Şimdi Ara

Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.486
Cevap
26
Favori
68.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: crower74

@IRoN merhaba,

Amerikan fişi uyumluluğu için İstanbul Bilişim ne tarz bir dönüştürücü sundu sana kutu içeriğinde? Bir foto paylaşabilir misin?

Ayrıca Surface power adaptörün voltaj değeri 100V - 240V aralığında olması lazım, senden ricam power adaptörün arkasındaki yazıların olduğu kısmın da bir fotosunu paylaşır mısın?

Şimdiden teşekkürler...

İncelemenin içerisinde ki fotoğraflar arasına hem 220 V çeviriciyi hem de adaptör üzerinde ki yazıyı ekledim ancak buraya da daha da büyük boyutta olanını koyuyorum
    daha net görebilseniz diye sevgili @crower74

Bu arada NOte 3 ümü kendi şarjı ile ortalama 2 saate hızlı şarj eder gibi ettiğini söylemiştim surface pro 3 adaptörü üzerinde ki usb çıkışından ama şimdi ben de dikkat ettiğim de 5V 1A gözüküyor surface pro 3 adaptörü
    ki NOte 3 ün adaptörü 5V 2A ama yine de hızlı şarj ediyor şaka gibi :)

Saygılarımla...

Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 16 Ağustos 2014; 0:48:49 >

• @IRoN,

Çok teşekkür ederim...
    İncelemede power adaptörü görmüş ve fakat ben de okuyamamış olmamdan dolayı senden tekrar foto istedim, çok faydalı oldu cidden...

Adaptör giriş voltajı değerleri hem amerikan ve hem de Türk seviye aralıklarında olduğundan sadece basit dönüştürücü bir aparat kullanmak yetiyor...

Cihazını güzel günlerde kullanman dileğimle...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su macbook air kampanyasi Turkiyede de olsa keske. Simdilik sadece hayranlikla bakiyorum.

Gerek resimlerle, gerek kullanim tecrubeleriyle kusursuz bir inceleme olmus. Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: crower74

@IRoN,

Çok teşekkür ederim...
    İncelemede power adaptörü görmüş ve fakat ben de okuyamamış olmamdan dolayı senden tekrar foto istedim, çok faydalı oldu cidden...

Adaptör giriş voltajı değerleri hem amerikan ve hem de Türk seviye aralıklarında olduğundan sadece basit dönüştürücü bir aparat kullanmak yetiyor...

Cihazını güzel günlerde kullanman dileğimle...

Rica ederim ne demek :)

Aynen yazdığınız gibi basit bir dönüştürücü yetiyor.
    Açıkçası ben de fotoğraf çekmeden önce bu kadar detaylı bir şekilde o yazıları okuyamamıştım.
    İsteğiniz ile ben de okumuş oldum böylelikle :)

Çok teşekkür ederim. Daha güzelleri sizin olsun...

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: LanetolasiBerk

Su macbook air kampanyasi Turkiyede de olsa keske. Simdilik sadece hayranlikla bakiyorum.

Gerek resimlerle, gerek kullanim tecrubeleriyle kusursuz bir inceleme olmus. Tesekkurler

Güzel düşünceniz için ben teşekkür ederim.
    Umarım daha güzeli sizin olur.

Macbook Air kampanyası yanında bir de öğrenciler için 100 dolarlık bir indirim daha başlattılar geçtiğimiz günlerde :)

Türkiye'de Microsoft bu ürünü satsa bile bu tarz kampanyalar maalesef bize uzak gibi geliyor ki keşke olsa sizin de belirttiğiniz gibi ama nerde...

Instagram dan takip ettiğim kadarı ile Toronto/Kanada da Surface Cafe varmış ve adamlar kahve bardaklarından kurabiyeye kadar bir çok şeyi
    Surface Pro logolu yapıyorlarmış :) Herhalde o cafe ye girip çıkmazdık :)

Saygılarımla...

• Benden onceki arkadasin yazdigi lutfen iltifat olarak kabul et:-):-):-)
    Gercektende muhtesem bir inceleme olmus, inceleme yapmaya calisanlat umarim sizin bu yazinizi dikkatle okur.

Bende yaklasik olarak 2 haftadir bu urunu yabanci sayfalarda inceliyorum, fifa 14 u en dusuk ayarda oynatmasi beni oldukca sasirtti, bende bu bilgisayari alinca birkac oyunda yuklemek isterim, acaba i7 ve 8gb ram li modelinimi secmeliyim sizce???

• Hocam denk gelirseniz fujitsu Q704 ile karsilastirsaniz süper olur.Tr de varmı bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: king58

Benden onceki arkadasin yazdigi lutfen iltifat olarak kabul et:-):-):-)
    Gercektende muhtesem bir inceleme olmus, inceleme yapmaya calisanlat umarim sizin bu yazinizi dikkatle okur.

Bende yaklasik olarak 2 haftadir bu urunu yabanci sayfalarda inceliyorum, fifa 14 u en dusuk ayarda oynatmasi beni oldukca sasirtti, bende bu bilgisayari alinca birkac oyunda yuklemek isterim, acaba i7 ve 8gb ram li modelinimi secmeliyim sizce???

Sevgili @king58

Güzel düşünceniz için teşekkür ederim.

Arkadaşımızın iltifat etmediği aşikar da her fikre saygım var, varsın olsun diyebiliyorum sadece...

Sorunuza gelecek olursam, aslında bir önceki kullandığım Asus Taichi ultrabook'un da kullandığı HD 4000 ile Surface Pro 3 256 SSD i5 li modelin kullandığı
    HD 4400 arasında ciddi bir fark göremedim ben hatta hiç göremedim kendi adıma :)

HD 5000 i kullanan i7 işlemcili modeli önümüzdeki hafta test etme şansım var ama vakit bulabilir miyim bilemiyorum.
    Sırf oyun açısından düşünecek olursak Fifa 14 üde baz alırsak zaten Fifa 15 i oynatmayacağını düşündüğüm bu ürün için fazla bir şey diyemiyorum ama HD 5000 de
    i7 işlemcide ki i5 e göre %15-20 performans artışı ile ne kadar etkiler görmek lazım.

Kaldı ki PES 2014 ü de kurmaya çalıştım ve daha oyunu kuramadan "sen bu ekran kartı ile neyi kurmaya çalışıyorsun" tarzı bir mesaj ile karşılaşmıştım :)
    Fifa 14 bir nevi mecburi geçişim olmuştu yani...

Ram zaten i5 256 da da 8 gb ve i7 de de işlemci harici tek fark ekran kartı.

Sırf bu nedenle kendi adıma tek bir oyun için bile olsa konsola yöneleceğim sanırım. (kararımı etkileten neden, Fifa 15 de Türk ligi de olması)

Youtube i5 li model incelemelerinde oyun için bir kaç oyun performansı sunulmuştu ve sorunsuz çalıştırıyordu ama tek merakım futbol olduğu için Fifa yı
    test edebildim.

Olurda i7 liyi test edebilirsem direkt Fifa yı kurup deneyeceğim sizin içinde :)

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 18 Ağustos 2014; 22:00:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: radiko1

Hocam denk gelirseniz fujitsu Q704 ile karsilastirsaniz süper olur.Tr de varmı bilemiyorum.

Sevgili @radiko1

Açıkçası fazla araştıramadım ama ürün Türkiye de yok gördüğüm kadarı ile .

Cebit'te ki tanıtımı sonrası göz gezdirmiştim özelliklerine ve aslında her iki ürünün de kendine göre artıları ve eskileri mevcut.

Öncelikle mobilite anlamında 1 kg. yakın ağırlık ile Fujitsu günlük kullanımda biraz daha yorabilir ki Surface Pro 3 bile elde zamanla ağırlık hissini yaşatabiliyor.
    3G/4G avantajı mevcut Fujitsu nun ama ne kadar kullanılır bilemem çünkü benim ihtiyacım hiç olmadı açıkçası.

Ekran çözünürlülüğü ile 2K ile kendi ekranında ve 4K yı da dock station ile oynatım da Surface daha avantajlı.

Fujitsu nun görsellerinde kalem mevcut ama açıklama göremedim.

Ürün olur da denk gelirse seve seve sizin için karşılaştırırım tabiki :)

Saygılarımla...

• Kendi incelemem de Surface Pro 3 adaptörü üzerinde ki ekstra usb çıkışı sayesinde NOte 3 telefonumu şarj etmesinin hızlı olduğunu ama adaptör
    değerlerinin NOte 3 ün şarj adaptörüne göre düşük olduğunu ve bana bu durumun ilginç geldiğini yazmıştım.

özelden bana durumu izah etti bir arkadaşımız ve ben de sizlerle burada paylaşmak istiyorum izninizle.

" 5v.×1a.=5w.lık şarj cihazının5,3v.x2a.=10,6w.lık note3şarj cihazıyla note 3 ü aynı sürede şarj etmesine ilginç diyerek şaşırmışsınız.
    Ben bunu size yazmıştım. Hızlı şarj (02.25s.) için işlemcinin bir eşiği var. O eşiği geçen her şarj cihazı, hızlı şarj için uyumlu usb2.0/3.0kablosuyla birlikte hızlı şarj yapar "

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 18 Ağustos 2014; 21:37:33 >
  • Şayet Type Cover klavye alırsanız, kalemi klavyeye tutturmaya yarayan klavye paketinden çıkan aparatı yapıştırdıktan sonra aralıklarla kontrol edin lütfen.
    Çünkü ben alalı yaklaşık neredeyse 3 hafta oldu ve o aparatın yapışkan özelliği kaybolmaya başladı ve kendi kendine çıkmaya da başladı hafiften.

BU tarz bir üründe kalemi tutması için yapışkanlı bir aparat yerine en azından ince bir tabaka cızırtlı bir şey ya da farklı bir yöntem de kullanılabilirdi ki yakında şikayetler başlar bu durumdan.

Zaten Microsoft'un kendi internet mağazasında farklı renklerde kalem tutucularını 3 dolar dan satmaya başlamasından belli idi :)

Saygılarımla...
  • Pekiyi i5 & 4GB Surface Pro 2 vs. i5 & 4GB Dell Venue 11 hakkında ne düşünüyorsun?

• 1 Agustos 2014 te Amerika da yeni satisa sunulan son iki modellerden i7 256 GB SSD 8 GB RAM li modeli satin aldim.

Surface Pro i7 modeli hakkinda merak edenlerin sorularina firsatim olodukca cevaplayacagim.

Adaptore gerek yok teyip kablosu diye bilinen kabloyu alirsaniz cirkin ve kaba adaptore de gerek kalmaz.

Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..)

Orjinalinde topraklama da var ama teyp kablolarinda topraklamali degil.

Onun da cozumu var :

Toprakli 3 li olani heryerde bulursunuz ama bunu 3 luden 2 liye donusturucu gerekli Surface Pro 3 icin. O da 1-2 TL lik bir aparat ile halledilebilir :

C5 to C8 adapter diye aratiniz google dan.

Firmwareler 1 Agustostan beri bugune kadar 2 defa yayinlandi.

Bazen cabuk isiniyor ama metal kasasi cihaz kapali iken bile isinmissa da cabuk sogumakta .

Cok akici .

Benchmarklarda belirleyici olanlari soyleyerseniz test edebilirim.

HD 5000 dahili ekran karti biraz iyi olsa gerek diger alt modellerine nazaran.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

1 Agustos 2014 te Amerika da yeni satisa sunulan son iki modellerden i7 256 GB SSD 8 GB RAM li modeli satin aldim.

Surface Pro i7 modeli hakkinda merak edenlerin sorularina firsatim olodukca cevaplayacagim.

Adaptore gerek yok teyip kablosu diye bilinen kabloyu alirsaniz cirkin ve kaba adaptore de gerek kalmaz.

Orjinalinde topraklama da var ama teyp kablolarinda topraklamali degil.

Onun da cozumu var :

Toprakli 3 li olani heryerde bulursunuz ama bunu 3 luden 2 liye donusturucu gerekli Surface Pro 3 icin. O da 1-2 TL lik bir aparat ile halledilebilir :

C5 to C8 adapter diye aratiniz google dan.

Firmwareler 1 Agustostan beri bugune kadar 2 defa yayinlandi.

Bazen cabuk isiniyor ama metal kasasi cihaz kapali iken bile isinmissa da cabuk sogumakta .

Cok akici .

Benchmarklarda belirleyici olanlari soyleyerseniz test edebilirim.

HD 5000 dahili ekran karti biraz iyi olsa gerek diger alt modellerine nazaran.

Sizde iyi günlerde kullanın sevgili @smart1978

Adaptörün bir avantajı var aslında bana göre.
    Üzerindeki usb port sayesinde ben artık kullandığım Note 3 ün adaptörünü taşımıyorum seyahatlerimde ki işime de yarıyor bu durum.

Bir kaç güne i7 - 512 ssd li modeli test etme şansım olacak ama sizce ortalama pil süreniz nasıl ?

Sanki son güncellemeler ile pil süresi biraz daha arttı gibi geldi bana ayrıca.

Isınma durumu da geçen haftaki Salı güncellemesi ile bende de anlık artabiliyor ama bu durum özellikle herhangi bir download veya film-dizi
    izleme de daha da artıyor gibi.

Kablo bilgisi için de teşekkürler.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 20 Ağustos 2014; 23:06:03 >

• IRoN kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Yanlış anlaşıldım :/. Şarj adaptörü için dememiştim -.- . Şarj adaptörü zaten orjinali olmalı yani en sağlıklısı ve tabi üzerindeki usb şarj portunun nimetinden bahsetmeye bile gerek yok .

Bahsettiğim aparat fotosu ektedir

Bu arada biraz konu dışı da olsa ben de data özelliği olmayan micro usb çıkışlı şarj kablosu ile telefon veya tabletlerimi daha hızlı şarj etmekteyim sanırım 2 Amper e dönüştürüyor öyleki USB portlu her bilgisayardan da hızlı şarj etmekte :) . Bu özel kablo Portatif power bank ten çıkmıştı. Bu tür kablolar data transferi olmuyor sanırım data transferi pinleri olmadığından daha yüksek akım sağlıyor. Neyse paylaşmak istedim .

Fotoğrafta her türlü kombinasyon için gerekli aparatlar var. başlık dönüştüren adaptör de ( 3 delikliden 2 li ye dönüştürme gibi burdaki amaç topraklı prizden faydalanma içindir ) Orjinal Amerikan kablosunda da topraklı olarak kutusundan çıkmakta ise bence topraklı bir adaptor daha mantıklı gibi .

Akım koruyucu portatif te ekstra tedbir notebook gibi cihazlar için...

Herkese tavsiyem :

Tavsiye garanti süresini uzatmak ve kırılma bozulma vs para iadesine varacak güvenceli satın alınmasını tavsiye ederim.

İstanbul Bilişim gibi yerlerdeki kendi uzatmalı garantilerden hiç bahsetmiyorum pratikte zarar ve mağdur olunacaktır... Microsoft Store lardan yapılandan bahsediyorum.

• quote:

Teşekkürler.

Yanlış anlaşıldım :/. Şarj adaptörü için dememiştim -.- . Şarj adaptörü zaten orjinali olmalı yani en sağlıklısı ve tabi üzerindeki usb şarj portunun nimetinden bahsetmeye bile gerek yok .

Bahsettiğim aparat fotosu ektedir

Bu arada biraz konu dışı da olsa ben de data özelliği olmayan micro usb çıkışlı şarj kablosu ile telefon veya tabletlerimi daha hızlı şarj etmekteyim sanırım 2 Amper e dönüştürüyor öyleki USB portlu her bilgisayardan da hızlı şarj etmekte :) . Bu özel kablo Portatif power bank ten çıkmıştı. Bu tür kablolar data transferi olmuyor sanırım data transferi pinleri olmadığından daha yüksek akım sağlıyor. Neyse paylaşmak istedim .

Fotoğrafta her türlü kombinasyon için gerekli aparatlar var. başlık dönüştüren adaptör de ( 3 delikliden 2 li ye dönüştürme gibi burdaki amaç topraklı prizden faydalanma içindir ) Orjinal Amerikan kablosunda da topraklı olarak kutusundan çıkmakta ise bence topraklı bir adaptor daha mantıklı gibi .

Akım koruyucu portatif te ekstra tedbir notebook gibi cihazlar için...

Herkese tavsiyem :

Tavsiye garanti süresini uzatmak ve kırılma bozulma vs para iadesine varacak güvenceli satın alınmasını tavsiye ederim.

İstanbul Bilişim gibi yerlerdeki kendi uzatmalı garantilerden hiç bahsetmiyorum pratikte zarar ve mağdur olunacaktır... Microsoft Store lardan yapılandan bahsediyorum.

Mesajınızda ki adaptör cümlesi açıkçası öyle algı yarattı bende :)

Sizin bahsettiğiniz adaptörden 220 V olarak duvara giden kısımdır şimdi anlaşıldı :)

Surface Pro 3 ün adaptör değerleri Note 3 ün adaptör değerlerinden düşük ama hızlı şarj etmesi ilginç gelmişti bana.
    Onun cevabını da özelden bir arkadaş verdi sağ olsun bende önceki mesajlarında birine ekledim.

Bu arada pil sürenizi test etme şansınız oldu mu acaba ?

Bir de Amerika'dan alınmayan ürün için ekstra garanti şansımız hele ki Türkiye'de Microsoft'un satmadığı bir ürün olunca imkansızlaşıyor ama şöyle de bir durum var ki,
    benim aldığım gün Istanbul Bilişim de tanışıp halen görüştüğümüz bir beyefendinin kaleminde sorun olmuş ve hemen değişmişler.

Kaldı ki bende Surface Pro 3 e geçiş yapmadan önce yine oradan aldığım Asus Taichi de sorun oldu ki 2 ayda 2 kere sorgusuz sualsiz değiştirdiler ki meğerse o gelen serinin komplesinde
    sorun varmış.

3.cihaz olarakta farkını verip Surface Pro 3 e geçtim ki 2 sene garantili olarak bir ürünü başka yerden alma şansım da yoktu.
    En azından biliyorum ki orada bir sorun yaşasamda yasal hakkımı kullanacağım bir devlet kuruluşu illa bulurum :)

Saygılarımla...

• Son güncellemenin pile katkısına artık inanıyorum kendi adıma.

Bugün saat 15 de % 100 ile çalışmaya başlayan Surface Pro 3 ile Bluetooth kapalı, ekran ışığı orta seviyede, wifi sürekli açık olarak, günlük e-posta takibi, 6-7 inceleme videosu, 5-6 dizi-film indirme, kullanım boyunca nette gezinti,
    1 saatlik ortalama stand-by süresi ile pil % 6 da iken saat gece 12 idi.
    Yani 1 saatlik bekleme süresini de düşersek ortalama 8 saatlik kullanım ile kendi rekorumu kırdım diyebillirim.

Saygılarımla...

dip not: Tekrar ediyorum ki Type Cover klavye kullanacaksanız kalemin tutucusu ben de 3 hafta da artık yapışkan özelliğini kaybetti ki, pilin dolduktan sonra adaptörün beyaz ışığının değişmemesi benim için eksi puan iken,
    bu kalem tutucusu da eksi puan arasında yerini aldı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 21 Ağustos 2014; 0:22:49 >
  • IRoN kullanıcısına yanıt
    Sonuçta güç kablosu Avrupa Birliği veya Türkiye ye göre olanı almak daha akıllıca yoksa klasik başlık dönüştürücüler çok hoş göstermiyor ( bana göre ) .

Pil süresi için test etmenin şartları var. Bazıları ortalama kullanımı yüklü uygulamalara kullanılan programların ne kadar süre açık kalışına bağlı olarak değişik sonuçlar elde edilebilir.

Ekran tazeleme hızı manuel düşürülmesi ile daha fazla kullanım elde edilebilir.

Güç seçenekleri kitli i7 de sanırım i5 ve i3 modellerde de kitli. İşlemci firmware tarafından ısınmasına göre düşürebilmekte.

Docking Station ile performans artışı oluyormu bilmiyorum.

Uzun pil kullanımı için tavsiye ince ayarlar gereksiz hizmetlerin kapatılması gibi birçok şeyler yapılabilir.

Sağlıklı ve düzgün testler için fırsatım olursa test edeceğim.
    i7 modellerinin benchmark ları videoları da internette çıkabilir belkide vardır.

Garanti tavsiye cevabım aslında kısmı ortayaydı herkese hitabendi. Ben yılda ortalama 2 kere Amerika ya gidiyorum ek olarak ABD ye giden başka yakınlarım da var orda yaşayan tanıdıklarım da var sonuçta arızalık birşey olduğunda halledilmesi iyi birşey.

Sonuçta en kötü senaryo cihaz kırıldı garanti kapsamında sıfırı veya para iadesi bile var. Kötü kullanıcı olmamak gerekir ama insanlık hali böyle portatif cihazlar kontrol dışı düşebilir kırılabilir artık cep telefonu gibi mobil bir cihaz .

İstanbul Bilişim arızalı cihazları Amerikaya gönderemez elinde kalır tamir eder ona göre tekrardan satar veya kanıt yok ama çamur atma gibi olacak tekrardan teşhir ürün diye satabilir kutusuna kadar temiz ve tam ise aksi halde iadesini bile yapmıyorlar tekrardan satacakları için belli bir yüzdesi zaten kesiliyor. Bu durumda İstanbul Bilişim hiçbirşekilde mağdur olmuyor garanti masrafı açısından.

Surface ürünleri Amerika da tamir edilmez yenisi sıfır ambalajlısıyla değişim yapılır . Bazen aksesuarları kutusu filan tam olmasa da ana makineyi alıp yenisi vermekteler yani bu şekilde birçoğu 2. şarj sistemi 2. kalemi de kendilerinde kalmakta. İstanbul Bilişim haliyle kendi garantisi var.

Ayrıca Surface Pro lar içi zor açılıyor zarar verilmesi yüksek o yüzden İstanbul Bilişim de Surface ler tamir görmüşse görülmeyen arızalar da olacaktır . Neticede arızalanmamasına dikkat et arızalanırsa da garanti kapsamında veya değil teslimde filan iyi kontrol etmek gerekir.

Kafanı bulandırdım ama hazırlıklı olmak gerekir.

İstanbul Bilişim de geçmişte resmi olarak satılmayan bir üründen ötürü yaşamışlığım var önyargıdan öte İstanbul Bilişim in hizmet ve fiyat anlayışı ile alakalı.

• quote:

Sonuçta güç kablosu Avrupa Birliği veya Türkiye ye göre olanı almak daha akıllıca yoksa klasik başlık dönüştürücüler çok hoş göstermiyor ( bana göre ) .

Pil süresi için test etmenin şartları var. Bazıları ortalama kullanımı yüklü uygulamalara kullanılan programların ne kadar süre açık kalışına bağlı olarak değişik sonuçlar elde edilebilir.

Ekran tazeleme hızı manuel düşürülmesi ile daha fazla kullanım elde edilebilir.

Güç seçenekleri kitli i7 de sanırım i5 ve i3 modellerde de kitli. İşlemci firmware tarafından ısınmasına göre düşürebilmekte.

Docking Station ile performans artışı oluyormu bilmiyorum.

Uzun pil kullanımı için tavsiye ince ayarlar gereksiz hizmetlerin kapatılması gibi birçok şeyler yapılabilir.

Sağlıklı ve düzgün testler için fırsatım olursa test edeceğim.
    i7 modellerinin benchmark ları videoları da internette çıkabilir belkide vardır.

Garanti tavsiye cevabım aslında kısmı ortayaydı herkese hitabendi. Ben yılda ortalama 2 kere Amerika ya gidiyorum ek olarak ABD ye giden başka yakınlarım da var orda yaşayan tanıdıklarım da var sonuçta arızalık birşey olduğunda halledilmesi iyi birşey.

Sonuçta en kötü senaryo cihaz kırıldı garanti kapsamında sıfırı veya para iadesi bile var. Kötü kullanıcı olmamak gerekir ama insanlık hali böyle portatif cihazlar kontrol dışı düşebilir kırılabilir artık cep telefonu gibi mobil bir cihaz .

İstanbul Bilişim arızalı cihazları Amerikaya gönderemez elinde kalır tamir eder ona göre tekrardan satar veya kanıt yok ama çamur atma gibi olacak tekrardan teşhir ürün diye satabilir kutusuna kadar temiz ve tam ise aksi halde iadesini bile yapmıyorlar tekrardan satacakları için belli bir yüzdesi zaten kesiliyor. Bu durumda İstanbul Bilişim hiçbirşekilde mağdur olmuyor garanti masrafı açısından.

Surface ürünleri Amerika da tamir edilmez yenisi sıfır ambalajlısıyla değişim yapılır . Bazen aksesuarları kutusu filan tam olmasa da ana makineyi alıp yenisi vermekteler yani bu şekilde birçoğu 2. şarj sistemi 2. kalemi de kendilerinde kalmakta. İstanbul Bilişim haliyle kendi garantisi var.

Ayrıca Surface Pro lar içi zor açılıyor zarar verilmesi yüksek o yüzden İstanbul Bilişim de Surface ler tamir görmüşse görülmeyen arızalar da olacaktır . Neticede arızalanmamasına dikkat et arızalanırsa da garanti kapsamında veya değil teslimde filan iyi kontrol etmek gerekir.

Kafanı bulandırdım ama hazırlıklı olmak gerekir.

İstanbul Bilişim de geçmişte resmi olarak satılmayan bir üründen ötürü yaşamışlığım var önyargıdan öte İstanbul Bilişim in hizmet ve fiyat anlayışı ile alakalı.

Sizi "Sony Duo 11" ve "Samsung Ativ Tablet" başlıklarından keyifle takip eden biriyim ki özelden de bir sorum olmuştu size.

Bilginize ve deneyiminiz ile Surface Pro 3 e geçmenize belki de en çok ben sevindim :)

Güç seçeneği i7 deki gibi i5 de de kitli.
    Bir önceki mesajımda bugün kullanım süremi ve neler yaptığımı, neleri kapalı olarak kullandığımı belirttim.

Açıkçası benim için ortalama 6-7 saat bile şahane bir süre.

Amerika konusunda gelince, kesinlikle katılıyorum ve gidemesem de orada yaşayan arkadaşlarım ve yılda en az bir kaç kez giden arkadaşlarım da olsa ne yalan diyim kendim gidemedikten sonra kimseye
    ricacı olmak yapımda yok.

Malum bize en yakın Microsoft servisi ülke olarakta Almanya-Hollanda-Fransa gözükmekte ki oralara bile kendim götürsem hemen değişim yapamayacakları için bu alternatifi de düşünemedim.

Geçmişte ben de aynı fikire sahiptim İstanbul Bilişim ile ilgili ki çok şükür Asus Taichi ile başlayan sorunlu tanışıklığımız sürekli tarafıma iyi niyetleri ve hızlı çözümlemeleri ile iyi gidiyor.

Tabi bu bana denk gelmişte olabilir ki umarım en az 2 sene sorunsuz bir ürün ile mutlu mesut devam ederim.

Kanada Toronto'da Microsoft'un açtığı, Surface Pro 3 leri sergileyip, özel Surface logolu bardaklar ile kahvenizi yudumlayıp, Surface logolu kekleri yerken, onlardan çok daha yüksek fiyata kendi ülkenizden aldığınız ürün için hizmet konusunda
    duacı olmak sadece bize mahsus sanırım :)

Bekleyemedim ve i5 - 256 ssd - 8 GB li modeli aldım ve 3 haftayı biraz geçti.
    Hala aklımda i7 li model de duruyor ki Samsung NOte serisi gibi her sene bu ürününde yeni modelini merak eder ve hoşuma giderse de alırım diye düşünüyorum.

Sanırım yarın ya da Cuma günü bir aksilik olmaz ise "Dock Station" ım da geliyor.
    Şimdilik seti tamamladım diye düşünüyorum ki uzun zamandır bu kadar keyifle başka bir ürünü de kullanmadım diyebilirim.

Type cover klavye aldınız mı bilmiyorum ama önceki mesajlarımda uyarısını yaptım, kalem tutucu, klavyeye yapıştırdığımı yapışkanlı ürün ben de 3 hafta da yapışkan özelliğini kaybetti.
    Şayet aldı iseniz dikkat etmenizi öneririm.

Umarım bundan sonra sizi burada daha sık görürüz.

i7 li modeli forumda ilk kullanan siz olduğunuza göre merak eden arkadaşların soruları mutlaka olacaktır ki benim en çok merak ettiğim, i7 li modelin ilk çıktığı günden beri izlediğim tüm inceleme videolarında ki
    aşırı ısınma olayı gerçekten var mı ?
    Ve tablet olarak elinizde tutamayacak kadar mı bu ısınma ?
    Fan sesi şikayeti de okudum ki i5 de de o var ama aşırı yük bindiğinde oluyor ki webde gezinme de denk gelmedim daha.

Tekrar iyi günler de kullanın ve hoşgeldiniz.

Saygılarımla...

• Hocam ellerinize sağlık çok keyifle okudum :)

Birşey sormak istiyorum. Bende yukarıda yorum yapan bir arkadaş gibi fiyatı daha uygun olduğu için pro2 almaya karar verdim. Acaba bu cihazda dual boot yapabilir miyim? Hem windows 8.1 hem de mac os marvericks kullanmak istiyorum. Saygılarımla :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.