Şimdi Ara

MERKEZİ UYDU SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM.... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
179
Cevap
1
Favori
14.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    oyle bir teknoloji var ama tr de kullanılmıyor, kullanışlı bir sistem değildi, onu destekleyecek tuner de gerekiyor
    adını bile hatırlamıyorum, scr miydi, inan tam hatırlamıyorum
  • Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onur bey selamlar
    Yeni bir binaya taşındık sadece salonda 2 adet çift çıkışlı Tv-Sat prizi var ve diger odalarda sadece karasal yayın prizi var ama bunlardada yayın yok.
    Tüm odalara Sat yayını alabilmek için odalara gelen karasal yayın kablolarını uydu santrali müsaitse bunlara baglamam yeterli olurmu ?Yada Santralde boş çıkış yoksa nasıl bir işlem yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.
  • fthmhmt kullanıcısına yanıt
    eğer aynı anda tüm odalarda yayın istiyorsanız santralden kablo gelmek zorunda, yok ben aynı anda bir tv çalıştırırım diyorsanız diğer prizlere atlama yapmanız gerekmektedir.
    Çoğu dairenin iç girişinde telefon kutusunda, elektrik kuturu gibi kutulardan geçer o kablolar, oraya bir splitter da koyabilirsiniz.
  • İlginize ve hızlı cevabınıza çok teşekkürler.Odalara gelen karasal yayın kablolarını yukarıdan santrale baglarsam sorun çözülür herhalde.Şayet santralde boş yer yoksa nasıl bir çözüm üretebilirim bilmiyorum
  • fthmhmt kullanıcısına yanıt
    üzerine geçişli bir multiswich daha takman gerekir
  • İyi günler. Binanın Turksat'a bakan mevcut merkezi uydu sisteminden Azerspace de izleyebilir miyim?

• Bende sorayim bir soru apartmanda Digiturk merkezi sistem hotbird ve Turksat in olduğu ayrı bir merkezi sistem var bu 2 merkezi sistemi tek kabloda birleştirme şansımız varmi

• batuhan57 B kullanıcısına yanıt
    10 girişli MULTISWICH ile yapabilirsin.
  • Hocam benim sorumu neden cevaplamadınız?

• s-adebisi kullanıcısına yanıt
    Farketmemişim dostum, şimdi multiswich santrallerinin girişi ve çıkışı olur. Çıkışlar abone sayısını, girişler izlenecek uydu sayısını anlatır.
    1,2,3,4 uydu girişli multiswichler yoğundur. Her uydu için 4 lü quadro lnb ( merkezi lnb ) kullanılır . Yani her uydu anteninden 4 kablo gelir. Sadece digiturkten 1 kablo gelir. Onun LNB si özeldir.
    5/xx ( bir uydu + karasal )
    9/xx ( iki uydu + karasal )
    10/xx ( iki uydu + digiturk + karasal ) **** sadece belirtilen koşul için kullanılır.
    13/xx ( üç uydu + karasal )
    17/xx ( dört uydu + karasal )

Eğer senin santralin örneğin 10/20 ise; iki uydu + digiturk + karasal ı aynı kablodan 20 farklı aboneye gönderebilirsin.
    Eğer senin santralinde boşta giriş var ise bu girişe istediğin uyduyu koyabilirsin. Digiturk yeri ayrıca gösterilmiştir. 9. Giriştir. Tr de en çok 10 giriş multiswich kullanılır.

Umarım yardımcı olmuştur, net çözüme kavuşman için santralin resmini atman gerekir.

• hocam ben merkezi sistem binaya yeni gectim catida 32 cikisli dagitici var evde uydu prizine dsmarti bagladigimda sinyal yok diyor evdeki uydu dagitim yerinden kablolari kontrol ettim kisa devre vardi duzelttim hepsini tekrar denedim yok tek hat geliyor eve, eve gelen kablonun catida hangisi oldugunu nasil tespit edebilirim?

• ozon3 kullanıcısına yanıt
    dairenin girişinde splitter vardır, kontrol edin
    5-2400mhz desteklimi diye, oyle bir yanlış yapmazlar da yapmış ta olabilirler
  • Hocam Merhabalar.

Çatı da 2 tane çanak var. Ben Eutelsat uydusunda ki kanalları seyretmek istiyorum nasıl ayarlayabilirim ekseni.

Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

• yani elle ayarlamak çok kolay değil, turksat kıbleye bakıyor, digiturk ise daha sola, çevir bakalım tutabilecen mi
  • TV de şuan sayısız uydu gözüküyor eğer tutturur isem Eutelsat listeye otomatik girer mi yoksa ekstra bir ayarlama yapmama gerek varmı?

• merhaba bir sorum olacak abim 2.katta D smart kullanıcısı ben evimde vestel kendinden uykulu tv mevcut ben şu anda normal çanak kullanıyorum Türksat abimin canaktan lnb ile bölüp aynı D smart yayınları izlemem mümkün mü acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: TeksasStyLe

merhaba bir sorum olacak abim 2.katta D smart kullanıcısı ben evimde vestel kendinden uykulu tv mevcut ben şu anda normal çanak kullanıyorum Türksat abimin canaktan lnb ile bölüp aynı D smart yayınları izlemem mümkün mü acaba?

şifreli kanallar açılmaz
  • Eyvallah teşekkür ederim

• eutelsat var ise sykynty yok, sadece ayary tutturman yeterli
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.