Şimdi Ara

..::MİCROLAB SOLO 7 2.0 İNCELEMESİ::.. (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
953
Cevap
4
Favori
138.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spleenish

quote:

Bu sistem efsane oldu sayılır , elimdem onca ürün geliş geçti sıkılıp hepsini sattım başka birşey aldım. Ama bu höparlörleri satamıyorum.Çünkü satıp iyi birşey almak istesem , üstüne çok daha fazla para koymam gerekecek. 200-250 liraya alınacak en iyi sistemdir.

Kumandasız olanı tavsiye ederim. Sırf kumandalı diye Solo7 c ye para vermeyin.Bu cihazda kumanda son derece gereksiz ve kullanımı zorlaştırır.

+1

Açılışta cihazdan ses gelmez. Ya kumadadan +'ya basmanız gerekir ya da eğilip sağ hoparlörün arkasından düğmeyi çevirmeniz gerekir. Elinizdeki kumanda ile yapmak daha kolay, hele sağ hoparlörün konumu zor ulaşılacak yerde ise....Yani kumanda gereksiz değilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nrvn -- 29 Ekim 2013; 10:06:48 >

• bu cihazı nerden bulabilirim satışı varmı hala ?
  • Arkadaşlar başıma gelen birşey anlatacağım hafiften konuyuda hortlatmış olacağım ama olsun;
    Uzun yıllar önce aldığım Microlab Solo 6 hoparlörlerimin bir tanesi arızalandı ve elektronikçiye götürdüm tamirat için.
    Adam içini açıp baktığında şok oldu. Aletin içindeki kapasitörü (arızalı olan parça) bu çapta bir hoparlörde ilk defa gördüğünü ve bu kapasitörün bu boyutta nasıl olduğunu, çözmeye çalışıp durdu. Neyse bende dursun ben piyasada araştırayım bunu dedi.

Aradan zaman geçti adam aradı, gittim. Bulamamış aynı kapasitörü, iki tane kapasitörü paralel mi ne yapmış ancak öyle çözmüş olayı.
    Baya bir inceledim mükemmel alet yapmışlar helal olsun deyip durdu. Ve o da istiyor, Solo 6 :)
    Sıfırını bulabileceğim bir yer yada ikinci elini satan varsa iletişime geçerse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sam0

Arkadaşlar başıma gelen birşey anlatacağım hafiften konuyuda hortlatmış olacağım ama olsun;
    Uzun yıllar önce aldığım Microlab Solo 6 hoparlörlerimin bir tanesi arızalandı ve elektronikçiye götürdüm tamirat için.
    Adam içini açıp baktığında şok oldu. Aletin içindeki kapasitörü (arızalı olan parça) bu çapta bir hoparlörde ilk defa gördüğünü ve bu kapasitörün bu boyutta nasıl olduğunu, çözmeye çalışıp durdu. Neyse bende dursun ben piyasada araştırayım bunu dedi.

Aradan zaman geçti adam aradı, gittim. Bulamamış aynı kapasitörü, iki tane kapasitörü paralel mi ne yapmış ancak öyle çözmüş olayı.
    Baya bir inceledim mükemmel alet yapmışlar helal olsun deyip durdu. Ve o da istiyor, Solo 6 :)
    Sıfırını bulabileceğim bir yer yada ikinci elini satan varsa iletişime geçerse sevinirim.

Çok şaşılacak bir durum değil aslında.. Eski nesil masaüstü pc anakartlarındaki (Katı kapasitör olmayanlara) kondansatörlere baksaydı çok ilginç değerler görebilirdi.. Değerler ile boyutlar arasındaki ilişkilendirmeye uymuyordu onlarda..

• galiba artik sifir bulmak imkansiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanamichi

galiba artik sifir bulmak imkansiz?

sanırım öyle... birde feci fiyatlar istiyorlar 2. ellere... 250 den aşagı görmedim..
  • Devian kullanıcısına yanıt
    2.el birakin 250 yi 300 den asagi bulamadim
    edifier da bulunmuyor artik ne yapacagiz ortada f/p hoparlör yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanamichi

2.el birakin 250 yi 300 den asagi bulamadim
    edifier da bulunmuyor artik ne yapacagiz ortada f/p hoparlör yok

değmez boşver.
  • Solo7c'yi Z-5500 lullandığım için kaldırdım.
    isteyene 200 TL'ye veririm.
  • İsteyene sıfır kadar temiz microlab solo7c + jamo sub200 le beraber satılıktır. Kumandası mevcuttur.
    Fiyat: 450 TL
    İsteyen pm den ulaşabilir.
    Konu guncel..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akyurt -- 1 Haziran 2015; 22:23:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bu üründen bende almak istiyorum. Masaüstü Bilgisayarımda kullanacağım dolayısıyla yakın dinleme konusunda ne kadar başarılı tavsiye eder misiniz.
    Yoksa salon tipi hoparlör sınıfına giren uzaktan dinlemek için ideal bir hoparlör müdür... Bilhsassa kullanan dostların yorumlarına ihtiyacım var...
  • Giriş seviyeside olsa hifi sisteme geçiş yapmamış olsaydım yeni modelleri bende düşünebilirdim. Ama t sınıfı bir amfi ile bir çift giriş seviyesi raf tipi hoparlör ile bu setlerden daha iyi sonuç alınır. Maliyeti de 700 -800 civarında tutar.

Bu yeni setlerin 500 600 den aşşağı ülkeye giriş yapacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fox90 -- 1 Haziran 2015; 15:57:56 >
  • Fox90 kullanıcısına yanıt
    Şu anda SOLO9C gittigidiyor ve n11 gibi sitelerde satışta ve fiyatı : 950,00 TL civarı...

Sırf PC den müzik dinlemek için T sınıfı anfi ve Raf Tipi Hoparlör tavsiye edebilir misiniz?
  • Bütçe nedir ? Dinlediğiniz müzik tarzı ve beklenti nedir ? Bunlara göre bi tavsiyede bulunulabilir fakat benden daha tecrübeli arkadaşlar var forumda onlarda sorabiliriz.

Her şekilde 900 liraya daha iyi sistem kurulur.

Amfi için ana konu burası

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=72708317

Hoparlör seçiminde kalite beklentisine göre tercih yapılabilir fakat yükaek hassasiyetli hoparlörler tercih edilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fox90 -- 1 Haziran 2015; 17:33:36 >
  • Fox90 kullanıcısına yanıt
    Bütçe max 1200,00 TL Civarı.

Beklentim Logitech Creative vb markalar artık beni kesmiyor dolayısıyla keyifle müzik dinleyebileceğim az da olsa kaliteli bir sistem arayışı içerisindeyim...

Dinlediğim müzik tarzı : Anadolu Rock, Fantezi, TSM. Yabancı müzik çok fazla dinlemem...

Ufak bir araştırma sonrası Dali Zensor 1 - Magnat Monitör Supreme 202 Raf Tipi Hoparlörler dikkatimi çekti... 650,00 TL civarı

Anfi konusunda Pioneer A-10-K ve Denon PMA520AE Stereo Amplifier dikkatimi çekti. 800,00 TL civarı

Sizin link verdiğiniz konuda bahsedilen T Sınıfı Mini Amplifier de iş görecekse neden olmasın... Keşke bir yerlede bu amplifierleri test etme imkanı olsa...
  • mtayfur83 kullanıcısına yanıt
    Denon pma520 alınabiliniyorsa Tripath amfi yerine tercih edilmelidir. Hoparlör olarakta magnat değil zensor 1 tercih edin. Sizi üzmeyen bir sistem olur.

• Şimdi microlab solo başlığında solo serisinini dinlediğim için bir kaç yorum yapayım. Solo 6 ile gireyim konuya. Zamanında solo 7 de dinledim. Solo 6 150 lira gibi bir fiyatta rakipsiz. Solo 7 değil solo 6 tercih edilmelidir. Çünki bu solo sistemlerin tizleri iyi midleri orta ama bass sesleri aşırı boğuktur. Solo 7 de iki adet bass sürücüsü olunca aynı ünitten ses dahada boğuluyor. Solo 6 hifi tarafında solo 7 den iyidir. Ama daha çok ses isteyen bass severler solo 7 tercih etsin zaten. Boğuk olduğunu nasıl anlarsınız. Mavi hifi da audio engine a5+ dinlemeniz yeterli olur. Ne derece boğul olduğunu görürsünüz. Ama solo 6 dediğim gibi 150 liraya bass sevenler içinde aynı zamanda rakipsiz. Creative t serisi var ancak pop vs dinlenmez onda ancak vokal jazz dinlenir. solo 8c de microlab boğukluk nedeniyle bass sürücüsünün tekini ufaltıp mid sürücüsü koymuş. Artık dinlemeden ona yorum yapamam.

• arkadaşlar solo7 incelememden yıllar sonra foruma giriyorum ve görüyorum ki solo9c diye yeni bir sistem çıkmış bu sistemi dinleyen varsa yorum yapabilirmi ?

https://www.youtube.com/watch?v=hWVDtHuzUjk
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.