Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
8.415
Cevap
192
Favori
579.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • e devletten çıkan barkodlu ögrenci belgesi geçerli oluyor mu
  • Bu sene de Ağustosta mı başlayacak geçişler ?

Ve kontenjan durumu ne oldu? Azalacak diyorlardı

2014 de %30 du sonra sanırım %20 ye indi. Şu anki durum ne?
  • ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comolokko97 -- 14 Haziran 2017; 19:20:3 >
  • Arkadaşlar şu an diş hekimliği 1. Sınıf öğrencisiyim. Sene sonu merkezi geçiş düşünüyorum. Ders saydırma işini nasıl yapıyoruz? Ders ismi farklı içeriği aynıysa saydırabiliyor muyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim sorum biraz farklı bir soru olacak ,2012,2013,2015 yıllarında üniversiteye yerleştim ,merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş yapmak istiyorum ,sorum su ki bu yerleştirme yılı illaki son yerleşilen yıl olmalıdır diye bi kural açık şekilde belirtilmiş mi bilgisi olan var mı?

• Takip

• electricheater E kullanıcısına yanıt
    nereye geçeceksin .sadece tarih edebiyat bilgisayar ve ingilizce gibi zorunlu dersler saydırabiliyor.
  • efesliefe E kullanıcısına yanıt
    hangisinde şu an kayıtlıysan veya okuma hakkın varsa yani dondurmuş sınıfta kalmış vs isen onunla geçebilirsin sene farketmez
  • Arkadaşlar merhaba üniversiteye kayıtlı olduğum halde bu sene lys'ye girdim. Bu sene lys puanıyla tercih yapan biri aynı zamanda yatay geçişe de başvurulabiliyor mu? Yoksa sınava girip tercih yapmak merkezi yatay geçişe engel mi oluyor?
    Aradım ama bu durumda olan pek kimse yok galiba. Zaten sorulduysa özür dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutsal Kitap

Arkadaşlar merhaba üniversiteye kayıtlı olduğum halde bu sene lys'ye girdim. Bu sene lys puanıyla tercih yapan biri aynı zamanda yatay geçişe de başvurulabiliyor mu? Yoksa sınava girip tercih yapmak merkezi yatay geçişe engel mi oluyor?

Ben engel diye okudum yonetmelikte.

• Gecis yapmak için gerekli belgeleri şimdiki okuduğumuz okuldan mı almak gerekiyor ? Şimdi kayıtlı olduğum okulun bulunduğu şehirden ayrıldım, ailemin yanına geldim ve buradaki üniversiteye başvuracagim.Belgeleri almak için ayrılacağım üniversiteye gidip almam mi lazım ? Yoksa evrak işleri internetten halloluyor mu?

• Bu soruyu bende merak ediyorum

Öğrenci belgesi vs e devletten aldığımız belge yeterli oluyor mu? Yoksa illaki bıraktığımız okulun öğrenci işleriyle mi ığraşacağız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meaning Of Life

quote:

Arkadaşlar merhaba üniversiteye kayıtlı olduğum halde bu sene lys'ye girdim. Bu sene lys puanıyla tercih yapan biri aynı zamanda yatay geçişe de başvurulabiliyor mu? Yoksa sınava girip tercih yapmak merkezi yatay geçişe engel mi oluyor?

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Yardımcı olabilecek varsa harika olur.
  • Başka bir üniversitenin diş hekimliği bölümüne geçmeyi düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tunakka

quote:

quote:

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Yardımcı olabilecek varsa harika olur.

Madde 6
    İlgili yılda ÖSYS sonucunda herhangi bir yükseköğretim programına kayıt olan
    öğrencilerin başvuru yapamamasına, (Öğrencilerin tercihleri doğrultusunda
    yerleştikleri yükseköğretim kurumlarında eğitime başlayarak, ilgili yükseköğretim
    programına ve yükseköğretim kurumuna intibak sürecini geçirdikten sonra, yatay
    geçiş sürecinin mantığına uygun olarak diğer yükseköğretim programlarına geçiş için
    başvuruda bulunmalarının daha faydalı olacağı hususu göz önüne alınarak, ilgili
    yılda ÖSYS'de yerleşerek kayıt yaptıran öğrencilerin bir sonraki dönem/yılda
    yapılacak işlemler sırasında başvuru hakkı bulunmaktadır.)

Kaynakhttp://bys.trakya.edu.tr/file/open/36112079

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tunakka

quote:

quote:

Madde 6
    İlgili yılda ÖSYS sonucunda herhangi bir yükseköğretim programına kayıt olan
    öğrencilerin başvuru yapamamasına, (Öğrencilerin tercihleri doğrultusunda
    yerleştikleri yükseköğretim kurumlarında eğitime başlayarak, ilgili yükseköğretim
    programına ve yükseköğretim kurumuna intibak sürecini geçirdikten sonra, yatay
    geçiş sürecinin mantığına uygun olarak diğer yükseköğretim programlarına geçiş için
    başvuruda bulunmalarının daha faydalı olacağı hususu göz önüne alınarak, ilgili
    yılda ÖSYS'de yerleşerek kayıt yaptıran öğrencilerin bir sonraki dönem/yılda
    yapılacak işlemler sırasında başvuru hakkı bulunmaktadır.)

Kaynakhttp://bys.trakya.edu.tr/file/open/36112079

Yani bir yere yerleşmez isek sıkıntı yok?

• Beyler size bir sorun olacak. Aynı anda bir kaç üniversiteye başvuru yapmayı düşünüyorum sadece biri mi kabul ediyor yokda birden fazla kabul olur mu ?

• a1ican A kullanıcısına yanıt
    Hocam istediğin kadar yere başvurabiliyorsun ve bunlardan hepsine de kabul edilebilirsin.

Birden fazla yer kabul ederse bu sefer sen seçiyorsun nereye gideceğini

Benim bilgim bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PureWhite kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler

• Hocam 1 veya 2 sene kalmak merkezi yerleştirme punanına göre yerleşmeye engel mi?
    Değerlendirilirken o ölçüt göz önünde bulunduruluyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.