Şimdi Ara

Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.486
Cevap
26
Favori
68.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: umityakup

IRoN çok teşekkürler cihazım geldi klavye siparişini de verdim bekliyorum. Yalnızca 4 saatlik bir kullanım sonrası şunu söyleyebilirim ki çok başarılı bir cihaz olmuş. Note 12.2 ve ipad air yanına bile yaklaşamaz bu cihazın..

Rica ederim, ne demek.

İyi günlerde sorunsuz, kazasız belasız kullanın.

Kullandıkça daha çok seveceksiniz ki ben de öyle oldu :)

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 10 Ekim 2014; 2:09:14 >
  • IRoN kullanıcısına yanıt
    Mail, whatsup, facebook vs yazı yazılabilen uygulamalarda mesaj göndermek istediğimizde el ile yazıp çevirebiliyor muyuz? Yazı yazılan tüm uygulamalarda böyle bir iş yapıyor mu diye merak ettim. OneNote'un el yazısını metne kendi dönüştürücüsü var zaten diye biliyorum. O dönüştürücüyü denemenizi istemiştim.

Bunlara cevap alabilirsem çok müteşekkir olurum. Diğer konuların hepsine fazlasıyla cevap vermişsiniz zaten önceki mesajlarda.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozmeniniz -- 10 Ekim 2014; 14:00:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozmeniniz

Mail, whatsup, facebook vs yazı yazılabilen uygulamalarda mesaj göndermek istediğimizde el ile yazıp çevirebiliyor muyuz? Yazı yazılan tüm uygulamalarda böyle bir iş yapıyor mu diye merak ettim. OneNote'un el yazısını metne kendi dönüştürücüsü var zaten diye biliyorum. O dönüştürücüyü denemenizi istemiştim.

Bunlara cevap alabilirsem çok müteşekkir olurum. Diğer konuların hepsine fazlasıyla cevap vermişsiniz zaten önceki mesajlarda.

Saygılar.

Sizin için deneyeyim dedim ama ben de klavye bölümünde "el yazısı" bölümü silik ve açılmıyor şeklinde gözüküyor.

Ayarlara da baktım ama ben de açılmadı.

Bahsettiğiniz uygulamalardan zaten whatsapp ın bu cihazda olma ihitmali maalesef yok çünkü cihazda sim kart yok :)

Mail ve Facebook'ta da yazdığım neden ile deneyemedim.

OneNote uygulamasında el yazısını metne de dönüştüremedim varsa da bu nedenle yine olmadı.

En azından sayenizde bende o bölümün kapalı olduğunu görmüş oldum :)

An itibari ile yardımcı olamadım, üzgünüm.

Saygılarımla...

edit: sorunu giderdim ve aşağıda cevabı verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 11 Ekim 2014; 23:13:18 >

Teşekkür ederim yardımınız için.

Whatsup neden dedim ben de bilmiyorum :)

El yazısı tanımıyorsa tüm hayallerim suya düştü. Muhtemelen almayacağım. Çünkü benim için çok önemli bir husustu.

İnternette araştırınca şöyle bir şey buldum. http://www.youtube.com/watch?v=PHvzBRe7hIc
    Bizdekinde olmuyorsa neden olmuyor acaba?

Kalem kullanılan bir tablet, tlf veya her ne ise böyle bir eksiklik büyük eksiklik. Umarım bahsettiğiniz arkadaş vardır der :) Yoksa üzüleceğim ve maalesef donanım olarak beni tatmin etmeyecek başka bir cihaza yöneleceğim.

Saygılar.

• Merhaba,
    El yazısı tanımama olayı bende de oldu, tam hatırlamıyorum ama windows dil seçenekleri ile ilgiydi sanırım, ancak yazım dili ile mi yoksa windows arayüz dili ile ilgili miydi emin değilim. Hızlıca klavye (yazım) dilini ingilizce yapıp deneye bilirsiniz. İlk başlarda türkçe kelimeleri tanımadığı için sıkıntı oluyor ama zamanla öğreniyor merak etmeyin.

Benim için pek kullanışlı gelmedi ama siz de bir deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wortex

Merhaba,
    El yazısı tanımama olayı bende de oldu, tam hatırlamıyorum ama windows dil seçenekleri ile ilgiydi sanırım, ancak yazım dili ile mi yoksa windows arayüz dili ile ilgili miydi emin değilim. Hızlıca klavye (yazım) dilini ingilizce yapıp deneye bilirsiniz. İlk başlarda türkçe kelimeleri tanımadığı için sıkıntı oluyor ama zamanla öğreniyor merak etmeyin.

Benim için pek kullanışlı gelmedi ama siz de bir deneyebilirsiniz.

Gece gece aklıma gelmemişti ama sabah çözdüm.

İngilizce klavyeyi kaldırmıştım, o nedenle olmamış :)

Bilgilendirme için de yine de teşekkürler.

Saygılarımla...
  • quote:

Teşekkür ederim yardımınız için.

Whatsup neden dedim ben de bilmiyorum :)

El yazısı tanımıyorsa tüm hayallerim suya düştü. Muhtemelen almayacağım. Çünkü benim için çok önemli bir husustu.

İnternette araştırınca şöyle bir şey buldum. http://www.youtube.com/watch?v=PHvzBRe7hIc
    Bizdekinde olmuyorsa neden olmuyor acaba?

Kalem kullanılan bir tablet, tlf veya her ne ise böyle bir eksiklik büyük eksiklik. Umarım bahsettiğiniz arkadaş vardır der :) Yoksa üzüleceğim ve maalesef donanım olarak beni tatmin etmeyecek başka bir cihaza yöneleceğim.

Saygılar.

Gece aklıma gelmemişti ama ben klavye ayarlarında İngilizce dilini daha önce kaldırmıştım ve bu nedenle ben de tablet bölümü gözükmüyormuş ama sabah çözdüm ve sizin için de test ettim.

Öncelikle sevgili @wortex inde belirttiği gibi klavye dili İngilizce olmalı ama Türkçe karakterleri tanımıyor maalesef.

Yani Türkçe harf kullanırsanız sorun, kullanmazsanız sorun yok.

Bahsettiğiniz e-posta, facebook için de geçerli maalesef.

Ayrıca Surface Pro 3 e yüklü olarak One NOte mobil uygulaması geliyor ki onda da el yazısını metne dönüştürme diye bir özellik yok ancak One NOte PC uygulamasını bulunduğum yerde yüklüyorum ama net yavaş ve baya bir zaman alıyor.
    Yüklediğimde bilgilendiririm.

Ama genel olarak söylemem gerekirse sizin istekleriniz kalem ile yazılanı metne dönüştürmesi ise şu an kullandığım Samsung NOte serisinde ki gibi Türkçe harfleri tanıması mümkün değil ve isteklerinizi karşılamayabilir.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 11 Ekim 2014; 18:36:57 >

• Eğer konuyu değiştirmiş olmayacaksam ben de başka bir sıkıntımı sormak istiyorum.
    i7 512 SSD kullanıyorum. işlemci kodu 4650U.
    Bu işlemci için İntel'in web sitesinde verilen bilgi ile windows 8.1 sistem bilgisinde gösterilen bilgi farklı.

http://ark.intel.com/tr/products/75114/Intel-Core-i7-4650U-Processor-4M-Cache-up-to-3_30-GHz
     Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..)
     Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..)

İntel'in web sitesinde max turbo hızı 3.3 ghz , windows sistem ekranında ise 2.2 ghz.

Sizce bunun anlamı ne? Microsoft kendi yaptığı işletim sistemi ile yine kendi yaptığı bilgisayarı tam performans kullanamıyor mu?
     Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..)

Teşekkür ederim IRoN tüm uğraşların için. Sana çok zahmet verdim. İngilizce karakter de olsa tanıması iyi. En azından böyle bir şeyi var. Bu durumu yazı yazılabilen her yerde kullanabiliyor muyuz?

OneNote PC uygulamasının sonucunu da bekliyorum.

Saygılar.
  • quote:

Teşekkür ederim IRoN tüm uğraşların için. Sana çok zahmet verdim. İngilizce karakter de olsa tanıması iyi. En azından böyle bir şeyi var. Bu durumu yazı yazılabilen her yerde kullanabiliyor muyuz?

OneNote PC uygulamasının sonucunu da bekliyorum.

Saygılar.

Rica ederim.

One Note masa üstü uygulamasını da yükledim ve tahmin ettiğim gibi Türkçe harf desteği yok ama ironik bir şekilde uygulama Türkçe :)

Yazı yazılan her uygulama da klavyeyi İngilizce yaparsanız sorunsuz bir şekilde kalemi Türkçe harf desteksiz kullanabilirsiniz.

Saygılarımla...
  • quote:

Eğer konuyu değiştirmiş olmayacaksam ben de başka bir sıkıntımı sormak istiyorum.
    i7 512 SSD kullanıyorum. işlemci kodu 4650U.
    Bu işlemci için İntel'in web sitesinde verilen bilgi ile windows 8.1 sistem bilgisinde gösterilen bilgi farklı.

http://ark.intel.com/tr/products/75114/Intel-Core-i7-4650U-Processor-4M-Cache-up-to-3_30-GHz

İntel'in web sitesinde max turbo hızı 3.3 ghz , windows sistem ekranında ise 2.2 ghz.

Sizce bunun anlamı ne? Microsoft kendi yaptığı işletim sistemi ile yine kendi yaptığı bilgisayarı tam performans kullanamıyor mu?
     Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..)

Aklıma ilk gelen şey, i7 li modellerin, son güncelleme öncesi (sorun giderildi diye okudum ama emin değilim çünkü i5 li modeli kullanıyorum)
    thermal throttling ve overheating muhabbetleri nedeni ile acaba sınırlandırma mı getirdiği...

Saygılarımla...

Anladım IRoN

Peki Türkçe harf desteği olmaması Türkçe karakterleri ingilizce (örneğin "Ö" yerine "O") olarak mı yazdırıyor yoksa kelime tahmini yapıp kelimeyi mi değiştirtiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozmeniniz -- 11 Ekim 2014; 23:52:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Anladım IRoN

Peki Türkçe harf desteği olmaması Türkçe karakterleri ingilizce (örneğin "Ö" yerine "O") olarak mı yazdırıyor yoksa kelime tahmini yapıp kelimeyi mi değiştirtiyor?

Kelime tahmini ile değiştirme yok.

İngilizce yazarsanız sorun yok. Ama Türkçe yazdığını karakter yerine (Ç - Ğ - Ü - Ş gibi) kendi karekterini atıyor ama metine dönüştürmeden de size soruyor.

Saygılarımla...
    Anladım. Tüm yardımlarınız için teşekkür ederim.

Saygılar.
  • quote:

Anladım. Tüm yardımlarınız için teşekkür ederim.

Saygılar.

Rica ederim, ne demek :)

Saygılarımla...
  • iron acaba mümkünse sizin sistem bilginizde yazan CPU bilgisini ve Windows'un tanıdığı frekans aralığı bilgisini gönderebilir misiniz. Bakalım i5 için de benzer bir surum söz konusu mu?
    Zira ben bu konuta ciddi bir şekilde takıldım.
  • quote:

iron acaba mümkünse sizin sistem bilginizde yazan CPU bilgisini ve Windows'un tanıdığı frekans aralığı bilgisini gönderebilir misiniz. Bakalım i5 için de benzer bir surum söz konusu mu?
    Zira ben bu konuta ciddi bir şekilde takıldım.

Yanlış anlamadı isem istediğiniz bilgiler bunlar sanırım.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 12 Ekim 2014; 22:12:09 >

• Arkadaşlar 3 günlük kullanımda tabletin arka kısmı parmak izlerinden lekeli gibi oldu. Temizlik konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: umityakup

Arkadaşlar 3 günlük kullanımda tabletin arka kısmı parmak izlerinden lekeli gibi oldu. Temizlik konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum..

Ben bu durumu, kendi incelememde ki fotoğraflarda da gözüktüğü şekilde, İstanbul-Kadıköy'de bir Ozalitçi'ye arka tarafını selefon, şeffaf ve 100 derece ısıya kadar dayanan bir malzeme ile 30 TL gibi bir rakama, kaplatarak çözmüştüm.

Kesinlikle halen çok memnunum ve gerek dışarıda bir masa üstüne koyduğumda pislenmesi ya da çizilmesi gibi, gerekse elde taşırken parmak izi gibi bir sorunum kalmadı.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 14 Ekim 2014; 1:51:46 >
  • s.a.

sayın iron uzun araştırma sonucunda ve beğenerek istanbul bilişimden, bayram arefesinde aldığım surface pro 3 i5 128gb modelini
    bu sabah çok kötü şekilde düşürdüm kasa yaralandı, ekran kırıldı, dokunmatik çalışmıyor
    cihaz fare klavye yardımıyla kullanılabiliyor
    tamir konusunda ne tavsiye edersiniz.

hayırlı günler

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.