Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (256. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.415
Cevap
192
Favori
579.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam aradım bugün yıl sorunu yok dediler. Tam bölüm sorusunu soracaktım çat diye kapattı adam suratıma. Zaten bağlanana kadar 15 dakika falan bekledim o yüzden bi daha aramadım. Yıl sorunu yoksa zaten Ağustos'ta falan oluyor başvurular sıkıntı yok.
  • Yatay geçiş kontenjanları bahar döneminde az olduğundan yazı beklerim diyordum. Ancak 5 tane kontenjan'a rağmen bugün kazandığımı öğrendim. Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler :). Darısı tüm isteyen arkadaşlara inşallah. Eğer memnun değilseniz hiç durmayın.
  • bende bunu nisantaşı üniversitesine gidip sordum o yıl açık olan üniversiteyi bulmak için o yılın ösym klavuzuna bakıp, o üniversitelere gidip bizzat konuşmanız gerekiyor.dedi.
    birde kaydınızın aktif yada pasif te hala duruyor olması önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WrathChild

Hocam yanlış anlamadıysam ben kanunda yıl sınırlaması yok diyor. Önemli olan senin girdiğin yılda tercih yapmak istediğin üniversitenin öğrenci alması ve senin o dönemki puanının yetebilmesi. Yarın YÖK'ü arıcam bakalım sana da cevap yazarım.

kanunda yıl sınırlaması yok evet ama birkaç üniversite adı vereyim
    istanbul aydın üniversitesi 2009 dan
    istanbul üniversitesi 2007 den
    marmara üniversitesi 2010 dan
    beykent üniversitesi 2013 yılını baz alıyor en son öğrenci başvurularında ve aktif öğrenci ön koşuldur.
  • WrathChild kullanıcısına yanıt
    size tavsiye e devlet ten yök ekranına girin bakın size öğrenci belgesi görüntüleme hakkı veriyorsa madde ek 1 den yararlanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paintedman

Hocam bende saçma bir üniversitede tam burslu gittim ilk haftada dondurup geldim ama askerliğim tecil olmamış şimdi askeriyeye gideceğim yoksa üniversiteyi mi aramalıyım?

Birde bu kayıt belgelerini mutlaka elden mi teslim etmemiz lazım ?

evet elden teslim etmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Promayz00

quote:

Orijinalden alıntı: evandevan

quote:

Hocam yanlış anlamadıysam ben kanunda yıl sınırlaması yok diyor. Önemli olan senin girdiğin yılda tercih yapmak istediğin üniversitenin öğrenci alması ve senin o dönemki puanının yetebilmesi. Yarın YÖK'ü arıcam bakalım sana da cevap yazarım.

kanunda yıl sınırlaması yok evet ama birkaç üniversite adı vereyim
    istanbul aydın üniversitesi 2009 dan
    istanbul üniversitesi 2007 den
    marmara üniversitesi 2010 dan
    beykent üniversitesi 2013 yılını baz alıyor en son öğrenci başvurularında ve aktif öğrenci ön koşuldur.

Emin misinz hocam bu konuda, kitapçıkta hangi yıl girilirse o baz alınır diyor . Üniversiteler kendi kafasına göre mi alıyor bu kararı

yanlış anlama olmasın sen diyelim 2008 de girdin 2008 puanıyla alan üniversiteyi ösym klavuzun dan bakıcaksınız o yıl klavuzunu inceleyin.
    ben 2009 yılı girişliyim 2009 klavuzuna bakıyorum.
    üniversite için hangi yıldan öğrenci alıcağına yönetim kurulu karar veriyor gidip 2008 yılında klavuzda olmayan üniversiteye başvurma olmaz tabiki.

• Beyler 2016 yılı puanına gore bir üniversiteye yerlesmis biri 2017 bahar döneminde yatay geçişle başka üniversiteye kayıt olup yine 2017 senesinde YGS-LYS sinavina girip tekrardan baska istediği okula kayıt olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evandevan E kullanıcısına yanıt
    Öğrenci belgesi görüntülenebiliyor hocam hala üniversite öğrencisi görünüyorum. Fakat sanırım yatay geçiş zamanları geçmiş ben hiç dikkat etmedim ona yazın sanıyordum.
  • quote:

Öğrenci belgesi görüntülenebiliyor hocam hala üniversite öğrencisi görünüyorum. Fakat sanırım yatay geçiş zamanları geçmiş ben hiç dikkat etmedim ona yazın sanıyordum.

BAZI ÜNİVERSİTELER BENİM ARALIK OCAK GİBİ ALDILAR MADDE EK 1 DEN
    AMA MARMARA İSTANBUL GİBİ ÜN. ALMADILAR.
    VAKIFLAR İLE BİRKAÇ DEVLET ÜN. MERKEZİ ALDI.
  • evandevan E kullanıcısına yanıt
    Ben yazın alım yapıldığını sandığım için kendi üniversiteme kayıt yaptırdım yine. Eğer yazın da alınıyorsa problem yok benim için. Umarım yanlış anlamamışımdır.
  • ULUDAĞ ÜN. MADDE EK 1 İLE ALIMA 2010 YILINDAN BAŞLIYOR.
  • quote:

Hocam aradım bugün yıl sorunu yok dediler. Tam bölüm sorusunu soracaktım çat diye kapattı adam suratıma. Zaten bağlanana kadar 15 dakika falan bekledim o yüzden bi daha aramadım. Yıl sorunu yoksa zaten Ağustos'ta falan oluyor başvurular sıkıntı yok.

Teşekkürler hocam. İnşallah sorun yaşamayız.
  • Arkadaslar disiplin olmadigina dair belge ve ders iceriklerini nerden aliniyor? Ogrenci isleri verir mi?

• Arkadaşlar merhaba.Geçiş yaptığımızda saydırdığımız derslerin ortalamasıyla mı geçiyoruz yoksa onlar muaf mı sayılıyor?Aynı okul içinde bölüm değiştirince veya farklı okula geçince de aynı mı olur?
  • Kargo ile nasıl basvuru yapılıyor? Aradığım her üniversite okula gelirseniz başvurunuzu kabul ederiz dedi. Ayrıca istenilen belgeleri de mutlaka tercih edeceginiz okuldan ögrenin.

• Johnnie-Walker kullanıcısına yanıt
    Ben ktü ye falan baktim kargoyla kabul ediyor.Istenilen belgeleri o okulun ögrenci isleri daire baskanligina gonderiyorsun.Ama her okul kabul etmiyor.O yuzden dikkat etmek lazim

• Beyler bu istenilen belgeleri dönem sonu mu almak gerekiyor (transkript vs?) Dönem ortasında alsam sıkıntı çıkar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie-Walker

Beyler bu istenilen belgeleri dönem sonu mu almak gerekiyor (transkript vs?) Dönem ortasında alsam sıkıntı çıkar mı?

Hocam genelde belgelerin son 1 ay içerisinde alınmış onaylı versiyonları istenir. O yüzden dönem ortası almanın mantığı yok.
  • 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.