Şimdi Ara

Lg F4J9JHP2TD kurutmalı çamaşır makinesi alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
11.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çamaşır makinesi alcam arkadaşlar. Bir baktım kurutmalı modeller var. Haberim yoktu . Ayrı satılan kurutma makineleri de var ama bu hem uygun hem yıkar kurutur dedim.

Lg iyimidir yada şu iyi dediğiniz marka var mı ve yıkama kurutmalı almak iyimidir yada kurutma ayrı almak mı lazım ?

https://www.lg.com/tr/camasir-makinesi/lg-F4J9JHP2TD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnbvb -- 4 Eylül 2018; 21:43:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncel

• Lg 10 yıl motor garantisi veriyor. Kurutma B sınıfı sanırım. O konuda dikkat edin. Bir de sıkma yaparken çok sallanıyordu makina. Büyük şehirlerde oturuyorsanız muhakkak lg dükkanlarında gidip inceleyin..

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Yıkama ve kurutma olarak A sınıfı sadece yıkama yaparsan A+++ sınıfı enerji harcıyor.

Hocam ben şunu merak ediyorum.

Ayrı olan kurutma makinelerinde toz kıl felan toplayan filtre var.

Bu tip yıka kurut olanlar makinenin ağız kısmındaki yuvarlak lastiğin içine topluyor pislikleri.

Acaba pislikleri elbiseye sarmasına sebep oluyormu bu filtresiz olmaları.

Herhangi bir dez avantajları varmı acaba.

Olmadı ikisini ayrı olarak alırım.

• mnbvb M kullanıcısına yanıt
    Yeriniz varsa kesinlikle ayrı alın. Kurutmalı cihazların bir çok dezavantajı var ve asla bir kurutma makinesi ile eş değerde görülmemeli. Dediğiniz tüy toplama olayı bile tercih sebebidir. Ayırdığınız bütçeyi yazarsanız öneride bulunabilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Yeriniz varsa kesinlikle ayrı alın. Kurutmalı cihazların bir çok dezavantajı var ve asla bir kurutma makinesi ile eş değerde görülmemeli. Dediğiniz tüy toplama olayı bile tercih sebebidir. Ayırdığınız bütçeyi yazarsanız öneride bulunabilirim.
    Ben de çamaşır makinesi bakıyorum ve kurutmali olanlardan alayım diyordum. Tozu kılı falan topladığı bir haznesi illa ki vardır. Onu da temizliyoruzdur illa ki..

Ben lg yada hotpoint ariston düşünüyorum. Maksimum bütçe 2900 - 3000 civarı.. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim

Yıkama + kurutma olan cihazlarda, tozu vb. toplayan bir filtre yok. Kıyafetlerden çıkan tiftikler kazanın içi ve özellikle lastik kısmında birikme yapıyor. Bu tiftikleri temizlemek için her kurutma işleminden sonra ek olarak tiftik/kazan temizleme programını çalıştırmalısınız. Aksi halde çamaşırlarınızın üstünde birikmeye başlayacaktır. Veya çok birikmesi durumunda cihazda tıkanıklıklar oluşturabilir. Kurutmalı çamaşır makinelerinin büyük bir kısmı (2-3 sayılı model haricinde) su ile yoğunlaştırma yaparak kurutma yapar. Bu da çok daha fazla su tüketimi anlamına gelir. Ayrıca kurutma kapasiteleri yıkama kapasitelerinden düşüktür. Elektrik tüketimleri de ayrı ayrı alacağınız cihazlara göre çok daha fazladır. Yeriniz varsa en iyisi 1400 devir ve üstü çamaşır makinesi + ısı pompalı A+ enerji sınıfı ve üstü kurutma makinesi almaktır. Böylelikle bir cihaz arzalanırsa diğerinden mahrum kalmazsınız. Kurutmalı çamaşır makinelerini, kurutma makinesi koyacak hiç yeriniz yoksa vb. durumlarda düşünmenizi öneririm.

Şu an piyasadaki en iyi kurutmalı çamaşır makinesini bence AEG yapıyor. Isı pompası kullanan tek çamaşır+kurutma makinesi. Ancak ülkemizde satışı yok. Umarım gelir diyeceğim ama malum kurlarla fiyatı ne olur bilinmez

Yine de kurutmalı cihaz düşünürseniz kesinlikle Hotpoint Ariston tercih etmezdim şahsen. Güncel olarak 3000₺ bandına:

LG F4J8FHP2S
    Electrolux EWW1685HDW2

ürünlerini düşünebilirsiniz. Ayrıca üretimi durmasına rağmen Bosch WVH28420EU modelini internette 2390₺ gibi bir fiyata düşünebilirsiniz. Bu cihazın en büyük artısı gerçek bir kurutma makinesi gibi hava kullanarak kurutma işlemini gerçekleştirmesi. Eski ama düşünülebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Yıkama + kurutma olan cihazlarda, tozu vb. toplayan bir filtre yok. Kıyafetlerden çıkan tiftikler kazanın içi ve özellikle lastik kısmında birikme yapıyor. Bu tiftikleri temizlemek için her kurutma işleminden sonra ek olarak tiftik/kazan temizleme programını çalıştırmalısınız. Aksi halde çamaşırlarınızın üstünde birikmeye başlayacaktır. Veya çok birikmesi durumunda cihazda tıkanıklıklar oluşturabilir. Kurutmalı çamaşır makinelerinin büyük bir kısmı (2-3 sayılı model haricinde) su ile yoğunlaştırma yaparak kurutma yapar. Bu da çok daha fazla su tüketimi anlamına gelir. Ayrıca kurutma kapasiteleri yıkama kapasitelerinden düşüktür. Elektrik tüketimleri de ayrı ayrı alacağınız cihazlara göre çok daha fazladır. Yeriniz varsa en iyisi 1400 devir ve üstü çamaşır makinesi + ısı pompalı A+ enerji sınıfı ve üstü kurutma makinesi almaktır. Böylelikle bir cihaz arzalanırsa diğerinden mahrum kalmazsınız. Kurutmalı çamaşır makinelerini, kurutma makinesi koyacak hiç yeriniz yoksa vb. durumlarda düşünmenizi öneririm.

Şu an piyasadaki en iyi kurutmalı çamaşır makinesini bence AEG yapıyor. Isı pompası kullanan tek çamaşır+kurutma makinesi. Ancak ülkemizde satışı yok. Umarım gelir diyeceğim ama malum kurlarla fiyatı ne olur bilinmez

Yine de kurutmalı cihaz düşünürseniz kesinlikle Hotpoint Ariston tercih etmezdim şahsen. Güncel olarak 3000₺ bandına:

LG F4J8FHP2S
    Electrolux EWW1685HDW2

ürünlerini düşünebilirsiniz. Ayrıca üretimi durmasına rağmen Bosch WVH28420EU modelini internette 2390₺ gibi bir fiyata düşünebilirsiniz. Bu cihazın en büyük artısı gerçek bir kurutma makinesi gibi hava kullanarak kurutma işlemini gerçekleştirmesi. Eski ama düşünülebilir.
    Electrolux cok pahalı, hepsiburada da 4.500 civarı.. Hotpoint in ne sorunu var acaba? Lg yi kullanan bir arkadaşım var, denk geldim çamaşır sıkarken, cok sesli ve çok sallanıyor.. Bizim emektar arcelik bile o kadar sallanmiyor.. Electrolux un özellikleri gerçekten güzelmiş.

Electrolux modeli şu an ePttAVM sitesinde 3299₺ olarak görünüyor. Hotpoint'in kendi üretimi beyaz eşyalarını şahsen tercih etmiyorum, pişirme ürünleri hariç tercih etmezdim. Kurutmalı çamaşır makinelerinin fiyatları uygun olduğundan cazip geliyor ama bence kaliteleri çok düşük. Electrolux ve Hotpoint modellerini bir mağazada gidip incelerseniz hak verirsiniz diye düşünüyorum. Deterjan kutusu bile elde kalacakmış hissi veriyor. Ama Whirlpool tarafından üretilen Hotpoint ürünlerini kesinlikle tavsiye ediyorum, yakın çevreme aldırıp kullanma şansı da buldum. Gayet iyi cihazlar. Şu an için Whirlpool üretimi kurutmalı çamaşır makinesi yok. Aksine Hotpoint Whirlpool için üretiyor ve Whirlpool üretimi cihazlarla kıyaslayınca kalitesi çok düşük kalıyor. LG için net bir şey söyleyemem ama üst komşumuzda da LG marka bir cihaz var, çalıştığı zaman yer yerinden oynuyor. Yük dengelemesi en başarılı marka olmasa da en kötüsü de sayılmaz. Sizin gördüğünüz cihazda farklı sebeplerden kaynaklanmış olabilir. Ama her zaman en iyisi iki cihazı da ayrı almak.

• @CAN@ kullanıcısına yanıt
    Hocam bu linkteki model yıkama kurutma kapatesi düşük olan model ama yorumlarda çok iyi yıkayıp kuruttuğunu yazmışlar yorumlarda. Bilemedim hocam böyle ikisi bir arada alsak üzer mi bizi. Ayrı kurutma makinesi olarak siemens düşünürüm. Bosh pek iyi yorumlar okumadım bu konuda tavsiyeniz nedir hocam .

Bir kere Bosch ve Siemens aynı gruba ait markalardır. Ve ürünlerinde kullandıkları tüm malzemeler kalitesine kadar aynıdır. Kendim de Bosch kurutma makinesi kullanıyorum ve çok memnunum. Sizin bahsettiğiniz Electrolux modeli farklı sanırım. Daha iyi bir model ama çok daha pahalı. İmkanınız varsa kesinlikle ayrı alın. Ayrı ayrı almak isterseniz yardımcı olmaya çalışırım yine.

Linki koymayı unutmuşum

Bu lg nin yıkama kurutmalı bir modeli
    Yorumlarını okuyun hocam

https://www.hepsiburada.com/lg-f4j8fhp2w-a-9-kg-yikama-6-kg-kurutma-1400-devir-camasir-makinesi-p-HBV000007B06L?magaza=Dijitall

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnbvb -- 7 Eylül 2018; 0:14:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnbvb

Linki koymayı unutmuşum

Yorumlarını okuyun hocam

https://www.hepsiburada.com/lg-f4j8fhp2w-a-9-kg-yikama-6-kg-kurutma-1400-devir-camasir-makinesi-p-HBV000007B06L?magaza=Dijitall

Ya hocam ne kadar meraklıymışsın paranı çöpe Atmaya. Can arkadaşımız ısrarla diyor ayrı alın diye. Tutturmuşsun kurutmalı diye. Bir de lg yani . Sen git lg kurutmalı al. Bazen bir musibet bin nasihatten daha iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

Linki koymayı unutmuşum

Yorumlarını okuyun hocam

Ya hocam ne kadar meraklıymışsın paranı çöpe Atmaya. Can arkadaşımız ısrarla diyor ayrı alın diye. Tutturmuşsun kurutmalı diye. Bir de lg yani . Sen git lg kurutmalı al. Bazen bir musibet bin nasihatten daha iyidir.
    Hocam ne bilim yorumlar olunca sizlere bir danışim dedim yorumlar fake değilse ürün iyi gibi geldi bana.

• quote:

Hocam ne bilim yorumlar olunca sizlere bir danışim dedim yorumlar fake değilse ürün iyi gibi geldi bana.

Hocam bir hafta kullanmakla bırak çamaşır makinesini, çamaşırının kendisi hakkında bile yorum yapılmaz.

Randıman ve konfor istiyorsanız iki makineyi ayrı alacaksınız bunun tartışmalık bir yanı yok. Kurutmalı makineyle anca eşe dosta hava atılır başka bir işe yaramaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hepsiburada da yazan yorumlara %100 güvenmiyorum şahsen. Benim için forum sayesinde gerçek kullanıcıların yazdıkları yorumlar ve incelemeler daha önemli. Asla 4400₺ vermezdim bu ürün için şahsen. Karar sizin.
    Hocam o zaman bunu alim profilo sadece yıkama. 2.500 tl ye bulurum piyasada.

Lg yıkama kurutma olan 3.500 tl. Arada 1.000 tl var o yüzden kurutmalı mı alsam iyi olur diye konu açtım hocam.

https://www.hepsiburada.com/profilo-cmi140dtr-a-9-kg-1400-devir-camasir-makinesi-pm-mtprofcmi140dtr#reviews

• quote:

Hocam o zaman bunu alim profilo sadece yıkama. 2.500 tl ye bulurum piyasada.

Lg yıkama kurutma olan 3.500 tl. Arada 1.000 tl var o yüzden kurutmalı mı alsam iyi olur diye konu açtım hocam.

https://www.hepsiburada.com/profilo-cmi140dtr-a-9-kg-1400-devir-camasir-makinesi-pm-mtprofcmi140dtr#reviews

Cmg140dtr daha uygun fiyata daha sade bir makinedir onu da düşünebilirsiniz. Kurutma makinesi için de elinizde bütçe kalır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Alınabilir bir cihaz. Sıvı deterjan kullananlar için gerçekten çok pratik. Yukarıda arkadaşımızın dediği gibi CMG140DTR modelini tercih edip yanına da ısı pompalı bir kurutma makinesi alabilirsiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.