Şimdi Ara

merhabalar pilsiz el feneri yapmak istiyorum. çok önemli (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
5.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rica ederim yardımcı olabildimse ne mutlu bana.
    Resime göre artı (+) uç üste gelecek,eksi (-) uç alta. Zaten resimdeki köprü doğrultucuya bakarak artı-eksi bağlantıyı görebilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: don.vito

Rica ederim yardımcı olabildimse ne mutlu bana.
    Resime göre artı (+) uç üste gelecek,eksi (-) uç alta. Zaten resimdeki köprü doğrultucuya bakarak artı-eksi bağlantıyı görebilirsin.

ben tam olarak hakim olmadığım için yinede sorayım dedim. araştırdım yanlış bağlayınca patlıyormuş.

tekrar teşekkürler
  • Şöyle bir bakıyordum da sadece teorik olmakla birlikte buna benzer sistemler ile basit harmonik hareketten yararlanarak enerji sağlanabilir... tabii bu bir lede 10 dk ömür veren enerji belki bizim enerji tasarruflu ampullerimize 1sn enerji sağlasa kardır... eğer böyle bir sistem kurulursa ilginç olur...
    henüz çok uzak ve teorik geliyor kulağa ama mantıklı değilmi ilerde ne olacağını kimbilir 10 faratları görürüz belki (bir dünyayı 10 kuruş çapına sıkıştıran teknolojiden beklenir bu...)
    hadi kalın sağlıcakla...
  • Şu 1 faratlık kondansatörü kanlı canlı bir göreyim bir devrede kullanayım varya kurban kesecem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Liu Kang

Şu 1 faratlık kondansatörü kanlı canlı bir göreyim bir devrede kullanayım varya kurban kesecem.

neden bulamadın mı yoksa? bak içime kurt düşürdün şimdi
  • Biraz zor bulunduğunu duymuştum, Liu Kang, bulamadıysa ben şansa bulmuşum demektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: enis1024

quote:

Orjinalden alıntı: Liu Kang

Şu 1 faratlık kondansatörü kanlı canlı bir göreyim bir devrede kullanayım varya kurban kesecem.

neden bulamadın mı yoksa? bak içime kurt düşürdün şimdi

Ya imkanları tam kullansam elbette bulurum da gerek olmadığından kırmızı düğmeye basmadım yoksa Tayland'tan bile getirtiriz icabında (bknz: Futurlec amca ) Burda Denizli'de elektronikçileri gezerken arada sırada sorarım hiçbirinde yok olsaydı bir tane alır eğlencelik bişeyler yapardım incelerdim deneyler yapardım, mesele bundan daha vahim değil de ben abarttım işte

• bulcam mecbur. o feneri yapana kadar bana rahat yok. işin ucunda 2 sene boyunca fizikçiden iyi not almak var.

Liu Kang hocam sağlam adama benziyosun sen. ben bulamazsam bi arama emri çıkarırsın demi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enis1024 -- 21 Eylül 2007; 23:04:41 >
  • Sen önce İstanbullu arkadaşlarla arayı iyi tut İlk olarak merhaba arkadaşlar biliyor musunuz ben istanbulu çok seviyorum diye başlık aç konudışında mesela
  • güzel fikirde bu devirde öyle yardımcı olacak sizler gibi sayılı insanlar var.

saol yorumlar için
  • Sen önce iyice ara bakalım bulamazsan forumcak bir çaresine bakarız. Bir de aslında o fenerlerin hazırları 10-15 lira gibi bir fiyata elektronik parçacılarda bulunabiliyor bir de o şekilde araştır. O fenerden sırf süper kondansatör ve neomidyum mıknatısı çıkartıp (dikkat, bu elemanlara sahip olanı da var olmayanı da var diye tahmin ediyorum) yine benzerini yapmaya çalışmak biraz tuhaf (masraflı) olacak ama ne yapacaksın el mecbur.
  • bulamazsam alırım bi tane diye düşünmedim değil ama kendim yapmak istiyorum. daha mayısa kadar süre var. bulunmayacak şeyler değil
  • Lui Kang hoca doğru söylüyor, pilsiz elfeneri diye satılan ama içinde küçük 3v'luk pil olanlar mevcut.. mıknatıs yerinde demir parçası koyuyorlar. Boşuna salla dur ondan sonra....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi don.vito -- 22 Eylül 2007; 0:53:03 >
  • evet başka forumlarda da çok şikayet ediyolar bu konudan.

ama millet de saf 1 - 2 ytl ye pilsiz mıknatıs mı olur yaw
  • Ankarada nedyum mıknatısı bulabileceğim yer varmı. Konya sokakta bir iki yere sordum yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 22 Eylül 2007; 3:14:13 >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_6117975/tm.htm
    Burda arkadaşın biri temin ederiz demiş, (sayfanın en sonunda) telefon numarası ve link vermiş. Bak istersen işe yarayabilir.

Ayrıca forum sitesinin birinde de şöyle yazmışlar:
    "Yanan moda çarşısının karşısında bir pasaj var onun girişin alt katında merdivenlerden inince karşınıza bir civatacı çıkar orada bulunuyor. Konya sokakta bulamazsınız."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi don.vito -- 22 Eylül 2007; 3:26:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: don.vito

http://forum.donanimhaber.com/m_6117975/tm.htm
    Burda arkadaşın biri temin ederiz demiş, (sayfanın en sonunda) telefon numarası ve link vermiş. Bak istersen işe yarayabilir.

Ayrıca forum sitesinin birinde de şöyle yazmışlar:
    "Yanan moda çarşısının karşısında bir pasaj var onun girişin alt katında merdivenlerden inince karşınıza bir civatacı çıkar orada bulunuyor. Konya sokakta bulamazsınız."

• çarşıya çıktım ve bütün bildiğim elektronikçileri gezdim, ama 1f kondansatör ve neodyum mıknatısı bulamadım.

eskişehir de bulabileceğim bir yer biliyorsanız lütfen yardımcı olun.

1 f kondansatör yerine 1000mf lik , neodyum yerine normal mıknatıs kullansam olur mu?
  • 1000mf kullanırsan led çok kısa süre yanar. Başka mıknatıs kullanırsan çok fazla sallaman gerekecek ama genede iyi sonuç alamazsın.
    1F'ı teyip pili diye sordun mu? İstanbul'dan veya Ankara'dan getirtiyolarmı diye sordun mu? Belki Kutlu elektronik veya Radar elektronik getirtebilir.
    Mıknatısı elektronikçilerde bulamazsın Eskişehirde. Ancak mıknatıs satan firmaların arattır googleda. Sipariş verebilirsin, kargoyla gönderebilirler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: enis1024

çarşıya çıktım ve bütün bildiğim elektronikçileri gezdim, ama 1f kondansatör ve neodyum mıknatısı bulamadım.

eskişehir de bulabileceğim bir yer biliyorsanız lütfen yardımcı olun.

1 f kondansatör yerine 1000mf lik , neodyum yerine normal mıknatıs kullansam olur mu?

Dostum ben istanbuldayım ve pazar akşamı inşallah eskişehirde olacağım. bulamazsan sana birtane getirebilirim...

Edit : 1f kondansatör için söyledim, satılan bir yer biliyorum. Mıknatıs konusunu da arştırabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyilgin1 -- 2 Ekim 2007; 8:33:26 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.