Şimdi Ara

..::MICROSOFT SURFACE PRO::.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
6
Favori
38.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RS13

Ativ'in reklami yapilmadi hic, bence Surface'den daha basarili.Ben bu konu sayesinde ogrendim mesela.

gidip saturn'de falan incelerseniz öyle olmadığını görürsünüz. En göze çarpan eksisi, klavyeye bağladığınızda klavyenin hafif kalması ve bazı açılarda ekranın arkaya devrilmesi mesela. Malzemesi de size ucuz hissi veriyor, plastik-kolay çizilebilir falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkness_kaan

quote:

Ativ'in reklami yapilmadi hic, bence Surface'den daha basarili.Ben bu konu sayesinde ogrendim mesela.

gidip saturn'de falan incelerseniz öyle olmadığını görürsünüz. En göze çarpan eksisi, klavyeye bağladığınızda klavyenin hafif kalması ve bazı açılarda ekranın arkaya devrilmesi mesela. Malzemesi de size ucuz hissi veriyor, plastik-kolay çizilebilir falan.

yani microsoft dahamı kaliteli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

quote:

quote:

benim şahsi fikrim evet. yoksa ben de ativ'i ilk gördüğümde çok heyecanlanmıştım. yalnız gidip inceleyince "kesin bu ürünü almalıyım" duygusu oluşmadı. Surface pro canlı inceleme şansım olmadı. Kısmetse Nisan ayındaki yurtdışı seyahatimde incelerim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

benim şahsi fikrim evet. yoksa ben de ativ'i ilk gördüğümde çok heyecanlanmıştım. yalnız gidip inceleyince "kesin bu ürünü almalıyım" duygusu oluşmadı. Surface pro canlı inceleme şansım olmadı. Kısmetse Nisan ayındaki yurtdışı seyahatimde incelerim.

Haklı olabilirsiniz, gidip bir bakmak lazım

• quote:

quote:

quote:

quote:

incelemnizi bekliyoruz hocam ,böylece kararsız olanlarda bir fikir oluşmuş olur.

• Bu tablete autocad tarzı çizim programları kurulabiliyormu acaba??
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeratull

Bu tablete autocad tarzı çizim programları kurulabiliyormu acaba??

Bu sorunun cevabini bende merak ediyorum, photoshop cs6, corel draw vs.programlarda sorun cikartiyor mudur bu cihazlar acaba? .exe uygulamalarinin kurulabilmesi gerek mantik olarak windows tabanli bu tur cihazlara ama yine de emin olmak gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇAĞ

quote:

Orijinalden alıntı: zeratull

Bu tablete autocad tarzı çizim programları kurulabiliyormu acaba??

Bu sorunun cevabini bende merak ediyorum, photoshop cs6, corel draw vs.programlarda sorun cikartiyor mudur bu cihazlar acaba? .exe uygulamalarinin kurulabilmesi gerek mantik olarak windows tabanli bu tur cihazlara ama yine de emin olmak gerek.

windows rt ile karıştırılmasın. bu bir dokunmatik ultrabook kıvamında. yani .exe uzantılar konusunda kafanızda soru işareti olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkness_kaan -- 24 Şubat 2013; 23:08:24 >
  • Merhaba,
    Amerika'dan Mic Surface Pro 128 GB ancak ikinci parti satışta aldırabildim (maalesef ilk parti çok çabuk tükendi). Ayrıca aksesuarlarını aldırttım geçen hafta. Bu Perşembe gelecek, Cumartesi günü sizlerle düşüncelerimi paylaşacağım.
  • Güle güle kullanın . Gerçekten performansını merak ettiğim bir cihaz. Güzel bir inceleme bekliyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkus_62

Merhaba,
    Amerika'dan Mic Surface Pro 128 GB ancak ikinci parti satışta aldırabildim (maalesef ilk parti çok çabuk tükendi). Ayrıca aksesuarlarını aldırttım geçen hafta. Bu Perşembe gelecek, Cumartesi günü sizlerle düşüncelerimi paylaşacağım.

Ben de merakla yorumlarınızı bekliyorum. Almak istediğim bir cihaz, ama TR'ye girişi biraz zaman alacak gibi.

• Hayırlı olsun güle güle kullanın

heyecen yaptım okuyunca alan birini görmek

tecrübelerinizi merakla bekleyeceğiz.
  • quote:

Merhaba,

Güzel bir inceleme bekliyoruz hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: muallim53

quote:

Merhaba,

Ben de merakla yorumlarınızı bekliyorum. Almak istediğim bir cihaz, ama TR'ye girişi biraz zaman alacak gibi.

Hocam cihaz şu anda istanbul bilişimde satışta.
    Biraz pahalı da olsa, yaygınlaşmasını beklemekte fayda var.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/surface-pro-128-gb-microsoft-tablet-pc-en-ucuz-fiyatlari,40195.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,
    İstanbul Bilişim ön ödemeli sipariş alıyor, bildiğim kadarıyla şu anda ellerinde ürün yok.
  • Arkadaşlar bu tarz tablet alacak olanlara benden tavsiye pil ömrü yüksek olan ürünleri tercih etsinler. Göz boyaması olan yüksek performanslı tabletlere aldanmayın çünkü malesef dünyadaki elektronik ürünlerde (Özellikle tefonlarda ve taşına bilir ürünlerde) bu sorun performanslar ve teknolojiler arttıkça çoğalmaktadır. Ürünlerin broşürlerinde ve tanıtımlarındaki yazılan pil ömürlerine inanmayın! Onlar minimum performans kullanımında yakaladıkları süredir. Tam performansta o süre yarı yarıyı bulur hatta dahada fazla lütfen bu ürünleri alırken bunlara dikkat edin!!!
  • Aşağıdaki adreste kısa bir Microsoft Surface Pro İncelemesi var;
    http://www.mshowto.org/microsoft-surface-pro-incelemesi-nedir-farklari-nelerdir-nasil-calisir.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 53*MURAT -- 13 Mart 2013; 21:13:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muallim53

Aşağıdaki adreste kısa bir Microsoft Surface Pro İncelemesi var;
    http://www.mshowto.org/microsoft-surface-pro-incelemesi-nedir-farklari-nelerdir-nasil-calisir.html

Projeksiyon klavye ilgimi çekti benim :)
    Böyle şeylerin piyasaya çıktığından haberim yoktu.

Çalışma mantığı nasıl acaba ?
    Performansı falan

Ctrl+Alt+Del yapınca cihazın kafası karışır mı

• Merhabalar,
    Bugün saat 16:00'da surface pro nun fişini taktım.
    Bana gelen 128 gb+64 gb micro sd, touch cover klavye, Microsoft win 8 uyumlu Mouse, projektör bağlantısı için dönüştürücü.
    Daha önce ep 121 de kullandığım için dokunmatik hakkında deneyimim var.

Öncelikle ilk paketi açtığımda çok küçük bir ürün görüntüsü var.
    Tasarım açısından çok etkileyici ve kaliteli malzeme hissi uyandırıyor.
    Masamda dururken ofise giren çıkan herkesin dikkatini çekti.
    Elle kullanırken umduğundan daha hafif geldi. Tabii ipadle kıyaslanmaz ama ağırlık hissi makul bence.
    4 saate yakın masada oturmadan kullandım ağırlığından rahatsız olmadım.
    Dış yüzeyin ısındığını hatta ekrandan bile ısı hissediyorsunuz ama rahatsız edici değil. Yaz aylarında ortam daha sıcak iken nasıl hissedilir bilemem.
    Fan vs sesi duymadım. Daha önce okumuştum ekran parlaklığı kendiliğinden değişiyor diye. İki kez sebepsiz değişti.
    Arka destek tek bir açıda açılıyor ve ama sizin açınızın makul pozisyonlarda değişmesi görüntü kalitesini değiştirmiyor yani ekrana bakış açısı sınırlı değil.
    Ekran şahane, aynı çözünürlükte 21 inç bir ekrana bağladım sonuç süper.
    Benim için one note ve el yazısı elzem. Office 2007 kurdum. Klavye ile bildiğiniz gibi, dokunmatik ise harika.
    Office 2013 ü satın alamadım, yarın tekrar deneyeceğim. 2013 ün dokunmatik özellikleri daha gelişmiş.
    Hiç performans gerektiren oyunum olmadığı için bu konuda fikrim ve deneyimim yok.
    Touch cover klavyeye alışmak birkaç saatimi aldı. Gerçekten o kadar küçük ki 10 parmak yazamayacağınızı düşünüyorsunuz. ilk iki saat 2 parmak kullandım. Sonra 10 parmak denedim ve gerçekten bu küçük klavyenin mühendisliği harika. Zorlanmadan 10 parmak yazabilirsiniz. Tepki hızı normal klavyeye göre daha yüksek geldi bana.
    Açılış ekranındaki şifre giriş vs iptal ettim. Nerdeyse birkaç saniyede açılıyor. Aynı şekilde kapanışı da çok hızlı.
    Win 8'i ilk deneme sürümünden beri kullanıyorum EP 121 ile. Eğer dokunmatik ekranınız yoksa win 8 hakkında yapılan eleştiriler haklı. Ama dokunmatik ekranlar için harika bir işletim sistemi.
    Pil performansı hakkında şimdilik bir fikrim yok. Birkaç gün sonra ne kadar dayanacağını test edeceğim. Benim için günlük kullanım Office, Outlook, internet, birkaç okuma programı vs 4-5 saat idare ederse yeterli.
    İngilizce sistemle açıldı sonra dil paketi yüklendi 7 dk kadar sonra bildiğiniz Türkçe Windows.
    Metro tarafı akıcı ve hızlı. Masa üstü tarafı bildiğiniz win 7.
    Genel olarak bana mutluluk hissi verdi..:)
    Kalemi yan tarafa magnetik olarak tutunuyor. EP 121 deki gibi bir yuvanın içine girse daha iyi olurdu. Ama sanırım aletin içi zaten çok sıkışık. 10 inçlik bir alana her şeyi yerleştirmek ayrı bir sorun olmalı.
    Sesi makul ama kaliteli müzik dinlemek isteyenleri tatmin etmeyebilir.
    Tablet olarak tek pencere çalışan tabletlere göre daha kalın ama bu rahatsız edici değil. Bende tuğla hissi uyanmadı.
    Surface pro'yu ana makinam olacağını düşünerek aldım (tablet, ultrabook), bu ihtiyacımı rahatlıkla karşılayacağını düşünüyorum. Ofiste masa üstünde, akşam evde kucakta rahatlıkla kullanılabilir. Ancak kucakta klavyesi pek kullanışlı değil. Ama el yazısı ve ekran klavyesi yeterlidir sanırım.
    Tabii İngilizce el yazısını kusursuz dönüştürebiliyor. Ben daha önce visionobject firmasının Türkçeyi destekleyen programını satın almıştım bunu kurunca Türkçe el yazısı tanıma sorunu ortadan kalkıyor. Ve bu program Windows un herhangi bir yerinde (sadece ofis programlarında değil) hatta masa üstü ekranının boş bir yerinde bile Türkçe el yazısını kullanmanızı sağlıyor.
    5 saatlik kullanımın sonunda benim beklentilerimi karşıladı.
    Şimdilik paylaşacaklarım bunlar. Oyun deneyimi ve oyun performansı dışında merak ettiğiniz konular olursa bilgi vermeye çalışırım.

• @hakkus_62, inceleme gayet tatmin edici, çok teşekkürler. Eminim birçok arkadaş bu incelemeyi bekliyordu. Senden ricam, imkanın olursa 3-5 foto da eklersen çok sevinirim. TR sınırları içerisinde bi PRO görmüş oluruz :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.