Şimdi Ara

Merkezi olmayan sıcak su nasıl olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
0
Favori
360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Lojmanda kalıyorum, katı yakıt sisteminde doğalgaza bugün itibariyle geçtik daha doğrusu tesisat döşendi. Ancak tesisat sadece merkezi sistem ısınma ve ev içine gelip ocakta biten hattan ibaret. Daha önce sıcak su ve ocak için tüp kullanıyordum. Kombi veya şofben için ayrı bir doğalgaz hattı döşenmedi, "Sıcak su için tüp mü kullanacağız ayrı bir hat çekmeniz gerekmez mi?" diye sorunca kombi şofben vs. için ayrı bir hat çekmenin ihalenin, projenin kapsamına girmediği söylendi usta tarafından. Eskiden mutfakta demirdöküm 7g şofben kullanıyordum. Doğalgaz gelmişken tüp ile sıcak su elde etmek saçma değil mi? Şuan önümde sıcak su için hangi seçenekler bulunuyor? Mesela hermetik şofbeni eski şofben yerine takamıyorum sanırım onun için dışarı bakan duvara yakın mutfak içi bir yer tespit etsem bu sefer gaz tesisatını bir daha değiştirip ayrı bir kombiye hat çekme dışında bir de su tesisatını mı değiştirmem gerekiyor? Dediğim çerçevede sadece sıcak su için kombi kullanmalı mıyım? Hangi türünü kullanmalıyım? Kombiyi eski şofbenin bulunduğu yerde kullanabilir miyim yoksa onu da dışa bakan duvara yerleştirmem ve gene su tesisatını da değiştirmem mi gerekir?

İş bilen, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.