Şimdi Ara

Meslek Lisesinden Hukuk kazanan biri olarak mezuna kalmak,hukuk hakkında bilgilendrme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
5.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar merhaba,sizlerden 1-2 yaş büyük veyahut aynı yaşta olan biri olarak sizden sadece tecrübe konusunda 1 adım önde olduğum için bu tarz bir konu açtım.Bizlere yardım eden kimse yoktu o sebeple biraz başı kesik koyun gibi dolaşıyorduk ortalarda.Sizlere elimden geldiğince mezuna kalmak,kendinize olan güveninizi artırmak,hukuk fakültesi hakkında bilgilendirme yapmak için buradayım.Eğer sorularınız olursa buradan cevaplamaya çalışacağım.Ayrıca burslar,şehirdışı hayatı gibi sosyal alanı irdeleyen sorulara da açığım.Kendinize iyi bakın :)

• hkntzcgl H kullanıcısına yanıt
    hukuk mu psıkolojı mı hocam ıkısınede ılgım var objektıf davranırsak eger hangısının ıs ımkanı var bırde ben emır altında olmayı sevmeyen bırısıyım sızce hangısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: PSİKOLOGBEY

hukuk mu psıkolojı mı hocam ıkısınede ılgım var objektıf davranırsak eger hangısının ıs ımkanı var bırde ben emır altında olmayı sevmeyen bırısıyım sızce hangısı
    yaş kaç hocam meslek lisesindkigençlerdeki azim takdire şayan
  • Hocam bende düz lise mezunuyum, tahmin ediyorum ki sizinde başta temeliniz yoktu, kendinize nasıl temel sagladiniz? bende 21 yaşındayım ve hukuk düşünüyorum sizce çok mu geç olur?
  • Hocam öncelikle merhaba.Bu ayrıma ben de düştüm büyük ihtimal psikolojiye az biraz ilgi duyan herkes bu ayrıma düşer.Şimdi eğer Amerika gibi psikoloji eğitiminin üst düzey olabileceğine inandığım ve sonrasında iş imkanının çok olabileceğini düşündüğüm bir ülkede olsak psikolojiyi öneririm.Hukuk ayrı bir olay gerçekten derslere girerken ayrı bir zevkle giriyorsun-soyut dersleri bertaraf edersek-.Tabi hani şey dediğim düşünülmesin hukuk fakültesinden mezun olunca zengin oluyorsun iş cepte falan o tarz bi durumda yok ama yüksek bi dava potansiyeli var.Bu ikisini tartıya koyduğumda ben yine hukuku tercih ederdim ülkedeki gelecek kaygısını da göz önüne aldığımızda.Umarım kendin için en hayırlı tercihi yaparsın :)
  • Mezuna kaldim ne tavsiye edersiniz
    tesekkur ederım hocam ama soyle bır sey var psıkolojı okursam devlete atanıp master yapcam masterdan sonra onun baya acık ama hukukta mezun olunca devlet kapım yok gıbı bır sey dırek ozel ama cömez bırısı olarak buroda acamam acsamda yurutemem bırının yanına gırsem desem 1.500 tl ye amele yerıne kullanıryorlar canta taşı dosya getır gotur su dosyayı ıncele sureklı bır emır altındasın bunu 7 8 yıl yaparak kendımı yetıstırdım dıyelım oldu yasım 31 32 ben emır altında genclıgımı gecırmısım
  • quote:

Orijinalden alıntı: murattekno

Hocam bende düz lise mezunuyum, tahmin ediyorum ki sizinde başta temeliniz yoktu, kendinize nasıl temel sagladiniz? bende 21 yaşındayım ve hukuk düşünüyorum sizce çok mu geç olur?

quote:

Orijinalden alıntı: dungeon00

yaş kaç hocam meslek lisesindkigençlerdeki azim takdire şayan
    Öncelikle Murat arkadaşım bana sorarsan okumanın çok gerekli olduğu bir döneme giriyoruz.Tabi hukuk okumak hiç kuşkusuz gerek toplumda sağladığı etiket avantajları gerek maddi açıdan ucunun açık olduğu bir meslek.Bu yolda feda edilecek 1-2 senenin ben çok da kayıp olduğunu düşünmüyorum.Ben şu anda da olsa yine tekrardan hazırlanırdım.Tabi 21 yaş artık biraz tehlike çanlarının çalmaya başladığı yaş.Bence artık bir yerden başlaman gerekiyor mesela bu sene bu işi yapabilirsin.Yaşa çok takılma yine de sen eğer yapabileceğine inanıyorsan kesinlikle peşinden koş.Ayrıca temel konusuna gelecek olursak 12.sınıfta dershaneye gittiğim zamanları bir hatırlıyorum da rasyonel sayıları dahi yapamıyordum ki benim meslek lisesinde okumama rağmen diploma notum 70 idi.Yani lisede de ben çalışkan bir adam değildim.Üniversiteye geldim hala değilim orası ayrı konu :) Ama çok azmettim en kolay kaynaklardan en zora kadar her soruyla uğraştım.Olay matematik idi bana göre ve matematiğe çok zaman harcamam gerekiyordu.Ama burada türkçe sosyali asla unutmadım çünkü matematik ne kadar çalışsam da hata yapacağım bir alandı.O hataları -defoları- anca sosyal ve türkçeyle yama yapabilirdim.Günde ciddi anlamda 500 soru çözdüğüm zamanlar oluyordu.Bu iş zeka gerektiren bir şey değil bence.Zekanın faydası birinin 2 saat harcadığı şeyi 4-5 saat harcayabilirsin maksimum budur yani.Çalışan herkesin yapabileceğini düşünüyorum :)

Dungeon00, valla 1996 doğumluyum daha 20 yaşındayım anlayacağın.Keşke meslek lisesindeki öğretmenler öğrencilere ygs - lys olayını biraz aşılasalar.Mesleğe gelen her öğrenci çer çöp gözüyle bakılırsa gerçekten ülke olarak ilerleme yaşayacağımızı düşünmüyorum.Bu ülkede meslekten çıkıp mühendislik okuyacak adamlara çok ihtiyacımız var.

• quote:

Orijinalden alıntı: RioShui

Mezuna kaldim ne tavsiye edersiniz

quote:

Orijinalden alıntı: HUKUKSEVGİSİ

tesekkur ederım hocam ama soyle bır sey var psıkolojı okursam devlete atanıp master yapcam masterdan sonra onun baya acık ama hukukta mezun olunca devlet kapım yok gıbı bır sey dırek ozel ama cömez bırısı olarak buroda acamam acsamda yurutemem bırının yanına gırsem desem 1.500 tl ye amele yerıne kullanıryorlar canta taşı dosya getır gotur su dosyayı ıncele sureklı bır emır altındasın bunu 7 8 yıl yaparak kendımı yetıstırdım dıyelım oldu yasım 31 32 ben emır altında genclıgımı gecırmısım

RioShui, en mantıklısını yaptığından şüphe olmasın.Ben sanmıyorum ki mezuna kalıp çalışıp geri gidecek bir insan olsun.Eksiklerini şimdiden belirle ve ağustosun ortası gibi bence çalışmaya başla.Netlerini ya da eksiklerini tam bilemediğim için yorum yapamıyorum mazur gör beni.Eğer sormak istediğin şeyler olursa mutlaka sor yardımcı olabileceğim konularda elimden geleni yapayım.

Hukukta da savcı hakim gibi kamusal alanda çalışabileceğin ve çokta güzel saygınlığın olabilir.Ya bilmiyorum bu ikisi çok farklı meslekler bro yani ben gelip sana kesinlikle hukuk seç demiyorum.Eğer devlet alanına gireceksen psikoloji seç.Ama kendi büromu açarım avukatlığı da kral gibi yaparım diyorsan hukuk seç ve adalet için savaş :)

hocam psıkolojı secersemde buro mu acacam kı bence ıkısının bır farkı ole dusunuyorum en azından bana nedense sureklı hukuk gerılıyor gıbı gelıyor aglayan ınsan sayısı artıyor
    Hocam ben siyaset veya uluslararasi istiyorum, bu sene 137k geldi açıkçası bildiğiniz matematik özürlüsüyüm. Turkceyi sosyali edebiyati cografyayi bir sekilde hallederim de matematikte hemen pes ediyorum. Bu sene istedigim yer tutmazsa mezuna kalicam. Tavsiyelerinizi bekliyorum :)
  • quote:

hocam psıkolojı secersemde buro mu acacam kı bence ıkısının bır farkı ole dusunuyorum en azından bana nedense sureklı hukuk gerılıyor gıbı gelıyor aglayan ınsan sayısı artıyor

Valla şöyle bir öneride bulunayım o zaman sana bir kaç film izle avukatlıkla alakalı(justice for all,judge vs..) bi de psikologluk ile alakalı şeyler oku filmler varsa izle-bu konuda bilgim yok mazur gör-seçimini yap.Ama unutma ne yaşamak istersen sen kendin karar ver ki hatalarının altında nasıl imzan olacaksa başarılarının altına da imza atabilesin.Başkaları karar verirse hatalarında yalnız başarılarında ise kalabalık bir ordu imza atıyor genelde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: stranger1453

Hocam ben siyaset veya uluslararasi istiyorum, bu sene 137k geldi açıkçası bildiğiniz matematik özürlüsüyüm. Turkceyi sosyali edebiyati cografyayi bir sekilde hallederim de matematikte hemen pes ediyorum. Bu sene istedigim yer tutmazsa mezuna kalicam. Tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Umarım istediğin yer tutar diyerek başlayayım.Ben ilk sene girdiğimde sınav esnasında tuvaletim gelmişti maalesef ve matematikten baya kötü yaptıydım zaten iyi yapamazdım büyük ihtimalle o sene.Yani pes etmeyeceksin türkçe,sosyal bu bölümler zaten soru çözeceksin ders çalışacak halin yok.Sene başında al bi deneme serisi türkçe sosyal fasikül denemeler falan vardı onlardan alacaksın yürüyeceksin.Matematikte en kolay kitaptan başla ya en zor kitabı da alırsın sonra ama ona gerek yok şimdilik.Ve inan bana biraz zevkini almaya başlaman lazım o eşiği geçtikten sonra türkçe sosyalden nefret edeceksin :)

• Hocam bu sene ilk senem 80k geldi mezuna kalsam 20k civarı yapabilir miyim
    Çok tesekkur ederım hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLaYerr444

Hocam bu sene ilk senem 80k geldi mezuna kalsam 20k civarı yapabilir miyim

İlk sene ygs'de yukarıda da bahsettiğim üzerine tuvaletim gelmiş ve 120k yapmış idim.Lysyle 35 bine çekmiş fakat okul puanımın berbat olması sebebiyle-lisede de berbat bir öğrenci olmanın acısı..- 42 bine atmıştı beni.Diğer sene ygs ki bence en zor senesiydi 2015, 32k yaptım.Yani bence olur eğer çalışırsan rahat olur hem de.
    Hocam zaten konu calismayi hic sevmem, hep deneme cozdum. Sene basi 2 net olan matematigi problemlerle 13 yapmistim , cozdukce zevk aliodum, ama fonksiyon, denklem vs. sorulari gorunce matematikten soguyordum. Demek ki bu sene mat2 ye yogunlasmam gerekiyor :)
  • quote:

Çok tesekkur ederım hocam

quote:

Hocam zaten konu calismayi hic sevmem, hep deneme cozdum. Sene basi 2 net olan matematigi problemlerle 13 yapmistim , cozdukce zevk aliodum, ama fonksiyon, denklem vs. sorulari gorunce matematikten soguyordum. Demek ki bu sene mat2 ye yogunlasmam gerekiyor :)
    @hukuksevgisi , Rica ederim hocam başarılar şimdiden :)

Valla stranger hocam problemleri yapan adamın diğerlerini çerez olarak görmesi lazım.Çoğu kişi problemleri çözmede zorlanıyor.Demek ki matematiksel mantığınız var bunu değerlendirin 22-25 net hayal değil gibi geldi bana
    Hocam bende onu cozemedim, problemleri cok rahat yapiodum zevk aliyordum ama digerleri zor geliordu. Deniye deniye digerleri de olur inşallah :)
  • quote:

Hocam bende onu cozemedim, problemleri cok rahat yapiodum zevk aliyordum ama digerleri zor geliordu. Deniye deniye digerleri de olur inşallah :)

Ben de problemlere aşık biriydim çok zevkliydi o konu yani dediğim gibi çoğu kişinin imrendiği bir durumdasın aslında umarım diğerlerini halledersin inşallah :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.