Şimdi Ara

Metal müzik için bookshelf + amfi önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sadece müzik dinleme amaçlı bir sistem kurmak istiyorum. Şu anda elimde Jamo i-300 var fakat artık yavaş yavaş multimedia setlerden ziyade Hi-Fi sistemlere yönelmek istiyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayar başında sadece metal müzik dinliyorum. Odam 12 m2 olduğu için floorstanding yerine bookshelf almanın daha iyi olacağını düşündüm. Tek istediğim enstrümanları tane tane duyabilmek, hiçbir detayı kaçırmamak. Müzik arşivimin neredeyse tamamı flac kayıtlardan oluşmakta, en azından şimdilik format sıkıntım yok. Önümüzdeki günlerde çeşitli yerlerde dinletiler yapmayı planlıyorum ama kafamda bir fikir oluşması için sizlere danışmak istedim. Sonuçta her marka her müzik tarzında başarılı değil, marka bazında nokta atışı yapabilmek, gereksiz dinletilerle vakit kaybetmemek için ön bilgiye ihtiyacım var. 2-3 bin lira civarında para harcayabilirim bu iş için. Bugün bir firmadan B&W 685 çifti için 848 dolarlık bir fiyat aldım. Amfi için ise henüz kafamda hiçbir fikir yok. Şu anda ses kartı olarak Audiotrak Prody HD2 Deluxe kullanıyorum fakat yurt dışındaki forumlarda çok övülen Musiland Monitor 02 US DAC'ı ses kartı olarak sipariş etmeyi düşünüyorum. Amfi ile dijital bağlantı yapıp bilgisayara bağlamayı düşündüğüm için amfide istediğim tek kriter dijital çıkışının olması.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.