Şimdi Ara

Merkezi kilit hk (bagaj kilidi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, iligili bolum bulamadim buraya actim yanlissa kusura bakmayin.

Yeo uzaktan kumanda sistemi var. Kumanda da 3 tus var ac, kapa, bagaj. Bagaja basili tutuyorum 3 kez 4'luler yanip sonuyor hic bir sey olmuyor. İceriden bagaj acma dugmesi de calisiyor ama bagaj kilidine uzaktan kumanda mudahale edemiyor. Sizce hangi kablo bagaja gider ? Sisteme ait sema bulamadim.

Ürün bu : (kumanda secenekleri var bizim 3 tuş)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 19 Mayıs 2016; 14:41:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Peki arac buna uygun mu? Kimi araclarin bagaji da motorlu aciliyor. Kimileri yine el ile. Uzaktan kumandaya uygun mu sizin arac?

• Pi kullanıcısına yanıt
    Bagaj kilidi icin iceride buton var basiyoruz cat aciliyo kilit. Yani elektronik bi sistemi var zaten. Dugmeye bagli iki kablo aracin göğsünden iceri giriyor gidiyor o kabloya bagli bir sey yok gorunurde. Kumanda da ise bastigimda 3 kez sinyaller yaniyor ama kilit acilmiyor. Zaktan k sisteminin kablolarindaki cikis hangisi ? Bagaj kilit cikisi olmasa kumandadaki 3 . tus ile sinyaller neden yaniyor 3 kere ?

• linyit43 kullanıcısına yanıt
    Uyumsuz olma ihtimali aklima geliyor. Veya modul uzerinde ufak bir ayar veya anahtar gibi bir sey olabilir. Aklima baska bir sey gelmedi.

Yukari diyorum o zaman

• bagajı açan düğmeye merkezi kilitten kablo bağlanmalı.+ elektrik gönderir.kablo için şemeya bakın .ben kendim 98 civic bagajı elektrik motoru takarak kumandadan açılır yaptım.3 snye basılı tutunca arka bagaj açılıyor.
  • desert@eagle kullanıcısına yanıt
    Merkezi kilitte hangi renk bagaj dugmesi icin ?

Bu da aracin semasi (merkezi kilotler hep sonradan takilma vegalara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 19 Mayıs 2016; 18:49:43 >
  • Almış olduğunuz merkezi kilitin şemasinda bagaja elektrik gönderen kabloyu bulup sizde bagajı açmak için motor yok sanirim.Bu yuzden bagaja kapı kilitleme motorlarından bağlanacak.merkezi kilitten bu motora kablo çekilecek.

• mesela burda pembe kablo bagaj açar.

• desert@eagle kullanıcısına yanıt
    Pembeyi buldum ucu boşta. Bagaj açma düğmesine de 2 adet kablo geliyor. Elimde ölçüm cihazı da var nereye takacağım şimdi ben bunu ? Ve pembe gerçekten bagaj için mi ?

Merkezi kilit sisteminin soketinden çıkan kabloların yarısı bağlanmış zaten. Diğerlerini bantlamışlar anca fark ettim pembeyi.

Pembe kabloyu bir ampulle deneme yapın.. Kumanda ya 3 snye basılı tutun .ampul yanarsa doğru kablodur.pembe + uçtur. - eksiyi şaseden bağlayabilirsiniz.

• Ladada bagaj kilit motoru varsa çok şaşırıcam. Ben yinede olmadığını düşünüyorum ama.

Bu işini görür hocam.

https://m.youtube.com/watch?v=VOc1SAMZIqI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desert@eagle -- 21 Mayıs 2016; 2:15:48 >
  • @desert@eagle cok tesekkur ederim. Olcu aleti ile gelen voltaja bakayim pembeye geliyor mu diye. Geliyor ise attiginiz videodaki gibi direk duğmeye takarim.

@cesmuru samara ile karistirmis olmayasin ? Bu vega

9.000tl ye aldik stw bal kopugu
    2001 model (148.000km)
    4 cam otomatik
    Merkezi kilit
    1.5 motor (km de 15 kr lpg)
    On kaput citf amasorlu bence onemli etken
    İceriden bagaj acma

Tofasa 9-10 bin verecegine , 2. Elinin biraz zayif olmasi etkilemiyorsa al gec . 12-15 bin vereceksen 2006 vega alirsin hidrolik +klima olur cok iyi olur. 2004 den itibaren hidrolik+klima var.

Bu arada iceride elektrik anahtari var bagaj acma dugmesi yani. Kaput gibi telle acacak hali yok ki illa motor olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 21 Mayıs 2016; 13:40:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kolay gelsin hocam.araba iyiymis..Allah kaza bela vermesin..

• Olmadi ya, kapi kilitleyince ve acinda kisaca kumanda da hangi tusa basarsam basayim pembe kabloya elektrik geliyor.Bir de dugmeden geri elektrik gitmesin diye diyot taktim kabloya. Kapilari kitleyince bagaji aciyo Yanlis kablo mu ? Ayari mi var ? Bilerek mi baglanmamisti ?

Sokete mavi-kirmizi giren +12v. Dugmeye basinca merkeze elektrik gitmesin diye pembeye diyot bagli. Duz mavi ise bagaja giden.

• @cesmuru @desert@eagle

Arkadaslar ben son yazdigimda cevap gelmemis. Dogru kabloyu olcu aleti ile buldum 3ay once . O pembe olan sirenmis neye bassam aciliyodu

Simdi pistonlara 2 yay atip otomatik acilir yapmayi planliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.