Şimdi Ara

Merkezi sistemde azerspace uydusu izlemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar ,merkezi sistemde azerspace uydusu izlemek mümkün mü? turksatın yanında ,avrupa maçlarını izlemek istiyorumda apartmanda çanak yok (cbc sport,ıdman tv gibi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben montaj yapılırken 50 tl vermiştim ustaya, lnb ve bir aparat takarak sadece bizim daireye azerspace uydusunu ekletmişti.
  • peki nasıl bağlandığının resmi var mı? internette çok araştırdım hep çanak üzerinden anlatılır genelde de merkezi siteme nasıl bağlandığını bulamadım,bizim tv de sadece turksat var

• quote:

Orijinalden alıntı: ldg

peki nasıl bağlandığının resmi var mı? internette çok araştırdım hep çanak üzerinden anlatılır genelde de merkezi siteme nasıl bağlandığını bulamadım,bizim tv de sadece turksat var
    Lnb yi çanağa tak (yapabilirsin diye düşünüyorum) kabloyu, merkeze kadar çekmen gerekiyor. uyducular da bulacağın bir aparat vardı (adını hatırlamıyorum) onu alıp, çektiğin kabloyu, bir ucuna, merkezden sana gelen kabloyu, yanındaki ucuna, üçüncü uca da, diğer bir kabloyla, merkezden sana gelen uca bağlarsan olur
  • Anladım ama dediğin çanak antende oluyor,bizim apartmanda çanaklar kaldırıldı merkezi sistem geldi ,merkezi sistemde nasıl azerspace ekleniyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: ldg

Anladım ama dediğin çanak antende oluyor,bizim apartmanda çanaklar kaldırıldı merkezi sistem geldi ,merkezi sistemde nasıl azerspace ekleniyor?
    Merkezi sistem denen olay, bina da daire sahiplerinin, bireysel çanak takamayacağı, ama çatıya ortak bir çanak anten sistemi kurulmasıdır. yani, çatı da en az 2 çanak vardır. Dediğim işlemi, Türksat çanağına yapar veya yaptırırsan, seyredersin
  • funnygirl F kullanıcısına yanıt
    Hocam adını hatırlamadığın parça disecq sanırım. Aynı şeyi ben de merak ediyorum. Merkezi sistemi geçen ay yaptırdık binaya. Yöneticiyim bu arada zaten binada. Hatta benim çanak antene kuruldu lnb. Şimdi sorum şu, merkezi sistem lnb'si farklı biliyorsundur. Merkezi sistemden evlere dağılan kablo ve azersat kablosunu birleştireceğim disecq ile. Eve geldiğimde uydu alıcısında, sadece disecq ayarı yaparak bulabilir miyiö, bir sorun olur mu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.