Şimdi Ara

Microsoft Edge 103 yayınlandı: İşte gelen yeni özellikler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft Edge 103 yayınlandı: İşte gelen yeni özellikler

Microsoft, Edge tarayıcının yeni kararlı sürümünü yayınladı. Edge 103, otomatik profil geçişini yönetme ve web tehditlerine karşı geliştirilmiş koruma gibi yeni özellikler sunarken aynı zamanda birkaç politika değişikliği de getiriyor.

Edge 103 yayında

Teknoloji devi, Edge'in yeni sürümüyle beraber daha önce duyurduğu oyun özelliklerini tarayıcıya ekleyerek kullanıcılarına sunuyor. Microsoft, oyunlar için özel bir ana sayfayla beraber getirdiği yeni oyun odaklı özellikleriyle 'oyun oynayanlar için en iyi tarayıcı' olduklarını söylüyor. Bununla birlikte şirket, birkaç yeni özelliği daha güncel sürümle beraber yayınladı.

• Otomatik profil değiştirmeyi kontrol etme yeteneği:  Tarayıcı, bir bağlantının kişisel veya iş bağlantısı olduğunu algılayarak kullanıcıdan uygun profile geçmesini isteyecek

• İstemci Sertifikası Değiştirici: http sertifikası kimlik doğrulaması gerektiren bir site ziyaret edilirken hatırlanan sertifikanın temizlenmesi ve sertifika seçicinin yeniden gösterilmesini sağlayacak.

• Daha güvenilir web savunması: Microsoft Defender SmartScreen kitaplığı sayesinde web'de daha güvenilir koruma sağlanacak.

• Microsoft Edge adres çubuğunda İş Arama Başlığı: Arama odağı yalnızca işe yönelik sonuçlarla daraltılabilecek.

Ayrıca Bkz.Microsoft, Windows 8.1 desteğini sonlandırmaya hazırlanıyor

Microsoft Edge 103, kullanıcılara sunulmaya başlandı. Kullanıcılar, tarayıcının güncel sürümünü kullanıp kullanmadıklarını edge://settings/help üzerinden kontrol edebilecek ve yine buradan tarayıcılarını güncelleyebilecek.

Kaynak:https://www.gizchina.com/2022/06/26/microsoft-releases-a-stable-version-of-edge-103-browser/

• Belkide çok iyi bir tarayıcı ama en başından beri zorla edge kullandırmaya çalışması varsayılan tarayıcıyı değiştirirken elli kez sorması yüzünden hiç kullanmadım kullanmayacağım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bazı alışkanlıklar değişmez veya zor değişir. Masaüstü sürümü iyi olabilir ama mobilde kullanım açısından pratik değil tasarımı bence. Ama mobile sunduğu özellikler iyi tek sorun bence bana göre tasarımı. Favorilere direkt ulaşamıyorum safari gibi. Safari yi açtığımda günlük girip çıktığı siteleri direkt karşımda görüyorum alt alt veya klasör şeklinde tek tıkla 30 saniyede takip ettiğim 3-5 siteye hemen girip çıkabiliyorum. Son 1 aydır tüm popüler tarayıcıları deniyorum hepsinin iyi ve kötü yanı var toplasan bi tarayıcı anca eder. Mesela brave deki sekme tab veya arka planda müzik video olayı güzel. Safari ve aloha daki kallasör sistemi iyi direkt ana ekrandaki. Chrome ve edge deki sayfa çevrilsin mi uyarısı güzel. Bunların Haricinde tüm tarayıcılar mesela DH forum sayfasını bozuk gösteriyorlar bu konuda da safari iyi.

Safari in uyumlu olan genişletmeler yani eklentiler inş diğer uygulamalara da destek verir Apple. Ve bence zamanla eklentilerin sayısı artacak kesinlikle. Şu anda bile iyi güzel eklentiler mevcut. Ama işte ortak evrensel dediğimde işin rengi değişiyor Windows da da mac veya iPhone da da ortak iyi çalışan tarayıcıya geçiş yapmak istediğimde.

Denediğim tüm uygulamalar şu şekilde
    https://forum.donanimhaber.com/google-chrome-un-ios-uygulamasina-buyuk-bir-guncelleme-geldi--153129109#153129596

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 26 Haziran 2022; 17:6:36 >

• Masaüstünde Edge, Mobilde Firefox tek geçerim.
    şifre ve geçmiş senkronunu da aynı olursa tadından yenmez. :)
    keşke tek bir sağlayıcı hesabı olsa da tüm tarayıcılardan geçmişimizi vs senkronize edebilsek, yeni hesap açmadan. netflix , amazon vs gibi değil de tek sağlayıcı gibi.

• Windows 11 kullanıcısına yanıt

Tekrar bi deneyimledim ne desem bilemedim Microsoft Edge 103 yayınlandı: İşte gelen yeni özellikler  kısaca bazı hataları ve eksiği var.

bknz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bendeki cihaz android ama. orası burası kısıtlanmış bir işletim sisteminde tam performans bekleyemezsiniz.

windows daha az kııstlı mac os den,

android daha da az kısıtlı üsttekilerden.

• Netflix ve Amazon Prime'da 4K'ya kadar destek verdiği için Edge kullanıyorum ama bilgisayarda Chrome da yüklü. Bence Chrome hala daha hızlı Edge'den ama Edge daha az RAM kullanıyor ve pil kullanımı daha iyi bu bir gerçek.

• Mobilde Opera en iyisi. Dahili VPN ve reklam engelleme.

• berkayjan kullanıcısına yanıt

Ben de mobilde en iyisinin OPERA olduğunu düşünüyorum, bilgisayarda ise Mozilla Firefox.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.