Şimdi Ara

METAFİZİK OLAĞANÜSTÜ OLAYLAR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
15.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Uyurken ölenler belkide rüyalarında çakılıyorlardı.Onun için yere çarptığını gören oldumu demiştim. Korkma konusuna gelince hayatın kendisi bir korku filmi gibi zaten. Düşünebildiğimiz her şeyden farklı şeler olabilir çünkü HAYAT HAYAL GÜCÜYLE SINIRLI DEĞİLDİR.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _DefeatMe_

quote:

Orjinalden alıntı: mahir ede

Her insan boşluğa düşme rüyası görmüştür. Ama nedense yere çarpmadan uyanırız. Bunun sebebini bilen varsa yazsın. Yada hiç yere çakılan oldumu?

Böyle bir konusma okulda geçmişti.Ne kadar doğru bilmiyorum ama sanırım nesilden nesile aktarılan DNA ile alakalı.Önceden insanlar vahşi hayvanlardan korunmak için yüksek agaç tepelerinde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlarmış.Doğal olarak ilk insanlar agaçlarda uyumak zorunda kalıyolardı bazen bu agaçlardan düşenler oluyormus, düşüş esnasında uyanıyolarmış. Bizde bundan dolayı hiç bir zaman yere çarptığımızı görmüyormuşuz.

TAMAMEN BİYOLOJİ HOCASININ ANLATTIKLARINI AKTARDIM

bildigim kadariyla olay biraz daha farkli ; beyin ruya esnasinda edinilen tecrubeleri tekrar yasatabilir ( yani bir diger anlamda elinizi yaktiysaniz ilerleyen surec icersindeki bir ruyanizda vucudunuzda bir yanma olayi goruyorsaniz beyin o aciyi bildigi icin size yasatacaktir - hatta oyleki uyandiktan sonra da o aciyi bir muddet - beyin aslinda orada bir lezyon olmadigini algilayincaya kadar - yasarsiniz.. benzer sekilde yasaminiz suresince bir yeriniz kirilmadiysa ruyalarinizda bir kirik agrisi hissedemezsiniz olsa olsa size anlatilanlardan bilincaltinda kalmis olani yasarsiniz ( burada sunu da belirtmekte fayda var; uyku sirasinda bedenin pozisyonundan dolayi herhangi bir organda olusan rahatsizligi ortadan kaldirabilmek icin -ornegin kolunuzun uzerine yattiniz ve kan dolasindaki aksama yada eklemlerdeki dislocation dan dolayi beyine gelen sinyaller aktif olan kisim tarafindan islenerek ruyaniza yansitilabilinir ve tepki gosterirsiniz, boylece organa rahatsizlik veren pozisyondan kurtulursunuz) - yukarida anlatilan gibi insan olumu tanimadigi icindirki ruyalarinda olemez, cunku beyin olumun arkasindan ne gelecegini bilememektedir..genellikle olume an kala buyuk bir korkuyla uyanirsiniz. yani merak etmeyin ruyanizda olemezsiniz. ancak duymuslugunuz vardir " ruyasinda olup ta obur tarafa yolculuguk yaparken yesil bir tunelin icinden yine parlak beyaz- yesil bir aydinliga dogru gidiyorsum - diyenleri; bu bu tamamen bir kabullenme-ogrenme olayidir , akli evvelin birisi gecmiste boyle bir hikayeyi sallamis ve kabul gormus, yada yaraticiligindan dolayi boyle bir yorumlama yapmis ( sonsuz secenek) ve oylece kalakalmistir, olumu yada olum anini goremeseniz bile boyle bir hikayeyi daha once duyduysaniz ( ki genellikle cok etkileyici hikayelerdir) buna benzer bir tecrube yasamaniz da dogaldir. yesil tunel yerine mor bir atla su bulutlarinin arasindan geciyordum diye bir hikaye yazilmis olsaydi bu ve benzeri tecrubeler anlatilacakti.
    guzel ruyalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.tar -- 21 Nisan 2007; 13:30:44 >

• quote:

Ben aslında karabasanlardan bahsetmek istemiştim

aslıda benim yaşadığım bir karabasan olayı var ve gerçekten kötüydü
  • quote:

Ben aslında karabasanlardan bahsetmek istemiştim

• Orjinalden alıntı:

Bunu anlatırsan sevinirim.Sanırım bütün karabasanlarda ortak olan bazı şeyler var.
  • şimdi bizim oralarda yaz ayları baya bir sıcak olduğu için millet hep damda yatar e tabi bizde damda yatıyorduk sanırım 10 yaşında filandım ve sabah saat 5 - 6 gibiydi birden uyandım üstümde feci bir ağırlık hissettim kalkmaya çalıştım ama sanki bedenim bana ait değildi hiç hareket edemedim, sanki üstümde çok ağır bir yük vardı bağırmaya çalıştım ama yok sesim hiç çıkmıyordu parmağımı dahi oynatamadım sonra birden herşey düzeldi ve kalkıp oturdum ve gökyüzüne baktım sonra tekrar uyudum. Rüya değildi eminim ama çok ilginçti yani bedenini hiç haraket ettirememek sanki beden size ait değilmiş gibi hissetmek çok enteresan bir olay aslında hani bende ilginç olaylar çok da ama neyse...

Orjinalden alıntı:

Bunu anlatırsan sevinirim.Sanırım bütün karabasanlarda ortak olan bazı şeyler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sor-resh -- 22 Nisan 2007; 18:12:52 >

• arkadaşlar zorlamayın motoru yakacaksınız. kitaplar herşeyi yazmaz. ama avrupa amerika ve heryerde cinli evler insanlar olduğu bilinir.
    en korkusuz adamı duman ederler..
    rüyamda çakılmadım ama çaktım
  • quote:

Orjinalden alıntı: sifusensei

arkadaşlar zorlamayın motoru yakacaksınız. kitaplar herşeyi yazmaz. ama avrupa amerika ve heryerde cinli evler insanlar olduğu bilinir.
    en korkusuz adamı duman ederler..
    rüyamda çakılmadım ama çaktım

• discovery channell da haunting programını izleyin bence.bu olaylar hakkında yaşanmış hikayeleri sunuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quak -- 24 Nisan 2007; 18:04:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı:

--------------------------------------------------------------------------------

şimdi bizim oralarda yaz ayları baya bir sıcak olduğu için millet hep damda yatar e tabi bizde damda yatıyorduk sanırım 10 yaşında filandım ve sabah saat 5 - 6 gibiydi birden uyandım üstümde feci bir ağırlık hissettim kalkmaya çalıştım ama sanki bedenim bana ait değildi hiç hareket edemedim, sanki üstümde çok ağır bir yük vardı bağırmaya çalıştım ama yok sesim hiç çıkmıyordu parmağımı dahi oynatamadım sonra birden herşey düzeldi ve kalkıp oturdum ve gökyüzüne baktım sonra tekrar uyudum. Rüya değildi eminim ama çok ilginçti yani bedenini hiç haraket ettirememek sanki beden size ait değilmiş gibi hissetmek çok enteresan bir olay aslında hani bende ilginç olaylar çok da ama neyse...

Orada seni rahatsız eden bir varlığıda hissetmişsindir sanıyorum. Bu klasik karabasan. Ben defalarca gördüm.Ancak bir seferinde içerdeki rahatsızlık veren varlığı da gördüm. Tepede köşede büzülmüş iki kırmızı gözü olan bir karaltıydı. Ruh ve madde yayınlarının bir derneği vardı Beyoğlu'nda . Rüyamdan o kadar etkilenmiştim ki oraya gidip onların yorumlarını dinlemek istedim. Bana uyuyunca ruhun vücuttan çıktığını bu arada uyanırsak hareket edemiyeceğimizi ve sesimizin çıkmayacağını ve benim gördüğüm o şeyin kendi ruhum olduğunu söylediler. Bana mantıklı geldi ve o korktuğum varlığa bir tür sempati duymaya başladım. Bu yoruma ne dersin? Enteresan olaylara boş verme anlat çünkü birçok kişi benzer gariplikler yaşıyor belki birşeyleri çözeriz.

• çoğu kez görmüştürüm birden çok yüksekten denize düştüğümü ama suya çarptığımı hiç hatırlamam ama şuda vardı 4 katlı evde oturuyoruz ruyamda balkondan atladığımı görüyorum fakat yere düşünce hiçbişey olmuyo yere düşerdüşmez kendimi hafifletiyomuşum yani yerde yuvarlanma gibi tekrar çıkıp tekrar atlamıştım ruyamda
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı:

--------------------------------------------------------------------------------

şimdi bizim oralarda yaz ayları baya bir sıcak olduğu için millet hep damda yatar e tabi bizde damda yatıyorduk sanırım 10 yaşında filandım ve sabah saat 5 - 6 gibiydi birden uyandım üstümde feci bir ağırlık hissettim kalkmaya çalıştım ama sanki bedenim bana ait değildi hiç hareket edemedim, sanki üstümde çok ağır bir yük vardı bağırmaya çalıştım ama yok sesim hiç çıkmıyordu parmağımı dahi oynatamadım sonra birden herşey düzeldi ve kalkıp oturdum ve gökyüzüne baktım sonra tekrar uyudum. Rüya değildi eminim ama çok ilginçti yani bedenini hiç haraket ettirememek sanki beden size ait değilmiş gibi hissetmek çok enteresan bir olay aslında hani bende ilginç olaylar çok da ama neyse...

Orada seni rahatsız eden bir varlığıda hissetmişsindir sanıyorum. Bu klasik karabasan. Ben defalarca gördüm.Ancak bir seferinde içerdeki rahatsızlık veren varlığı da gördüm. Tepede köşede büzülmüş iki kırmızı gözü olan bir karaltıydı. Ruh ve madde yayınlarının bir derneği vardı Beyoğlu'nda . Rüyamdan o kadar etkilenmiştim ki oraya gidip onların yorumlarını dinlemek istedim. Bana uyuyunca ruhun vücuttan çıktığını bu arada uyanırsak hareket edemiyeceğimizi ve sesimizin çıkmayacağını ve benim gördüğüm o şeyin kendi ruhum olduğunu söylediler. Bana mantıklı geldi ve o korktuğum varlığa bir tür sempati duymaya başladım. Bu yoruma ne dersin? Enteresan olaylara boş verme anlat çünkü birçok kişi benzer gariplikler yaşıyor belki birşeyleri çözeriz.

bilmiyorum belki evet bir "varlık" hissettim diyebilirim bu arada o varlığa sempati duymaya başladım demişsin bilmiyorum aynı "varlık" lardan mı bahsediyoruz ama inan benimde korktuğum yok çünkü doğduğum gün başlamış hep devam etti ve hep edecek ama çok az kişi biliyor tabi derine girmeden yüzeysel olarak...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı:

Bazı insanların uyurken ruhlarının vucudlarından ayrılması vakidir.

Senin benim dediğin şey senin ruhundur
    bütün algıları ruh yapar. görüntüyü ileten gözdür fakat gören ruhtur.

Dolaysıyla ruhun bedeninden ayrılırsa bedenindeki gözün gördüklerinin bir anlamı kalmaz.

Belki vucudunu tepeden uyurken görseydin olabilir derdim.(yani ruhunun bakış açısıyla)

Ama kendi ruhunu görmen imkansız.

O gördüğün şey de varlık olabileceği gibi senin uyku sersemiyle gördüğün bir hayal de olabilir. Ama kesinlikle kendi ruhun olamaz.

• bence sana yapılan açıklama çok mantıksız çünkü uyurken birden yataktan fırlayabilirsin veya bir deprem olur hemen uykunu bölüp kalkarsın ruhunun tekrar bedenine dönmesini beklemezsin

Orjinalden alıntı:

• Olaya bilimsel olarak yaklaşırsak: Beyin rüya görme esnasında Kendimize zarar vermeyelim diye konuşma ve hareket merkezlerini geçici olarak kapatırmış. Bazen bu merkezler uyanır uyanmaz açılamadığı için hareket edemiyormuşuz.
  • http://naturaji.com/index.php

bakmalısınız siteye ayrıca buraya da

https://mustafakarnaseserleri.wordpress.com/

her şeyin cevabı var arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.