Şimdi Ara

MEZUNUM BİR DÜŞÜNCEM VAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

SABANCI HEDEFİM VAR.
    SABANCIDA BOLUME GIRDIKTEN SONRA BOLUM DEGISTIRMEK KOLAYMIS DIYE DUYDUM.MFDE 1K ICIN UGRASACAGIMA TMDE UGRASMAK DAHA MANTIKLI DEĞİL Mİ?

• Bölüm değiştirmek kolay değil direk bölüm değiştirme hakkını tanıyor Sabancı. Ufak bir yökün getirdiği kısıtlama var onu da aşarsanız tamamdır. Kısaca örnek vererek anlatayım. Bilgisayar Mühendisliği okumak istiyorsunuz tmden diyelim ki yönetim bilimleri programından girdiniz. Sayısal sıralamanız Türkiye'deki en düşük bilgisayar mühendisliğine girebilecek şekilde olması lazım.
    Tmde uğraşmak mantıklı gözükebilir fakat çok riskli bir işe giriyorsunuz. Tm elbette sayısalla karşılaştırıldığında daha kolay fakat ilk 1000den bahsediyoruz uzaktan bakıldığı gibi gitmeyebilir işler. Riskli bir iş derken de şunu kast ediyorum; diyelim ki tam bursu kaçırdınız ucundan. Sabancı dışında size bu esnekliği sağlayacak okul yok maalesef. Ya %75 gireceksiniz, ya da hukuk,ekonomi,işletme,psikoloji gibi bölümlerden de bir alternatif belirleyeceksiniz. Bir diğer seçenek de tekrar hazırlanacaksınız. Olaya bu yönden de bakarak hazırlanırsanız, edebiyata karşı bir ilginiz ya da fene karşı bir ilgisizliğiniz varsa evet daha kolay olacak.
  • Bölüm değiştirmek kolay değil direk bölüm değiştirme hakkını tanıyor Sabancı. Ufak bir yökün getirdiği kısıtlama var onu da aşarsanız tamamdır. Kısaca örnek vererek anlatayım. Bilgisayar Mühendisliği okumak istiyorsunuz tmden diyelim ki yönetim bilimleri programından girdiniz. Sayısal sıralamanız Türkiye'deki en düşük bilgisayar mühendisliğine girebilecek şekilde olması lazım.
    Tmde uğraşmak mantıklı gözükebilir fakat çok riskli bir işe giriyorsunuz. Tm elbette sayısalla karşılaştırıldığında daha kolay fakat ilk 1000den bahsediyoruz uzaktan bakıldığı gibi gitmeyebilir işler. Riskli bir iş derken de şunu kast ediyorum; diyelim ki tam bursu kaçırdınız ucundan. Sabancı dışında size bu esnekliği sağlayacak okul yok maalesef. Ya %75 gireceksiniz, ya da hukuk,ekonomi,işletme,psikoloji gibi bölümlerden de bir alternatif belirleyeceksiniz. Bir diğer seçenek de tekrar hazırlanacaksınız. Olaya bu yönden de bakarak hazırlanırsanız, edebiyata karşı bir ilginiz ya da fene karşı bir ilgisizliğiniz varsa evet daha kolay olacak.

• 3tam1robot kullanıcısına yanıt
    yurtdısında hayatımı gecırme isteği var.ve bunun tm bolumlerınde daha kolay olacagını dusunuyorum.aslında tam tmde demek dogru değil.iyi unıversıte+işletme ıktısat ybs gıbı bolumlerde.gecen itü endustrı bir arkadaşla gorustum.26 yasında ve maaşı 4k.
  • Lordemircan L kullanıcısına yanıt
    Giderek zorlaşan hayat koşulları + rekabet ortamıyla tek bir alandan mezun olmak yerine yanına bir yan dal ya da çap yaparak mezun olmak daha avantajlı. Bilgisayar mühendisliği okurken aynı zamanda ekonomi,işletme okuyabilirsiniz;yapanlar var. TM'den ben çok eminim diyorsanız işletme+ekonomi klasiktir çoğu öğrenci tercih eder. Ya da ekonomi sevip finans alanına ilgisi olanlar ekonomi okuyup yan dal finans hatta iş analitiği gibi 2 yan dal yapıyor.
    İTÜ meselesine gelince; arkadaşınızı çok tanımıyorum, İTÜ'den mezun olup beklediği gibi iş hayatı olmayan insanları duydum. Aynı zamanda İTÜ'den mezun olup çok iyi yerlere gelen insanları da duydum. Kişide bitiyor tamamen...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.