Şimdi Ara

METAFİZİK OLAĞANÜSTÜ OLAYLAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
15.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fake nedemek bilmiyorum. ben sadece düşüncelerimi yazdım hepsi o!
  • yani yeni üyesiniz ...

yani burada başka bir "nick" iniz yok ...

o zaman hoşgeldiniz diyelim ...
  • Ben geldiğimde kimse hoşgeldin dememişti..Yarbayım?
  • teşekkür ederim hoş bulduk. konu enteresan geldi. katılmadan edemedim
  • Bencede hoşgeldin.Konuyu hatırlayan kaldımı?
  • quote:

Orjinalden alıntı:

Metafizik olaylar bildiğimiz fizik kanunlarıyla açıklanamayan olaylar demektir.
    Siz bir metafizik olayını araştırıp mantıksal ve bilimsel bir şekilde açıklarsanız
    o olay metafizik olmaktan çıkar.

Telepati ispatlanabilen bir metafizik olaydır.Bilimsel olarak ta incelenmektedir.Metafiziğin dışına çıkamaz. Bir çok konu hem fizik hem metafiziğin ortak elemanıdır.
  • size katılmıyorum. fizikte her şeyi gözlemleyebilirsiniz
    ama metafizikte gözleme yer yoktur!
  • quote:

Orjinalden alıntı: bört

Bana göre o yer rüyalar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bört

size katılmıyorum. fizikte her şeyi gözlemleyebilirsiniz

"Bir tavşan yavrusu annesinden kilometrelerce uzakta ve bir denizaltında öldürülür. Aynı anda annesinin huzursuzlandığı gözlenir" Herkesin bildiği bu deney metafiziksel bir gözlemdir. Bilimsel olmamasına rağmen bir ispattır.
  • quote:

Orjinalden alıntı:

Bana göre o yer rüyalar.

Siz neye karşı çıkıyorsunuz anlayamıyorum. Bilimle her şey hallolur mu sanıyorsunuz?
  • _____________________________

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

size yürekten katılıyorum

• "Bir tavşan yavrusu annesinden kilometrelerce uzakta ve bir denizaltında öldürülür. Aynı anda annesinin huzursuzlandığı gözlenir" Herkesin bildiği bu deney metafiziksel bir gözlemdir. Bilimsel olmamasına rağmen bir ispattır.

teadüf o ya belki o an tavşanın karnı ağrıyordu nerden bilebilirsiniz ki...
  • quote:

Orjinalden alıntı:

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

Bu ne demek oluyor şimdi
  • ben yarbayıma cevap verdim

quote:

Orjinalden alıntı: mahir ede

quote:

Orjinalden alıntı:

Bu ne demek oluyor şimdi
  • quote:

Orjinalden alıntı:

Ama bu şekilde bir yere varamayız.
  • size göre tavşanların telepatik yeteneklerimi var

quote:

quote:

Orjinalden alıntı:

Ama bu şekilde bir yere varamayız.
  • Birçok ikizde, anne ile bebeği arasında ve evet tavşan ve yavrusu arasında bir çeşit iletişim var.
  • buradan konuyla alakalı kitaplar bulabilirsin;www.sinirotesi.com

Yaşanmış Esrarengiz olaylar diye bi kitap vardı.Belgeli-melgeli herkez anlatıyor yaşadıklarını vs. bu aralar canın sıkılıyorsa al oku derim.Ama 18 yaş altıysan psikolojik etkiler bırakabilir mesela bi kaç gün yatarken tırsarsın falan.
  • quote:

Her insan boşluğa düşme rüyası görmüştür. Ama nedense yere çarpmadan uyanırız. Bunun sebebini bilen varsa yazsın. Yada hiç yere çakılan oldumu?

Böyle bir konusma okulda geçmişti.Ne kadar doğru bilmiyorum ama sanırım nesilden nesile aktarılan DNA ile alakalı.Önceden insanlar vahşi hayvanlardan korunmak için yüksek agaç tepelerinde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlarmış.Doğal olarak ilk insanlar agaçlarda uyumak zorunda kalıyolardı bazen bu agaçlardan düşenler oluyormus, düşüş esnasında uyanıyolarmış. Bizde bundan dolayı hiç bir zaman yere çarptığımızı görmüyormuşuz.

TAMAMEN BİYOLOJİ HOCASININ ANLATTIKLARINI AKTARDIM

• quote:

Orjinalden alıntı: _DefeatMe_

quote:

Her insan boşluğa düşme rüyası görmüştür. Ama nedense yere çarpmadan uyanırız. Bunun sebebini bilen varsa yazsın. Yada hiç yere çakılan oldumu?

Böyle bir konusma okulda geçmişti.Ne kadar doğru bilmiyorum ama sanırım nesilden nesile aktarılan DNA ile alakalı.Önceden insanlar vahşi hayvanlardan korunmak için yüksek agaç tepelerinde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlarmış.Doğal olarak ilk insanlar agaçlarda uyumak zorunda kalıyolardı bazen bu agaçlardan düşenler oluyormus, düşüş esnasında uyanıyolarmış. Bizde bundan dolayı hiç bir zaman yere çarptığımızı görmüyormuşuz.

TAMAMEN BİYOLOJİ HOCASININ ANLATTIKLARINI AKTARDIM

çok uçuk bir varsayım olmuş. hem neden düşüş esnasında uyanıyorlarmış ki?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.