Şimdi Ara

metalik boya lokal boyanır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugün arkama parketmiş bmw geri vitese taktığını sanarak 1'e takmış gaza basınca tampona geçirmiş. adam geldi numarasını falan da verdi yaptır neyse ben karşılarım diye(bizim okulda çalışıyormuş) göçük yok yalnız 2 yerde 5-10 santimetre karelik yerden boya dökülmüş,siyahı çıkmış.

şimdi sorunum şu ki; metalik boya lokal boya tutmaz gibi şeyler duydum babam da öyle dedi, esasında tamponun muhtelif yerlerinde çizikler falan da var, boyada çatlamalar var daha önce başkaları dokundurduğu için.

ben boyacıya gitsem lokal boya için adam komple olur ancak lokal olmaz derse sanki ben çakallık yapıp da diğer çizikleri de boyatıp adamın üstüne yıkmış gibi olacağım.

o yüzden gidip boyacıyla konuşup fiyat alıp; atıyorum lokal olmaz komple tampon 100tl diyecek. ben de çarpan adamın yanına gidip kardeşim durum böyle böyle, varsa senin tanıdığın bir yer birlikte oraya gidelim demeyi düşünüyorum. ancak bu zamanda adam bir yerde lokal yaptırırsa sonra kendiliğinden veya yıkanırken dökülme gibi problem olur mu diye düşünüyorum? bir akıl verin lütfen, hem işim görülsün hem de adam çarpıp kaçmadı mertçe söyledi diye iyi niyetini suistimal etmeyeyim..

• metalik veya opak olmasının lokal boyamaya bir engeli yoktur. Eski metalik aracımda lokal boyama yaptırmıştım.Ama genelde tampon lokal değil komple boyanıyor. Lokal boyama daha çok uğraştırır ustayı komple tampon ile sizin söyledğiniz ölçülerde tamponda 2 lokal boyanın işçilik ücretleri çok farketmez.
  • teşekkürler. peki ankara'da şu ustaya git diyebileceği biri var mı kimsenin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: swarovski

http://forum.donanimhaber.com/m_31154777/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_47425334/mpage_1/f_/key_//tm.htm#47511960
    http://forum.donanimhaber.com/m_47487630/tm.htm

hasta mısın ikide bir mesajlara sadece bunu koyuyorsun

Arkadaşın sorusuna gelirsek, bence tamponu komple boyattır zaten çatlamalar da varmış komple baştan boyat ki tertemiz olsun.
    Muhtemelen aracın değeri düşer diye lokal boyatmak istiyorsun ancak tampon boyalı olmuş olmamış hiç önemli değil, kimse tampon niye boyalı demez. Tampon boyalı olsa ne olmasa ne! Alt tarafı plastik bi parça.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muss@ -- 16 Mart 2011; 0:22:35 >

• Metalik boyada lokal olmaz.Renk tutmaz.Parcanin komple boyanmasi gerekir.
  • quote:

Arkadaşın sorusuna gelirsek, bence tamponu komple boyattır zaten çatlamalar da varmış komple baştan boyat ki tertemiz olsun.
    Muhtemelen aracın değeri düşer diye lokal boyatmak istiyorsun ancak tampon boyalı olmuş olmamış hiç önemli değil, kimse tampon niye boyalı demez. Tampon boyalı olsa ne olmasa ne! Alt tarafı plastik bi parça.

yok değeri düşer diye değil tampon zaten daha önceden de boyanmıştı komple. araç zaten 97 model. vuran adam aracın başına geldiğinde masrafını karşılarım falan deyince ben de lokal de olmaz ki falan dedim adam olur dedi, şimdi komple yaptırırsam çakallık yapıp diğer çizikleri de aradan çıkarmış olur muyum diyorum,yani öyle mi anlaşılırım?

• quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

Metalik boyada lokal olmaz.Renk tutmaz.Parcanin komple boyanmasi gerekir.

o zaman bir fiyat alıp adamla konuşayım böyle böyle fiyat veriyorlar senin tanıdığın yer varsa oraya yaptıralım diyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

Metalik boyada lokal olmaz.Renk tutmaz.Parcanin komple boyanmasi gerekir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.