Şimdi Ara

Metal Alerjisi DİKKAT!!! SS içeride...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
1
Favori
30.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Muhakkak okuyun, İnsanların %25-30'u alerjik vakalar yaşıyormuş. Zamanında önlem alınmaz ise ölüme sebebiyet verebiliyormuş.

Arkadaşlar yaklaşık 3 yıl önce durduk yere metal alerjisi baş gösterdi vücudumda. Nasıl anladığım konusu ise tam bir komedi. Göbek deliğimin civarında bir kızarıklık ile başladı, nasıl tatlı kaşınıyor ama anlatamam Böcek sokması falan olarak düşündüm, önemsemedim. Aradan 2 hafta geçti sürekli kaşınıyor fakat kızarıklık giderek büyümeye başladı ve kaşıdıkça sulanmaya başladı, peçete ile silince doku sıvısı gibi açık sarı renkte bir sıvı olduğunu gördüm. Ertesi gün işi bırakamadığım için hastaneye uğrayamadım, yol üstünde bir eczaneye uğrayıp durumu anlattım, göbeğimdeki kızarıklığı gösterdim. Arkadaş tahriş nedeniyle bir merhem verdi. Neyse 1 hafta kadar kullandım ancak işe yaramadı ve göbeğimde kabarıklıklar çıkmaya başladı. Bunun üzerine hastaneye gittim ve anında metal alerjisi tanısı konuldu ve aşı+ilaç+merhem tedavisi verildi. Ancak anlamadığım orada nasıl olduda metal alerjisi oldu. Sonrasında farkettim ki kemerimin tokası oturduğum zamanlarda göbeğime deyiyormuş, bu yapmış.

Aradan 2 sene geçti askere gideceğim, kendime saat aldım bir tane ama ben alerjimi çoktan unuttum. Saatin altı metal olunca bileğimin üzerinde busefer alerji başladı anında çıkardım saati. Aradan 1 ay geçti, acemilik bitti, künye verdiler ve ben salak direk künyeyi taktım boynuma. Sabah bir uyandım boynumun çevresi ve göğsümün üzeri komple kızarık, kaşınıyor. Anlayacağınız metal aksesuar kullanmak bana haram oldu.

Askerlik bitti, aradan 1 sene geçti,

3 hafta önce annem yeni terlik almış, acayipte rahat birşey. 2 gün kadar kullandım, sonrasında bir gün bahçemize piknik yapmaya gittik. Eve döndüğümde 2 ayağımın üzerinde de simetrik olarak aynı yerlerde kızarıklık var ve kaşınıyor. Ben yine "muhtemelen böcek soktu ayağımı" edasıyla gezerken bu kaşıntı git gide artmaya başladı. 5 gün önce bir akrabamla muhabbet esnasında "ulan bu sene sinekler acayip arkadaş sokmuyor resmen yara yapıyor" gibi bir konuşma yaptık. Bende "harbiden ha şu ayaklarıma bak 2 yerinde birden aynısı var, namussuz tekiyle yetinmemiş ikisini de ıssırmış" dedim. Bugün bu 2 ayağımda da sulanma olduğu an hemen terliği elime aldım birde ne göreyim, terliğin üzerindeki amblemi metaldenmiş, metalik renkte plastik sanıyordum ve bu amblemin tutaçları terliğin içinden kıvrılmış. İnanırmısınız toplam 1 mm2 ya var ya yok temas alanı, ve bu illet metal yüzünden ayaklarım bu hale gelmiş.

Yaklaşık 3 yıldır kemer(tokası metal), kol saati, künye, kolye, vb metal içerikli aksesuarları kullanamıyorum. Demin internette gördüğüm bir sitede ne kadar acayip şeylere karşı alerjik reaksiyonlar gördüm.

Anlayacağınız sizinde bu şekilde anlam veremediğiniz, ancak uzun zamandır hep aynı noktada yada aynı etkene maruz kalma sonucu kaşıntılarınız, kızarıklıklarınız oluyor ise muhakkak nedenini araştırın. Alerjik reaksiyonlara uzun süre maruz kalma sonucu zamanında önlem alınmaz ise vücut bağışıklık sistemi ya göçüyor yada ölüme sebebiyet verebiliyormuş...

Konudışı Özel bölümüne açma sebebim gereksiz, saçma mesajların önüne geçebilmektir. Lütfen mesajlarınızda gereken özeni gösteriniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 17 Temmuz 2010; 14:59:35 >

• Duymuştum metal alerjisini ama bu kadar da olacağını düşünmemiştim. Ayrıca takılardaki taşlar da alerji yapabiliyormuş. Özellikle küpe kolye filan.
  • Çok geçmiş olsun. Benim kuzenimde de plastiğe karşı aynı hastalık var.
  • @_Sasuke_

Mesajımın sonundaki cümleyi senin gibiler için yazmıştım...

@FREE-4

Önemli değil

@ToorJi

İnanırmısız buza alerjisi olan dahi varmış. Koluna buz koydukdan sonra kolu kabaran kızaranlar dahi varmış. Yani akla gelmeyecek şeylere karşı alerji olabiliyor.

@BatuhanGurlek

Teşekkür ederim, plastik alerjisi daha zor olsa gerek, kullandığımız hemen herşey plastik sayılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 17 Temmuz 2010; 15:25:17 >
  • Geçmiş olsun
  • Saol crazytaxi.

• geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: FREE-4

quote:

Orijinalden alıntı: _Sasuke_

Midemizi bulandırdıgın için saol

ne biçim erkeksin sen bunlardan miden bulanıyorsa ne diyeceğim sana bilemiyorum erkek olacak bunlarda

adam ne güzel bilgilendirme amaçlı yazı koymuş bilgi sahibi olduk bazı mallarda midemi bulandırdın demiş hey Allahım akıl fikir ver şu bebelere

bilgilendirme için sağol dostum geçmiş olsun çok

Şikâyetiniz başarıyla iletildi

Bu mesajın devamındaki url'yi kullanarak şikayetinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca her zaman yukardaki şikayet kısmından son durumu görebilirsiniz.
    ticket.asp?rid=437447

Pencereyi kapa ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FREE-4

quote:

ne biçim erkeksin sen bunlardan miden bulanıyorsa ne diyeceğim sana bilemiyorum erkek olacak bunlarda

adam ne güzel bilgilendirme amaçlı yazı koymuş bilgi sahibi olduk bazı mallarda midemi bulandırdın demiş hey Allahım akıl fikir ver şu bebelere

bilgilendirme için sağol dostum geçmiş olsun çok

Şikâyetiniz başarıyla iletildi

Bu mesajın devamındaki url'yi kullanarak şikayetinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca her zaman yukardaki şikayet kısmından son durumu görebilirsiniz.
    ticket.asp?rid=437447

Pencereyi kapa ?

aferin çocuğum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyborg88 -- 17 Temmuz 2010; 15:56:35 >

• geçmiş olsun kardeş.altın kullanırsın artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: akik

geçmiş olsun kardeş.altın kullanırsın artık

altın da metal
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeM-Tr

quote:

Orijinalden alıntı: akik

geçmiş olsun kardeş.altın kullanırsın artık

altın da metal

Saf altın alerji yapmıyor, ancak günümüzdeki metallerin çoğu nikel-krom içerikli olduğu için bu maddeler alerjiye sebep oluyormuş.
  • vayy. bende de mi var acaba? sevdiğim bir gümüş yüzük var ve ben onu kolye olarak kullanmak isteyip boynuma takmıştım birkaç defa. her defasında göğsümde vücuduma değdiği yerde kızarıklık ve kaşınma şikayetiyle çıkarmak zorunda kaldım.
  • quote:

Aynen
  • geçmiş olsun ilk defa duydum bunu;
  • ben de de var saat kullanamıyorum mesela .ama benimki seninki kadar şiddetli değil herhalde.hayatımı o kadar etkilemiyor benim.
  • Buza karşı alerjiyi ilk defa duydum hocam
  • Geçmiş olsun allerjiye karşı dikkatli olmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToorJi

Buza karşı alerjiyi ilk defa duydum hocam

www.allerjim.com adresinden alınmıştır.

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

ben de de var saat kullanamıyorum mesela .ama benimki seninki kadar şiddetli değil herhalde.hayatımı o kadar etkilemiyor benim.

Alerjiye sebep olan etmen uzaklaştırılmazsa alerji giderek şiddetli bir hal alıyor, dikkatli ol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 17 Temmuz 2010; 19:59:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Helldancer

quote:

Orijinalden alıntı: ToorJi

Buza karşı alerjiyi ilk defa duydum hocam

www.allerjim.com adresinden alınmıştır.

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

ben de de var saat kullanamıyorum mesela .ama benimki seninki kadar şiddetli değil herhalde.hayatımı o kadar etkilemiyor benim.

Alerjiye sebep olan etmen uzaklaştırılmazsa alerji giderek şiddetli bir hal alıyor, dikkatli ol

diz üstü bilgisayarın kasası metal inşallah bir sorun olmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.