Şimdi Ara

MicroSD CardRead Only hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cep telefonumdaki 128GB MicroSd kartı başka bir telefona taktım, eject yapmadan çıkardım şimdi read only diyor. Kendi telefonumda da başka telefonlarda da formatlayamıyorum :(

Chkdsk ile fix etmeyi, Diskpart ile redonly atribi değiştirmeyi, registry de storagedevicepolicies write only key oluşturup düzenlemeyi denedim..
    Nafile, formatlanmıyor, silinmiyor readonly kaldı :(

Önerisi olan?

• Hiren's Boot CD ile açıp Gparted ile de denedim. Nafile.
  • Üzerinde fiziksel koruma butonu var mı?
    USB'den bağlayıp üzerinde sağ tıklayarak özelliklerden read-only seçeneğini kaldırdınız mı?
    antivirüs programıyla taramayı denedinz mi?

bir yerde şöyle bir yorum okudum:

Mikro SD kartlar belirli sayıda program silme çevriminden sonra salt okunur hale gelen Flash NAND bellek üzerinde çalışırlar. Çoğu bellek kartı, yalnızca 3-10000 döngüden oluşur ve daha sonra hücrelerdeki bilgileri artık silmek mümkün olmadığından, salt okunur hale gelirler.

Kısacası, düzeltemezsiniz.
  • snomask kullanıcısına yanıt
    Microsd olduğundan yok, ama adaptörle de birkaç ke switchi açıp kapatıp denedim. Değişen birşey yok. Winowsda olası herşeyi denedim. Şimdi Linux'da deniyorum ama sanırım sonuç alamayacağım :( Yazzma sınırına gelme şansım yok içine müzik atmıştım 2 yıldır neredeyse aynı arşiv var yazma çok az yapıldı hep okuma...
  • GPArted'in son ISO sürümünü indirip denedim, yine read only diyor :( İşlem yapamıyorum :( Başka denememi önefebileceğiniz program? Yöntem?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.