Şimdi Ara

Microsoft, Windows 11'e ücretsiz güncelleme süresini sınırlayabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft, Windows 11'e ücretsiz güncelleme süresini sınırlayabilir

Windows 11 duyurusunun ardından Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının yeni ürüne ücretsiz olarak yükseltme yapabileceklerini duyurdu. Ancak bunun için sınırlı bir zamanları olacak.

Ayrıca Bkz.iPhone'daki Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakan bir başka erişim noktası adı keşfedildi

Ücretsiz Windows 11 güncellemesi ne kadar sürecek?

"Uygun sistemler için ücretsiz yükseltme konusunda belirli bir bitiş tarihi yoktur. Ancak Microsoft, sonunda ücretsiz güncellemeleri sağlamayı durdurma hakkını saklı tutar. Bitiş tarihi, güncellemenin büyük ölçekte başlatılmasından bir yıl sonrasına kadar gelmeyecek." — Microsoft

Microsoft, Windows 11'e ücretsiz güncelleme süresini sınırlayabilir

Şirket tarafından yapılan bu resmi açıklama sonrasında endişelenmenize gerek olmadığını söyleyelim. Kullanıcıların Windows 11'e ücretsiz olarak yükseltmek için en az bir yılı olacak. Ancak güncelleme farklı bölge ve ülkelerde aşamalı olarak yayınlanacak. Yani, bulundukları bölgelere göre kullanıcılar Windows 11'e daha erken veya daha geç geçiş yapabilecekler.

Başka bir deyişle, kullanıcılar 2022 yılı boyunca kesinlikle Windows 10'dan Windows 11'e ücretsiz geçiş yapabilecekler. Ancak bu olasılığın 2023'te devam edip etmeyeceği hala bir soru işareti

Kaynak:https://gadgettendency.com/microsoft-may-limit-the-timeframe-for-free-migration-from-windows-10-to-windows-11/

• macOS ayri bir yazilim olarak satilmiyor ve sadece desteklenen cihazlarda kullanilabiliyor. Satilan bir yazilim degil yani. Apple bilgisayarlarini aldiginizda bu yazilimi ücretsiz sunuyor. Bundan dolayi ücretsiz yükseltme alabiliyorsunuz. Microsoftun sundugu Windows’u da bir cok ureticinin sisteminde yada kendi sisteminize kurabiliyorsunuz. Kiyasladiginiz yazilimlar “Elma” ve Armut gibi yani.

Linux'e tiksinti duyuyorum sunucu dersen kabul edebilirim ücretsiz ve bir kez ayarlandıktan sonra yıllarca çalısacak tam fonksiyon server işletim sistemi ama masaüstünde igrenc ve kullanmak özentiliktir.

Ben bu Linux'u övünmek gibi olmasın cok iyi bilirim. En ince detayına kadar hakimim. Hangi ayar dosyası nerede, neye yarar bilirim.. Bu OS nasıl çalısır nasıl kullanılır kimseden yardım bile almam bunun her seyini her pisliğini her komutunu her olayını her ayarını bilirim.. Bash programlamadan da fevkalade anlarım. Bu dandik OS'u en ince detayına kadar öğrendim.. Ben bunu sadece twm'den kullanırım.. Fakat bu isletim sistemi ya da ne dersen cekirdeği, masaüstünde en iyi Desktop Managerlarla bile o kadar dandik ki benim gibi birini dahi tiksindiriyor.. Dandik demekten kastım, kurarsın ve ellesmezsen calısır ama birkac sey yapayım dersen, ağır amelelik iceriyor.. Bu ameleliklerden zevk alacak dönemleri gectim.. Eğer ki, yeni yeni ileri düzey kullanıcı oluyorsan ya da programlamaya yeni merak saldıysan, amele bir OS'u kullanarak bir seyler öğrenirsin ve hatta ilerde öğreneceğin seylerin baslangıcını yaparsın ve seni öğrenmeye tesvik edebilir ama zaten biliyorsan, amelasyon seyler onları kolaylıkla yapabilsen bile zaman kaybına neden oluyor..

MacOS dersen bu isletim sistemini programlamayla ilgilenenlerden genellikle frontend web gelistiricileri tercih ediyor tamam python ve C falan uğraşanlar da kullanırlar hatta Apple platformuna ve telefonlara yazılım gelistiren ve 3 - 5 kurus kovalayanlar da kullanırlar ama bence az sayıdadırlar bunu genellikle htmlciler kullanır tam bir harun abi isletim sistemi kendisi beni bozuyor kullanmıyorum..  

Windows 10 ve 11 çok mu güzel peki diyecek olursan tabii ki hayır ama Linux Unix'lerden daha tercih edilesi diyebilirim.

Microsoft'un en iyi Windows'u bence Windows XP. Yani arayüz olarak dersen budur. Bundan sonra çıkanların arayüzü bozdu. Windows 7 XP kadar olmasada güzel ve sade sayılabilecek bir arayüze sahip.. Arayüz XP'den kötü olsada, güvenlik dersen XP'den daha iyi tabii ki..

Özetle her sekilde yüzde yüz düzgün isletim sistemi ne yazık ki yok ve hic yapılmadı.

Benim kendimi en konforlu hissettiğim sistem Windows'dur. Kurarım çalısır.. Gavur abilerin söylediği gibi It Just Works.. Ne zaman nerede sapıttıysa orada imajı basarım.. Kafa rahat.. O yüzden her zaman öncelikle Windows'u tercih ederim..

• macOS' un yeni sürümünün her yıl bedava oluşu ve Windows' un yeni sürümlerini lütfeder gibi sunması...

• mesaon kullanıcısına yanıt
    macOS un bedava oluşu ? windows 7 den 8.1 ücretsiz güncelledim, 8.1 den 10 a ücretsiz güncelledim şimdi 10 dan 11 e ücretsiz güncelleme var, 2009 dan bu yada 2 bilgisayar değiştim, hiç bir şekilde windows satın almadım, hesabıma bağlı şeklinde yeni bilgisayarıma geldi

• MS apple ile yarışıyor bu dönem !
    diğer taraftan da Lunix alt yapı desteği oluşturma süreci
    linuxunwine desteğinde cevap anlamında ! :)

MS un bu seviyelere gelmesi oldukça heyecan verici !

• Microsoft bir şeyler yapmaya çalışıyor gene ama bakalım ucu nereye varacak. Gittikce daha kısıtlamacı davranıyor. Yok TPM, yok şu nesil işlemcilerden aşağıya kurulamaz vs.

macOS ayri bir yazilim olarak satilmiyor ve sadece desteklenen cihazlarda kullanilabiliyor. Satilan bir yazilim degil yani. Apple bilgisayarlarini aldiginizda bu yazilimi ücretsiz sunuyor. Bundan dolayi ücretsiz yükseltme alabiliyorsunuz. Microsoftun sundugu Windows’u da bir cok ureticinin sisteminde yada kendi sisteminize kurabiliyorsunuz. Kiyasladiginiz yazilimlar “Elma” ve Armut gibi yani.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • MS donanım sattırmak için kırk takla atıyor. Kesin kapalı kapılar ardında donanım firmalarıyla kirli anlaşmalar içine girmişlerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

MS apple ile yarışıyor bu dönem !
    diğer taraftan da Lunix alt yapı desteği oluşturma süreci
    linuxunwine desteğinde cevap anlamında ! :)

MS un bu seviyelere gelmesi oldukça heyecan verici !

Linux'e tiksinti duyuyorum sunucu dersen kabul edebilirim ücretsiz ve bir kez ayarlandıktan sonra yıllarca çalısacak tam fonksiyon server işletim sistemi ama masaüstünde igrenc ve kullanmak özentiliktir.

Ben bu Linux'u övünmek gibi olmasın cok iyi bilirim. En ince detayına kadar hakimim. Hangi ayar dosyası nerede, neye yarar bilirim.. Bu OS nasıl çalısır nasıl kullanılır kimseden yardım bile almam bunun her seyini her pisliğini her komutunu her olayını her ayarını bilirim.. Bash programlamadan da fevkalade anlarım. Bu dandik OS'u en ince detayına kadar öğrendim.. Ben bunu sadece twm'den kullanırım.. Fakat bu isletim sistemi ya da ne dersen cekirdeği, masaüstünde en iyi Desktop Managerlarla bile o kadar dandik ki benim gibi birini dahi tiksindiriyor.. Dandik demekten kastım, kurarsın ve ellesmezsen calısır ama birkac sey yapayım dersen, ağır amelelik iceriyor.. Bu ameleliklerden zevk alacak dönemleri gectim.. Eğer ki, yeni yeni ileri düzey kullanıcı oluyorsan ya da programlamaya yeni merak saldıysan, amele bir OS'u kullanarak bir seyler öğrenirsin ve hatta ilerde öğreneceğin seylerin baslangıcını yaparsın ve seni öğrenmeye tesvik edebilir ama zaten biliyorsan, amelasyon seyler onları kolaylıkla yapabilsen bile zaman kaybına neden oluyor..

MacOS dersen bu isletim sistemini programlamayla ilgilenenlerden genellikle frontend web gelistiricileri tercih ediyor tamam python ve C falan uğraşanlar da kullanırlar hatta Apple platformuna ve telefonlara yazılım gelistiren ve 3 - 5 kurus kovalayanlar da kullanırlar ama bence az sayıdadırlar bunu genellikle htmlciler kullanır tam bir harun abi isletim sistemi kendisi beni bozuyor kullanmıyorum.. Microsoft, Windows 11'e ücretsiz güncelleme süresini sınırlayabilir 

Windows 10 ve 11 çok mu güzel peki diyecek olursan tabii ki hayır ama Linux Unix'lerden daha tercih edilesi diyebilirim.

Microsoft'un en iyi Windows'u bence Windows XP. Yani arayüz olarak dersen budur. Bundan sonra çıkanların arayüzü bozdu. Windows 7 XP kadar olmasada güzel ve sade sayılabilecek bir arayüze sahip.. Arayüz XP'den kötü olsada, güvenlik dersen XP'den daha iyi tabii ki..

Özetle her sekilde yüzde yüz düzgün isletim sistemi ne yazık ki yok ve hic yapılmadı.

Benim kendimi en konforlu hissettiğim sistem Windows'dur. Kurarım çalısır.. Gavur abilerin söylediği gibi It Just Works.. Ne zaman nerede sapıttıysa orada imajı basarım.. Kafa rahat.. O yüzden her zaman öncelikle Windows'u tercih ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 5 Temmuz 2021; 23:50:4 >

macosu alırken verdiğin para zaten 10 sonraki çıkacak sürümüde içerdiği için beleş gibi gelmesi yanılgı :D

• Yav he he, bildiğiniz psikolojik pazarlama stratejisi. Fırsatınız varken yapın, sonra çok geç olabilir... ayak üstü böyle kaç örnek sayarım.

Misal Red Dead Online sınırlı süreyle 40 tl sonra fiyat katlanacak denildi. Millet altına hücum gibi aldı oyuncu sayısı 20000'lere çıktı an itibari ile %50 indirim yapıolar hala 2000 - 3000 lerde sürünmekte... Oyun F2P olsun, yinede bir daha o sayıları göremez. Microsoft, Windows 11'e ücretsiz güncelleme süresini sınırlayabilir 

• 20 yıl boyunca linux u bir türlü öğrenemedim

ama günün birinde TCL yi keşfedince işte bu dedim !

standart linux kurulumu 20 GB alan alırken

TCL ile kendi sistemime özel yapılandırma

gimp vlc ff libre office 200 MB yazma korulamalı bir SD kart içinde kullanıyorum.

TCL amelelik kısmını son derece minimalize etmiş

tüm sistem ayarları start.sh dosyasına aktardım.

ve sistem direk ram disk üzerinde çalışıyor

bunun türkçesi ne HDD ne SSD gerek yok sadece bir SD kart okuyucusu olsun

sistem 30 saniyede masa üstü hazır

masa üstü derken window-maker kullanıyorum.

teknik olarak masa üstü işte en temel gereksinimlere odaklanılmış bir yapı,

forum gruplarına bakıyorum herkez yalnız kurt misali takılıyor.

birde pisi aşağı pisi yukarı yaw sağlam bir TR linux ekibi olsa

taş gibi yeni bir dağıtım oluşturulabilinir.

linux dosya sistemini tek bir dizine taşımak istiyorum

bu konuda zaten linux eleştirileri wikipedia ingilizce kısmında var.

sadece bu eleştirilere bakarak bile sistemi düzenleseler sistem daha düzgün olur.

çok fazla 1970 model unix dosya yapılandırma klasörleri kesinlikle çağ dışı kalmış

bir işletim sisteminde aslında sistem klasörleri bu kadar klasör içinde olmaz

çok eskiden 8 karakter dosya isim tanımlama olduğu için

8 karakter sorununu aşa bilmek için klasör kavramını oluşturmuşlar diye düşünüyorum

klasör gerekli bir kavram ama bir yerden sonra saçmalık

klasör adı yerine dosya adı şeklinde

drv klasörü deyipte amd dosyası koyacağına

system/drv-amd dosya adı verilse daha doğru olur.

ama 70 lerin saçma dosya sistemini hala daha görüyoruz.

son kullanıcı için bir işletim sistemi bir mahallenin alt yapısı gibi olmalı

yani ortada etkileşime girmeyeceğin klasörleri ve dosyaları görmemen lazım

ama bakmak istiyorsanda tüm dosyalar sistem dizini altında var olmalı.

M$ ticari bir marka ve ticari bir programı olduğu için

kendi içinde 2 yıl sonra şu çıkacak denildiği zaman

düzenli çalışan çalışanları 2 yıl boyunca bu işle uğraşa biliyor

ama diğer gnu platformlar bunu bir nevi emek bağış formatında bir süreçe tabi bırakmışlar

tabi bu arada ticari formatta kendi standartını getiren linux un suyunu bulandırmaya çalışan

yeni yetme tekel oluşturmaya çalışan bazı çevre birim standartları üretmeye çalışanlar bile var.

ben buna masa üstü ara birim yapımcıları diye tanımlıyorum

bunların arasında en hoşuma giden GTK serisi olsada

linux u daha iyi anlayınca aslında masa üstüne ne gerek var ki

program yaz siyah ekranda çalışsın gitsin. bu şekilde sistem sunucu modunda daha verimli çalışıyor :)

• Nabız yokluyorlar bakacaklar tepki var hemen yeni haber w11 beleş eski kullanıcılar otomatik yükseltebilecek gibi...

• Windows 11 güncelleme olarak alınabilmesini bekliyorum macos'muş linux'muş kullanılamaz halde en iyi Windows

• quote:

Orijinalden alıntı: mesaon

macOS' un yeni sürümünün her yıl bedava oluşu ve Windows' un yeni sürümlerini lütfeder gibi sunması...

Kullandığın windows sürümünün crackli olduğuna yemin edebilirim ama ıspatlayamam Microsoft, Windows 11'e ücretsiz güncelleme süresini sınırlayabilir 

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Yok dostum, linç yediğim siz forum ölücü sakinleri gibi hırsızlık malıyla işim yok.
    Ama neyin zorunuza gittiğini anlamış değilim, eleştiri kaldıramayıp eleştiren milletiz ne beklenir ki ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesaon -- 6 Temmuz 2021; 11:17:47 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Win 10 üzerine, Win 11 kurdum.Dijital olarak lisansladı hemen :) Tekrar kaldırıp Win 10 kurdum, 11 lisansını şimdiden garantiye aldım en azından :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 7 Temmuz 2021; 6:4:36 >
  • Programming Guru kullanıcısına yanıt
    Hocam tamam zevkler renkler tartışılmaz. Amma XP'nin tasarımı ve arayüzü iyi dersen Allah çarpar. Bütün tasarım ve güzel sanatlar bölümlerini içindekilerle birlikte gaz döküp yakmak gerekir. Windows kullanan ajanslarda çalışırken mecburen xp kullanırken o çirkinliği görmemek için windows 98 arayüzü kullanırdık en azından renklerin doğru kullanıldığı basit ve kaba bir arayüz. Patlak mavi ve fosforlu yeşili kim ana renk olarak kullanma fikrini verdiyse Tanrılar onu ateşlerde yaksın. 20 senelik bir tasarımcı olarak söylediklerime bi göz atın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.