Şimdi Ara

MF4 hesaplanırken YGS 1 mi 2 mi alınıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
72.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Örneğin Elektrik müh için YGS 1 mi daha önemli Ygs 2 mi?

teşekkğürler

• Böyle bir kural yok.

Yani MF/TS/TM/DİL puan türleri için YGS puan türlerinin özel bir ilgisi yok. Herhangi bir YGS puan türüne özellikle bakılmaz. Çünkü testlerin her puan türünde etkileri farklı farklı. YGS-1 ve YGS-2 puan türlerinde başka, MF-4 puan türünde bambaşka etkileri var.

Senin için tek önemli olan puan türü MF-4'tür. Ama şimdilik YGS deneme sınavlarında, etki yakınlığı açısından, YGS-1 puan türüne bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Böyle bir kural yok.

Yani MF/TS/TM/DİL puan türleri için YGS puan türlerinin özel bir ilgisi yok. Herhangi bir YGS puan türüne özellikle bakılmaz. Çünkü testlerin her puan türünde etkileri farklı farklı. YGS-1 ve YGS-2 puan türlerinde başka, MF-4 puan türünde bambaşka etkileri var.

Senin için tek önemli olan puan türü MF-4'tür. Ama şimdilik YGS deneme sınavlarında, etki yakınlığı açısından, YGS-1 puan türüne bakabilirsin.

anladım teşekkürler :)
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslan26 -- 12 Eylül 2011; 18:12:47 >
  • quote:

Böyle bir kural yok.

Hocam ygs'nin %40 alınıyor.Bu yüzden mutlaka bir puan türüne bakmak lazım degil mi?Örnegin adamın ygs 1- puanı 400 ygs 2- puanı 350 ise ve mf4 ten tercıh yapacaksa ygs 1 bakması gerekır cunku onun %40'ı alınacak.ygs 2'nin de alınır tabi ama adam ordan tercıh yapmayacak(atıyorum orası mf 3 u etkılıyordur)

• quote:

Orijinalden alıntı: Magical Zero

quote:

Böyle bir kural yok.

Hocam ygs'nin %40 alınıyor.Bu yüzden mutlaka bir puan türüne bakmak lazım degil mi?Örnegin adamın ygs 1- puanı 400 ygs 2- puanı 350 ise ve mf4 ten tercıh yapacaksa ygs 1 bakması gerekır cunku onun %40'ı alınacak.ygs 2'nin de alınır tabi ama adam ordan tercıh yapmayacak(atıyorum orası mf 3 u etkılıyordur)

Aynen bnde ole biliodum

• quote:

Orijinalden alıntı: Magical Zero

quote:

Böyle bir kural yok.

YGS'nin %40'ı alınmıyor.

MF-4 puan türü hesaplanırken YGS başarın da, LYS-1 başarın da, LYS-2 başarın da aynen hesaba katılır.

MF-4 puan türünün %40'ını YGS testleri oluşturur. Yani MF-4 puanının %40'ı YGS testlerindeki netlerinden geliyorken, kalan %60'ı da LYS testlerindeki netlerinden gelir.

YGS testlerinin YGS-1 puan türüne olan yüzdelik etkileri şöyle: Türkçe = %20 / Temel Matematik = %40 / Sosyal Bilimler = %10 / Fen Bilimleri = %30.

Şimdi de YGS testlerinin MF-4 puan türüne olan yüzdelik etkilerine bakalım. Onlar da şöyle: Türkçe = %11 / Temel Matematik = %14 / Sosyal Bilimler = %6 / Fen Bilimleri = %9. Bakın, bunları topladığınızda kaç yapıyor? 40. Yani YGS, MF-4'ün sadece %40'ını etkiledi. Kalan %60 da LYS-1 ve LYS-2 testlerinden gelecek.

Tabii ki de YGS de MF/TM/TS/DİL puan türlerini etkiliyor ve YGS puanlarınız da önemli. Ancak, "MF-4 puan türüyle öğrenci alan X Mühendisliği için YGS-1 puan türüne bakılır, YGS-2'ye değil." diye kesin bir kural yok. Sizi ilgilendiren asıl şey, sadece MF-4 puanınız.

Şimdilik YGS deneme sınavlarında, MF-4'e en yakın etkiye sahip olması açısından, YGS-1 puanınıza bakabilirsiniz. Ama YGS, MF-4 puanının sadece %40'ı.

• yok ygs'nin %40 ı alınıyor yok mf-4 için ygs sosyal %6 lys biyoloji %5 etkiliyormuş.Bunları takma gerçekler hiç de öyle değil emin ol.Ygs %40 lık bi etki yapmıyor tabi ygs sonrası psikolojik etkileri saymazsak :) ygs max. %30 etkiliyor.Dershanede bunu sık sık vurguladılar ve her şey bittikten sonra gerçekten öyle olduğunu da fark ediyorsun ygs 20-30 binlerde olup ilk 10 bine giren çok arkadaşım var %40 etki etse emin ol ilk 10bin onlar için hayal olurdu.
    Neyse gelelim asıl mevzuya mf-4 ten tercih yapacaksan ygs1 puanın daha etkili olacak ama direk ygs 1 gibi düşünme yani ygs matematiğinin ygs feninden daha çok getirisi olacak
  • Ygs de 1.olan adama %40 etkiliyo diye biliyorum yaptigi net dustukce % 25 lere kadar dusuyomus etkisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sadece ÖSYM'nin kılavuzunda yer alan bilgileri objektif bir şekilde size sundum.

Diğerleri kişisel yorumlar. :)
  • ben de mf4 için ygs1 diye biliyorum. mf3 için de ygs2.
  • Ben de küçük bir şey sormak istiyorum gereksiz yere konu açmayayım dedim.
    Şimdi girdiğimiz denemelerdeki sonuçlarda mf puanlarını ygs etkiliyor mu?Yani ben final dersanesine gidiyorum.Ondaki finale doğru sınavındaki mf puanları sadece lys bölümüne mi ait yoksa ygs+lys'nin ortalaması mı?
  • Sorunun cevabi hakkinda pek fikrim yok ama konuyu tam 1 yil sonra hortlatmissin tebrikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: -DarmaDuman-

Sorunun cevabi hakkinda pek fikrim yok ama konuyu tam 1 yil sonra hortlatmissin tebrikler

Farketmedim bile
  • merhaba arkadaslar ben ygs 6 dan gectım ve lysde mf4den makıne muhendıslıgı okumak ıstıyorum bu mumkun mu? yardımcı olursanız sevınırım

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 de bir hirtlatmayin su konuyu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstf0099

2 de bir hirtlatmayin su konuyu

MESAJINIZolur hortlatmam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konunun 45,000 tıklanması benden hayırlı olsun
  • noluyor burada
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.