Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (258. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.416
Cevap
192
Favori
578.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Balustrade61

Arkadaşlar bende bundan yararlanmak istiyorum puanım yetiyor şimdiden gideceğim yerin yurt işlerini halletmek istiyorum da fakat ÖSYM puanı hariç başka bir kriter yok değil mi bir de hazırlığım bilgisayar mühendisliği bölümüm geçmek istediğim bölüm ise diş hekimliği puan yetiyorsa geçmemiz çok yüksek ihtimal değil mi(30 40 kişi birden benim istediğim diş fakültesine geçmezse tabi)

Geçersin hocam başka kriter yok, çok kişinin başvurması da bi ihtimal tabi ama genelde açılan kontenjan kadar başvuru bile olmaz. çünkü normal kontenjanın yüzde otuzu kadar kontenjan açıyorlar Yatay geçiş için
  • Uludağ üni 2015 girişliyim. Bu sene yatay merkezi yatay geçiş yapmak istiyorum. Sorum şu, bu sene hem ygs lys giricem onlarla olmadı merkeziyle yerleşmeyi planlıyorum. Bu mümkün mü ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oberyn.Martell

Uludağ üni 2015 girişliyim. Bu sene yatay merkezi yatay geçiş yapmak istiyorum. Sorum şu, bu sene hem ygs lys giricem onlarla olmadı merkeziyle yerleşmeyi planlıyorum. Bu mümkün mü ?

tabii ki mümkün hocam geçmek istediğiniz yere 2015 puanınız yetiyorsa başka hiç bir şeye gerek yok. üniversite sınavına girmeniz herhangi bi olumsuzluk yaratmaz
  • Geçen yıl Üniversite'yi kazandım ama Merkezi Yatay Geçiş yapacağım için neredeyse hiç gitmedim. Ama okula iki dönem de kayıdımı yaptım. Yani okulda kayıdım bulunmakta, e-devlette öğrenci belgesi sorguladığımda bir sorun yok. Ama askerlik belgesi eskiden farklı gözüküyor, sizde de böyle mi ?

Eskiden böyle yazıyordu :

"AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2023 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
    YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR."

Şuan sorguladığımda böyle yazıyor :

"AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN ÖĞRENCİLİĞİ DEVAM ETTİĞİ TAKDİRDE 31/12/2023
    TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR. ÖĞRENCİLİĞİ
    SONA ERDİĞİ TAKDİRDE, 2 AY İÇERİSİNDE EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT
    ETMESİ GEREKMEKTEDİR."
  • ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comolokko97 -- 14 Haziran 2017; 19:17:29 >
  • comolokko97 C kullanıcısına yanıt
    Benim bildigim kadariyla %10 olayi gno ile geciste var.Merkezi de osym puaninin tutmasi yeterli

• bu geçişler ne zaman açılıyor her üniversitenin farklı oluyormuş sanırım önceden hazır edilmesi gereken vs. evraklar var mıdır ? bide başvuracağımız üniversitenin öğrenci işlerine illa gitmek zorundamıyız ta denizliden istanbula gitmek zor olacak sadece başvuru yapıp gelmek için tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa bu konularda sevinirim .ayrıca kaç tane üniversiteye başvuru yapabiliyoruz işimi garantiye almak istiyorum boşta kalmayalım sonra da
  • Mouveon M kullanıcısına yanıt
    ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comolokko97 -- 14 Haziran 2017; 19:19:39 >
  • ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comolokko97 -- 4 Ekim 2017; 3:4:38 >
  • comolokko97 C kullanıcısına yanıt
    Evet o.Acikcasi tek kosul osym puaninin tutmasi.Ornek veriyim ben 2016 350 aldim diyelim.Gecis yapmak istedigim yer en son 349 puanla ogrenci almis.ben ona basvurabiliyorum.Ders notlarin kalmissin gecmissin vs hic onemi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: BoraT5

Geçen yıl Üniversite'yi kazandım ama Merkezi Yatay Geçiş yapacağım için neredeyse hiç gitmedim. Ama okula iki dönem de kayıdımı yaptım. Yani okulda kayıdım bulunmakta, e-devlette öğrenci belgesi sorguladığımda bir sorun yok. Ama askerlik belgesi eskiden farklı gözüküyor, sizde de böyle mi ?

Eskiden böyle yazıyordu :

"AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2023 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
    YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR."

Şuan sorguladığımda böyle yazıyor :

"AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN ÖĞRENCİLİĞİ DEVAM ETTİĞİ TAKDİRDE 31/12/2023
    TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR. ÖĞRENCİLİĞİ
    SONA ERDİĞİ TAKDİRDE, 2 AY İÇERİSİNDE EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT
    ETMESİ GEREKMEKTEDİR."

up

arkadaşlar kontrol edip, sizde de böyle mi, söyler misiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoraT5 -- 16 Mayıs 2017; 0:1:24 >

• Arkadaşlar bi sorum olacak özel üniversitelerin %50 burslu bölümü tutuyorsa yatay geçişte burs alabiliyor muyum yoksa burssuz mu okumak zorundayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurr14

Arkadaşlar bi sorum olacak özel üniversitelerin %50 burslu bölümü tutuyorsa yatay geçişte burs alabiliyor muyum yoksa burssuz mu okumak zorundayım

Tamamen geçiş yapacağın üniversitenin inisiyatifine bağlı.

• Daha önce Merkezi Yerleştirme Puanıyla yatay geçiş yapmadığını gösterir belge'' bu belgeyi nereden ediniyoruz yahu. Bir de başvuruların erken başlaması gibi bir olay olur mu bu sene, yoksa geçen yılla aynı mı açılır
  • böyle bir belge de mi gerekiyor hocam ? nerden temin edileceğini öğrenince haberdar ederseniz sevinirim
  • Ben çapa diş hekimliği kazandım Aralığa kadar okudum fakat elime yüzüme bulaştırdım beceremedim okuldan ve bölümden nefret ettim. Aralıktan beri okula gitmiyorum , sınavlara girmiyorum.

Devamsızlıktan kaldım muhtemelen.

Myp ile yatay geçiş yapmayı dşünüyordum fakat

http://bys.trakya.edu.tr/data/file.php?id=11080932

Şu linkteki 11 numaralı şahsın başına gelmiş şeye bakın.

Ben şimdi yatay geçiş yapamayacak mıyım?

1 haftadır uyku uyuyamıyorum

Benim akıbetim ne olur?

Aralık ayında bu işe kalkışmadan önce öğrenci işleriyle konuştum bir şey olmaz demişlerdi ama içime kurt düştü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• PureWhite kullanıcısına yanıt
    Devamsizliktan kaldigi icin degil kaydi silindigi icin kabul edilmemis.Eger kaydiniz duruyorsa devamsizliktan kalmis olmaniz bi sorun cikarmaz.

• Mouveon M kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Ben şu an otomasyon sistemine giriş yapabiliyorum.

E devletten öğrenci belgesi de alabiliyorum.

Belgede

Öğrencilik Hakkı Var mı: Var

Yazıyor.

Bunlar hala kayıtlı olduğumu gösteren şeyler sanırım. Öğrenci işlerine tekrar gitmeme gerek var mı acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PureWhite kullanıcısına yanıt
    Gerek yok ögrencilik hakkı var yazıyorsa bir sorun olmaz

• Merkezi yatay geçişe basvursam kazansam ama kayıt yaptırmasam eski okuluma devam edebiliyor muyum?

• 
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.