Şimdi Ara

MHP li belediye başkanı voleybolcu kızlarımızın kıyafetine takılmış (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
8.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burdan bütün Dinci yobazlara seseniyorum.Sizinle alakalı hiçbirşeyi kabul etmiyoruz okadar gidin kendi çöplüğünüzde ötün.Burası Laik Demokratik Cumhuriyet devletidir siz istemesinizde ağlasanızda zırlasanızda bu böyle böyle olmayada devam edicek.Beğenmiyorsan uzak dur ama insanlara ahlak bekçiliğide yapmaktan vazgeçin artık.Herkez istediği gibi yaşamakta ve istediği şeye inanmakta özgürdür ve hürdür( Yasalar çervesinde tabiki ) Bir hanımın kıyafetine ne giydiğine karışma hakkınız yoktur.Beğenmiyorsan uzak durursun muhatap olmazsın bu senin en doğal hakkındır ama siz hakim değilsiniz savcı değilsiniz insanları yargılayamazsınız kafanıza göre bunu o örümcek beyinlerinize yerleştirin artık.Nokta.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nebil_imben N kullanıcısına yanıt
    Kıyafetine karışamazsın demiş adam...

Çıplak gezmekten bahsetmemiş

Ayrıca dinci yobazlara seslenmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nebil_imben N kullanıcısına yanıt
    Soyunduysa soyundu eline al kitabını al oku yani yoluna devam et hayatına devam et o soyundu die onu yargılamak zorunda değilsin ki böyle bir hakkında yok.Yasalar hukuk gerekeni yapar zaten.

• Arkadaşlar ister kabul edin ister etmeyin, islam'ın emri budur...
    Müslüman kadın hiç bir amaçla müstehcen yerlerini açamaz..(Ha kimse kimsenin inancına giyimine vs karışamaz orası ayrı konu)
    işinize gelirse İslamiyet'te devam edin,
    işinize gelmiyorsa da elimizde 4000 tane daha din var.
    + Bu dinlere ek olarak elimizde ateizm,deizm agnostisizm gibi seçeneklerimiz de var, fırından taze çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThePiraeusHunter -- 17 Ocak 2020; 10:32:1 >
  • ThePiraeusHunter kullanıcısına yanıt
    Ayenen katılıyorum isteyen inanır isteyen inanmaz bitti.Kimse kimsenin hayatındaki tercihlere karışamaz.

• Hırsızlık yapmak, haram yemek, kul hakkı çalmak ile ilgili görüşleri nelerdir acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Hırsızlık yapmak, haram yemek, kul hakkı çalmak ile ilgili görüşleri nelerdir acaba ?
    Bu soru şahsıma sorulduysa cevaplayayım islamın hükmü bu konularda da açıktır.
    Hacı-hoca olmak, zengin-fakir olmak, siyasi olmak,arkası olmak, ankarada dayısı olmak vs bu suçları işlemede ayrıcalık tanımaz.
    Bu dünyada adalet olmadığı için bu dünyada tabiki çoğu elini kolunu sallaya sallaya gezecek ama İslam dinine göre öbür dünyada hepsi cezası çekecek.
    Konu siyasete gireceği için peşin söyleyeyim:Zaten müslümanım diyen adam siyaset yapamaz...Siyaset demek, siyasi parti gözetmeksizin, liyakatın,haram ve helalin göz ardı edilmesi,kul hakkı yenilmesi,demektir.Siyaset bu şekilde işler seni destekleyen seçmenlerine ayrıcalıklar tanıman beklenir. Belki daha gelişmiş demokrasilerde daha etik yapılıyor olabilir siyaset ama bizim ülkede maalesef Etik diye birşey sadece tıp kıtaplarında var. Sosyal hayatta bırakın siyasileri neredeyse hiç bir esnafımızda etik kaygısı bugün bulunmamaktadır. Sakın bana şu parti bunu yapmıyor demeyin; yaptı yapıyor ve yapacaklar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThePiraeusHunter -- 17 Ocak 2020; 10:52:53 >

• Türkiye şeriat hükümleriyle yönetilse buradakiler haram ama kimse kimseye karışamaz diyebilecekler miydi? İslam devlet düzenidir. Bu kadar kural keyfiyet göre mi yazıldı sanıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ThePiraeusHunter

Bu soru şahsıma sorulduysa cevaplayayım islamın hükmü bu konularda da açıktır.
    Hacı-hoca olmak, zengin-fakir olmak, siyasi olmak,arkası olmak, ankarada dayısı olmak vs bu suçları işlemede ayrıcalık tanımaz.
    Bu dünyada adalet olmadığı için bu dünyada tabiki çoğu elini kolunu sallaya sallaya gezecek ama İslam dinine göre öbür dünyada hepsi cezası çekecek.
    Konu siyasete gireceği için peşin söyleyeyim:Zaten müslümanım diyen adam siyaset yapamaz...Siyaset demek, siyasi parti gözetmeksizin, liyakatın,haram ve helalin göz ardı edilmesi,kul hakkı yenilmesi,demektir.Siyaset bu şekilde işler seni destekleyen seçmenlerine ayrıcalıklar tanıman beklenir. Belki daha gelişmiş demokrasilerde daha etik yapılıyor olabilir siyaset ama bizim ülkede maalesef Etik diye birşey sadece tıp kıtaplarında var. Sosyal hayatta bırakın siyasileri neredeyse hiç bir esnafımızda etik kaygısı bugün bulunmamaktadır. Sakın bana şu parti bunu yapmıyor demeyin; yaptı yapıyor ve yapacaklar...

Alıntıları Göster
    Aslında sana değildi, bu tweet'i atan başkana idi. Paranın deli gibi döndüğü düzenlerde ben Müslüman olunabileceğine inanmıyorum.
    Acaba başkan'ın kendisi hiç kul hakkı yememiş mi ? Bunları da düşünmek lazım. Yani başkasına laf edene kadar kişi önce dönsün kendine baksın.
    Dinin gereğidir evet ama bu kılık kıyafete gelene kadar bu ülkede kimler neler neler götürüyor da müslümanım diyenler haksızlığa karşı sadece susuyor.
    İyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Aslında sana değildi, bu tweet'i atan başkana idi. Paranın deli gibi döndüğü düzenlerde ben Müslüman olunabileceğine inanmıyorum.
    Acaba başkan'ın kendisi hiç kul hakkı yememiş mi ? Bunları da düşünmek lazım. Yani başkasına laf edene kadar kişi önce dönsün kendine baksın.
    Dinin gereğidir evet ama bu kılık kıyafete gelene kadar bu ülkede kimler neler neler götürüyor da müslümanım diyenler haksızlığa karşı sadece susuyor.
    İyi günler.

Alıntıları Göster
    Başkanın konuşmasının özü islam dinine uygun olsa da, paylaşım şekli, uslubü hedef göstermesi falan kabul edilemez.
    Amacı islam dinini tebliğ bile olsa, muhtemelen bunun yolu bu değildir.
    Kaldı ki,islam dini anlatılarak öğretilmez yaşanılarak öğretilir.Yani önce kendisi örnek bir müslüman olarak yaşaması gerekir.
    Yoksa lafla peynir gemisi yürümez. Ha bu kadar paylaşımı ben kendim örnek müslüman olduğum için yapmış değilim.Ben Cuma ya bile zor zahmet giden bir insanım.Ama Burada bazı insanların başkan üzerinden islam dinini eleştirmesini anlayamıyorum. Dediğim gibi 4000 den fazla din ve inanç var herkes istediğini seçmekte özgür.islam dini de bu konularda hükmü açıktır.

Faiz konusunda da hüküm açıktır.Ama birileri birilerine yaranmak için fetva yayınlıyor hayretler içerisindeyim.
    madem Tl değer kaybediyor, atıyorum altınla yapsınlar mesela taksitleri. şu şartlarda faiz helaldir demek nasıl bir saçmalıktır.
    (Not ben kendim de faizle yüzlerce işlem yaptım ama hiçbir zaman şu şartlar altında faiz helaldir demedim. Günahkar olmakla kafir olmak arasında ince bir çizgi vardır.)

• Daha " gore" yazamamis. Yazdigi seyi ikinci kez okusa duzeltirdi. Yani ciddiye almamak lazim.

Musluman olan adam once baskasinin kisiligine boyle onu tanimadan hakaret edemez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlara reis diyor ki gundem degistirin. Hemen gundemi degistiriyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThePiraeusHunter

Başkanın konuşmasının özü islam dinine uygun olsa da, paylaşım şekli, uslubü hedef göstermesi falan kabul edilemez.
    Amacı islam dinini tebliğ bile olsa, muhtemelen bunun yolu bu değildir.
    Kaldı ki,islam dini anlatılarak öğretilmez yaşanılarak öğretilir.Yani önce kendisi örnek bir müslüman olarak yaşaması gerekir.
    Yoksa lafla peynir gemisi yürümez. Ha bu kadar paylaşımı ben kendim örnek müslüman olduğum için yapmış değilim.Ben Cuma ya bile zor zahmet giden bir insanım.Ama Burada bazı insanların başkan üzerinden islam dinini eleştirmesini anlayamıyorum. Dediğim gibi 4000 den fazla din ve inanç var herkes istediğini seçmekte özgür.islam dini de bu konularda hükmü açıktır.

Faiz konusunda da hüküm açıktır.Ama birileri birilerine yaranmak için fetva yayınlıyor hayretler içerisindeyim.
    madem Tl değer kaybediyor, atıyorum altınla yapsınlar mesela taksitleri. şu şartlarda faiz helaldir demek nasıl bir saçmalıktır.
    (Not ben kendim de faizle yüzlerce işlem yaptım ama hiçbir zaman şu şartlar altında faiz helaldir demedim. Günahkar olmakla kafir olmak arasında ince bir çizgi vardır.)

Alıntıları Göster
    Bilmiyorum fakat bildiğim tek bir şey var bu ülkede normal şeyler olmuyor. X bir parti faiz helaldir deseydi, hatta şu an muhalefette iken bile söylese Ak parti ve trollerinin neler yapabileceğini düşünmek bile istemiyorum.

• Alir yakinda bi bakanlik

• Bu normal bir şey değil. Hastalık. Tedavisi olmayan türden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

Bu mal değneğine kızlarımız gereken cevabı vermiş zaten.

Bu videoyu gördüyse onu hazmedememiştir inek. O istiyor ki dombra çalsın, mehter çalsın... Çapsız herif, ihraç edeceklerdi hani nolsu o iş?

• RS Fm'e telefonla bağlanmıştır bu herif. Önceki akşam.

Bu ve bunun gibileri asla yolsuzluk, ahlaksızlık eleştirirken göremezsiniz.

• ThePiraeusHunter kullanıcısına yanıt
    Müstechen derken?
    Bacak mı kol mu müstechen
    Şaka gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Aedan

Müstechen derken?
    Bacak mı kol mu müstechen
    Şaka gibi
    neresi şaka gibi beyfendi?
    ben koymadım kuralı açıp bakın İslami kaynakları
    asıl siz şaka gibisiniz hiçbir şeyden haberiniz yok.popüler kültürün popüler çocukları
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.