Şimdi Ara

Metroda Bosch Psr 1200 Akülü Vidalama 99 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
3.768
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Metro Grosmarkette dolaşırken gördüm. Acil ihtiyacı olanlar değerlendirebilir. Şu anda daha uygununu görmedim.

Ürün şu
    http://www.hepsiburada.com/bosch-psr-1200-tek-akulu-vidalama-makinasi-p-HRBOSCHPSR1200?magaza=ensarshop&wt_gl=cpc.nelk.yapi.market.banyoler.pla&gclid=Cj0KEQiAhZPDBRCz642XqYOCpb8BEiQANUcwTyHT_Z9iiuF9IHalccwkEg9wJVm_0BiyQQS2WHUexHcaAvhp8P8HAQ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynısının çantalısı, uçları ve yedek aküsüyle n11 den 130 tl ye almıştım bir yıl kadar önce.Akü kendi kendine boşalıyor.Full şarj edip 3 ay kullanma, aniden lazım olur ya bi bakarsın akü boş.Onun haricinde güçlü ve sağlam bir makine.Ama bu aletleri almışken lion akülü almak lazım ki ömürlük olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tavsiye etmem pili boşalıyor ve güçsüz bir makine.
  • Bugun amazon.de den Einhell aldık 129 tl ye. Lityum pilli, konusu var inceleyin.

https://forum.donanimhaber.com/akulu-vidalama-matkap-taslama-dekupaj-ve-diger-aletlerde-sicak-firsatlar--78250896-62

• Tavsiye etmem, evde kenarda duruyor. Akü öldü, yeni akü cihaz bedeliyle aynı neredeyse. Lityum bataryalı tavsiye ederim, daha uzun ömürlü.
  • Akü olayında sizlere katılmıyorum. Li ion bataryalar bozulduğunda çok pahalı oluyorlar. Li-ion ların diğer avantajı da bitmeden doldurulabilmesi. Ama NiCd bataryalar hem daha ucuz hemde bozulduğunda sadece içerisindeki pilleri kendiniz değiştirip kullanabilirsiniz. Ben tanesi 2 liradan 10 adet 1.2V NiCd pil alıp kendim değiştirmiştim başka bir cihazda. İnternette aratırsanız nasıl yapılacağı var. Her batarya ölür. Sen senede bir kullanıyorsan zaten akülü vidalama almana gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaze80

Akü olayında sizlere katılmıyorum. Li ion bataryalar bozulduğunda çok pahalı oluyorlar. Li-ion ların diğer avantajı da bitmeden doldurulabilmesi. Ama NiCd bataryalar hem daha ucuz hemde bozulduğunda sadece içerisindeki pilleri kendiniz değiştirip kullanabilirsiniz. Ben tanesi 2 liradan 10 adet 1.2V NiCd pil alıp kendim değiştirmiştim başka bir cihazda. İnternette aratırsanız nasıl yapılacağı var. Her batarya ölür. Sen senede bir kullanıyorsan zaten akülü vidalama almana gerek yok.

Hocam sanırım ben gibi forumda bu aletden alan , bataryası ölen ve yedek bataryaya 70...80 TL vermek istemediği için cihazı kenarda yatan bi çok ark var Madem tanesi 2 TL den pilleri aldınız O zaman size zahmet bir iyilik yapın Bir kaç link atın biz de alalım Forumda bu tarz cihazlara meraklı çoğu arkadaşın eli havya tutuyor SiZe zahmet....

• quote:

Akü olayında sizlere katılmıyorum. Li ion bataryalar bozulduğunda çok pahalı oluyorlar. Li-ion ların diğer avantajı da bitmeden doldurulabilmesi. Ama NiCd bataryalar hem daha ucuz hemde bozulduğunda sadece içerisindeki pilleri kendiniz değiştirip kullanabilirsiniz. Ben tanesi 2 liradan 10 adet 1.2V NiCd pil alıp kendim değiştirmiştim başka bir cihazda. İnternette aratırsanız nasıl yapılacağı var. Her batarya ölür. Sen senede bir kullanıyorsan zaten akülü vidalama almana gerek yok.

Sorun sadece bataryanın ölmesi değil,full şarjlı da olsa birkaç ay kenarda bekleyince kutuyu açtığında çalışmıyor alet.Her kullanımdan önce mutlaka şarja takman gerek.Bu eziyeti çekene kadar lion bataryalı alınmalı diye düşünüyorum.

• İşin özü nadiren kullanıyorsan NiCd bataryalı ürünler kullanışlı değil. Alete ihtiyaç duydun, kullanacaksın, baktın batarya boş. Ya şarja takıp bekleyeceksin, yada manuel tornavida ile devam. Lityum bataryalı ürünler şarjı uzun süre muhafaza ettiği için nadir kullanımlarda daha kullanışlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Bugun amazon.de den Einhell aldık 129 tl ye. Lityum pilli, konusu var inceleyin.

https://forum.donanimhaber.com/akulu-vidalama-matkap-taslama-dekupaj-ve-diger-aletlerde-sicak-firsatlar--78250896-62

biri 139 diğeri 159 tl ye satılmakta n11 de !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasmus61

quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Bugun amazon.de den Einhell aldık 129 tl ye. Lityum pilli, konusu var inceleyin.

biri 139 diğeri 159 tl ye satılmakta n11 de !!!

Piller farklı olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

quote:

Sorun sadece bataryanın ölmesi değil,full şarjlı da olsa birkaç ay kenarda bekleyince kutuyu açtığında çalışmıyor alet.Her kullanımdan önce mutlaka şarja takman gerek.Bu eziyeti çekene kadar lion bataryalı alınmalı diye düşünüyorum.

Hocam Birkaç gün desen tamam da birkaç ay diyorsun ya. Neyse herkesin fikrine saygı duyarım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

quote:

Hocam Birkaç gün desen tamam da birkaç ay diyorsun ya. Neyse herkesin fikrine saygı duyarım.

Hocam ben genelde birkaç ayda bir kullanırım, normal bir ev kullanıcısı her gün kullanacak değil zaten ne zaman lazım olursa.Ama şunu kesin diyebilirim ki, ni-cd olduğunu bildiğim için hep full şarjda bekletirim ve ne zaman elime alsam alet ya çalışmaz yada düşük güçte çalışır, şarj etmem gerekir yani.Batarya lion olsa, bir yıl da beklese şarj boşalmaz.Lion bataryalı bosh model de kullandım ordan biliyorum.Onun dışında güç ve kalite olarak lion bataryalı bosh ile aynı sadece bataryası sorun.

• onur1971 kullanıcısına yanıt
    Ben internetten değil İstanbulda dükkandan almıştım. Ama aliexpres de de vardı. Şimdi tam bakamadım ilk aramada bunlar çıktı. 15 tanesi 10dolar. Sizin piller neyse ona ugun almalısınız.

https://www.aliexpress.com/item/32564588624/32564588624.html?shortkey=MBbYJNNn&addresstype=600

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyaze80 -- 2 Ocak 2017; 15:49:41 >
  • Pilleri ölen arkadaşlar için Ankara'da ben pillerimi yeni değiştirdim. 50 Tl ye değiştirdiler. Bence orjinal pillerinden daha iyi bu yeni piller, daha uzun süre şarjı boşalmadan kullanabiliyorum. Aynı yerde li-ion pillerde vardı fakat li-ion takalım dedim uyumlu olmaz tavsiye etmem dediler. nicd taktılar yine fakat memnunum. Bu yer pil toptancısı, aküyü götürünce içini açıp sadece pilleri değiştiriyorlar. Yeni takacakları pillere punto yapıp orjinal gibi yaptılar.

http://www.tunelsan.com/iletisim
  • ben geçenlerde psr 12 olanını 109 tl.ye bauhaus dan aldım (işin gerçeği bu iki ayrı modelde ne fark var öğrenemedim)
    bunların bataryalarının ni-cd olduğunu bilerek aldım ,daha önceki matkaplarım da ni-cd. idi ve 3-4 sene hiç sorunsuz kullandım
    uzun süre kullanabilmek için batarya tam bitmeden şarj edilmemeli ,ara sıra kullanılmalı ve en geç birkaç ayda bir deşarj ve şarj yapılmalı
    bunları bilerek alan için sorun olmaz ama ben istediğim zaman şarj edip kullanayım diyen için uymaz :)
    sürekli kullanan için uzun yıllar gider
  • Sizin aldığınızda aydınlatma var ve tork kademeleri 10 a kadar. Bunun aydınlatması yok ve tork kademesi 5 veya 6.

• fiyat uzun zamandır pahalı ama üstüne tanımam
    4 yıldan uzun süredir kullanıyorum zorluyorum banamısın demiyor..

http://www.hepsiburada.com/bosch-psr-10-8li-2-tek-akulu-vidalama-makinasi-p-HRBSC060397290K
  • Nikel pili ne yapayım, lityum benım aldığım. ;)

• bende psr 960 vardı. şuan çöp. piller çabuk boşaliyor + pil ömürleri kısa
    piller tam şarjli iken 5.seviyede ilk anlarda güçlü sonra azalıyor. kısacası tavsiye etmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 30 Aralık 2016; 22:58:24 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.