Şimdi Ara

Microsoft Mülakat Tecrübem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
99
Favori
32.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten tebrik ederim, hayatında başarılar..
  • Paylaştığın için teşekkürler çok yararlı bir yazı olmuş hemen hemen her yazılımcının hayal ettiği yere ulaşmışsın tebrik ederim :)
    Ben de MIS okuyorum ama yazılımla daha çok ilgileniyorum benim maceram da Microsoft binasında biter inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takeiteasy -- 7 Ağustos 2011; 11:35:29 >
  • @Revoltck hocam kurs felan almadim. Okulda ogrendiklerim ve kendi cabalarimla gelistirdim programlamami.

@eserb iyi dilekleriniz icin cok sagolun. Yardim isteyenlere kapim tabii ki her daim acik.

@kartal tekrar tesekkur ederim hocam. İse
    basladigimda bakarsiniz ilk haftami gene bu tarz bir uslupla anlatip paylasirim :)

@Saquaro cok sagolun.

@Takeiteasy ben de san basarilar dilerim, umarim hedeflerine ulasirsİn:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurJAM -- 7 Ağustos 2011; 10:35:25 >
  • Çok tebrik ederim,
    Bende marmara daym inşallah bende birgün ...
    inglizceni böyle mülakatta bile rahat konuşacak kadar nasıl geliştirdin.?Ben konuşurken çok zorlanıyorum
  • bende bilgisayar mühendisliği istiorum.ve programlama mantıgım oturmus durumda.araştırmalar vs vs cok yapıorum.sadece üniversteye gitmem gerek işte daha iyi bi eğitim alabilmek için.bi sene daha hazılanıp daha iyi bi üniversteye gidicem inşallah.ve oraya gittiğimde ilk seneden diğerlerinden bi farkım olcak benim.temelim var cunku.ben bu farkı daha da açmak istiyorum.ilk seneden sivrilmek istiorum.herkesin MS hayali olduğu gibi benim de var tabiki.hangi dili tavsiye edersiniz acaba?geliştirmem için önerileriniz nelerdir?simdiden teşekkürler ve başarılar (:
  • Senden bir dönem önce mezun olan biri olarak seninle gurur duyduğumu söylemek istiyorum. yazdığının her satırını okudum, yüzümde gülümseme belirdi :)

Ben de 2012 döneminde master için Amerikada bulunmayı planlıyorum.

Umarım birgün rakip şirketlerde çalışırız, ben de applecıyım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: spelty

bende bilgisayar mühendisliği istiorum.ve programlama mantıgım oturmus durumda.araştırmalar vs vs cok yapıorum.sadece üniversteye gitmem gerek işte daha iyi bi eğitim alabilmek için.bi sene daha hazılanıp daha iyi bi üniversteye gidicem inşallah.ve oraya gittiğimde ilk seneden diğerlerinden bi farkım olcak benim.temelim var cunku.ben bu farkı daha da açmak istiyorum.ilk seneden sivrilmek istiorum.herkesin MS hayali olduğu gibi benim de var tabiki.hangi dili tavsiye edersiniz acaba?geliştirmem için önerileriniz nelerdir?simdiden teşekkürler ve başarılar (:

benden sana yegane tavsiye:başarılı olmak isti((y))orsan önce dilini düzelt...
  • Biz programlamaya olan ilgimizi ve yeteneğimizi keşfederiz, "meslek lisesi bitsin, girelim 2 yıllığa, sonra dikey geçiş ile mühendisliğe geçelim, iyi bir not ortalaması ile İskandinavya'da yüksek lisans yapalım ve ileride bana katkı sağlayacaktır" diyerek oturur yazılım çalışmaya başlarız, üniversitelerin bilgisayar mühendisliği bölümündeki 'ders isimleri'ne göz atarak heyecanlanırız, adamlar gelir 'tak' diye dikey geçişten sonra 1.sınıfa koyarlar tekrar seni, işin yoksa 6 sene üniversite, sonra yüksek lisans planları-hayalleri- suya düşsün, hevesin kalmasın, of ooooof... İşte hayatta bazı şeyler şans işi..

Bende düne kadar kendimi bu şekilde geliştirme hayalleri kuruyordum, neyse..Tebrik ediyorum dostum seni, yolun açık olsun

• OnurJAM abi sana kariyer yolunda başarılar dilerim. Gerçekten pek çoğumuzun hayal ettiği noktaya gelmişsin. Bir sorum olacak, diğer kişilerin istifade etmesi açısından buraya yazıyorum. Umarım cevaplarsın.

Önce kısaca kendimden bahsedeyim. Elektrik Elektronik mühendisliği yazdım bu yıl. Esas gayem Bilgisayar Programcısı olmak. Ya kendi firmamı kurmak veya bir yazılım şirketine girmek. Yani planladığım tek kariyer bu. Farklı birşey yok 2 yıldır kafamda.

Soruma geleyim, şuan ingilizceye başladım, durumum fena değil, İELTS ten 4 alacak kadar biliyorum. Fakat tabi yeterli değil, hem üni. hemde kendi çalışmalarımla ilk yıl hallederim. Programcılık olarak ne yapmalıyım? Nereden başlamalıyım? İlk olarka neler öğrenmeliyim? Elimde birçok kaynak var. Netten indirdiğim kitaplar filan var.

Benim planım şöyle, uzun zamnadan beri unuttuğumdan office 2010 eğitimimi tamamşlamak, sonra a+ teknik elemanlık, sonra c, c++ vs...

• Nefes almadan okudum.Tebrikler
  • gerçekten iyi bir iş başarmışsın, ordan tecrübelerini paylaşırsan memnun olurum.
  • Konunun tamamını okudum. Tebrik ederim.
  • Tekrar merhaba arkadaslar tatilde oldugum ve internet erisimim cok az oldugu icin birkac gundur cevap yazamiyorum.

@littlestewie cok tesekkurler dostum. İngilizce konusmami buyuk oranda aylar boyu world of warcraft oyununda raid liderligi yapmaya borcluyum. Ayrica dizileri vs ingilizce altyazilarla izliyorum onun da faydasi oldu. Basarilar dilerim.

@spelty iyi dileklerin icin tesekkurler umarim istedigin universiteye girersin. dil olarak her zaman C'yi oneririm, bence iyi derecede C bilen biri herhangi bir dili 5 gunde cok rahat ogrenir

@aragorn cok tesekkur ederim dostum. Sen de insallah apple mulakat maceralarini buraya yazarsin biz de okuruz :)

@mr pink dostum maalesef turkiyemizdeki
    egitim sistemi cogu kisinin onune engeller koyuyor. Ancak umarim sabredip istedigin yerlere ulasirsin.

@ 11. Osman iyi dileklerin cok tesekkur ederim kardesim. Yazilimci olmak istiyorsan bilgisayar muhendisligi yazman daha isabetli
    olurmus. Ben her zamanki gibi bir cok konuda sig bir egitim yerine C gibi bir dilde kapsamli bir egitimi tavsiye ederim. Yolun acik olsun

@blackwar sagol dostum

@proof sagol dostum. İlk haftami da benzer bir uslupla paylasmayi dusunuyorum.

@furkan tesekkurler kardesim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• C,C#,C## farkeder mi bunlar?yoksa dediğiniz gibi direk C yi mi geliştirmeye başlıyım kendimi?
    cavabınız için teşekkürlerr (:
  • Çok iyiymiş dostum tebrik ederim.

Ben de Bilkent'te okuyorum 2. sınıfa geçtim. Yurtdışı hayalim var benimde, gerçekten harika bir iş başarmışsın
  • @ spelty Fark eder. C# alcak seviye temel bir programla dili degil microsoftun kendi platformlarinda asiri kolay bir sekilde uygulama gelistirilmesi icin sundugu bir urun ve dildir. C++ kaynak bollugu bakimindan cazip gorunse de C'yi oneririm.

@sexuality tesekkurler ven de sana basarilar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurJAM -- 11 Ağustos 2011; 1:01:15 >
  • Hocam kaç tane dil bilmek lazım? Örneğin C tamam diyelim yanına neler koymak şart? Web programlama dilleriydi veya makine dilleriydi gerekmez mi? Veya script dilleri?
  • Dilden çok algoritma bilgisi önemli, benim MS'e gönderdiğim CV'mde yalnızca cok iyi bildiğim diller olan C/C++ ve Java yazıyordu. Bunların dışında çok derin olmayarak bildiğim PhP, Python, Haskell vs gibi dilleri yazmadım, niceliğe bağlı değil yani.
  • Hocam yüksek lisans düşünüyor musun oralarda ?
  • Düşünüyorum fakat 1 sene kadar alışma süresi vericem kendime yüksek lisans yükünü de omuzlamadan önce.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.