Şimdi Ara

Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.486
Cevap
26
Favori
68.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

Orijinalden alıntı: wortex

iron acaba mümkünse sizin sistem bilginizde yazan CPU bilgisini ve Windows'un tanıdığı frekans aralığı bilgisini gönderebilir misiniz. Bakalım i5 için de benzer bir surum söz konusu mu?
    Zira ben bu konuta ciddi bir şekilde takıldım.

Yanlış anlamadı isem istediğiniz bilgiler bunlar sanırım.

Saygılarımla...

Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..)

Teşekkür ederim IRoN.
    Benzer bir durum İ5 de de var demek ki. intelin web sitesine göre Turbo hızının 2.9 ghz olması gerekirken, 2.5 Ghz de kalmış... Aklım almadı doğrusu. O kadar para çöp mü oldu şimdi.

Bir de aksine i5 sanki daha hızlı gibi görüyor. Olacak şey değil... :(

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

iron acaba mümkünse sizin sistem bilginizde yazan CPU bilgisini ve Windows'un tanıdığı frekans aralığı bilgisini gönderebilir misiniz. Bakalım i5 için de benzer bir surum söz konusu mu?
    Zira ben bu konuta ciddi bir şekilde takıldım.

Yanlış anlamadı isem istediğiniz bilgiler bunlar sanırım.

Saygılarımla...

Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..)

Teşekkür ederim IRoN.
    Benzer bir durum İ5 de de var demek ki. intelin web sitesine göre Turbo hızının 2.9 ghz olması gerekirken, 2.5 Ghz de kalmış... Aklım almadı doğrusu. O kadar para çöp mü oldu şimdi.

Bir de aksine i5 sanki daha hızlı gibi görüyor. Olacak şey değil... :(

Rica ederim ne demek.

Açıkçası bunun bir açıklaması illa vardır diye düşünüyorum ama beni aşan bir konu ne yalan diyim:)

Aslında kullanırken herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsanız çöp dememek lazım diye düşünüyorum ama tabi fikrinize de saygı duyuyorum.

i5 ile i7 yi yan yana inceleme şansım olamadı bir türlü ki İstanbul Bilişime gidebilsem ben de merak ediyorum ama genel de yurtdışında ki incelemeler ve blog yazarlarının okuduğum kadarı ile fikirlerinde ki ortak kanı
    i5 in daha stabil ve günlük kullanım için daha iyi olduğu yönünde idi ama ben bundan da bir şey anlamadım çünkü sonuçta biri i7 işlemcili bir model ki i7 li model ekran kartı olarakta HD 5000 kullanıyor.

Son gelen güncelleme ile de aşırı ısınma ve kendini restart etme durumu görünen kullanıcılarda da düzelme olmuştur diye düşünüyorum.

Okuduğum bir kaç incelemede de i3 ün pil performansının 3 model arasında en iyisi olduğu idi ki ben de bunu merak ediyorum en çok.

Pil performansınız günlük kullanım da nasıl sizin ?

Yani neler yapıyorsunuz ve pil ne kadar süre gidiyor ?

(Benim günlük kullanımda ortalama 4-5 saat civarı. Sürekli wifi ve bluetooth açık olarak, e-posta, internet, download ve canlı tv veya film-dizi izleme şeklinde)

Saygılarımla...

• IRoN kullanıcısına yanıt
    Aslında çöp derken i5-i7 arasındaki fark için ödediğim kısımdan bahsediyorum. Yoksa makinamdan çok memnunum. Fakat aynı performansı i5 ile de alabileceksem (-ki windows 8.1 i5 için daha hızlı diyor ) neden bu farkı ödedim ona üzülüyorum.

Makineyi 2-3 aydır kullanıyorum. Pil ömrü oldukça iyi, ancak hiç saat tutmadım. Zira bilgisayarı ev haklı kullansın diye aldım ve işe getirmiyorum. Bilgisayar hiç kapatılmıyor, wireless açık, bluetooth klavye bağlı, gün içinde işi olan kullanıyor, kilit tuşundan kilitleyip bir köşeye bırakıyor. Akşamları yeni aldığım ezcast cihazı ile televizyona bağlanıp film felan da izliyorum. Bütün bu süreç içinde makine günde çoğu zaman 1 ya da bazen 2 defa şarj ediliyor. Ancak rutin bir şarj değil, çocuklar ne kadar dikkat ederse artık. Yalnız gece 12 ile sabah 6 arası sürekli şarjda kalıyor, sabaha işe giderken şarjdan çekiyorum. Sanırım bu arada full şarj oluyor.

Özetle 4-5 saat civarı veya biraz üstü diyebilirim. Fakat pil ömrünü etkileyen çok faktör var, bütün bunlara dikkat etmek gerekiyor. Örneğin ben makineyi her elime aldığımda bildirimleri 8 saat öteliyorum, ekran parlaklığını %30-40 arasında kullanıyorum, sesi de çoğu zaman kapalı oluyor, outlook gibi sürekli internet kullanan bir program da yok. Sadece windowsun otomatik güncellemesi açık.

• quote:

Aslında çöp derken i5-i7 arasındaki fark için ödediğim kısımdan bahsediyorum. Yoksa makinamdan çok memnunum. Fakat aynı performansı i5 ile de alabileceksem (-ki windows 8.1 i5 için daha hızlı diyor ) neden bu farkı ödedim ona üzülüyorum.

Makineyi 2-3 aydır kullanıyorum. Pil ömrü oldukça iyi, ancak hiç saat tutmadım. Zira bilgisayarı ev haklı kullansın diye aldım ve işe getirmiyorum. Bilgisayar hiç kapatılmıyor, wireless açık, bluetooth klavye bağlı, gün içinde işi olan kullanıyor, kilit tuşundan kilitleyip bir köşeye bırakıyor. Akşamları yeni aldığım ezcast cihazı ile televizyona bağlanıp film felan da izliyorum. Bütün bu süreç içinde makine günde çoğu zaman 1 ya da bazen 2 defa şarj ediliyor. Ancak rutin bir şarj değil, çocuklar ne kadar dikkat ederse artık. Yalnız gece 12 ile sabah 6 arası sürekli şarjda kalıyor, sabaha işe giderken şarjdan çekiyorum. Sanırım bu arada full şarj oluyor.

Özetle 4-5 saat civarı veya biraz üstü diyebilirim. Fakat pil ömrünü etkileyen çok faktör var, bütün bunlara dikkat etmek gerekiyor. Örneğin ben makineyi her elime aldığımda bildirimleri 8 saat öteliyorum, ekran parlaklığını %30-40 arasında kullanıyorum, sesi de çoğu zaman kapalı oluyor, outlook gibi sürekli internet kullanan bir program da yok. Sadece windowsun otomatik güncellemesi açık.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Açıkçası başlık altında i7 li modeli kullanan arkadaşlar var. Onlarda durum ne aslında yazarlarsa daha detaylı bilgiye sahip oluruz sanırım.

Ortalama pil ömürlerimiz ve kullanım şekillerimiz bildirimler hariç aynı ki demek 4-5 saatlik bir süre veriyor ama neden tüm tanıtımlarında ve daha ürünü kullanmadan bu yazıya uyup ta insanlara 9 saat pil ömrü var diye yazan editörleri de merak etmiyor değilim :)

Konu konuyu açıyor ki ben de geçen sene aldığım ve Widi desteği olan ama maalesef Windows 8.1 e uygun güncelleme olmadığı için Surface Pro 3 den kablosuz görüntü aktaramıyorum TV ye.

EZcast den memnun musunuz ?
    Biraz araştırmıştımk ve iki modeli olduğunu görmüştüm satış sitelerinde.
    Bir de internet istiyor mu istemiyor mu hatırlamıyorum açıkçası.
    Ynlış hatırlamıyor isem de iki modelden biri 105 diğeri 120 TL civarı idi.
    Bir yerde canlı görüp test edemediğim için de kablosuz görüntü aktarım da Full HD ya da 2 K görüntü de bir sorun yapar mı bilemedim ve konuyu askıya almıştım.

Belkid de beklediğime değdi ki, bende BU ürünü, 31 Ekim de Amerika da satışa çıkınca alacağım.

Saygılarımla...

• Dün microsfot support ile görüştüm (web chat üzerinden). Sizinde bahsettiğiniz gibi ısınma problemi yüzünden bir sınırlama getirmişler. Ancak görüştüğüm kişi pek anlamıyordu bu işlerden sanırım. Zira bilgisayarı biraz zorlayınca görev yöneticisinin performans sekmesinde 3.27 Ghz ' görebiliyorum. Yani tam olarak bir kısıtlama yok gibi. Fan çalışıyor makine ısınıyor ama performansını da veriyor gibi. Bu gün microsoft support ile şansımı bir daha deneyip daha net bilgi alabileceğim biri ile görüşmeye çalışacağım.

Pil süresi daha önce de bahsettiğim gibi bir çok parametreye bağlı. Bilgisayar her işlem için ilave güce ihtiyaç duyuyor bu sebeple kullanım şekli ile çok alakalı. Bu arabamın teknik dökümanlarında yazıp da bir türlü sağlıyamadığım 4,7 lt / 100 km yakıt tüketimine benziyor. :) Anılan 9 saat standart bir web surf ile geçerli olsa gerek. Ama youtube ile değil sanırım.

Ezcastdan memnunum. Ayrıca televizyona görüntü aktarması için ille de windows 8.1 pro gerekmiyor (sanırım). Kendi ara programı var onunla da yapabiliyorsunuz. Ben her ikisi ile de denedim. Yalnız "ekran görüntüsü aktarma kousunda" bütün makinaları desteklemediği kesin. Şöyle ki bende aynı ios a sahip iphone 4 ve iphone 5 var, iphone 4 ile sadece programın ara birimde olan (bence pek de bir işe yaramayan) işlemleri yapabiliyorsunuz. Ancak iphone 5 ile ekran görüntüsünü aktarabiliyorsunuz. Zira iphone 5 de airplay özelliği + ekran görüntüsü aktarım özelliği var, ancak iphone 4 de air play özelliği olmasına rağmen ekran aktarım özelliği yok. Araştırmak için vaktim olmadı ama sanırım kurtuluşu yok. Benzer bir şekilde samsung note 8 ve galaxy S4 mini var. Note 8 e screen mirror özelliği olmadığı için sadece ezcast programının arabirimindeki kullanışsız işlemleri yapabiliyorsunuz ancak s4 mini ile ekran görüntüsünü olduğu gibi aktarabiliyorsunuz.

İphone 4 ve note 8 için bahsettiğim kullanışsız işlemler ise kendi web surfu var ancaj herşeyi desteklemiyor ve çok kullanışsız. Eğer telefondan erişim verirseniz telefondaki resim müzik ve videolara erişerek televizyondan görüntü alabiliyorsunuz. Bir de telefonda çizip ekranda gözterebilceğiniz basit bir paint programı gibi bir şey var.

Bağlantı için bir kablosuz rooter ihtiacınız var ancak tam anlamış değilim. Herzaman yapamadım ama bir kaç kez telefonu ve SP3 ü hem evin kablosuz ağına bağladım hem de ekran görüntüsü aktarabildim. Ama dün akşam yapamadım mesela. Biraz vakit ayırmam gerekiyor ama tam olarak stabil bir sistem olmadığını söylemek zorundayım. ezcastı evin internetine, telefonu veya sp3 ü de ezcasta bağladığınız zaman sorun olmuyor. ezcast intereneti alıp size ulaştırabiliyor. Yani rooter ile aranıza girmiş oluyor.

Görüntü aktarım kalitesi 720P ye kadar mükemmel. 1080P de de pek sorun yok diyebilirim ama kusursuz değil. Ses de ise neredeyse hiç sorun yok.

Ancak arada küçük de bir lag var. Yani doom tarzı hızlı hareket gerektiren oyunlar için mümkün değil. angrybird, soliter gibi oyunlarda problem olmayacaktır.

Ben Sys linkin bir modelini aldım Kadıköyden 89 TL. Ürünün kalitesi önemli zira wifi ile bağlantı gücünün hızlı olması gerekiyor, Asusun türkiyede henüz satılmayan ve 50 Mb bağlatı kapasitesi olan bir cihaz varmış, ancak bu cihaz ezcas değil, miracast. Yani ilave bir arabirimi yok sadece görüntü aktarımı yapabilir. Benim örneğimde Note 8, iphone 4 ve windows 8.1 in altındaki makinalarla çalışmaz. Tabii başka çalışmayan modeller de vardır bu yüzden araştırmak lazım.

Dediğim gibi tam oturan bir sistem değil. miracast yerine , hem miracastı hem de ezcastı destekeleyen cihazlar almak daha iyi gibi, ama hiç biri aplle air tv kadar başarılı değil sanırım.

Bu arada 31 Ekimde amerikada satışa çıkacak ürünün marka ve özellikleri hakkında bilginiz varsa paylaşırmısınız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nehars

Hocam merhaba bende ilk sürüm surface pro olanlardan var ama kalemi kayıp , kalemini o kadar aramama rağmen iç piyasada bulamadım yurtdışındanda vakit kaybetmek istemiyorum sizce istanbulbilişimde satılan surface pro 3 kalemi alsam kendi tabletimde kullanabilirmiyim sıkıntı çıkar mı ?

Merhaba sevgili @Nehars

Öncelikle geçmiş olsun, üzüldüm.

Ve cevap olarakta, maalesef kullanamazsınız.

Çünkü son Surface yani Surface Pro 3 kalemde teknoloji olarak N-Trig kullanmakta ki Surface 1 ve 2 Wacom kullanıyordu.

Yine de İstanbul Bilişim'den PC ürün müdürü Nihat beye sorabilirsiniz yoksa da getirtebilirler diye düşünüyorum.

Saygılarımla...
  • quote:

Dün microsfot support ile görüştüm (web chat üzerinden). Sizinde bahsettiğiniz gibi ısınma problemi yüzünden bir sınırlama getirmişler. Ancak görüştüğüm kişi pek anlamıyordu bu işlerden sanırım. Zira bilgisayarı biraz zorlayınca görev yöneticisinin performans sekmesinde 3.27 Ghz ' görebiliyorum. Yani tam olarak bir kısıtlama yok gibi. Fan çalışıyor makine ısınıyor ama performansını da veriyor gibi. Bu gün microsoft support ile şansımı bir daha deneyip daha net bilgi alabileceğim biri ile görüşmeye çalışacağım.

Pil süresi daha önce de bahsettiğim gibi bir çok parametreye bağlı. Bilgisayar her işlem için ilave güce ihtiyaç duyuyor bu sebeple kullanım şekli ile çok alakalı. Bu arabamın teknik dökümanlarında yazıp da bir türlü sağlıyamadığım 4,7 lt / 100 km yakıt tüketimine benziyor. :) Anılan 9 saat standart bir web surf ile geçerli olsa gerek. Ama youtube ile değil sanırım.

Ezcastdan memnunum. Ayrıca televizyona görüntü aktarması için ille de windows 8.1 pro gerekmiyor (sanırım). Kendi ara programı var onunla da yapabiliyorsunuz. Ben her ikisi ile de denedim. Yalnız "ekran görüntüsü aktarma kousunda" bütün makinaları desteklemediği kesin. Şöyle ki bende aynı ios a sahip iphone 4 ve iphone 5 var, iphone 4 ile sadece programın ara birimde olan (bence pek de bir işe yaramayan) işlemleri yapabiliyorsunuz. Ancak iphone 5 ile ekran görüntüsünü aktarabiliyorsunuz. Zira iphone 5 de airplay özelliği + ekran görüntüsü aktarım özelliği var, ancak iphone 4 de air play özelliği olmasına rağmen ekran aktarım özelliği yok. Araştırmak için vaktim olmadı ama sanırım kurtuluşu yok. Benzer bir şekilde samsung note 8 ve galaxy S4 mini var. Note 8 e screen mirror özelliği olmadığı için sadece ezcast programının arabirimindeki kullanışsız işlemleri yapabiliyorsunuz ancak s4 mini ile ekran görüntüsünü olduğu gibi aktarabiliyorsunuz.

İphone 4 ve note 8 için bahsettiğim kullanışsız işlemler ise kendi web surfu var ancaj herşeyi desteklemiyor ve çok kullanışsız. Eğer telefondan erişim verirseniz telefondaki resim müzik ve videolara erişerek televizyondan görüntü alabiliyorsunuz. Bir de telefonda çizip ekranda gözterebilceğiniz basit bir paint programı gibi bir şey var.

Bağlantı için bir kablosuz rooter ihtiacınız var ancak tam anlamış değilim. Herzaman yapamadım ama bir kaç kez telefonu ve SP3 ü hem evin kablosuz ağına bağladım hem de ekran görüntüsü aktarabildim. Ama dün akşam yapamadım mesela. Biraz vakit ayırmam gerekiyor ama tam olarak stabil bir sistem olmadığını söylemek zorundayım. ezcastı evin internetine, telefonu veya sp3 ü de ezcasta bağladığınız zaman sorun olmuyor. ezcast intereneti alıp size ulaştırabiliyor. Yani rooter ile aranıza girmiş oluyor.

Görüntü aktarım kalitesi 720P ye kadar mükemmel. 1080P de de pek sorun yok diyebilirim ama kusursuz değil. Ses de ise neredeyse hiç sorun yok.

Ancak arada küçük de bir lag var. Yani doom tarzı hızlı hareket gerektiren oyunlar için mümkün değil. angrybird, soliter gibi oyunlarda problem olmayacaktır.

Ben Sys linkin bir modelini aldım Kadıköyden 89 TL. Ürünün kalitesi önemli zira wifi ile bağlantı gücünün hızlı olması gerekiyor, Asusun türkiyede henüz satılmayan ve 50 Mb bağlatı kapasitesi olan bir cihaz varmış, ancak bu cihaz ezcas değil, miracast. Yani ilave bir arabirimi yok sadece görüntü aktarımı yapabilir. Benim örneğimde Note 8, iphone 4 ve windows 8.1 in altındaki makinalarla çalışmaz. Tabii başka çalışmayan modeller de vardır bu yüzden araştırmak lazım.

Dediğim gibi tam oturan bir sistem değil. miracast yerine , hem miracastı hem de ezcastı destekeleyen cihazlar almak daha iyi gibi, ama hiç biri aplle air tv kadar başarılı değil sanırım.

Bu arada 31 Ekimde amerikada satışa çıkacak ürünün marka ve özellikleri hakkında bilginiz varsa paylaşırmısınız ?

Öncelikle Excast ile ilgili detaylı ve net açıklamalarınız için çok teşekkür ederim.

Isınma problemi yüzünden sınırlama konusu uzun zamandır aslında yazılan ve çizilen bir şey ama ben son güncellemelerle bitmiştir diye düşündüğüm için bu durumu aklıma getirip de yazıya dökmemiştim önceki mesajımda ama ısınma konusuna
    kendilerince buldukları çözüm ile tüm ürünlerde bu yolu izliyorlar demek ki.

Gerçi şu ana kadar niye yavaşladı, niye açmıyor gibi bir durumla hiç karşılaşmadım ben i5 de ki eminim i7 de de öyledir hatta çok daha iyidir.

Yanlış hatırlamıyor isem i5 e göre i7 nin %15-20 civarı bir performans farkı vardı.

Gelelim Ezcast konusuna ki bugün ben de chiponline da bir inceleme okudum ezcast ile ilgili ve sizin de belirttiğiniz gibi çok stabil olmadığı yorumu orada da vardı açıkçası.

Dünkü mesajımda aslında BU diye yazdığım yer gözünüzden kaçmış sanırım ki linkini vermiştim dün ama yine açık olarak buraya da yazayım tekrar :)

Microsoft Wireless Display Adaptor

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Microsoft-Wireless-Display-Adapter/productID.308216600?tduid=2f551b14a3e75149f08156beaa441eb8

Amerika'da ön sipariş fiyatı 59.95 $

Ben aslında sadece film ve dizi için kullanacağım ki ağırlıkla da BRRip kalitesinde ki görüntüler yetiyor bana ama arada bir 1080P ve 2K görüntü de aktarabilirim belki.

Önce Surface Pro 3 ve klavyesi sonra dock station'ı ve ekran koruyucusu derken bunu da aldık mı geriye bir şey kalmıyor sanırım :)

İncelediğim yurtdışı haberlerinde Surface Pro 4 ün çalışmalarına başlandığı, hali hazırda Surface Pro 3 de kullandığımız aksesuarların da
    Surface Pro 4 ile de uyumlu olacağını okudum ki bu da en azından bizi aksesuar derdinden baştan kurtarır diye düşünüyorum :)

Son olarak dün 1 küsür GB lık bir güncelleme geldi yine. İçeriğinde Office ve Windows güncellemeleri vardı. Bilginize.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 17 Ekim 2014; 2:47:49 >

• Dün tekrar microsoft supportla görüştüm ve şükür ki işten anlayan birine denk geldim. adamın dediğine göre aynı frekansa sahip işlemciler için bahsettiği gormül şöyle 4xi3=2xi3=i7. Yani i7, i5 e göre her halukarda 2 kat hızlı diyor. Tabi bu 3.3 Ghz performansı %70 le kullandıkları gerçeğini değiştirmiyor ama en azından i7 için verdiğim fazla paranın hakkını kazandığını iddia ediyor.

Microsoftun ürünü bahsettiğim gibi miracast. Yani ara program olmadan ekran görüntüsünü olduğu gibi aktarıyor. Fakat tüm cihazları desteklemiyor. Bunun yerine ezcast+miracast+allshare gibi sistemleri aynı anda destekeleyen kaliteli bir ürün daha kullanışlı olacaktır diye düşünüyorum. (İnsanoğlunun isteklerinin bir sınırı yok malesef). Ancak eğer çok daha kaliteli bir bağlantı imkanı verecekse (ki bilgi verilmemiş), sadece SP3 için kullanmak amacı ile alınabilinir.

Bu arada ben SP3 orjinal klavye almadım. Zira amerkiada türkçe klavye yok, türkiyde ise 400TL civarı sanırım. Ayrıca kablosuz da değil. Ben Asusun bir tabletin klavyesi olarak yaptığı bluetooth tochpadli bir klavye aldım. sanırım 1-2 mm. ve sp3 e göre biraz daha küçük. Bağlantı çok iyi, siyah ve çok zarif. paketi içinde kendi tabletine göre bir de neopren kapak çıkıyor. kapak klavyeye mıknatısla tutunuyor ve kaymaz bir yüzey oluşturuyor ayrıca SP3 ile üstü üste koyduğunuzda sp3 veya klavyenin bir birine zarar vermesini engelliyor. Dahası kadıköyde 70 TL....

Ayrıca uzun zamandır aradığım çok güzel bir sleeve deri kılıf buldum. İnce, siyah, zarif. Klavye+SP3+Pen aynı anda kılıfa sığıyor. Fiyatı ise şaşırtacak derecede 25 TL. Arkadaşlar 150-350 TL arasında fiysat tahmini yaptılar :) ki marka firmalarda çok daha kaba saba çantalar 250 den başlıyor. Teknomarketlerdeki kılıflar ise hiç estetik değil.

• quote:

Dün tekrar microsoft supportla görüştüm ve şükür ki işten anlayan birine denk geldim. adamın dediğine göre aynı frekansa sahip işlemciler için bahsettiği gormül şöyle 4xi3=2xi3=i7. Yani i7, i5 e göre her halukarda 2 kat hızlı diyor. Tabi bu 3.3 Ghz performansı %70 le kullandıkları gerçeğini değiştirmiyor ama en azından i7 için verdiğim fazla paranın hakkını kazandığını iddia ediyor.

Microsoftun ürünü bahsettiğim gibi miracast. Yani ara program olmadan ekran görüntüsünü olduğu gibi aktarıyor. Fakat tüm cihazları desteklemiyor. Bunun yerine ezcast+miracast+allshare gibi sistemleri aynı anda destekeleyen kaliteli bir ürün daha kullanışlı olacaktır diye düşünüyorum. (İnsanoğlunun isteklerinin bir sınırı yok malesef). Ancak eğer çok daha kaliteli bir bağlantı imkanı verecekse (ki bilgi verilmemiş), sadece SP3 için kullanmak amacı ile alınabilinir.

Bu arada ben SP3 orjinal klavye almadım. Zira amerkiada türkçe klavye yok, türkiyde ise 400TL civarı sanırım. Ayrıca kablosuz da değil. Ben Asusun bir tabletin klavyesi olarak yaptığı bluetooth tochpadli bir klavye aldım. sanırım 1-2 mm. ve sp3 e göre biraz daha küçük. Bağlantı çok iyi, siyah ve çok zarif. paketi içinde kendi tabletine göre bir de neopren kapak çıkıyor. kapak klavyeye mıknatısla tutunuyor ve kaymaz bir yüzey oluşturuyor ayrıca SP3 ile üstü üste koyduğunuzda sp3 veya klavyenin bir birine zarar vermesini engelliyor. Dahası kadıköyde 70 TL....

Ayrıca uzun zamandır aradığım çok güzel bir sleeve deri kılıf buldum. İnce, siyah, zarif. Klavye+SP3+Pen aynı anda kılıfa sığıyor. Fiyatı ise şaşırtacak derecede 25 TL. Arkadaşlar 150-350 TL arasında fiysat tahmini yaptılar :) ki marka firmalarda çok daha kaba saba çantalar 250 den başlıyor. Teknomarketlerdeki kılıflar ise hiç estetik değil.

Merhaba wortex,

Klavye ve kılıfın fotoğrafını çekip buraya koyabilir misiniz? Bir de nereden aldığınızı öğrenebilir miyim?

Ben de kısmet olursa almayı düşünüyorum, 400 tl klavye pahalı, bahsettiğiniz gibi bir klavye ve zarif bir kılıf çok iş görür.

Saygılar.

• quote:

Dün tekrar microsoft supportla görüştüm ve şükür ki işten anlayan birine denk geldim. adamın dediğine göre aynı frekansa sahip işlemciler için bahsettiği gormül şöyle 4xi3=2xi3=i7. Yani i7, i5 e göre her halukarda 2 kat hızlı diyor. Tabi bu 3.3 Ghz performansı %70 le kullandıkları gerçeğini değiştirmiyor ama en azından i7 için verdiğim fazla paranın hakkını kazandığını iddia ediyor.

Bilgilendirme için teşekkürler.
    2 katı fark olmasa da yüksek kullanımda %15-20 civarı bir fark olduğunu okumuştum incelemelerde zaten.
    İşlemci mantığını fazla bilmediğim için pek bir yorum yapmam doğru olmaz :)

Açıkçası ben sadece Surface Pro 3 ile kullanacağım ama yanında belki bir de NOte 3 (sonrasında olursa NOte Edge) ile kullnacağım ki sanırım görüntü aktarma da sorun yaşamam ama şayet İstanbul Bilişim getirirse bu ürünü orada deneme şansım var.
    Kendileri ile konuştum zaten ve ürünün çıkmasını ve buraya gelmesini de bekleyebilirim.

Benim kullandığım type cover klavyesini yine İstanbul Bilişim den almıştım ve üzerinde Türkçe harfler basılı idi.

İlk kez bir cihazım için kılıf kullanmıyorum ki arka tarafı da selefon kaplattıktan sonra bana yetiyor şu anda.
    Zaten ön tarafı yani ekranı da klavye kapandığın da koruyor.

Siz de iyi günler de kullanın tekrar.

Saygılarımla...

• Elbetteki orjinal touch coverın yeri başka ancak elimdeki sistem de oldukça faydalı, klavyenin kablosuz olması bir avantaj sanıyorum. windows 8 dokunmatik sistemine göre çalışıyor. ekranın sağından üstünden solunda çekme işlemlerinin aynısını klavyenin touchpadinden yapabiliyorsunuz.evdeki diğer android ve ios cihazlarda da kullanabiliyorum.Ayrıca kılıf koruması yağmurda çamurda yanınızda taşımak için ideal, ayrıca taşıma çantasına ihtiyacınız olmuyor. Bir kenarda beklerken kılıfın içinde olması da düşme çarpma gibi durumlarda zarar görmesini engelliyecektir. resimleri ekte göderiyorum ikisini de kadıköyden aldım...

yalnız seflon kaplama işini ben de istiyorum. mevcut ekran koruyucusu kalem yüzünden çiziklerle doldu. seflonda da böyle bir problem var mı ? nereden kaça yaptırabilirim?

Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..)

• quote:

Elbetteki orjinal touch coverın yeri başka ancak elimdeki sistem de oldukça faydalı, klavyenin kablosuz olması bir avantaj sanıyorum. windows 8 dokunmatik sistemine göre çalışıyor. ekranın sağından üstünden solunda çekme işlemlerinin aynısını klavyenin touchpadinden yapabiliyorsunuz.evdeki diğer android ve ios cihazlarda da kullanabiliyorum.Ayrıca kılıf koruması yağmurda çamurda yanınızda taşımak için ideal, ayrıca taşıma çantasına ihtiyacınız olmuyor. Bir kenarda beklerken kılıfın içinde olması da düşme çarpma gibi durumlarda zarar görmesini engelliyecektir. resimleri ekte göderiyorum ikisini de kadıköyden aldım...

yalnız seflon kaplama işini ben de istiyorum. mevcut ekran koruyucusu kalem yüzünden çiziklerle doldu. seflonda da böyle bir problem var mı ? nereden kaça yaptırabilirim?

Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..)

Gayert şık ve güzel gözüküyor.

İyi günlerde kullanın.

Ben selefon kaplamayı arka taraf için yaptırmıştım.
    Ön yüze selefon kaplama olmaz maalesef. Ben arka taraf çizilmesin diye uygulatmıştım.

İlk iletimde fotoğrafları mevcut. 30 TL ye yaptırmıştım Kadıköy Yazıcıoğlu işhanının yanındaki EXA nın olduğu ara sokağın içinde ki Ozalitçi'ye.

Ekran koruyucu olarak ta yine İstanbul Bilişimden Surface Pro 3 için üretilen içinden 2 adet çıkan bir koruyucu aldım ve yine önceki iletimlerinde bu başlık altında paylaştım görselleri de.

Saygılarımla...

• Yazıcıoğlu da olmasa :)

Bu arada dün başımdan geçeni anlatayım...

Tabletin arka ayağının arkasına bakarsanız menteşeye yakın yerde gri metal görünümlü bir bant var.. orada küçük bir leke vardı nokta nokta.. elimi üzerinden biraz bastırarak geçirdim.. elime siyah bir leke bulaştı. kalem boyası zannettim... ıslak mendille silmek istedim ve olan oldu... gri boya olduğu gibi kazındı altından siyah bir görüntü çıktı.... :(

Yani elime gözüme bulaştırdım.... bende aseton ve kulak çöpü yardımı ile bütün şeritin üstünden gri boyayı kaldırdım.şimdi aynı şerit siyah oldu... aslında daha iyi bile oldu diye bilirim :)

microsotun forumlarında benzer bir konuya rastladım... microsoft cevap olarak bilgilendirme için teşekkür ederiz diyerek geçmiş.... aklınızda olsun böyle bir şey başınıza gelirse ya hiç elinizi sürmeyin yada asetonu hazır tutun...:)

• quote:

Yazıcıoğlu da olmasa :)

Bu arada dün başımdan geçeni anlatayım...

Tabletin arka ayağının arkasına bakarsanız menteşeye yakın yerde gri metal görünümlü bir bant var.. orada küçük bir leke vardı nokta nokta.. elimi üzerinden biraz bastırarak geçirdim.. elime siyah bir leke bulaştı. kalem boyası zannettim... ıslak mendille silmek istedim ve olan oldu... gri boya olduğu gibi kazındı altından siyah bir görüntü çıktı.... :(

Yani elime gözüme bulaştırdım.... bende aseton ve kulak çöpü yardımı ile bütün şeritin üstünden gri boyayı kaldırdım.şimdi aynı şerit siyah oldu... aslında daha iyi bile oldu diye bilirim :)

microsotun forumlarında benzer bir konuya rastladım... microsoft cevap olarak bilgilendirme için teşekkür ederiz diyerek geçmiş.... aklınızda olsun böyle bir şey başınıza gelirse ya hiç elinizi sürmeyin yada asetonu hazır tutun...:)

Açıkçası siz yazana kadar dikkat etmemiştim ama bunu öğrendiğim iyi oldu ;)

Kesinlikle orayı unuttum bile an itibari ile ;)

Saygılarımla...

• quote:

Elbetteki orjinal touch coverın yeri başka ancak elimdeki sistem de oldukça faydalı, klavyenin kablosuz olması bir avantaj sanıyorum. windows 8 dokunmatik sistemine göre çalışıyor. ekranın sağından üstünden solunda çekme işlemlerinin aynısını klavyenin touchpadinden yapabiliyorsunuz.evdeki diğer android ve ios cihazlarda da kullanabiliyorum.Ayrıca kılıf koruması yağmurda çamurda yanınızda taşımak için ideal, ayrıca taşıma çantasına ihtiyacınız olmuyor. Bir kenarda beklerken kılıfın içinde olması da düşme çarpma gibi durumlarda zarar görmesini engelliyecektir. resimleri ekte göderiyorum ikisini de kadıköyden aldım...

wortex teşekkür ederim uğraşların için.

Klavye konusunda hala düşünüyorum ama güzelmiş bunlar da. Kılıf zaten her türlü güzel. Sanki ona göre

• Teşekkür ederim. SP3 için ihtiyaçlarımı tamamladım sanırım. Geriye kaldı kablosuz printer , bluetooth mouse. Onları da hallettim mi rahatlıyacağım...
    Piyasada oldukça alternatif var ama herşeyi ile dört dörtlük düşündüğüm gibi bir şey bulmak zor oluyor. Bulduğunuz istediğiniz ürün için de o kadar farklı fiyatlar oluyor ki, insan şaşırıyor. Örneğin klavyede ms wedge, samsung, logitech modelleri ile uğraşırken 150-250 TL arası fiyatları düşünüyordum. Birden Asusu gördüm ve 70 TL ye haloldu... Bu yüzden printer ve mouse için taha tedirgin ve dikatli araştırıyorum tavsiyeleriniz var ise dinlemeye hazırım.
  • quote:

Teşekkür ederim. SP3 için ihtiyaçlarımı tamamladım sanırım. Geriye kaldı kablosuz printer , bluetooth mouse. Onları da hallettim mi rahatlıyacağım...
    Piyasada oldukça alternatif var ama herşeyi ile dört dörtlük düşündüğüm gibi bir şey bulmak zor oluyor. Bulduğunuz istediğiniz ürün için de o kadar farklı fiyatlar oluyor ki, insan şaşırıyor. Örneğin klavyede ms wedge, samsung, logitech modelleri ile uğraşırken 150-250 TL arası fiyatları düşünüyordum. Birden Asusu gördüm ve 70 TL ye haloldu... Bu yüzden printer ve mouse için taha tedirgin ve dikatli araştırıyorum tavsiyeleriniz var ise dinlemeye hazırım.

Mouse için Samsung'un S action Mouse diye bir modelini kullanıyorum. Aslında Samsung Galaxy Pro 12.2 tableti için üretilmiş usb aparatı olmadan direkt BT özellikli ve ufak, güzel bir ürünü. Kenarları da Samsung'un bu tabletinin arkası için deri görünümlü dikişli gibi.

Hatırladığım kadarı ile 70-80 TL gibi bir fiyata almıştım.

http://www.samsung.com/uk/consumer/mobile-devices/mobile-accessories/tablet-accessories/ET-MP900DWEGWW
    http://www.teknosa.com/urunler/125044265/samsung-s-action-bluetooth-beyaz-mouse

Ama aklımda Surface Pro 3 ün yeni Arc Mouse'u da halen var :)

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Arc-Touch-Bluetooth-Mouse/productID.307070900
    http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Arc-Touch-Mouse-Surface-Edition/productID.286866800

Saygılarımla...

• Arkadaşlar Merhaba,
    Aralık ayında amerika'dan gelen bir arkadaşıma tablet getirmek istiyorum.
    Surface Pro serisini ilgiyle takip ediyorum fakat pro 3 almak konusunda hala kararsızım,
    Açıkcası alternatifi ne olabilir onuda bilemiyorum. Microsoft 'un Nokia yı almasından sonra farklı ürünlerin çıkacağı kesin , Aralık 2014 için de Pro 3 almak doğru karar mıdır yoksa baska tavsiyeleriniz de olur mu? Örn Lenovo Yoga 2 Pro tercih edilebilir mi?

Ayrıca Windows 10 yükleyeniniz oldu mu, windows 10 la birlikte yeni bir surface gelir mi veya pro 3 windows 10 la tam uyumlu çalışacak mıdır bu konuyla ilgili de bilgilerinizi rica ederim.

Surface lerinizi iyi günlerde kullanmanız dileğiyle ... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iosono -- 18 Ekim 2014; 21:48:05 >
  • Benim mause tercihim
    http://www.vatanbilgisayar.com/microsoft-sculpt-comfort-mouse-bluetooth.html
    budur.
    Gerçi hala alamadım sp3 ama bakalım az kaldı gibi. Biraz kendimi rahatlatayım sonra ilk işim onu almak olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Sonunda cihazi aldim. I7 256GB Version.

Suan Surface pro 3 den yaziyorum :)

Amerikadan aldim cihazi microsoft store dan. Bundle halinde : Canta-Klavye-2 yil full garanti-Cihaz = 1750 $ Verdim.

Almadan once cok fazla inceledim cihazi ve acikcasi bekledigimden fazlasini buldum.

Suan icin hicbir sorunla karsilasmadim.

Yasayacaginiz tek problem 40-50 dk da bir fan cok hizli calisiyor ve ses yapiyor. Bunun disinda hicbir sorun yok simdilik.

Sorulariniz olursa cevaplayabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.