Şimdi Ara

Mesut Çevik ile Canlı | Konuk: Technopat (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
3.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • program metinleri yazıldı mı? :) incelemelerini atlayarak takip ettiğim tek site. detaya girme konusunda iyiler ama fazla kurgusal ve metine bağlılar.sırf spontane gelişen akışta ne yapacaklarını merak ettiğim için izleyeceğim :)

• Recep Baltaşıda takip ederdim uzun zamandır tecnopatada giremiyorum. Yanlız biri forumda yardım isteyip ilk mesajda anlamayıp ikinci mesajda soru sorunca kızıyor. insanlara karşı biraz daha hoşgörülü olmasını tavsiye ediyorum . Devlet memuru gibi takılıyor forumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTHUR. -- 5 Temmuz 2018; 16:33:34 >
  • Bu adamlara gıcık oluyorum. Ben kpss de yapamıyorum noktalama işareti olan soruları. Gelmişler nokta virgül millet de ego tatmin ediyolar. Bende düzgün türkçe yazma taraftarıyım ama okadar da fazla, gidip türkçe dersi versinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emresalvation -- 5 Temmuz 2018; 17:58:20 >
  • Recep yorumları görürse gelmez ben size söyliyeyim :D

• Bu arada kasım 2008 tarihinde receple tanışmıştım. İnanılmaz samimi, eğlenceli, sempatik ve hafif utangaç bir yapısı vardı. Zamanında crackli oyun oynar, yardım isteyenlere patch, crack yüklerdi. Ekran kartı isteyenlere HD 5770 önerip, dergide ki sorulara alçak gönüllü ve iyimser cevaplar verirdi. Sonra ne olduysa bir haller oldu. Şuan eski halinden eser yok. Çok farklı bir insan.
  • Sayalım bakalım Recep kaç sefer "akabinde" diyecek.

• Canlı yayına davet edilmişler ve geliyorlar. Buraya rencide edici yorumlar yazılmasını doğru bulmuyorum. Biraz empati yapmak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Önceden severek takip ettiğim fakat benim için bittikleri an, aşağıdadır.
    İşte o an; Bundan yaklaşık 1-1.5 ay önceydi internetteki kotanı kalktığı dalaveresinde ISP'lerin biz kullanıcıları aptal yerine koyduklarında, donanımhaber Mesut ve Erdi ile canlı program yapıp eleştirdiklerinde sitelerinde bir tek satır bile yazmamışlardı.

• DÜZELTME: Bir önceki yazımda "1.-1.5 yıl" olması gereken kısım sehven "1-1.5 ay " yazılmıştır.

• Merhaba bir sorum olacak?

Son Windows 10 güncellemesi ile kaldırılan "ev grubu paylaşımı" yerine bir çözüm var mı?

Teşekkürler

• adamın parasının yettiği mosue mu kulaklık mı neydi aldığı için dandik deyip yardım etmediği + moderatör tarafından aşağılanan forum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar donanım ve sistem toplama konusunda çok geniş kitleleri bilgilendirmiş kişiler. Mesut Bey'e bu güzel sohbete vesile olduğu için teşekkürler. Dil konusunda hassasiyetleri eleştirilmiş hatta dalgaya alınmış. İnsanın kendi anadiline özen göstermesi kadar doğal ne olabilir ki? Sözde milliyetçi geçinen ama kendi dilinin gramerinden bihaber milyonların yaşadığı ülkede yazılı dile özen gösteren adamların hor görülmesi hiç şaşırtıcı değil.

• Ali beyi severim ve sempatik bulurum fakat diğer arkadaşı nedense bir türlü sevemedim. Içim ısınmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • forumlarını hiç kullanmadım fakat okuduğum kadarıyla forumları hakkında çok ciddi eleştiriler geliyor. fakat incelemelerini beğeniyorum tek tek ne irdelenmesi gerekiyorsa A-Z ye inceliyorlar tarzlarını seviyorum. birazda bizim millet fazla goygoy yapmayı seviyor adamları forumlarda gerekli gereksiz sürekli habire yoruyorlarsa belki gördükleri muamele garipte geliyor olabilir. kuralsız kural tanımayan insanlara kuralla yaklaşmak herzaman sıkar boğar öyledir belkide burada çoğu yazan asan kesen :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Freemium

Belki daha geniş bir kesime hitap etmek istiyorlar? Bu sitenin adı Donanımhaber diye Türkçeye daha mı çok özen gösteriyorlar?
    ismini yabancı bir şey yaparak nasıl geniş kitleye hitap edecekmiş?

madem yabancı bir isim koyabiliyorlar,virgül koymayanları cezalandıramazlar.

tam bir israf technopat. hele şu sarılı eleman tam bir fiyasko,milleti azarlayıp duruyor
  • Adamlarin belli bir cizgisi var ondandir .

Mubarekler buyuk harf hatasi yuzunden forum yazilari anlasilmasi imkansiz olacagini saniyor .

Eksisozlukte buyuk harf istesende yapamazsin ama mis gibi de anlasiliyor ...

Bu Baltas ve ekibi filan iddia ettikleri seyler ve uzerinde titredigi seyler aslinda hicte o kadar mattah vs birsey olmadigi ozellikle teknoloji gibi guncelliligi bile zamanla yitirecek ve kimsenin de arsivlere pek ragbet etmeyecegi bir dunyada neyin kafasindalarin cevabi bellidir ...

Edebi bir forum sitesi olsa ammena derim pekala tamam cok dogru derim .

Lakin teknoloji bilgi vs odakli forum sitelerinde uyelere stres vermeleri ile aslinda sitelerinden sogutmaktalardir. Ya zaten forumlarda anlasilmiyorsa birileri yazar forumlarin kendi icinde geri bildirimleri vardir.,

Forum ruhuna boyle BALTA vurulmasi TAS olunmasina sanirim en uygun kelime olsa olsa BALTAS olsa gerek ... BALTALAMAK ve TASLAMAK tekopat ta olur anca ...

Samimi iseler sitelerini TEKNOPAT yapsinlar hadi bakalim. Forumlarina da otomatik isim yer degisikligi de yapip editlesinler ...

Ayrica teknolosiden gelen tekno kelimesinede bir zahmet Turkce turetsinler... Dilde Sadelesme Akimi hakkinda Turce zorunlu derslerinde cok detaylica bahsedilmisti ...

OSmanli deneminden baslanmis Ataturk devrinde de devam eden bir AKIM olgudur ... Bircok sey denendi ama PES edildi . Cunku sadelese sadelese baktilar birsey kalmadi Ataturk kendi doneminde karar aldi artik dokunmayin mevcut kelimelere dokunulmayaca ama yeni olgularda yeni kelimeler de turetilsin demistir ki oyle de devam ediyor iyi kotu vs...

Hic bilmedigimiz ama buyuk sesli uyumuna uyan nice birsuru kelimeler aslinda oz Turkce degildir ... Ornegin : Nokta ... Nokta Arapcadir ... Turkce karsiligi olarak benek denilse de heryerde kullanilamiyor ....

Baska dillerden de var deniz mahsul isimleri tamami Rum ca olmasi gibi ... Ay isimlerinden sadece birine ornek vereyim : Subat Ibranicedir Sebat ten gelir ...

Oz Turkce de bazi harfler yoktur ama var iste ... Yani sirf alfabe bazinda ele alinsa bile bircok kelime bastan baska hicbirseye bakilmadan anlasilacak ki Turkce degildir ....

Boyle bir ortamda bu kadar sozde hasas olmalari samimiyetsizlik ve yapay bulmaktayim ...

Ayrica hepsini gectim su gercekte var : Benim gibi nice kullanicilar kullandigi klavye Turkce degil benimki Amerikan Ingilizcesi baskalarinki baska dilde de olabilir ama LATIN alfabedeki bir klavye ile de yazabilir .

Onemli olan rahat kendimizi ifade etmektir stres yaptirmadan kastirmadan ozgurce sistematik dayatmalar olmadan ... Mesele anlasilmama ise zaten birileri sorar gereken cevap verilir ayrica ...

Moderatorleri bile yasaklanan hatta bu konuda sikayet edenler veryansinlar coktur !

Roportaji izledim cok sirin ifade etmeleri algi odaklidir. Sitelerinde forumunda bakildiginda gattarlik had safhada ama hersey bir gerekceye baglanmis neymis bir sisteme oturtmusuz .... Yerseniz ... Baska turlusu de olabilir :)))

Insandir onemli olan DIL degildir . Dil sadece bir aractir ...

Dil insan olmadikca bir hicbir.

Dil canli bir varliktir ...

Dil kendi kendine gelismez ... Dil belli bir zumre ve onlarin uyelerince gelismez Dil dogal bir canli misali dogal ortaminda etkilesimle gelisir ... Dili insan sekillendirir ...

Kimse teknopat sitesinden yillar sonraki kaygisal bir sistemle faydali olacagini sanmasin tam bir aymazliktir... Dil zamanla degisir gelisir ....

Cumhuriyet donemi Turkcesi ile simdiki ciddi farkliliklar vardir ... Youtube daki sohbettte yillar sonra bakilacak filan diyor da o zamana kadar zaten anlamsiz eskimis bilgi coplugu olacaktir ve Turkce de o tarihlerde gelecekte degismis olacaktir ...

Madem bu kadar kaygililar arsiv filan da olusturmak ise dertleri her degisen kelime ve kaliplar icin de mevcut ve eskimis arsiv forum mesajlarini makalelerini degistirsinler ama kendi ekibi yapsin :))))

Genele bakildikca ve gerceklerei de ele alinca Theknopat diye okunan ama yazilamayan bir sitenin aldigi kararlar ve uygulamalarini da kattiyen samimi bulmuyorum eminim benim gibi dusunenlerde coktur ... O siteye hic uye olmadim yani birileri kuyruk acisi var ondandir filan da diyemez ....

Ben sahsen neden o siteye uye olmak istemedim bir dusunsunler bakalim ...

Kurumsallik yoktur birkac kisinin ortakligi ile dayatilmaktadir.

Theknopat bagimsiz bir kurul ile yonetim kurulu degisikligi filan duzenine sahip olmayacagi icin kendi bildikleri dogrulari dikta edip sistematik altyapisi ile kural bu kardesim diyerek aslinda despotlukta had safhaya kalp kirmalara kuskunluklere bezdirmeye uyedahi ettirmemeye veya uyelikten biktirmaya yilginlik olusturmaya ... Bazi moderatorlerivs kendilerine benzetmeleri ile kattiyen o siteye bulasilmamasi gerektigine kanaatine varilabilir ....

• Virgül koymayan banlanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Site ana sayfasında başlıklara bakarken görüp merak ettim ve konuya girdim. Sayfayı da biraz aşağı kaydırıp yorumların bir kaçına göz attım. Yorumunuz başından sona adamların haklılığını delillendirir nitelikte. "donanimhaber"e konuk olan bu arkadaşları sadece youtube videolarından tanıyorum. Buraya yaptığınız yorum da demişsiniz ki;

"Ben sahsen neden o siteye uye olmak istemedim bir dusunsunler bakalim ... "

İyi ki olmamışsınız, kaybettikleri bir şey de olmadı.
  • Technopat YouTube kanalını severim ama Technopat sitesi rezalettir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.