Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Microsoft, telefondan PC'ye fotoğraf aktarımını kolaylaştıran uygulama çıkardı

20
Cevap
1
Favori
584
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Microsoft, telefondan PC'ye fotoğraf aktarımını kolaylaştıran uygulama çıkardı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      3628 Mesaj
      15 Şubat 2018 22:35:47 Konu Sahibi

Akıllı telefonunuzla fotoğraf ve video çekmeye meraklıysanız, çektiğiniz bu görüntülere dizüstü veya masaüstü bilgisayarınız da dahil olmak üzere tüm cihazlarınızdan erişebilmenin ne derece güzel bir duygu olduğunu anlıyorsunuz demektir.

Ayrıca Bkz.Windows 10'a hız arttıracak "Ultimate Performance" modu geliyor
      Ne yazık ki, Microsoft OneDrive veya Google Drive gibi bulut yedekleme servisini kullanmıyorsanız fotoğrafları bilgisayarınıza manuel olarak aktarmak zahmetli ve uzun bir süreci de beraberinde getiriyor. Özellikle de fotoğraflarınız mobil cihazınızın depolama alanının önemli bir bölümünü kaplıyorsa.

Wi-Fi üzerinden Windows 10 PC'nize fotoğraf aktarın

Microsoft'un deneysel Garage projesi kapsmında geliştirilen Photos Companion isimli uygulama iOS ve Android cihazlar için kullanıma sunuldu. Mobil cihazınız ve Windows 10 PC'niz arasında fotoğraf ve video aktarımı yapmanızı sağlayan uygulama, bu işlemi Wi-Fi üzerinden çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Fotoğraflarınızı PC'nize her aktarmak istediğinizde bilgisayarınızın Windows 10 Fotoğraflar uygulaması tarafından oluşturulan kodun Photos Companion uygulamasındaki yerleşik QR kod tarayıcı tarafından okunması gerekli. Daha sonrasında ise görüntü aktarımını başlatabiliyorsunuz. Denemek isterseniz Microsoft'un sunduğu bu yeni uygulamayı cihazınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

|
      |

• Teğmen
      169 Mesaj
      15 Şubat 2018 23:00:45
      Share it tavsiye ederim. Aynı işlevi yapıyor çıktığından beri kullanırım sıkıntısını görmedim.
      |
      |
    • Yarbay
      9399 Mesaj
      15 Şubat 2018 23:29:15
      iOS tarafında gerek var ama Android tarafında gerek yok bence tak USB kablosuna bitti gitti işte. En azından dosyalara direk erişiyorsun itunes belası ile uğraşmıyorsun hele Windows 10S kullananların itunes imkanı da yok. Onlara ilaç gibi gelecektir.
    • Yarbay
      6928 Mesaj
      15 Şubat 2018 23:41:26

itunes olmadan foto aktarımı yapılıyor basit şekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Şubat 2018 23:51:44

bazen kablo yanında olmayabiliyor 2 hafta önce bilgisayardan fotoğraf atacaktım boyutlar yüksek olunca wetransfer felan bayaa uğraştırdı sonra aklıma Mi Drop geldi. O zmn bu tarz programların kıymetini anladım.
      |
      |
    • Yarbay
      9399 Mesaj
      15 Şubat 2018 23:57:36

Biliyorum yapıldığını ama onun basiti bile kötü neden sisteme dosya yöneticisi koymazlar anlamıyorum.

|
      |
      mehmedaltair kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Şubat 2018 23:58:22

Benim bilgisayarımda sürekli takılı bir usb kablosu var. Lazım olunca direk takıyorum.

|
      |
      alemburda34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      16 Şubat 2018 00:06:31
      Yahu sinirlenmeyeyim diyorum ama olmuyor. Kardeşim şu Windows 10'un rezil scaling olayını düzeltin. Ekrana baktıkça midem kalkıyor. İğrenç bir ayar çekmişsiniz. Bırak şu zırvalıkla uğraşmayı be Microsoft!
      |
      |
    • Binbaşı
      1490 Mesaj
      16 Şubat 2018 08:10:16
      kimi mühendislerin bile iki monitörü kuramadıkları şu dünyada bu tarz programların önemini daha iyi anlıyorum.
      |
      |
    • Yarbay
      6928 Mesaj
      16 Şubat 2018 08:33:29

Bende anlamıyorum ama herkesin hayatına kimse karışamaz ama eninde sonunda gelecek macos ve ios birbirine gittikçe yaklaşıyor birbirinden özellik alıyor finder da gelir 3-5 yıla

|
      |
      16 Şubat 2018 09:11:47
      iOS 11'den bu yana telefonu Windows 10'lu PC'ye takıp video atarken çile çekiyorum resmen. Ya telefonu tanımıyor, ya videoyu aktarırken hata veriyor ya da 0 KB diye videoyu alıyor. Deli oluyordum resmen. Bu uygulama sıkıntısız çalışır umarım.
    • Yarbay
      3132 Mesaj
      16 Şubat 2018 10:01:47
      Windows mobileyi desteklemeyen Microsoft yazılımı. ne kadar acı bir durum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreXXX -- 16 Şubat 2018; 10:2:23 >
      16 Şubat 2018 11:31:23
      Send anywhere kullanıyorum gayette memnunum..

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
    • Binbaşı
      1716 Mesaj
      16 Şubat 2018 11:40:37
      Samsung telefonu olanlar için Samsung sync tek geçerim.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      867 Mesaj
      16 Şubat 2018 14:40:20
      "Photos Companion" adıyla Android ortamında google play den arama yaptığımda sonuç çıkmıyor. Fakat windows ortamında ki google play de bulunuyor.
      Sebebi ne ki ?
      |
      |
    • Yüzbaşı
      272 Mesaj
      17 Şubat 2018 02:27:37
      quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

iOS 11'den bu yana telefonu Windows 10'lu PC'ye takıp video atarken çile çekiyorum resmen. Ya telefonu tanımıyor, ya videoyu aktarırken hata veriyor ya da 0 KB diye videoyu alıyor. Deli oluyordum resmen. Bu uygulama sıkıntısız çalışır umarım.

Phone Drive kullan, anında gönderebilirsin.https://itunes.apple.com/us/app/phone-drive/id431033044?mt=8 1,99 dolar ücreti var ama fazlasıyla hakediyor.
      17 Şubat 2018 09:20:09
      quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

Windows mobileyi desteklemeyen Microsoft yazılımı. ne kadar acı bir durum:)

"trajikomik" dedikleri bu olsa gerek
      |
      |
      17 Şubat 2018 13:01:15
      Merakla bekliyorum bir işletim sistemi varsayılan uygulamaları ve ayarları daha ne kadar çok karmaşık hale gelebilir diye?? şuana kadar baya yol kat ettiler saçmalama konusunda...
      |
      |
    • Binbaşı
      1194 Mesaj
      17 Şubat 2018 14:19:33
      quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

iOS tarafında gerek var ama Android tarafında gerek yok bence tak USB kablosuna bitti gitti işte. En azından dosyalara direk erişiyorsun itunes belası ile uğraşmıyorsun hele Windows 10S kullananların itunes imkanı da yok. Onlara ilaç gibi gelecektir.

Itunes olmadan fotograf video atilabiliyor

|
      |
      Main:Intel i7 980X (4Ghz) | ASUS GeForce GTX 1080 Ti Turbo 11GB | ASUS P6T Deluxe V2 | Intel Stock Fan | Kingston 3*2GB Hyperx DDR3 Ram | Crucial MX500 1TB SATA SSD | FSP 700W PSU | Viewsonic XG2700-4K 27" 5ms
      Mobil: Huawei P20 Pro| Apple iPhone 6S Silver |
      Laptop: Lenovo Thinkpad T460
    • Yarbay
      2155 Mesaj
      17 Şubat 2018 15:41:16
      quote:

Orijinalden alıntı: Goqhan06

quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

Phone Drive kullan, anında gönderebilirsin.https://itunes.apple.com/us/app/phone-drive/id431033044?mt=8 1,99 dolar ücreti var ama fazlasıyla hakediyor.

Teşekkürler. Bu uygulama videoları da atıyor mu? Konudaki uygulamayı denedim de sadece fotoğrafları atıyor.

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.