Şimdi Ara

Miele S5212 vs S5282 vs S8310 Acil.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
2
Favori
3.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar elektrik süpürgesi almak için yaptığım araştırmalarımdan sonra MIELE S 5212, S5282 ve S8310 arasında kaldım. Öncelikle hepsine Hepa 13 filtre takılabiliyor mu? Bu 3 makinanın farkları ne? Fiyat olarak da S5212 430tl diğer ikisi hemen hemen aynı 630 lira. Özellik olarak hangisini almam mantıklı? Arkadaşlar acil bu ürünleri almam lazım bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

• Her 3 modele de Hepa 13 takılabiliyor. S5282 zaten hepa 13 filtreli olarak satılıyor. Diğer ikisinde super air clean filtre var.
    S5212'nin normal filtresini çıkarıp yerine Hepa 13 filtre takarsanız olur size S5282. Mielenin sitesinde 5282de artı olarak bir de "Parke için özel SBB 235-3 ayak" görünüyor.
    S5282ye hiç gerek yok bence. 5212 alırsınız baktınız filtreleme yetersiz ya 30-40 liraya yan sanayi hepa 12 alırsınız ya da 90liraya servisten hepa 13 alırsınız. SBB 235-3 ayak da 90 lira civarıymış. Sonradan alabilirsiniz ihtiyaç duyarsanız.

S8310'da super air clean filtre var S5212 gibi. Hepa 13 takılı olan modeli S8330 sanırım.
    S5212de güç ayarı çevirmeli düğmeyle yapılırken S8310da + - tuşları ile yapılıyor.
    Süpürge kullanım yarıçapı 5212de 10m iken S8310da 11m'ye çıkmış.
    S8310da serisinde azaltılmış motor ses sitemi diyor ek olarak. Ancak miele ses seviyelerini paylaşmıyor bizimle o yüzden kesin birşey söyleyemem. Miele bayisi bir arkadaş S8310 için 69db demişti daha önce.

Ya 430 liraya S5212 alın ya da Mediamarkttan 579a S8310. Yazdıklarımdan başka fark varmı arada bilmiyorum.

• **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    S5212 daha mantıklı gibi 430 lira olması sebebiyle. Ses seviyesi olarak acaba S8310 ile arasında fark var mı? Birde miele ile ELECTROLUX Ultra Silencer USORIGINDB 1800 W ve NILFISK Power Allergy 2000 W yi kıyasladığımızda hangisi öne çıkıyor?
  • Tabi S5212 ucuz olmasından dolayı f/p olarak daha iyi. Yalnız ses-kablo uzunluğu-güç ayar düğmesi dışında başka artıları varmı S8310'un bilmiyorum.
    Dediğim gibi miele bilgileri paylaşmadığından ses konusunu net birşey söyleyemem. S8 serisinin biraz daha sessiz olabileceğini düşünüyorum. Miele bayisi arkadaş S8310'un 69db olduğunu söylemişti. Belki 5212 için de yazar ses seviyesini başlığı görünce.

Yazdığınız 3 model de çok iyi. Kriterlerinize göre karar verirsiniz.
    Power Allergy(71db-2.7lt): Emiş gücü, 5 yıl garantisi, sadece bu hepa 13 ile geldiğinden filtrelemesi(diğer iki modele sonradan alınabiliyor) ve turbo başlıkla gelmesiyle öne çıkarken, toz torbasının 2.7lt olması ve torba-filtre fiyatlarının yüksek oluşu eksileri.
    USORIGINDB(65db-3.5lt): Sessizlik, 1 metre daha uzun kablosu, ucuz torba-filtre fiyatlarıyla öne çıkarken, başlığının diğer 2 modele göre yere fazla yapışması en önemli eksisi. Turbo başlık ile bu sorunu çözenler vardı sanırım.
    S8310(69db-4.6lt): Sağlamlığı, toz torbalarının geniş hacmi(4.6lt) ve toz torbalarının bir nevi filtre görevi görmesiyle öne çıkarken orjinal torba-filtre fiyatları pahalı olması eksisi. Fakat hepa 13 ve orjinal toz torbasıyla kullanınca filtrasyon bakımından diğer ikisinden açık ara öndedir. Süpürgemarketin torbalarını da başarılı buluyorlar.

• Sanırıp bu konu süpürge alacaklar için çok iyi oldu çünkü arzu ettikleri özellikleri barındıran en iyi 3 marka ve makinadan burda bahsettik. Miele nin 8310 modelini almaya karar verdim. Çünkü dediğininz gibi 5212 serisinden 5 yıl sonra ürettii bir model Miele firmasının ve o 5 senede birkaç özellik eklemiş olabilir diye düşünüyorum. Yabancı sitelerden okuduğum kadarıyla genelde miele markası öne çıktı. Dediğiniz gibi filtre biraz pahalı ama 5 yıl garanti uzatmak için orjinal filtre almak çok mantıklı kendi sitesinde yaptıkları kampanya ile filtre pakedini alınca mielenin de garantisi 5 yıl oluyor. Cevaplarınınz için teşekkür ederim. İyi günler.
  • hepsi aynı makinelerdir.farkları filtreleri, başlıkları, renkleri ve 2 modelde ses yalıtımlarıdır. s8310 alıp catdog yapabilirsiniz yada hepa çünkü tüm parçalar ekstra olarak satılmakta.uniq model ise özel üretimdir. benim burdan tavsiyem ise s8pureair dir. hem fiyat hemde donanım olarak.
     Miele S5212 vs S5282 vs S8310 Acil. Miele S5212 vs S5282 vs S8310 Acil.

• s5 serisi ile s8 serisi arasındaki farklar
    tasarım
    güç ayar kumandası manuelden dokunmadik tuşa çevrildi bu sayede temizlik sırasında eğilmek zorunda kalmadan güç ayarını değiştirebilmektesiniz.
    ses

ses seviyesi 74 77 db aralığından 71 db çekildi silence plus olanlarda ise 69 db ye kadar

motor emiş güçleri ise aynıdır.
  • Miele 8310 Mediamarkt'tan kargo dahil 582.90 tl ye sipariş verdim. Umarım sorunsuz teslim alıp kullanırım. Bilgilerini bizle paylaşan arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. Ne demişler bilgi paylaşınca güzeldir.
  • Bizde 8310 u nisan ayında almıştık,sessiz bir makine değil gücünü düşürürsen tatmin edici oluyor ama max güçte kulağa dokunuyor.yalnız gürültü motor sesinden daha çok hortum ucundaki hava emişinden geliyor.sağlam makine.130 liraya 4 kutu torba alıp garanti 5 yıl yaptık.her kutu x 4 torba .ilk torba 4 ayda doldu.3-4 ay sonra evimizde toz azaldı.geçenlerde halıları balkonda cirpmislar şok olmuşlar nerdeyse toz çıkmamış.yani bizce hepa filtreyi çıkardık aklımızdan.bu süpürge incelemesi yapmıştı K-E-N-A-N bey oincelemeyi okuyun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba.
    Ben de baktım, araştırdım ve şu 4 model arasında kaldım.

1) ELECTROLUX JETMAXX JMANIMAL 300 TL
    2) Electrolux Ultra Silencer USORIGINDB 550 TL
    3) Philips FC9194 500 TL
    4) MIELE S 8310 600 TL

ELECTROLUX JETMAXX JMANIMAL; Hepa 12 filtreli, turbo başlığı var, 2200 watt, torba hacmi 3,5lt, ses düzeyi: ?, çalışma yarıçapı 11m.

Electrolux Ultra Silencer USORIGINDB; Hepa 12 filtreli, Areo Pro 3in1 başlığı var (turbo yok), 1800 watt, torba hacmi 5lt, ses düzeyi: 65db., çalışma yarıçapı 12m.

Philips FC9194; Hepa 13 filtreli, turbo başlığı var, 2200 watt, torba hacmi 5lt, ses düzeyi: 79db., çalışma yarıçapı 11m.

MIELE S 8310; Super Air Clean filtresi var, toz torbası katmanlı, 2200 watt, torba hacmi 4,6lt, ses düzeyi: 69db. çalışma yarıçapı 11m.

Aslında ben, son 3 süpürge arasında kalmıştım. Ama ELECTROLUX JETMAXX JMANIMAL'ı görünce, aradaki fiyat farkına değer mi diye düşünüyorum.
    Çünkü diğerleriyle arasında neredeyse 2 kat fiyat farkı var.
    Özellikleri açısından karşılaştırdığımda çok fark yok gibi geldi bana. Malzeme kalitesi açısından belki biraz vardır.

Bir de, şu turbo başlık meselesi var. Okuduklarımdan çıkardığım sonuca göre turbo başlık, kedi-köpek kılının yanında, süpürgenin yere yapışıp süpürememe sorununu da önlüyor herhalde. Electrolux Ultra Silencer USORIGINDB'nin başlığı Areo Pro 3in1 olarak geçiyor. Yani bu başlığın turbo özelliği de mi var?
    İlla gerekli mi bu başlık yukarıdaki süpürgelere baktığımızda? Yani turbo olsa daha mı iyi süpürür?

Ayrıca, philipste AirFlow Max adında hava akışını en üst düzeye çıkardıklarını, dolayısıyla torbanın dolması durumunda bile en yüksek emişi sağladıklarını iddia ettikleri bir teknoloji var. Şimdi bu emiş gücü meselesi önemli. Torba dolmaya başladığında (dolunca değil dikkatinizi çekerim) emiş gücü giderek azalıyorsa problem. bu 4 makine açısından emiş gücü kriterini nasıl değerlendirmek lazım? Yani miele'de de, philipste de, elektrolux'te de aynı mıdır?

Sizlerin bu konudaki tavsiyesi ne olur?

• Makineden hiç memnun değilim. Sesi yüksek ve torbası çok cabuk doluyor. Torbasiz urun tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agrega01

Makineden hiç memnun değilim. Sesi yüksek ve torbası çok cabuk doluyor. Torbasiz urun tavsiye ederim.

HADİ YA MEİLE İYİ DİYORLARDI
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gorkem3535

Makineden hiç memnun değilim. Sesi yüksek ve torbası çok cabuk doluyor. Torbasiz urun tavsiye ederim.
    Hocam neden memnun değilsiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.