti yorumları iyi sizden tavsiye bekliyorum...

  Tabii ki Arçelik
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Ramen-


  quote:

  Orijinalden alıntı: teknoloji16

  HOOVER DYM 763/S A++ 10 Programlı 16 KİŞİLİK Bulaşık Makinasi
  FİYAT 975 TL (+100TL CHIP PARA)

  ARÇELİK 6588 A+++ 8 Programlı 14 KİŞİLİK Bulaşık Makinası
  FİYAT 1490 TL(+100TL CHIP PARA)

  Hangisini önerirsiniz. 2side hoşuma gitti yorumları iyi sizden tavsiye bekliyorum...

  Tabii ki Arçelik

  Aradaki 500 tl fiyat farkına değer mi ? Bide hooverın 2 program fazlası ve arti 2 kişi daha fazla kapasitesi var.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: teknoloji16


  quote:

  Orijinalden alıntı: Ramen-


  quote:

  Orijinalden alıntı: teknoloji16

  HOOVER DYM 763/S A++ 10 Programlı 16 KİŞİLİK Bulaşık Makinasi
  FİYAT 975 TL (+100TL CHIP PARA)

  ARÇELİK 6588 A+++ 8 Programlı 14 KİŞİLİK Bulaşık Makinası
  FİYAT 1490 TL(+100TL CHIP PARA)

  Hangisini önerirsiniz. 2side hoşuma gitti yorumları iyi sizden tavsiye bekliyorum...

  Tabii ki Arçelik

  Aradaki 500 tl fiyat farkına değer mi ? Bide hooverın 2 program fazlası ve arti 2 kişi daha fazla kapasitesi var.

  Hoover in ne halt olduğu belli değil. Arçelik daha iyidir.
 • Hoover markası ile ilgili, benim de araya girip bölge müdürlüğü bazında görüşmeler yapmama rağmen, tüketici kaynaklı olup olmadığı %100 ispatlanamamış bir kazan körük contası için 165TL dolaylarında bir bedel tahsil etmeleri ve forumda bu makinenin üyesi olan arkadaşı oldukça uğraştırmaları sonrası yine defalarca forumda dile getirdiğim ''Avrupa markalarının ürün kalitelerinin eski üst seviyede olmadığı, buna bir de KÖTÜ servis hizmeti eklenince, yerli ürünlerin bu anlamda daha ön plana çıktığı'' yazılarımı kendimce bir kere daha haklı buldum.

  Bir çok avrupa markası artık sadece geçmişten kaynaklanan MARKA GÜVENCESİ satıyor, maalesef ki artık sattıkları şey KALİTE değil.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Ado

  Hoover markası ile ilgili, benim de araya girip bölge müdürlüğü bazında görüşmeler yapmama rağmen, tüketici kaynaklı olup olmadığı %100 ispatlanamamış bir kazan körük contası için 165TL dolaylarında bir bedel tahsil etmeleri ve forumda bu makinenin üyesi olan arkadaşı oldukça uğraştırmaları sonrası yine defalarca forumda dile getirdiğim ''Avrupa markalarının ürün kalitelerinin eski üst seviyede olmadığı, buna bir de KÖTÜ servis hizmeti eklenince, yerli ürünlerin bu anlamda daha ön plana çıktığı'' yazılarımı kendimce bir kere daha haklı buldum.

  Bir çok avrupa markası artık sadece geçmişten kaynaklanan MARKA GÜVENCESİ satıyor, maalesef ki artık sattıkları şey KALİTE değil.  Evet haklısın hocam. Yerli markaların gelişmekte olduğunu görmekteyim. Vestel Arçelik gibi. Ama tam tersi Avrupa malı ürünlerde de eski kalite yok. Bosch Siemens gibi.

  Eskiden tank gibi yerinden kalkmayan Çelik kazanlı Çelik amörtisörlü makineler vardı. Şimdi ise plastik kazanlı plastik amörtisörlü makineler yerini aldı.

  Ama şu da var ki yerli de olsa yabancı da olsa en azından en alt segment ürün yerine orta segment ürün almalı. Ekonomik açılarla en alt segment ürünler bana göre epey kalitesiz. İş görür mü görür tabii amaç sadece onu yapsın yeter demek ise. Bir beyaz eşya en azından 10 yıl dayanmalı. Çünkü onlarca devire çamaşırları çıkarmak saatlerce basınçlı su püskürtmek 7/24 çalışan soğutan buzdolaplarının işi de zor.
 • Şahsi yaklaşım olarak, benim beklentim 7 yıl, ne beyaz eşya alırsam alayım +4 yıl ek güvencesini yaptırır sonra da arkama bile bakmam, bu güne kadar sorun yaşamadım ama pek zaten öyle bozuldu mozuldu diye kıyamet koptu zannedecek bir yapım yoktur. Arabalarım için de hep aynı şekilde yaklaştım, ticari arabalarım yerlidir, şahsi arabam yabancıydı sattım. Her ikisinin de servis hizmetlerinde saçmalık ötesi yaklaşımlar gördüm. Chewrolet firması arabamnın patlayan sol ön ampulü için (Far komple değil haaa, bildiğin 5 TL lik ampul) Tüketici hatası garantiye girmez diyebildi, ''Nasıl bozmuşum ben bunu kardeşim, nasıl oluyorda tüketici hatası oluyor?'' dedim, ''Abi farlar açıkken kasise girmişsin'' dedi Bu servis elemanını duyan da, millet elleri far kolunda gidiyor, kasis görünce far kapatıyor zanneder.

  Yerli arabalarımdan birisi bir sabah marş basmayınca (sıfır almıştım ve garanti kapsamındaydı) servis çağırdım, ''Abi akü arızalı değişmesi lazım ama ücretli, çünkü araba ticari'' dedi. Satış sözleşmesini çıkarttım ve dedim ki, ''Şu sözleşmede bana bu araba ticari olduğu için akünün garantiye girmeyeceğini yazan tek bir madde göster, ben sizden aynı anda 4 adet sıfır ticari araba alacağım ve siz bana 1 .ıçıkırık aküyü garantiye sokmayacaksınız öyle mi?'' dedim ''ÖYLE'' dedi.

  Madem parasıyla yaptırıyorum, size yaptırmıorum o zaman dedim ve sanayiden bizim çocuklara bir akü aldırdım oldu bitti.

  Konuya arabadan örnek verdim zira bu forumdaki yazılarımdan dolayı beni yabancı düşmanı sananlar var ki benim derdim markalar ile değil, benim derdim markaların BİZLERE bakış açısı ile ilgili. Biz burada altı üstü 500-1500TL bantlarında makinelerden bahsediyorken ben 50.000TL bantlarındaki arabalarımı garantiye sokamıyorsam, burada UYGULAMA ile ilgili büyük sıkıntılar var demektir. Bu işin yerlisi yabancısı olmaz, bu işin FİKİR BÜTÜNLÜĞÜ olur bence.

  Bu anlamda en azından yerli sektör için şunu yazmak isterim bunu da muhalefet olarak algılamanızı istemem. Yabancılarda nasıldır bilmem, Yerlilerde alt segment üst segment arasında kalite farkı KESİNLİKLE yoktur. Aynı banttan çıkan aynı konponentlerin kullanıldığı aynı kalited eürünlerdir hepsi. Sadece özellikleri arındırılır ve uygulamaları değiştirilir o kadar. Bu anlamda basit bir örnekten hareket edersek, öğrenci evi için makine alınacaksa ben gidipte 1500TL bir makineye para vermem. alırım 500-600TL lik makine, patladığı yere kadar kullanırım. Şu an kullandığım 9 kilo kurutmalı makinedir, eşim is kokusundan rahatsız olmasa hayatta para veripte almayacağım bir makinedir mesela Huyumdur ki kullandığım her ürünü söker parçalarım. Zaten binlerce kere gördüğüm parçalayıp topladığım ürünler olsa da, kendi makinem olunca daha meraklı parçalıyorum

  Bu nedenle kişisel yaklaşımım, ŞARTLARA GÖRE ürün almaktan yanadır aslında. Madem kalite aynı, o zaman koşulları değerlendirmek daha mantıklı sanki.

  Yazdıklarımın hepsi sohbet içeriklidir. Tavsiye, Yönlendirme, koşullandırma içermeyen bir yazıdır
 • Ado kullanıcısına yanıt
  hocam sohbetiniz tatlı vesselam ne işle meşgulsunüz ticari derken? toptancı distribütör tarzımı
 • Yok hocam şirket var ve bu şirket bünyesindeki teknik guruplarda altyapı ve satış sonrası destek hizmetleri veriyoruz vs.

  Bir kuruma bağlı olduğumdan ne iş yaptığımı pek söylemiyorum hocam sonra adımız ticaretçi reklamcı satıcı herşeyci ilan ediliyor forumda

  Ana branşım elektronik, 44 yaşındayım, Hava Kuvvetleri mensubu babamın branşı olan elektronik üzerine ilerledik durduk işte :)

  Sonra Yıkayıcı gurubu, Sonra soğutma sistemleri, Sonra inverter sistemler üzerine eğitim aldım. Hep merakımdan :) Sonra Sakarya üniversitesinde BİDE S+ sertifika proramına dahil oldum Bilgi İşlem Destek Elemanı Seviye 4 Mesleki Yeterlilik belgesi aldım. Sonra Yaşar ünv işletme yönetimi eğitimi aldım vs vs vs
 • Alacağın modellere hiç balmadım,sadece markalarına bakmak bile yeterli.
  Arçelik iyi diyen, kötüm diyende kendilerince haklı,hatta çok çok haklı ( üretilen adet sayısı arttıkça arza oranıda o oranda artar ) ana "yiğidi öldür,hakkını yeme" derler,Arçelik'in hakkını teslim etmek lazım ki mühteşem müşteri hizmetleri var, derdini iyi anlatan müşterisine kesinlikle müşterisinin istediğini uygulayan dev firmadır ( 3 defa klimasını değiştirdim, her defasında iç-dış değiştirdim ) Arçelik ürünlerini markasından dolayı pek sevmesemde kesintisiz hizmette tektir Arçelik.

  Hoover markasını aklından bile geçirme diye bir küçük not oluşturayım.
  Bu marka Candygroup italy kendi bünyesine aldığı ve bence marka değeri sıfır olan firmadır.

  İndesit neyse Hoover aynıdır, Andrea OJETTİ bu firmanın genel müdürüdür ve ben kızkardeşimin ürünü için bu adama kadar şahsi cep telefonundan ulaştım ama genel müdür bile son kullanıcıyla müşteri memnuniyeti adına inatlaşada ünlü firmadır.
  Zaten geçmişindede İndesit Türkiye Genel müdürüde bu şahısdır ve idaresi ile üretilen ürünler ben almam ve çevreme aldırmam.

  Kardeşimdeki ürün sadece bulabildiğim servis fişleri 10 adetti, 19 parça değişti.
  Motor değişir, anakart değişir, bu değişimlerde çoklu kablo sistemi kesilir,
  elektrik bandıyla tutturulur, vacia ya kapı açılır ve tüm bunları resim, video ve belgeleriyle Bu genel müdüre ulaştırdığım halde adamlar en ufak harekete geçmediler bir.
  Arçelik ise bu firmayla adı yan yana asla anılamaz bile.

  Alacağınız ürün hayırlı olsun.

  ( Arçelik 6243 inox kullanıyoruz, hanım inanılmaz memnun )  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daytone1 -- 27 Mart 2017; 0:1:22 >
 • daytone1 kullanıcısına yanıt
  verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bide listeye arçelikle aynı fiyatta

  Vestel BM-1004 I 14 kişilik 3 sepet 10 programlı A+++(-%20) Ekomaks Bulaşık Makinesi ni eklesem hangisi dersiniz ?. Artı olarak arçelikte olmayan 10 yıl motor garantiside var vestelde...
 • teknoloji16 kullanıcısına yanıt
  Bu cihazın kontrol panel estetiği birebir Yurtdışı üretim SHARP bulaşık makinesi ile aynı aslında. Değişken devirli yıkama motorunu avantaj görebilirsiniz, Tahliye pompası HANYU dur. Bunun dışında elektronik kart dizaynı ve programlaması tamamen kendi mühendis gurubuna aittir, Motor tam kontrol altında olması nedeniyle arıza olasılığı oldukça düşüktür bu nedenle 10 yıl güvence vermelerini anormal karşılamadım. Yıkama performansına lafım yok ancak VESTEL üretimlerde genelde gördüğüm (Duyduğum) tahliye motor sesi sanıyorum ki bu üründe de olacaktır lakin bu bilgi farazidir birebir bu modelde test etmiş değilim.

  Ürün hakkında bilgi erişimim olması nedeniyle bu model hakkında yorum yaptım, ARÇELİK hakkında yorum yaparsam yanıltıcı yönlendirme yapmış olurum.

 • teknoloji16 kullanıcısına yanıt
  Siz olsanız 2 model arasında hangisini seçerdiniz çok kararsız kaldım.
 • teknoloji16 kullanıcısına yanıt
  Ben olsam hiç sevmediğim halde yine Arçelik derdim, bunun tek sebebi var, o da müşteriye insan gibi davranıyorlar, doğru bir dille olay anlatıldığında garanti bitse bile müşteri memnuniyeti adına çok şey yapabiliyorlar.

  İndesit 2 adet çamaşır makinası attım ve ısrarla şu İtalyan firmalarına bana kaliteli izlenimi vermiyor, kağıt üzerinde verilerden gidildiğinde ise üzerinde kullanılan vidaların adet bilgisine kadar sadece çok özelliği varmış izlenimi bana çok aldatıcı geliyor.

  Burayada yazdım..700-800 tl lik arçelik bulaşık makinası aldım, 2 sene yıkamada sıkıntı yaşamadı hanım ( çok titizdir :( ) ama alt sepet telleri paslandı diye değişim istedim, hemen değişti, 2 üst modeli uygun görmüşler, ya dedim almışken inox olsun aradaki 70 tl fark vardı onu ödeyeyim, uygun gördüler...aradaki farkı da istemediler. Şimdi sorayım sen Hangisini alırsın ?

  Bisiklet sürücüsüyüm,
  Bisiklette 2 seçenek vardır,
  Ya her bakımda bir ton para isteyen servislere bütçe ayırmak için uygun fiyatlı bisiklet edinilir yada bisiklete ayrılan bütçenin tamamı ile üst sınıf bisiklet alınır ve bakım,onarım kendimiz yaparız.
  Ben kandimiz yaparızcıyım ama Beyaz eşyada durum öyle değil, ben meraklı olduğum halde bile ancak kömür değişimi yapmakla yetinebiliyorum. Bence servis hizmetlerini satın almak adına Arçelik derim.Şimdiden alacağınız ürün hayırlı olsun. Çok ta kasmamak lazım, Kanunlar bizden yana..

  ( şimdi fark ettim ki motor garantisini kaale almayın, motor kısmı en basit tarafı, motorlar kolay kolay bozulmuyor, kendi mesleğimden bilirim )  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daytone1 -- 27 Mart 2017; 14:8:39 >
 • 2013 ya da 2014 de 2 arcelik klima aldim. 1 tanesinin kompresoru bozuldu ve garanti bitmisti. klimalari total 2000 tl ye aldim, ve servis cagirdigimda bana kompresor icin 700 tl istendigini gordum. o yuzden bence markadan cok servis ve yedek parca fiyatlari konusur. klimanin kendisini 800 civarina aldim, 700 tl lik ne problemi olabilir? DH de konusunu actim cogu kisi yardimci oldu hatta ve hatta o parcanin asil fiyatinin 300 tl oldugu ortaya cikti. Yazin ortasi oldugu icin bana o fiyat cekilmis bir daha yerli mali mi? tovbe
 • un momento kullanıcısına yanıt
  O iş pek öyle değil yalnız burada birazcık abartı var.

  Şöyle ki; Bu gün lcd tv aldığınzda da paneli kırılır veya garanti harici bozulursa TV fiyatı 1200TL iken panel değişim fiyatı 1000TL dir ve bu işin marka modeli yoktur.

  Yazın ortasında yüksek fiyat çekenleri sadece yerli markalar değil, bunun da marka ile ilgisi yok bu KİŞİLİK ile ilgilibir durum, Yabancı markaların servislerinin de yerli olduğunu unutmamak lazım.

  Size verilen 700TL fiyat içerisinde Kompresör+işçilik+4 yollu valf+gaz komple bir bedel mevcuttur.

  700 TL fiyat verildiğinde 300TL kompresör ise geri kalan işlemleri kim yapacaktı acaba diye merak etmemek elde değil.

  Bakınız burada her şeyi ama her şeyi yazalım ama abartı olmasın ve lütfen biraz düşünerek yazalım lütfen yanlış anlamayın bu yazdığımı size özel bir cümle değil bu. Geçmiş yıllarda bunun acısı çok çekildi forumda, insanlar bölündü parçalandı, O cular BU cular, Yerlici - Avrupacı vs gerek yok bunlara.

  Firma yerli de kompresör yerli değil o nasıl olacak o zaman? Bunları konuşmak lazım. Yazın ortası diye yüksek fiyat çeken işletmeleri konuşalım hatta yasalar çerçevesinde deşifre edelim, ama lütfen yaklaşımlarımız mesnetsiz olmasın
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Fünfzehn

  hocam merhaba bende bulaşık makinesi arıyorum 5 kişilik aileyiz , güzel yıkayan bizi uzun süre götürecek bir makine olması lazım var mıdır tavsiye edeceğiniz bir şey ? fiyat 1000 1200 tl civarı olabilir

  Arçelik 6588 aldım. Şuanlık memnunum
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Fünfzehn

  ne kadara nerden aldınız hocam ? bir de bulaşıkları iyi kurutuyor mu , çizik oluyor mu ?

  1300 tl arçelik bayisinden
 • quote:

  Orijinalden alıntı: teknoloji16


  quote:

  Orijinalden alıntı: Fünfzehn

  ne kadara nerden aldınız hocam ? bir de bulaşıkları iyi kurutuyor mu , çizik oluyor mu ?

  1300 tl arçelik bayisinden

  Hocam aynı ürünü almayı planlıyorum bir çok marka model araştırması sonucunda,ama Arçelik 6588 I modeli için liste fiyatı olan 1679 dan asağı inmiyor Arçelik yetkili bayisi,siz nerde hangi bayiden aldınız?Birde beyaz yada inox hangisi ni aldınız ?
 • quote:

  Orijinalden alıntı: teknoloji16


  quote:

  Orijinalden alıntı: Fünfzehn

  ne kadara nerden aldınız hocam ? bir de bulaşıkları iyi kurutuyor mu , çizik oluyor mu ?

  1300 tl arçelik bayisinden

  Hocam hangi bayiden aldınız? Ayrıca İnox mu beyaz olanımı bu fiyata aldınız? Bulundugum ilçedeki arçelik bayisi 1670 olan liste fiyatı verdi indirimde yapmıyor.1300 TL olsa hemen alırım
 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.