Şimdi Ara

Mersin Üniversitesi - Erdemli Meslek Yüksekokulu - Tanıtım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
7.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Mersin Üniversitesi - Erdemli Meslek Yüksekokulu - Tanıtım

T.C. Mersin Üniversitesi
    Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu

Merhaba arkadaşlar,
    İnternette araştırdığım kadarıyla MYO hakkında fotoğraf, yorum, muhit vb. çeşitli materyallere pek ulaşamadığımdan mütevellit bilgilendirme ve tanıtım mahiyetinde şahsen giderek inceleme şansım oldu.

Okul, Mersin ilinin Erdemli ilçesinin merkezinde yer alıyor. Erdemli hakkında ansiklopedik bilgi için;http://tr.wikipedia.org/wiki/Erdemli, Mersin Üniversitesi hakkında ansiklopedik bilgi için;http://tr.wikipedia.org/wiki/Mersin_Üniversitesi
    Konum açısından gayet güzel bir yerde. İlçe dışarıdan bakıldığında etkinlik ve sosyalite açısından pek zengin olmasada 'köy' diye tabir edeceğimiz kadarda zayıf sayılmaz.

Kısa bir görüş sonrasında çektiğim fotoğraflara geçiyorum.

Erdemli'nin girişinde bu şekilde bir manzara bizi karşılıyor,

Girdikten hemen sonra 1 adet MM Migros, 1 adet Migros olmak üzere aralarında yaklaşık 250 mt. mesafede 2 Migros görüyoruz,
     Mersin Üniversitesi - Erdemli Meslek Yüksekokulu - Tanıtım  Mersin Üniversitesi - Erdemli Meslek Yüksekokulu - Tanıtım

Biraz ilerlediğimizde ise hemen okula ulaşıyoruz. Yol üzerinden okulun dış görünüşü bu şekilde. Görüldüğü üzere avlusunda Ziraat Bankası ATM'si mevcut...

...okulun ön bahçesi bu şekilde görünüyor,

Okulun hemen sağ tarafına Makro Market ve Hayal Kahvesi ismi altında Cafe & Nargile & Oyun salonu konumlandırılmış,

Okulun girişi ve güvenlik kulübesi fotoğrafa göre Ziraat Bankası ATM'sinin arka tarafında, Hayal Kahvesi'nin tam olarak karşı tarafında yer alıyor,

Üzerinde ana yol (Alparslan Türkeş Bulvarı) trafiğinin aktığı ve altında kurumuş derenin bulunduğu köprüden geçerek okulun sol yakasına ulaşıyoruz...

...okulun sol yakasında bol yeşillikli bi park bizi karşılıyor,

Parkta yaklaşık 100 mt. yürüyüş sonrasında parkın sonunda köprü bizi derenin üzerinden okulun arka bahçesine bağlıyor...

...okulun arka bahçesi bildiğimiz tarla şeklinde oldukça bakımsız. Belki buraya yeni, faaliyete geçmemiş projeler vardır. Aynı zamanda saha gibi bi alan mevcut,

Köprüden geçerek okulun sol yakasına tekrar döndüğümüzde bizi yeni yapılmakta olan Erdemli Belediyesi binası karşılıyor,

Belediye binasına doğru ilerleyen yolu takip ettiğimizde arka tarafında Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin parkına ulaşıyoruz,

Daha fazla gitmiyoruz ve Alparslan Türkeş Bulvarına yani trafiğin aktığı noktaya geri döndüğümüzde ufak bi çarşı ile karşılaşıyoruz...

...yolun hemen devamında Türkiye İş Bankası Şubesi, Yaprak Tantuni bizi karşılıyor. Görselin kadrajına sığmayan kısmında ise Turkcell İletişim Merkezi ve Vodafone mevcut,

Yolu izlemeye devam ettiğimizde Hükümet Konağına ulaşıyoruz...

...Hükümet konağının karşısında PTT ve Türk Telekom Müdürlüğü yer alıyor,

Üniversitenin 1. dereceden çevresi diyebileceğimiz noktalar bu şekilde. PTT ve Türk Telekom Müdürlüğünün arka tarafına doğru yaklaşık 500 mt. yürüyüş ile deniz kenarına rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Fotoğraflarda da göreceğiniz üzere bu noktalarda denize girilebiliyor, plaj ortamı var diyebiliriz.
    Aklımda kalanlardan okulun çevresinde Türkiye İş Bankası, Halk Bankası, Akbank, TEB şubeleri mevcut.
    Telekom Müdürlüğünün arkasında fotoğrafını çekemediğim KYK Müdürlüğü mevcut. Sahil şeridinin sonunda ise yine fotoğrafını çekemediğim Jandarma ve Spor Kompleksi yer alıyor. Spor kompleksi Akdeniz Oyunlarında faaliyete geçmiş ve hizmet vermişti.

Bulvarın üzerindeki ufak köprünün altından akan dere denize karıştığı noktayı görüyoruz,

Aşağıdaki fotoğrafların tamamı sahil şeridini oluşturuyor. Yazlık muhit olduğu için aşırı yoğunlukta siteler var, yani denize girme imkanı her halukarda mevcut,
     Mersin Üniversitesi - Erdemli Meslek Yüksekokulu - Tanıtım  Mersin Üniversitesi - Erdemli Meslek Yüksekokulu - Tanıtım  Mersin Üniversitesi - Erdemli Meslek Yüksekokulu - Tanıtım

Mersin Üniversitesi - Erdemli Meslek Yüksekokulu - Tanıtım  Mersin Üniversitesi - Erdemli Meslek Yüksekokulu - Tanıtım  Mersin Üniversitesi - Erdemli Meslek Yüksekokulu - Tanıtım

Sahil şeridini takip ederek bulvara geri döndüğümüzde Erdemli şehir merkezinin çıkışına geliyoruz,

Mersin'den ve Mersin'e ulaşımı nasıl sağlıyoruz?

Ulaşım imkanı aslında çok gelişmiş değil. Mersin Merkez'e ulaşmak istiyorsanız Meskopları tercih etmelisiniz.
    Referans noktası olarak Forum Mersin'i baz alabiliriz. Erdemli ile Forum Mersin arasında yaklaşık 34 km mesafe var. Bu 34 km mesafenin Mezitli'ye kadar olan kısmını (yaklaşık 26 km) 40-45 dk. sürede geçebiliyoruz. Mezitli'den sonra Forum Mersin'e olan mesafe yaklaşık 7-8 km ve bu mesafede trafik daha faal olduğu için haliyle dur-kalk fazla, hız limiti düşük. Bu yol yaklaşık 20 dk. sürüyor.

Erdemli'den Mezitliye ulaşım tam 5 TL, paso ile 4,5 TL, öğrenciyseniz 4 TL şeklinde. Forum Mersin'e muhtemelen 6 TL'ye yakındır diye tahmin ediyorum.

Meskoplar bu şekilde,

Alternatif ulaşım imkanı çift vasıtayı problem etmeyecekseniz belediye otobüsleri Tece'ye kadar 1 TL'ye götürdüğünü duydum. Tece ile Erdemli arası yaklaşık 16 km. Tece'den sonrası için ise Meskop tercih edilirse tahmini 2 TL - 2,5 TL olacaktır. Bu şekilde ulaşım bedeli yarı yarıya indirgenebilir.

Seçimlerden sonra direkt Erdemliye ulaşım için belediye otobüsleri faaliyete geçeceği şeklinde söylenti de mevcut.

Şimdilik görünen tablo yukarıdaki şekilde. Yardımcı olabileceğim sorularınızı yanıtlamaya çalışırım.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Mesajı rezerve etme maksatlı boş mesaj atmışken ilk aklıma gelen kişiye mention yolluyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • İnternet ortamındaki Erdemli MYO ve Erdemli UTIYO ile ilgili en kapsamlı konu olmuş

Sağolasın
  • Rica ederim. Götürmüş kadar oldum sanıyorum.
    Başka bir konu daha açan arkadaş vardı ona da mention yollayalım. @OnuR344
  • Burayı kazanmış arkadaşlar eğer bilgiye ihtiyaçları varsa mutlaka paylaşabilirim. O dönemden bu döneme Erdemli oldukça ilerledi. Görsel açıdan artık çok daha sosyal ve 'yeşil'.
  • Artık belediye otobüsleri ile Erdemli'den Mersin'e kadar gidilebiliyor. Konunun ilgili kısmı güncellenebilir.2 yıl önce tam 3₺, öğrenci 2₺ idi. Şimdiki fiyatını bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merhaba50

Artık belediye otobüsleri ile Erdemli'den Mersin'e kadar gidilebiliyor. Konunun ilgili kısmı güncellenebilir.2 yıl önce tam 3₺, öğrenci 2₺ idi. Şimdiki fiyatını bilmiyorum.

Rağbet olursa hepsini güncellemeye çalışırız hocam, fotoğraflar da biraz eskidi zaten.

Evet dediğiniz gibi 156 ve 170 hatları çalışıyor. 156 Kocahasanlı'ya kadar (Erdemli'den 5 km ilerisi), 170 ise Taşucu'na kadar (Erdemli'den 60 km ilerisi) gidiyor. Öğrenci 1,5 TL'ydi sanırım Erdemli'ye. Tam ise 3 TL. Taşucu tam 8 TL, öğrenci 4 TL. (Mersin Merkezden binildiğinde)

Yaprak tantuni kapandı, LCWaikiki açıldı, Migros'un biri kapandı, az yanına Carrefour açıldı, sahil bandı sıfırdan elden geçirildi ve şu an Mersin'in diğer bir çok beldesinden bile güzel. Okulun arka tarafı yeşillik ama hala sahayı düzenlememişler. Kültür merkezi açıldı, gayet güzel bir yerde.
    Sosyal olarak hala pek gelişemedi ama yaşanabilirlik olarak daha güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 5 Eylül 2017; 18:7:29 >

• bu konuda internetteki en kapsamlı kaynak sensin üstad var olasın eğer elinde erdemli ile ilgili yeni istihbarat varsa paylaşırmısın rica etsek .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mamuloo M kullanıcısına yanıt
    2 sene önce LCW açıldı ve yanına eksi katlarla beraber 5 katlı yaklaşık 20000 m2 AVM yapılıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sağolasın üstad, 2013 ye fotoğraflar atıp mini erdemli turu yaptırmışsın helal olsun diyorum.ve ekliyorum elinde yeni veriler varsa ve paylaşırsan on numara olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mamuloo M kullanıcısına yanıt
    Erdemli gelişiyor ama okul yerinde sayıyor. 5 senedir ödenek alamadığı için ek bina çıkamadılar. Ortamı güzeldir ama.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nétwork kullanıcısına yanıt
    sağolasın üstad,Mersin Erdemli ye gelirsem -ki oraya geleceğim sanırım- tecrübelerinden istifade etmek isterim cevaplar için teşekkür ederim.Bu
    Foruma yeni üye oldum , kuralları pek bilmiyorum.inśallah formata aykırı davranmıyorumdur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamuloo

sağolasın üstad,Mersin Erdemli ye gelirsem -ki oraya geleceğim sanırım- tecrübelerinden istifade etmek isterim cevaplar için teşekkür ederim.Bu
    Foruma yeni üye oldum , kuralları pek bilmiyorum.inśallah formata aykırı davranmıyorumdur
    Takıldığın konuda buradan yaz hocam yardımcı olmaya çalışırım. Aykırı bir durum yok merak etme. Hoşgeldin.
  • Öncelikle merhabalar , benimde birkaç sorum olacaktı

MYO'aya en yakın erkek kyk yurdu nerede ? bu konuda bir bilginiz var mı ? biraz araştırdam da en yakın içel sanırım ancak ulaşım konusunda bir sonuca ulaşamadım , içel'den erdemliye ulaşım nasıl ?

Şimdiden teşekkür ederim , yardımcı olabilirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: HolyCrow

Öncelikle merhabalar , benimde birkaç sorum olacaktı

MYO'aya en yakın erkek kyk yurdu nerede ? bu konuda bir bilginiz var mı ? biraz araştırdam da en yakın içel sanırım ancak ulaşım konusunda bir sonuca ulaşamadım , içel'den erdemliye ulaşım nasıl ?

Şimdiden teşekkür ederim , yardımcı olabilirseniz sevinirim
    Hala erkek için KYK yurdu yok. En yakın tece var sanırım ama orası da uzak sayılır. 20 km mesafe var yaklaşık.
    Kiralık ev en mantıklısıdır. Cantürk sitesini tavsiye edebilirim. Fiyatları uygundur ve uzaklığı ortalamadır. İyi bir ev sahibine denk gelirseniz ne ala.

Merkeze ulaşım belediye 156 ve 170 numaralı hatlarla (1,75 TL'ydi galiba öğrenci), Meskop (4 ya da 4,5 TL) ve Silifke arabalarıyla (Meskop ile aynı sayılır) yapılabiliyor.
    170 Taşucu arabası olduğu için 2 saatte 1 geçer (06:00-18:30) 156 30 dk arayla kalkar (06:00-19:30)

• Erdemli Myo kazandım inşaallah benim için hayırlı olur.Yurt olsa guzel olurdu ama olsun ev bulcam artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • paylaşımların için çok teşekkürler. ben bu sene geçiş yapmayı düşünüyorum insanları nasıl ? ortam nasıl ? sosyal imkanlar ne durumda etkinlikler oluyor mu ? anlatsan çok hayır duamı alırsın :) şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanalparaforum

paylaşımların için çok teşekkürler. ben bu sene geçiş yapmayı düşünüyorum insanları nasıl ? ortam nasıl ? sosyal imkanlar ne durumda etkinlikler oluyor mu ? anlatsan çok hayır duamı alırsın :) şimdiden teşekkürler
    Ortamı senin yaratman gerekiyor, yaratırsan güzeldir. Aktivite pek olmaz ama AVM inşaatı var şu sıralar. Aşağıya kültür merkezi açıldı. Onun dışında merkeze 45 dk. uzakta zaten pek uzak sayılmaz.
  • Nétwork kullanıcısına yanıt
    Merhaba iyi günler, ben de erdemli'de bir bölüm kazandım, kız yurdu aradım fakat bulamadım kyk yok sanırım. Mersin merkezden bir yurt bulsam ulaşımı vs nasıl sağlayabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Yakın zamanda kayıt yaptıracağım fakat yurt bulamadım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: maylilponi

Merhaba iyi günler, ben de erdemli'de bir bölüm kazandım, kız yurdu aradım fakat bulamadım kyk yok sanırım. Mersin merkezden bir yurt bulsam ulaşımı vs nasıl sağlayabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Yakın zamanda kayıt yaptıracağım fakat yurt bulamadım :(
    Merhabalar, hayırlı olsun. Kız yurdu okula 250 mt. mesafede KYK Kız yurdu olarak mevcut. Onun dışında cemaat yurtları vs. var ve 1-2 apart mevcut ama KYK kız yurdu önceliğin olsun. Eğer olmazsa biriyle ortaklaşa eve çıkmanı tavsiye ederim.

Bu sene içerisinde belki yazın AVM açılışı yapılacak gibi görünüyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.