Şimdi Ara

Merkezi Yerleştirme Puanı ile Yatay Geçiş Eski Okula Dönüş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
22.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2014 yılında ÖSYS puanı ile yerleştiğim okulumdan 2015 yılında merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yoluyla ayrıldım fakat bazı nedenlerden dolayı gelecek yıl eski okuluma dönmek istiyorum. ÖSYM yönetmeliğinin ilgili maddesinde öğrencilerin Ek Madde -l uyarınca sadece bir defa yatay geçiş yapabilmesine, ancak, söz konusu madde uyarınca yatay geçiş yapan öğrencilerin ÖSYS merkezi yerleştirme sonucu kayıt hakla kazandıkları yükseköğetim kurumuna daha sonraki başvuru tarihlerinde geri dönebilmelerine izin verilmiştir diyor fakat çevremdeki birçok insan sadece bir yıl içinde dönersem geri dönme hakkım olduğunu söylediler ve bu da benim tereddütte kalmama neden oldu. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar durumu tam olarak açıklayabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

İlgili ÖSYM yönetmeliği

• Hocam, yürürlükteki YÖK kararında merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yapanlara verilen sadece kendi okullarına dönme imkanında herhangi bir süre sınırlaması bulunmamaktadır.
  • Siz yine de geçiş yapmak istediğiniz okula sorun, olumsuz cevap verseler bile hangi mevzuata göre olduğunu sorunuz.
  • Benim okulumda 1 sene içinde geri dönmem gerektiğini , aksi taktir de gelemeyeceğimi söylemişlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Auto_Cad

Benim okulumda 1 sene içinde geri dönmem gerektiğini , aksi taktir de gelemeyeceğimi söylemişlerdi.

hocam siz hangi yıl ayrılmıştınız
  • srht12345 S kullanıcısına yanıt
    Eylül'de geçiş yaptım.
  • Konu eski belki ama sormak istediğim bişey var. Ben Eylül 2017de merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yaptım. 1 sene geçti ve geri dönmek istiyorum. Bu şuan mümkün mü birde eski derslerim sayılacak mı yani kaldığım yerden devam edebilecek miyim? Cevaplarsaniz sevinirim.
  • Hocam ne yaptiniz ayni sorulari merak ediyorum, sene sonu eski okuluma geri döneceğim sorularim şunlar

1) eski okuluma geçince eski transkriptim deki dersler gözükecek mi?

2) eski numarama mi dönüyorum yeni numara mi veriyorlar?
  • Neden dönmek istiyorsunuz hocam ben de yatay geçiş yapacağım da
  • Ilkay1244 I kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer 1. Siniftaysaniz şartlara göre düşünüp geçebilirsiniz. Ben 3-4 arasiydim geçtim aşırı derecede pişmanım 7 dersim sayılmadı çok pişmanım. Lütfen hemen karar vermeyin sonra çok pişman olursunuz
  • RoIF kullanıcısına yanıt
    geri dönüş yaptım

1)eski okulumdaki derslerimi olduğu gibi transkripte eklediler ve geçiş yaptığım okulda geçtiğim dersleride eklediler.

2)yeni numara verdiler bana
  • Çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nujazz

geri dönüş yaptım

1)eski okulumdaki derslerimi olduğu gibi transkripte eklediler ve geçiş yaptığım okulda geçtiğim dersleride eklediler.

Merhabalar baran bey. Ben hakan. ek madde 1 ile geçiş için donanım haber e yaptığınız açıklamayı okudum. Ben de ek madde 1 ile geçiş yaptım. fakat tekrar eski üniversiteme gitmek istiyorum. aşamalar nasıl olmalı yardımcı olursanız çok sevinirim. çünkü ek madde 1 ile yatay geçiş yapmadığımızı gösteren dilekçe istiyorlar. ama ben yaptım. dilekçeye onu nasıl yazacaz. yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Arkadaslar benim de yardima ihtiyacim var.Eski okulumda tam bursluydum ve yatay gecisimi iptal ederek eski okuluma donsem tam burslu olma durumum devam eder mi?
  • buzulkar B kullanıcısına yanıt
    naptınız hocam dilekçe benden de istiyorlar nasıl yapacağız
  • yatay geçiş yapmadığına dair dilekçe istiyorlar hocam onu nasıl hallettiniz?
  • Ben 2019 yılında ek madde 1 ile yatay geçiş yaptım şuan tekrar eski okuluma dönüş yapmak istiyorum.Tekrar yatay geçiş için başvuru mu yapacağım yine ek madde birle mi başvuracağım bana bu konuda bilgi verir misiniz
  • Fatmadgn38 F kullanıcısına yanıt
    Bilgi aldın mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nujazz

geri dönüş yaptım

hocam azami öğrenim süresi değişti mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 120205044

hocam azami öğrenim süresi değişti mi?

Alıntıları Göster
    Benimki uzadı. Derslerine bağlı bir durum. İlk başladığım üniversite de ff ila kalan derslerimi devam zorunlu olarak tekrardan aldım ve ders saati kaçışmalarından dolayı öğrenim sürem uzadı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.