Şimdi Ara

Mesut Çevik ile Canlı | Soru-Cevap bugün 22:30'da sizlerle (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
4
Favori
30.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    14 yıldır bu forumdayım. Dünya kadar kişiye yardım ettim hatta para almadan sırf işi görülsün diye bilgisayar parçası verdiğim, çok çok ucuza orjinal güneş gözlüğü verdiğim, borç verip almadığım kişi var. Şu forumda hala görüştüğüm onlarca insan var. Amme hizmeti sonradan kaydı tutularak yapılan, " yardım ettim aha kanıtı" diyebileceğin bir şey değildir.

MühendisMurat " şu kişiler yardım ettiğime kanıttır" diye konu açacak kadar amme hizmetinden uzak destek olmuş birisi.

O yüzden bu adamın yaptıkları bana pek samimi gelmiyor.
  • Ayrıca sırttan gecinmek ifadesi çok çirkin bir ifade. Bu olayda sırttan geçinen birileri varsa o da başlıktan faydalanıp ürün alanlar ve gördüğü bu fayda karşılığında hiç bir şey vermeyenlerdir. Mühendis Murat değildir. Mühendis Murat bu işten para kazanmaya başlayana kadar sırtından geçinilendir. Para kazanmaya başladıktan sonra ise ilişki simbiyotik ilişkiye dönmüştür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 25 Temmuz 2017; 9:12:34 >
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    Peki. Elbirliği ile kovduk Mühendis Murat'ı. DH yönetimine de haddini bildirdik. Bundan sonra referans linkler aşikare olacak. Özür de dilettik. Amazon için ne yaptık? Ne yapacağız ya da? Ya da bir şeyler yapıyor muyuz? Bu kadar yazılan çizilenin arasında suç unsuru olabilecek tek fiil; özel bilgilerin 3. kişilere verilmiş olması çünkü. Bunu yapan da Amazon. DH ve Mühendis Murat'a giydirdiğinizin 10 da biri kadar Amazon'a giydirseydiniz belki bu çıkışınıza saygı duyabilirdim. Ama bunu yapmadığınız için saygı falan duymuyorum. Art niyet arıyorum.

İkinci olarak Mühendis Murat'ı kovduktan sonra bu başlığı çekip çevirecek ve bunu sırf Allah rızası için yapacak bir arkadaş da lazım şimdi. Özellikle de böyle acımasızca giydirenler arasından olsun istiyorum bu arkadaş. Maaaş, para, indirim falan hiç bir şey almayacak. Günde bir kaç saatini bu başlığa ayıracak ve karşılığında sadece belki (o da kesin değil, garanti veremiyoruz) kuru bir teşekkür veya bir dua alacak.

Bir kaç güne kadar bir kaç aday bekliyorum aranızdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 25 Temmuz 2017; 9:21:36 >

• Erasmus78 kullanıcısına yanıt
    Burada Amazon u ilgilendiren bir durum yok.

Konuyu baştan itibaren okursanız eğer Amazon la yapılmış anlaşma var deniyor, amazon yalanlayıp hukuki olarak uğraşacağız diyor.

Amazon kurallarında affiliate kodunu gizli yayamazsın diyor ve adamlar gizlice yayıyor.

Bunu yalanlıyorlar ama olayın aslının söyledikleri gibi olmadığı çıkıyor.

Amazon un bu konudaki sorunu ne ki amazon a niye bir yaptırıma gidilsin, tepki koyulsun.

Youtube kanalınızı gizlice paylaştınız diye youtube a tepki göstermek gibi bir şey bahsettiğiniz.

İkinci olarak bu işi kimse ona yapsın demedi. Üstüne maaş da aldı. Kuru teşekkürle kalmadı olay. Baya baya para kazandı bu işten. Sonra da dh kadrosuna maaşlı olarak katıldı.

Bu forumda yüzlerce sayfaya ulaşan konular açıp ilgilendik, sıkılmadan destek olduk ve evet senin dediğin gibi kuru teşekkürle yetindik. Vaktimizin yettiğince. Konularımız hala duruyor belli yerlerde ve yine vakit buldukça sorulara cevap veriyoruz bilgimiz dahilinde.

Siz olayı kişiselleştiriyorsunuz bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Burada Amazon u ilgilendiren bir durum yok.

Konuyu baştan itibaren okursanız eğer Amazon la yapılmış anlaşma var deniyor, amazon yalanlayıp hukuki olarak uğraşacağız diyor.

Amazon kurallarında affiliate kodunu gizli yayamazsın diyor ve adamlar gizlice yayıyor.

Bunu yalanlıyorlar ama olayın aslının söyledikleri gibi olmadığı çıkıyor.

Amazon un bu konudaki sorunu ne ki amazon a niye bir yaptırıma gidilsin, tepki koyulsun.

Youtube kanalınızı gizlice paylaştınız diye youtube a tepki göstermek gibi bir şey bahsettiğiniz.

İkinci olarak bu işi kimse ona yapsın demedi. Üstüne maaş da aldı. Kuru teşekkürle kalmadı olay. Baya baya para kazandı bu işten. Sonra da dh kadrosuna maaşlı olarak katıldı.

Bu forumda yüzlerce sayfaya ulaşan konular açıp ilgilendik, sıkılmadan destek olduk ve evet senin dediğin gibi kuru teşekkürle yetindik. Vaktimizin yettiğince. Konularımız hala duruyor belli yerlerde ve yine vakit buldukça sorulara cevap veriyoruz bilgimiz dahilinde.

Siz olayı kişiselleştiriyorsunuz bence.

Nasıl Amazon ile ilgisi yok? Bu olayın patlak vermesine neden olan şey Mühendis Murat'ın 30 ayakkabı sipariş eden kişiyi ifşa ettiği caps değil mi? Bu Mühendis Murat hacker mi? Nasıl ulaştı sadece Amazon ile müşteri arasında olması gereken bilgiye? Bunu hiç mi sorgulayan yok aranızda? Okudukça şok oluyorum. Zerre saygım kalmadı şu infiale. Zira herkesin derdi "Kazanmıyorum" dediği halde kazanan adam. Özel bilgilerinin dağıtılıyor olması hiç kimsenin umurunda değil gördüğüm kadarı ile.

Amazon yalanlayıp hukuki olarak uğraşıyoruz mu diyecek yoksa Mesut Çevik'i destekler nitelikte mi bir açıklama yapacak bunu yakında göreceğiz. Amazon bir yazılı açıklama yapacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 25 Temmuz 2017; 9:39:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

Mesut hocam Gün bey'den tek ricamız bir tarafları kalkmış, çok bilmişlik taslayan ergen forum yöneticilerini görevden alması. Buna kendini birşey zanneden RDS de dahil.

@Speed-Step

Şu mevzuda haklı iken haksız konuma düşmeyin

Adamın senin yaşın kadar yöneticilik geçmişi var ergen diyorsun

Aha kralcı da geldi.

Hayırdır hepiniz vakıftan maaş mı alıyorsunuz?

Bana kralcı demeden önce attığım mesajları oku oku çocuk

Sonra gel benden özür dile

Burada yönetimi en sert eleştirenlerden birisi benim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orada yaptığı şey onun affiliate kodu kullanılarak alınan ürünler. Bu amazon da paylaşım kodu olayına dahil olan herkesin kullanabileceği bir özellik. Her sitede böyle. Kullanılan affiliate leri görürsün. Kişileri göremesen bile.

amazon un burada yaptığı hatalı bir durum yok.

Senin referansınla gelenler şunları aldı gibi bir ekran o. herhangi bir hack veya başka bir şey değil yani.
  • Mühendismurat konuya gelir elde etmeden başlamış olabilir. Daha sonra potansiyeli görüp para kazanmayada başlamış olabilirler. Burada problem dürüstlük ! Buradakiler dürüst şeffaf olsalardı biz artık referanslı linkleri paylaşıcaz, Bizim geçinmemiz,sitenin masraflarını karşılamamız gerekli deselerdi ve aynı şekilde başlık altında hizmet etmeye devam etselerdi bence bir problem çıkmazdı. Ancak tahminimce bu tarz bir konuşma yaptıklarında bazı kişilerin referanssız olarak alacağını düşündüler ve gelir kaybı yaşamak istemedikleri için gizli şekilde devam ettiler. İşte burada parayı ne kadar sevdikleri ortaya çıkıyor. Hala anlamayanlar sana zararı olmasa bile karşındaki insan sana dürüst olmadığında rahatsız hissedersin. İnsanlar şuan bunu yaşıyor güvendikleri sitede dürüst olmayan bir durumla karşılaştılar. Amazonla ilgisi yok ! Gittigidiyorda olabilirdi başka bir sitede. Parayı sevebilirsiniz ama üyelerinizden daha çok sevmeseydiniz keşke.

Görende sırf Murat'ın ana konuları var sanacak forumda. Bir çok kişinin çok değerli ana konuları var. Murat'ın konular için verdiği emeği kimse inkarda etmiyor ayrıca. Bir çok defa dua almıştır. Zaten istediği buydu.

Sen durumu kötü olan komşuna yardım ettiysen ondan gizli olarak evine girme hakkı mı kazanmış oluyorsun?

Ayrıca amme hizmeti istiyorsan buyur bir örnek.

https://forum.donanimhaber.com/aliexpress-400-urun-tavsiyesi-rehber--120124195
  • Foruma saldıranlar halen sizin Türkiyede online satış yapan büyü internet şirketlerinde maaş aldığınıza inanmıyorum, yinede beli olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hssahin65 -- 25 Temmuz 2017; 10:29:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesut çevik neden son zamanlarda sürekli canlı yayın yapıyor , yine kırdığı bir pot veya tepki çeken paylaşımda mi bulundu ki böyle sıvamaya çalışıyor.

Not: mesut cevige hic güvenmiyorum. 2010 dan beri forumdayim. Yaninda bi arkadaş var ürünlerin deneme videolarını çekiyor . Bu tur videoları o çeksin. O daha güvenilir. Mesut çevik güven vermiyor artık çok kurnaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi classlord -- 25 Temmuz 2017; 10:37:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesut Çevik anlamamazlıktan gelerek ettiğin "vitaminsiz" hakareti bu Amazon konusu sonuçlandıktan ve uzun süre geçtikten sonra bile unutulmayacak. Sana sürekli birileri senin vitaminsiz olduğun hakaretinde bulunacaktır. Unutma sen orada vitaminsiz diye birçok forum kullanıcısına hakarette bulunmuş oldun. Yazık ettin kendine.
  • Yöneticiler i sevmiyorum ortamda bozuldu

Eskisi gibi içerikte gelmiyor sırf millet siyaset yapıyor kavga ediyor oradan para kazanıyorsunuz

• Mihoku kullanıcısına yanıt
    Ortada bir "vitaminsiz" varsa o da Mesut'un kendisidir. Sen kim oluyorsun da seni vareden adamlara vitaminsiz diyorsun, bu ne cüret? Densize bak, resmen forum kullanıcılarına hakaret ediyor, çok egoist biri. Bir de Erdi Özüağ'a bak, şeker gibi adam, bir tane sevmeyeni yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacques Reverdi -- 25 Temmuz 2017; 20:5:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fünfzehn

Mesut insanlari kandirmaktan vazgec kardesim . Ne kadar masum anlatmis .

Arkadaslar turkcesi duzgun olan aciklamayi tekrar okusun . Ortada daha anlasma yok imza yok amazonla ! Anlasma metni uzerinde anlasildi diyor adam . Imzalanan bir kagit yok ortada .

Muhendis murata maas bagladik cuzi bir ucret kazanmamiz lazim diyorsun . Ne kadar masum cumle . Sanki adama 2 bin tl maas veriyorsun ayda da ref linkten 3 bin tl kazaniyorsun !

Basit bir hesapla gunde 100 bin kez tiklansa ve bin siparis gecilse her biri 100 euro olsa ve ortalama yuzde 5 ref alinsa = gunde 20 bin tl ayda ise 600 bin tl yapar . Ustelik ben muhendismurata maas bagladiginiza da inanmiyorum , yapilan satis uzerinden yuzdelik aliyordur buna da kalibimi basarim .

Siz kendinizi ve dh nin sayginligini kurtarmaya calisin ama bosuna her sey icin cok gec !

Ve israrla tekrar yaziyorum . Benim iznim , bilgim dahilimde olmadan gizli ref link koyamazsin !

Bu Mesut galiba milleti salak sanıyor, kime yedirecek acaba bu yalanları? Ziya paşa'dan bir mısrayla cevap verelim Mesut'a:

En ummadığın keşf eder esrâr-ı derûnun,
    Sen herkesi kör, âlemi sersem mi sanırsın?

• Mobil forumda neden sekme acilmiyor chrome da? Sunu duzeltin hele bir oyle 20 kisiyi doyuruyoruz demesini biliyorsunuz

• Yıllardır foruma üyeyim şahsi fikirlerim şunlar :

Yapılan doğrulara yanlışlara göre sıralarsak

Mühendismurat :

*Çok faydası dokundu alışveriş yapanlara,son birkaç aydır işi hayrına yapmadığını bildirmeliydi.

DH yönetim:

* Yapılan referans olayı deneme aşamasında da olsa paylaşılabilirdi.Çok ses çıkardı vb. diye Mesut Çevik yakınıyor fakat üyeler forumun gelirinin yegane sebebi.Şeffaflık sağlamazsanız vitaminsiz dediğiniz tiplere maruz kalırsınız.

*Üyelik sözleşmesinin değiştiğini neredeyse tüm isim yapmış siteler büyük fontlarla yazıp sms atarken bu işler burada çaktırmadan yapılıyor.

*Amazonu överken benim de hemfikir olduğum şekilde müşteri her zaman haklıdır politikası övülüyor.Sizin üyelerinizde sizin müşteriniz.Cahiliyle, bilgisiyle ortamda sakinliği sağlamaya çalışmalısınız.Muhtaç değilmiş gibi davranmanız profesyönel değil ve komik.

*Kendi ayıbına sıra gelince olabilirdi vb gibi yumuşak şekilde geçiştirirken karşı tarafa yapıştırıyorsunuz ( kendinize de yapıştırınız o zaman yoksa ikiyüzlülük olur)

DH üyeleri :

*Fazla hızlıca gazlanıp neredeyse hiç okumadan araştırmadan saçma ithamlarda yapılmış.''Vergi verilmiyor'' , ''3 yıldır para alıyor DH amazondan'' gibi.

*İş minnet göstermeye geldi mi kuru teşekkür eden zor çıkıyor , karşı taraf menfaat kazandığı zaman ikiyüzlülük bu sefer üyelerin oldukça geniş bir kısmından geliyor.

İtirazı olan varsa fikir alışverişi yapabiliriz

• Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    Doğru bilgi. Tepkiyi Amazon'a yönlendirme çabası ne kadar acınası.

Dürüst bir iş yaptıklarını düşünselerdi yaptıklarını gizlemez, ortak kanıya varıncaya kadar ayrı ayrı ağızlardan ayrı ayrı yalanlar söylemezlerdi.

Kim bir konu için hayrına o kadar uğraşır diyenler de forumlarda hiç gezinmemiş, internetle yeni tanışan çocuklar ya da karayı aklamak için takla atmaktan çekinmeyenler sanırım.

Mesut bey de hukuken hakaret olmayan ama öyle gözüken kelimeler arayacağı yerde bir özür yazısı hazırlatsın profesyonellerine.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önder kullanıcısına yanıt
    siz daha baklava reyonunda dururken.....
  • Videoyu izledim bir kere böyle bir konusma tarzi yok,yukaridaki arkadasin dedigi gibi bize muhtaç degilmissiniz gibi davraniyorsunuz,uyelik degisikligini bildirmiyoruz,ref linkleri de bildirmiyoruz bilgilendirmiyoruz diyorsunuz google dan örnek veriyorsunuz google hangouts u kapatsa müşterilerine soracakmi hayir diyorsunuz,kardesim sen google misin? Kendini nasil google ile kiyasliyorsun? Bu nasil bir ego? Kendini google la kiyaslarsan bildirmezsen böyle olur,bu ülkeyi insanlarini tanimiyormusun bir olay patladigi zaman geri döndürülemez oldugunu bilmiyor musun? Bu olay yanlis anlasilma yada iddia edildigi gibi olabilir hic fark etmez olay patladı,amazon da aciklama yapsa dogrulugunuzu da kanitlasa iş işten geçti dogrulugunuz %100 kanitlansa,her seyiniz dogru olsa bile farketmez bu olay skandal olarak anilacak sırf egonuz yüzünden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3042DE2E5 -- 25 Temmuz 2017; 13:46:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.