Şimdi Ara

Mi 8se cihaz kopya imei nedeniyle kapandı. Şimdi nasıl olacak. Yeni kanun nasıl işleyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sahibinden.com aracılığı ile aldığım Mi 8se cihaz kopya imei nedeniyle kapandı. Şimdi nasıl olacak. Yeni kanun nasıl işleyecek.
    Net bilgiis olanlar var mı?
    250 tl yatırıp kayıt işlemi prosedürü belli oldu mu?

Forumda bu sıkıntıyı bir çok kişi yaşayacak diye tahmin ediyorum.

• Hemen mi kapandı?
    Aldığın yere ver yeni imei atsınlar.
    Birde mesaj falan gelmedi mi kopya vs diye?
  • Aldığın mazaga da ilk ay içerisinde ücretsiz kayıt veya değişim gibi bir teminat yok mu?
  • Yeni kanun kapsamında kapandığını düşünüyorum. O nedenle baska bir imsi atmanin faydası yok. Kopya imeili cihazlar 4 ay içinde kapanacak.
    Sorun su ki 250 tl verip açılması gibi bir sey var kanunda. Ama hic bir yerde bununla alakalı bir islem , prosedür verilmemiş
  • kardes4 K kullanıcısına yanıt
    Senin aldığın telefoncu çakallık yapıp aynı imei birden fazla cihaza atmış büyük ihtimalle yoksa yeni kanunla alakası yok

Aldığın yerle görüş
  • Maalesef o kanun sizi kapsamiyor
  • yeni kanunla alakalı olduğunu zannetmiyorum
    eskiden de kopya imei fark edildiğinde kapanıyordu zaten
    fark edilmesi de aynı imei 2 farklı cihaza yazıyorlardı ikisinden de sinyal gelirse iki cihazda kapanıyordu
    bu bazen hata ile aynı imei yazdırmak bazende satıcıların çakallıdından oluyordu
    yeni kanunla alakası olsa bir çok kişide bu sorun olur ben sürekli takip ediyorum normalin dışında bir kapanma olayı yok şimdilik
    satıcıyla görüşün telefi etsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.