Şimdi Ara

meslek lisesinden aciga geçmek istiyorum sorularım var bilgili olanlar gelsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
13.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben eml okuyorum lise sondayim bu sene geriye donup baktigimda bu okul bana hic bişey katmadi uni hayaliyle yanıp tutusan biriyim zaten okula aile baskisi ile gelen biriyim ne okulumu nede bolumumu gram sevmeyen biriyim. Simdi sorularim sunlar

- normal de bu yaz staj yapmam gerekiyordu kendimi yapıyor gibi gosterdim yani naylon staj gibi bişey oldu bu bi sıkıntı çıkarır mi ?

- acik lise de ders vs işlenir mi sinavlar nasil olur

- ve alttan 9. Sınıftan vermem gereken 2 tane ders var onları vermeden geçebilir miyim?

- Diplomamda acik lise mezunu yazicak sanırım bu ilerde bir sıkıntı çıkarır mi ?

- Son olarak sizce okulunu ve bölümünü hiç sevmeyen biri olarak ve hukuk veya ic mimarlık isteyen biri olarak acik liseye gecmeli miyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgisi olanlar yardım etsin rica ediyorum arkadaşlar

• Beyler hadi bilen biri yazsin lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: alpslnKCK

Arkadaşlar ben eml okuyorum lise sondayim bu sene geriye donup baktigimda bu okul bana hic bişey katmadi uni hayaliyle yanıp tutusan biriyim zaten okula aile baskisi ile gelen biriyim ne okulumu nede bolumumu gram sevmeyen biriyim. Simdi sorularim sunlar

- normal de bu yaz staj yapmam gerekiyordu kendimi yapıyor gibi gosterdim yani naylon staj gibi bişey oldu bu bi sıkıntı çıkarır mi ?

- ve alttan 9. Sınıftan vermem gereken 2 tane ders var onları vermeden geçebilir miyim?

- Diplomamda acik lise mezunu yazicak sanırım bu ilerde bir sıkıntı çıkarır mi ?

- Son olarak sizce okulunu ve bölümünü hiç sevmeyen biri olarak ve hukuk veya ic mimarlık isteyen biri olarak acik liseye gecmeli miyim ?

koordinatör öğretmenin tespit edip, staj komisyonuna bildirirse, stajın yanar. naylon stajın kendisi sıkıntıdır.

sen büyük ihtimalle mesleki açık liseye geçebilirsin. öyle bir durumda, meslek dersleri yüz yüze,(haftaiçi akşamları, haftasonu ise gündüz saatlerinde olkula geleceksin. rapor geçerli değil.) kültür dersleri ise uzaktan eğitim verilecektir.(sadece sınavlara girmen gerekiyor.)

mesleki açık lise ve açık liselere geçtiğinde, başarılı olduğun derslerden muaf sayılarak. aynı sınıftan okumaya devam edersin. ama açık liseye girebilirsen, 10. ve 11. sınıfta görmediğin derslerden de sınavlara girmen gerekir.

açık lise diploması sıkıntı yaratma ihtimali var, ama piyasada, vasıfsız lise mezunlarının ucuza çalışmnası, daha önemlidir.

dürüstçe söylemek gerekirse, endüstri meslek lisesiyle, teknik liseyi ayıramayan bir öğrencinin, hukuk okuması garip kaçıyor.(eml öğretim yılı içinde, teknik lise ise yaz döneminde staj yapar.) ne önemi var dersen, hukuk ayrıntılara önem verir. karşı taraf senin sözlerini. sana karşı kullanma eğilimindedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dergul

quote:

Orijinalden alıntı: alpslnKCK

Arkadaşlar ben eml okuyorum lise sondayim bu sene geriye donup baktigimda bu okul bana hic bişey katmadi uni hayaliyle yanıp tutusan biriyim zaten okula aile baskisi ile gelen biriyim ne okulumu nede bolumumu gram sevmeyen biriyim. Simdi sorularim sunlar

koordinatör öğretmenin tespit edip, staj komisyonuna bildirirse, stajın yanar. naylon stajın kendisi sıkıntıdır.

sen büyük ihtimalle mesleki açık liseye geçebilirsin. öyle bir durumda, meslek dersleri yüz yüze,(haftaiçi akşamları, haftasonu ise gündüz saatlerinde olkula geleceksin. rapor geçerli değil.) kültür dersleri ise uzaktan eğitim verilecektir.(sadece sınavlara girmen gerekiyor.)

mesleki açık lise ve açık liselere geçtiğinde, başarılı olduğun derslerden muaf sayılarak. aynı sınıftan okumaya devam edersin. ama açık liseye girebilirsen, 10. ve 11. sınıfta görmediğin derslerden de sınavlara girmen gerekir.

açık lise diploması sıkıntı yaratma ihtimali var, ama piyasada, vasıfsız lise mezunlarının ucuza çalışmnası, daha önemlidir.

dürüstçe söylemek gerekirse, endüstri meslek lisesiyle, teknik liseyi ayıramayan bir öğrencinin, hukuk okuması garip kaçıyor.(eml öğretim yılı içinde, teknik lise ise yaz döneminde staj yapar.) ne önemi var dersen, hukuk ayrıntılara önem verir. karşı taraf senin sözlerini. sana karşı kullanma eğilimindedir.

Ne yani kardes ben şimdi duz acik liseye gecemez miyim? Gecersem sadece 12. Sınıf dersleri görmicek miyim türkçe matematik vs ?

• halk eğitim merkezine gidersen, daha açıklayıcı olurlar. ama meslek lisesiyle düz lise aynı müfredata sahip olmadıkları için, denklik problemi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dergul

halk eğitim merkezine gidersen, daha açıklayıcı olurlar. ama meslek lisesiyle düz lise aynı müfredata sahip olmadıkları için, denklik problemi var.

Peki kardeşim oldu diyelim bu Alttan derslerim ve stajim gecisimde bir sıkıntı yaratır mi bir bilgin var mi

• komisyon stajını kabul ederse, bir problem olmaz. bu tamamen koordinatör öğretmenine bağlı bir şeydir. eğer işletmeyi ziyaret edip, senin orada çalışmadığını anlamışsa, onun insafına kalırsın. alttan kalan derslerine gelirsek, mesleki açık öğretim lisesinde, bu derslere tekrar girersin. ama mesleki açık öğretim lisesinden, açık liseye geçiş yaparsan, alan derslerin dikkate alınmaz ve kredin düşer. mesleki açık lise ve açık lisede kredili sitem geçerli olduğu için, işini yokuşa sürer. aşağıda geçiş şartlarını inceleyebilirsin.

1. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçiş işleminde başardığınız derslerden elde ettiğiniz kredi miktarında meslek dersleri gözardı edildiğinden düşme olabilir Dönem değerinde bir değişiklik olmaz.

2. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçişler Yeni Kayıt ve Kayıt yenileme dönemlerinde yapılmaktadır.

3. Mesleki Açık Öğretim Lisesine 2011 ve daha sonra kayıt olan öğrencilerin dosyaları kayıt olduğu okulda, daha önce kayıt olan öğrencilerin dosyaları ise Mesleki Açık Öğretim Lisesi arşivinde (Ankara) saklanmaktadır.
    Bu durumda, geçiş işlemini yapan okul, öğrenci 2011 ve sonrasında kayıt olmuş ise (öğrenci dosyası ilk kayıt olduğu okulda ise) öğrencinin dosyasını ilk kayıt olduğu okuldan istemesi gerekmektedir.
    Ancak öğrenci 2011 yılından önce kayıt olduysa (öğrenci dosyası Mesleki Açık Öğretim Lisesi arşivinde ise) geçiş işlemini yapan okul dosya istemeyecektir.

4. 18 yaşını doldurmamış öğrencilerin dilekçelerine velileri imza atmalıdır.

http://www.aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=140

not: bunda ciddi isen, işlemlerini ekim ayının sonundan önce bitirmelisin. yoksa, şubat ayına kayar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergul -- 6 Eylül 2014; 20:43:00 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.